Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów


Recommended Posts

Sama szafa to są cięzkie tysiące, a dla 1 switcha to nawet te małe są za duże. No a nas rackowy to nawet nie chce wiedzieć, ile kosztuje. Do tego zasiłki, cała infrastruktura... Możesz wstawić to w sam stelaż - są w miarę tanie, czyli nadal kilka stow.

 

Nie może tego po prostu postawić? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co Ty NAS rackowy? łoszalałeś - a kupie jakiego Linsysa - przecie ci opowiadałem

no tak zimno było ... nie pamiętasz

myślałem o NAS200 linsysa i np DMA2200 do salonu - będzie grało i buczało :)

 

ale chciałem to gdzieś postawić, dać obok switcha itd. może da radę splitować karty to też jakie urządzenie będzie itd - koncepcja na gwiazdę kabelków i wszystko masz w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- chciałem zastosować jakąś szafę na multiswicza ew. jakiś router, serwer nas czu cuś i dać to centralnie na górze - jaka obudowę zastosować?? jak to u siebie rozwiązaliście?

 

szukaj szaf 19-calowy (19") - są podwieszane, stojące, mniejsze, większe.

ale sprzęt w obudowach do tych szaf (rack) trochę kosztuje. chyba, że półka - i na półce stawiasz standardowy sprzęt. w przypadku małych routerów, itp. się sprawdzi. z serwerami gorzej - trzeba dobrze dobrać obudowę.

 

ja mam szafę 19" na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siur, że można - nawet spojrzałem teraz na alledrogo i takie małe szafy są i to nawet za niezbyt wielkie pieniądze. Do tej pory po prostu jak miałem z tym styczność, to "w firmie" i to były takie lochy do serwerowni.

 

Ale wciąż nie widzę sensu wstawiania jednego pudła w drugie. Koszty i kłopoty - po co? Dla 1 rackowego switcha? Ja tam postawie zwykłe pudło z serwem a switcha przybije na kołki do ściany i tyle :) Albo postawie na pudle...

 

Nadmiar myślenia tez szkodzi! ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem szafe rackowa 19" 7U firmy Digitus jak ponizej, przez moja firme kosztowala mnie kolo 200zl ;)

Zamierzam w niej umiescic Patch panele do sieci, switch, polka z NAS QNAP-a, pewnie jakis router i listwy z gniazdami LSA do krosowania przewodow miedzy wlacznikami a przekaznikami, ktore beda juz w rozdzielnicy :)

 

Na sama skrzyneczke wykulem juz otwor w scianie 24cm, wiec duzo wystawala nie bedzie :D

 

http://sklep.assmann.pl/foto/sieci/A-DN-19%2004-U-400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no dobra - to powiedzcie mi teraz, co tam sobie tak paczujecie namietnie, że patch panele są wam potrzebne? Co wieczór siadacie i myślicie, jak by tu od nowa zrekonfigurować wasza niezmiernie rozległa sieć fizyczną?

 

Jesteście po prostu fetyszyści, cholerne zboki i tyle! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście po prostu fetyszyści, cholerne zboki i tyle! :lol:

 

mówię, że laski na to podrywamy :)

oczywiście byle laska się na to nie złapie :)

 

Je tam, laski. Wam same patch panele wystarczają do osiągnięcia satysfakcji ;) Po to je właśnie montujecie! Ha! Zdemaskowałem Was! ;) :lol:

 

Oj kurde chyba czas iść spać...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ermm...noo...

 

szafa 19" wygląda profesjonalnie i trendy...

można się lansować...

i laski zarywać... na szafę ;-)

Szafa jest najtansza jaka znalazlem i do tego musialem sam ja skrecic, budzetowka :)

 

Ja pierd... Deamos - Ty tak na serio, czy jaja sobie robisz? Patch panele? W domu? :o

A jak zakonczyc kabelek sieciowy idacy w scianie?, wiem ze jest Wi-Fi, ale w paru miejscach bedzie tez kabel.

 

Chyba najbardziej mi zalezalo na jakims zgrabnym polaczeniu przewodow wychodzacych ze sciany od wlacznika z przekaznikiem, w szafeczce zamontuje listwe do zlaczowek LSA

 

http://www.ajm.pl/malunki/statyczne/Image/ZPAS/wnk_803_160.jpg

 

a na niej laczowki LSA :D

 

http://sklep.assmann.pl/foto/akcesoria/X-LSA-101A-PBT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no dobra - to powiedzcie mi teraz, co tam sobie tak paczujecie namietnie, że patch panele są wam potrzebne? Co wieczór siadacie i myślicie, jak by tu od nowa zrekonfigurować wasza niezmiernie rozległa sieć fizyczną?

 

Jesteście po prostu fetyszyści, cholerne zboki i tyle! :lol:

 

łee Depi od razu fetyszyści

to ty nie widziałeś organizacji moich wkrętów w garażu :)

a tak poważnie to to znacznie ułatwia

do pokoju dajesz 2 lub 4 x skrętka

po tym idzie wideo, zwykła sieć, może właśnie coś sie zmieni i dojdzie jakiś splitter to dajesz na jeden przewód sygnał karty (jedna w szafie cały dom ogląda)

po prostu jest clear

 

no dobra kup sobie też i będziemy kwita :)

przecież widzę że chcesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam tych skrętek kilkadziesiąt... + kilkanaście koncentryków. o nieokreślonym na dzień dzisiejszy działaniu... to może być jakieś utp/audio/video/whatever. oczywiście to przesada, ale przesadą są także instalacje elektryczne omawiane w tym wątku. a jak już jest to na patch panelu będzie łatwiej to opanować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w firmie taki wynalazek: jakieś 50 kabli UTP zakończonych gniazdkami na ścianie, albo wręcz wtyczkami RJ wprost na kablu (taka instalacja "struktu-dupna" ;-) ). Jakakolwiek zmiana w tym, to minimum pół godziny zabawy. Oczywiście także dlatego, że nikt do końca nie wie gdzie są "drugie końce" tych kabli... ;-)

 

W domu też mam położone kilkadziesiąt przewodów skrętki. Na dodatek planuję niektóre wykorzystywać do podłączenia różnych urządzeń, choć na jednym kablu. Dlatego planuję szafę, patch-panel i panele krosujące LSA. Nie wyobrażam sobie jakichkolwiek na tym operacji, przy wtyczkach zaciśniętych wprost na kablu.

Mały przykład: mam położone 4 pary pod telefon (nie wiem jeszcze czy będzie, ale raczej tak, choć nie koniecznie główną jego funkcją będą rozmowy telefoniczne). Telefon jak wiadomo zadowala się jedną parą. Nawet w wydziwionej instalacji nie potrzebuje więcej niż 2 par. Dlatego pozostałe 2 pary chcę wykorzystać na "coś inne" (a pomysłów mam parę - choćby wspominany gdzieśtam przez BigBeata przedłużacz pilota do "n-ki"). Żeby nie było, to "tuż obok" mam jeszcze 2 sztuki skrętki, ale tych mi szkoda psuć - może gigabita uda się wdrożyć ;-) a urządzeń potrafiących z ethernetu skorzystać jest coraz więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rozwalacie mnie Panowie! :lol: "Położyłem wszędzie tony skrętki ale nie wiem jeszcze po co..." :lol:

 

OK, OK - jak macie tyle skrętek i używacie ich "do wszystkiego" to jakiś sens może jest. Ja tam, skromny żuczek, tylko sieć zwykłą zrobiłem... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby miały to być tylko kable sieci komputerowej, to i tak uważam patch-panel, za dobre rozwiązanie (choć już może bez szafy). Kosztuje to w sumie "grosze" (no zależy jaki ;-) ), a bardzo ułatwia kablowanie. No i przede wszystkim znacznie trudniej zepsuć kabel, jak się go na stałe w patch-panelu zamontuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - może ja po prostu czegoś tu nie łapię. U mnie jest skrętka do każdego pokoju, zbiegają się (jadąc oczywiście korytkiem) one w centralnym miejscu gdzie stoi sobie switch/router. Zarabiam końcowki, wtykam je w switch/router i nie planuję ich już nigdy z niego wyciągać. Wtykanie ich w patch panel tylko po to, żeby patch cordem wpiąć je w w.w. switch/router nie wydaje mi się konieczne. Ale może coś przeoczyłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - może ja po prostu czegoś tu nie łapię. U mnie jest skrętka do każdego pokoju, zbiegają się (jadąc oczywiście korytkiem) one w centralnym miejscu gdzie stoi sobie switch/router. Zarabiam końcowki, wtykam je w switch/router i nie planuję ich już nigdy z niego wyciągać. Wtykanie ich w patch panel tylko po to, żeby patch cordem wpiąć je w w.w. switch/router nie wydaje mi się konieczne. Ale może coś przeoczyłem :)

Mozna i tak, ja wole drutem nie machac, tylko krosowac linka :)

Niektore moje gniazdka poza LAN-em beda do telefonu, przedluzacza do pilota i nie wiadomo do czego jeszcze. Poza tym dobrze jest schowac wszystko (switch, router, NAS, zlacza LSA) w jednej zgrabnej skrzyneczce za szybka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...