Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znalazłem takie nie wiem tylko czy cena jest rozsądna?

 

http://www.elektrozawory-sklep.pl/pl/

 

cena ujdzie jak potrzebuję jedną sztukę.

ale one chyba nie są takie fajne - nie wiem czy można je przestawiać w razie czego ręcznie i chyba pobierają prąd cały czas (w stanie otwartym lub zamkniętym w zależności od wersji). chyba, że nie doczytałem - poprawcie mnie, jeśli ktoś wie coś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kupiłem na wypróbowanie Termostat z komunikacją RS 485 z firmy Ins Bud

 

tzn mogę zwrócić jak mi się nie będzie podobał.

 

Ale muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony jakością wykonania, trochę mnie razi logo i firmy i adres internetowy na środku ale to szczegół.

 

Chciałem zrobić zdjęcia i wrzucić na forum ale z braku czasu nie dałem rady.

 

Z tyłu termostatu są wejścia zasilające i wyjścia w sumie 8x z tego oprócz sterowania CO mamy 3 wyjścia na które możemy podać napięcie i sterować czym chcemy np. wentylatorem wentylacji mechanicznej, klimatyzatorem albo roletami.

 

Wydaję mi się że jest wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnijcie, już się to przewijało, ale nie mogę odnaleźć...

 

kto oferuje (i w jakiej serii) przyciski monostabilne (dzwonkowe) podwójne bez ikonek (ew. z jakimiś innymi niż dzwonek). i jakieś inne jeszcze widziałem - potrójne (3 osobne przyciski) i poczwórne (2 przyciski, osobno w górę i w dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnijcie, już się to przewijało, ale nie mogę odnaleźć...

 

kto oferuje (i w jakiej serii) przyciski monostabilne (dzwonkowe) podwójne bez ikonek (ew. z jakimiś innymi niż dzwonek). i jakieś inne jeszcze widziałem - potrójne (3 osobne przyciski) i poczwórne (2 przyciski, osobno w górę i w dół).

 

 

BAKER :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnijcie, już się to przewijało, ale nie mogę odnaleźć...

 

kto oferuje (i w jakiej serii) przyciski monostabilne (dzwonkowe) podwójne bez ikonek (ew. z jakimiś innymi niż dzwonek). i jakieś inne jeszcze widziałem - potrójne (3 osobne przyciski) i poczwórne (2 przyciski, osobno w górę i w dół).

 

ja chyba pisałem o gewiss tylko że dla nich potrzeba inne puszki (prostokątne) i możesz mieć nawet 3 rzędy po 6 wąskich włączników

 

Zbych chyba wspominał coś o Legrandzie

 

a ja ostatnio montowałem włączniki Jung w normalnych puszkach - mogą być cztery w jednym (czyli w sumie cztery kwadraty w jednej ramce) albo osiem (wtedy jest oddzielny sygnał przy naciskaniu góry bądź dołu każdego z kwadratu) + do tego może być 8 diodek z których każda jest oddzielnie zasilana 24V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnijcie, już się to przewijało, ale nie mogę odnaleźć...

 

 

ja chyba pisałem o gewiss tylko że dla nich potrzeba inne puszki (prostokątne) i możesz mieć nawet 3 rzędy po 6 wąskich włączników

 

Zbych chyba wspominał coś o Legrandzie

 

a ja ostatnio montowałem włączniki Jung w normalnych puszkach - mogą być cztery w jednym (czyli w sumie cztery kwadraty w jednej ramce) albo osiem (wtedy jest oddzielny sygnał przy naciskaniu góry bądź dołu każdego z kwadratu) + do tego może być 8 diodek z których każda jest oddzielnie zasilana 24V

 

Czy te wyłączniki chodzą tylko na KNX czy można je podłączyć bez magistrali EIB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapodać jakieś linki do tych przełączników.

 

mam nadzieję że będzie działać:

http://www.eibmarkt.com/cgi-bin/eibmarkt.storefront/48cf46fa000de790273d4debae3806a5/Product/View/NS0841847

 

Z tyłu mają 2x9 zacisków:

- 1 masa i 8 wyjść zwiernych

- 1 zacisk 24V i 8 zasilań do diodek

 

Jak się chce to można sterować każdą diodkę tylko trochę z tym dłubania i $ więc można je np. podłączyć wszystkie pod jednym przekaźnikiem i zaświecać tylko jak ktoś jest w domu albo po prostu tak jak robiłem ostatnio podać napięcie do nich na stałe.

 

W wersji x8 każdy z przycisków ma oddzielny sygnał na naciśnięcie jego góry i dołu

 

http://www.eibmarkt.com/isroot/eibmarkt/Files/Bild3/N169006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, trochę się tego porobiło. muszę rozpracować temat. trochę tego mam, bo mam ok 100 wejść do obsłużenia (z tego sporo dotyczy rolet), więc muszę wyważyć koszty. poza tym lubię standardowo i jednolicie. podzielę się jak coś znajdę/wywnioskuję. gdyby ktoś jeszcze coś znalazł też dajcie znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelen -> a czy można to kupić gdzieś w PL? Bardzo fajne przełączniczki, muszę przyznać.

 

tak jak w linku powyżej - to jest importer Junga i kupowałem od nich tylko nie wiem czy sprzedają też klientom indywidualnym czy tylko firmom, mogę sprawdzić

 

niestety ceny są wyższe niż na stronie którą podałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...