Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostałem cennik na JUNG

 

FD Design 8 kotny kolor Aluminium – 365,40 pln netto

 

8 kotny kolor biały – 309,40 pln netto

 

4 kotny kolor Aluminium – 251,43 pln netto taki roletowy

 

Nie wiem tylko co to jest 8 kotny :lol:

 

pewnie koty go lubia ;)

 

te ceny to katalogowe pewnie, tylko pytanie czy to same przyciski, czy z jakims sterownikiem/adapterem zeby dzialalo w systemie eib (lub innym)?

 

do tego nie ma sterownika ani adaptera - to są wyjścia zwierne

 

do cen należy jeszcze doliczyć same klawisze (1, 2, 3 lub 4) tak odaro? czy może już je dodałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ceny przykładowych zestawów już mam. Jeszcze tego nie widziałem na żywo, ani nie dotykałem. O wrażeniach estetyczych napiszę jutro.

 

Ceny bez negocjacji i przy małym zamówieniu (myślę, że jeśli skrzykniemy tu parę ludzi to będzie taniej):

 

kontroler 8 krotny aluminium - 365,4 zł netto

kontroler 8 krotny biały - 309,40 zł netto

(powyższe bez żadnych piktogramów)

kontroler 4 krotny aluminium - 251,43 zł netto

(piktogramy roletowe)

 

Jakby jeszcze ktoś był zainteresowany to jest też stacja przekaźnikowa (domyślam się że cewki 24v styki 230V ośmio kanałowa za 779 netto.

 

Jutro kolejny update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie byłbym chętny do zakupu grupowego :) Rozumiem że to na razie jest fragment oferty. Chciałbym tylko wyjaśnić jeszcze parę wątpliwości.

- kontroler 4 krotny z piktogramami roletowymi - czy to jest tego typu jak w tej galerii trzeci od dołu z lewej strony? http://ematech.pl/galerie/55-Galeria.html Reaguje oddzielnie na naciśnięcie góry lub dołu klawisza? Czyli czy do jednej rolety potrzebny jest jeden klawisz czy dwa?

Kontroler 8 krotny - pewnie to taki jak na samym dole w tej galerii. Z tym że mnie bardziej interesowałoby położenie poziome, to pewnie połączenie dwóch czwórek w jednej ramce. No chyba że taka ósemka potrzebuje jednej puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie byłbym chętny do zakupu grupowego :) Rozumiem że to na razie jest fragment oferty.

 

tak, na razie dostałem tylko tyle. Postaram się wyciągnąć całościowy cennik na poszczególne elementy

 

Chciałbym tylko wyjaśnić jeszcze parę wątpliwości.

- kontroler 4 krotny z piktogramami roletowymi - czy to jest tego typu jak w tej galerii trzeci od dołu z lewej strony? http://ematech.pl/galerie/55-Galeria.html Reaguje oddzielnie na naciśnięcie góry lub dołu klawisza? Czyli czy do jednej rolety potrzebny jest jeden klawisz czy dwa?

 

To jest taki, który steruje dwiema roletami. Dwa duże prostokątne przyciski każdy góra-dół.

 

Kontroler 8 krotny - pewnie to taki jak na samym dole w tej galerii.

 

Z tego co widzę w mailu to ośmiokrotny jest wielkościowo taki sam jak 1,2,3,4 krotny tylko podzielony jest na 4 przyciski, z których każdy działa jak kołyska góra-dół. A więc jednym takim sterujemy 4 roletami. Co do ramek to widziałem, że mają 1-2-3 włącznikowe czyli na max 24 kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie byłbym chętny do zakupu grupowego :) Rozumiem że to na razie jest fragment oferty. Chciałbym tylko wyjaśnić jeszcze parę wątpliwości.

- kontroler 4 krotny z piktogramami roletowymi - czy to jest tego typu jak w tej galerii trzeci od dołu z lewej strony? http://ematech.pl/galerie/55-Galeria.html Reaguje oddzielnie na naciśnięcie góry lub dołu klawisza? Czyli czy do jednej rolety potrzebny jest jeden klawisz czy dwa?

Kontroler 8 krotny - pewnie to taki jak na samym dole w tej galerii. Z tym że mnie bardziej interesowałoby położenie poziome, to pewnie połączenie dwóch czwórek w jednej ramce. No chyba że taka ósemka potrzebuje jednej puszki.

 

tak to taki którego klawisze reagują na naciśnięcie ich góry i dołu oddzielnie czyli w sumie jest 8 sygnałów więc możesz łatwo obsłużyć np. 4 rolety

tylko nie widziałem z takimi piktogramami i napisami a tylko takie strzałki jak po prawej

 

na dole galerii może to być nawet 16 krotny (każdy przycisk to 2 różne sygnały)

 

PS

jak chcesz się bawić to możesz roletę obsłużyć jednym sygnałem np. pojedyńcze naciśnięcie powodowało ruch w górę a podwójne w górę, robiłem tak na jednej inwestycji jak się okazało że zabrakło włączników, można się przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to będzie tylko z Fatekiem chodzić? Kurcza - czA było Fateka brać... :(

 

Ja się dopisuję do zamówienia grupowego jakby co. Musze tylko policzyć, ile i jakich by mi było trzeba. Problem jest taki, że jak jeden, to już chyba wszystkie trzeba by dać takie same, a to już koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to będzie tylko z Fatekiem chodzić? Kurcza - czA było Fateka brać... :(

 

Ja się dopisuję do zamówienia grupowego jakby co. Musze tylko policzyć, ile i jakich by mi było trzeba. Problem jest taki, że jak jeden, to już chyba wszystkie trzeba by dać takie same, a to już koszty...

 

może tylko w salonie, i jakieś centralne w hallu, a reszta pokój/kuchnie/łazienki na zwykłych? :)

tak jakoś kombinuję...

 

wenitek nie tylko do fateka:

http://www.weintek.pl/strona.php?menu=sterowniki

 

(chyba, że wersja promocyjna ma jakieś blokady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...urcze - mojego nie ma na liście :cry:

 

Może jednak się skuszę na tego Fateka - choć już tyle zainwestowałem w Mitusbishi :)

 

Civic9 - kiedyś to mówiłeś, ale chcę potwierdzic - PLC czy bez to i tak do każdej rolety potrzebuję sterownika, prawda? Jakich Ty użyłeś? Może potem dopnę PLC do tego - sterowniki rolet robię na szynie w osobnej szafce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic9 - kiedyś to mówiłeś, ale chcę potwierdzic - PLC czy bez to i tak do każdej rolety potrzebuję sterownika, prawda? Jakich Ty użyłeś? Może potem dopnę PLC do tego - sterowniki rolet robię na szynie w osobnej szafce.

 

e, co? :)

 

nie, ja mam sterowanie rolet wyłącznie na PLC (+przekaźniki) i zawsze o tym pisałem, i bardzo mi się to podoba.

 

być może komuś komentowałem jakąś koncepcję połączenia jakiegoś sterownika rolet z PLC? nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie się coś pokiełbasiło. A możesz pokazać, co to za przekaźniki? Może wcale nie wyjdzie drożej zrobić to jednak na plc? Na razie ściągnąłem wszystkie zasilania i sterowanie do tablicy - rozumiem, że to dobrze, jesli miałbym PLC w to wstawic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie się coś pokiełbasiło. A możesz pokazać, co to za przekaźniki? Może wcale nie wyjdzie drożej zrobić to jednak na plc? Na razie ściągnąłem wszystkie zasilania i sterowanie do tablicy - rozumiem, że to dobrze, jesli miałbym PLC w to wstawic?

 

dobrze. mnie to chyba nie wyszło drożej. przekaźnik relpol RM85 z podstawką na szynę (w zestawie to ma symbol PI85). rok temu płaciłem niecałe 20zł/szt brutto. po dwa na jedną roletę (góra i dół). razy liczba rolet - tyle miejsca trzeba na nie w szafie przygotować. Plus zasilacz do przekaźników - 50-100zł za taki na kilkadziesiąt przekaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...urcze - mojego nie ma na liście :cry:

 

a nie masz tam modbusa w swoim sterowniku?

 

bo ten panel może też przez modbusa. to dość uniwersalne.

 

Obawiam się, że nie ma - przynajmniej producent w specyfikacji się nie ujawnia.

 

Wiesz - brak panela to nie katastrofa, bo on ma swój wyświetlacz i można zaprogramować przyciski na sterowniku (np góra-dół) tak, aby modyfikowały parametry programu "w biegu", czyli np. zwiększyły obroty wentylatorów. Ale taki weintek to zdecydowanie lepszy bajer :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie się coś pokiełbasiło. A możesz pokazać, co to za przekaźniki? Może wcale nie wyjdzie drożej zrobić to jednak na plc? Na razie ściągnąłem wszystkie zasilania i sterowanie do tablicy - rozumiem, że to dobrze, jesli miałbym PLC w to wstawic?

 

dobrze. mnie to chyba nie wyszło drożej. przekaźnik relpol RM85 z podstawką na szynę (w zestawie to ma symbol PI85). rok temu płaciłem niecałe 20zł/szt brutto. po dwa na jedną roletę (góra i dół). razy liczba rolet - tyle miejsca trzeba na nie w szafie przygotować. Plus zasilacz do przekaźników - 50-100zł za taki na kilkadziesiąt przekaźników.

 

Jeden przekaźnik = jeden moduł? Czyli po 2 moduły w szafe na przekaźnik? A jaki fatek by do tego pasował? Będzie ze 30 rolet (23 okna, ale niektóre zbyt duże, aby zakryć 1 roletą). Żeby nie płacić za niepotrzebne funkcje - byłby tylko do rolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden przekaźnik = jeden moduł? Czyli po 2 moduły w szafe na przekaźnik? A jaki fatek by do tego pasował? Będzie ze 30 rolet (23 okna, ale niektóre zbyt duże, aby zakryć 1 roletą). Żeby nie płacić za niepotrzebne funkcje - byłby tylko do rolet.

 

tak, jeden przekaźnik=jeden moduł. czyli po 2 moduły w szafie na _roletę_.

są przekaźniki mniejsze (pół modułu, a może nawet jakieś wielokrotne), ale były zdecydowanie droższe, taniej mi było kupić większą szafę.

 

dobór fateka:

jednostka główna: FBs-60MC (jeżeli z zegarkiem chcesz, a do rolet się może przydać) lub tańsza FBs-60MA (bez zegarka), wyjściami tranzystorowymi. To ma 36 wejść, 24 wyjścia.

rozszerzenia: FBs-24EX - 24 wejścia - to już masz razem 60.

FBs-24EYT - 24 wyjścia - 2 sztuki - co Ci da razem 72 wyjścia. wystaczy.

To będzie najtańsza opcja.

 

Jeśli 60 wejść to za mało (może być, jeśli chcesz mieć każdą sterowaną indywidualnie góra/dół, plus trochę przycisków grupowych, albo po prostu mieć jakąś rezerwę) - to albo kolejny moduł FBs-24EX - wtedy masz 84,

albo taka konfiguracja:

FBs-60MC (36we/24wy) + FBs-24EYT (24 wy) + FBs-60EA (36we/24wy) - razem 72we i 72wy.

 

Koszt dwóch ostatnich konfiguracji będzie zbliżony, przy czym jednostka centralna oraz FBs-60EA mają zaciski śrubowe i zajmują więcej miejsca, a te moduły FBs-24EX/EY mają złącze do którego wpina się kabelek HD30-22AWG-200 (kilka dych) i każde wyjście to wiszący kabelek, dzięki temu zajmują mniej miejsca, ale trudniej też zapanować nad plątaniną kabli.

 

Jeśli nie uda się wszystkiego zmieścić w jednym rzędzie w szafie zamawiajcie sobie od razu taśmę 14 żyłową o odpowiedniej długości, żeby połączyć kolejny moduł z drugiego rzędu do pierwszego, bo standardowy kabelek nie dosięgnie, kilkanaście zł za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam nad tym panelem weinteka...

 

biorąc pod uwagę rozdzielczość oraz dokładność wskazywania na touchscreenie przedstawić na tym sytuację choćby dotyczącą jednej kondygnacji i jakiejś tylko funkcjonalności - np. rolet - będzie trudno.

 

macie jakieś ciekawe pomysły na wykorzystanie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT506TV5 5.6” 320*234

MT505TV5, 4.3” 480*272

 

 

Cos dziwnego wiekszy panel a mniejsza rozdzielczosc

 

na stronie

http://www.weintek.pl nie ma nic o modelu 505 (wyprzedaja stere ???)

Przy takiej rozdzielczosci mozna by nawet obraz z kamery czy wideofonu wyswietlic (tylko pewnie takiej mozliwosci to nie ma )

 

Co do ceny to niektorzy sa w stanie zaplacic

za kontroler 8 krotny aluminium - 365,4 zł netto wiec wolalbym miec za pare zloty wiecej ogromna funkcjonalnosc w porowanniu z 8 przyciskami dzwonkowymi w jednej chocby najpiekniejszej obudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...