Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

miejskich Praktyczny 1


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 506
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Na wstępie pochwalę że piękny domek wam wyszedł :) teraz po wykończeniu prezentuje się naprawdę super :)

My jestesmy właśnie na etapie ocieplania domku i dlatego chciałam zapytać o waszą elewację :) a konkretnie o tynk. Czy to ten sam kolor, który proponują w projekcie?

I jaki to rodzaj tynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam pytanie odtyczące okien w łazience. Macie je jak widzę do samej podłogi. Natomiast hydroizolacja balkoniku nad wykuszem zajmuje około 25 cm. Wylewki i posadzki na piętrze to około 12 cm. Jak rozwiązaliście ten problem, że okna i płyty tarasowe są na tej samej wysokości.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migotko,

Sprawa jest bardzo prosta. Na etapie murowania poddasza zachodziliśmy w głowę dlaczego projektanci z DzW "wstawili" takie dziwne okna o wys. 190cm. Nie bardzo nam się to podobało, a jako że attykę balkoniku podwyższyliśmy do wysokości identycznej jak ta nad garażem (taki mały balkonik użytkowy), więc zadecydowaliśmy aby murarze zostawili otwory na standardową wysokość w Praktycznym czyli 235cm. Przecież nie będziemy wychodzić na balkonik poprzez taki wysoki próg :eek:

 

Niestety przy wykonaniu tarasów wyszło szydło z worka - grubość tzw dachu odwróconego u nas to chyba ok. 20cm i przy tym wykonaniu balkonika nijak nie dało się takiej grubości uzyskać, bo jak słusznie zauważyłaś, mieliśmy jakieś 12-14 cm do dyspozycji. W związku z powyższym warstwa styroduru w dachu odwróconym tarasu z grubości 12cm nad garażem została zmniejszona do 6cm w balkoniku nad wykuszem, po to aby nie wychodziła nad krawędź okna.

 

Stąd mniej więcej ta sama wysokość, niestety kosztem izolacyjności sufitu nad wykuszem :(. To cena za gapiostwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tego by się chyba inaczej nie dało zrobić. Na dodatek odkryliśmy przypadkiem, za sprawą Bacardiego, że w tym miejscu był tzw nadciąg, który nasi murarze zignorowali - chyba właśnie dlatego, że też poprosiliśmy o okna do ziemi. My chyba zrezygnujemy z tego balkoniku i zrobimy mniejsze okna... Dyskusja trwa. Dziękuję za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p@nna migotka, widzę że nadal walczycie z profilami bazowymi...

profile bazowe/poszerzenia systemowe na ogół daje się pod drzwiami/oknami tarasowymi aby zapewnić prawidłowe podparcie w momencie gdy nie ma jeszcze posadzki oraz dodatkowo umożliwić zamknięcie warstwy ocieplenia podłogi do samego profilu, stąd najlepiej aby był do samej dolnej warstwy stropu/podłogi na gruncie. Profile mają różną wysokość i można je łączyć modułowo (wsuwać w ramę, a później profil w profil). W przypadku jak opisałem moim zdaniem nie ma znaczenia w jakim będzie kolorze, ponieważ i tak znajdzie się on w warstwie ocieplenia pod posadzką, a z zewnątrz pod ociepleniem, więc jeśli jest taniej to może być biały.

Oczywiście może zajść sytuacja, gdzie zależy nam na dodaniu poszerzenia które miałoby być widoczne (np. okno 83cm w L'ce w salonie przy projektowym murze i zwiększonym ociepleniu) i wtedy powinno być raczej w kolorze...

 

poniżej jeszcze przykładowy link który znalazłem na szybko a prezentuje w miarę poprawnie opis problemu

http://oknotest.pl/poradnik-okienny/profile-okienne-pcv-poszerzenia-i-laczniki-systemowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Cześć żono :)

Czy możesz napisać jakieś info nt. płytek mistral? W zasadzie chodzi mi o to czy są równe (kafelkarz nie narzekał?), jakie są w utrzymaniu czystości (czy widać na nich każdy zaciek z wody?) i jaki mają kolor - czy to jest czysty szary czy z domieszką beżu? Nie widziałam ich na żywo a w necie na jednych zdjęciach szare na innych beżowe.

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b_stróż wklejaj tu, potem wytniemy.

 

Sylwia z płytek jestem zadowolona, łatwe w utrzymaniu, moje nie mają domieszki beżu....Kafelkarz trochę marudził, bo ja chciałam minimalną fugę a producent zaleca chyba minimum 3-4 mm. U nas wyszło 1,5 chyba. Ten największy rozmiar jest lekko łódkowaty, nawet w pierwszym gatunku, przy szerszej fudze ''zgubi '' się to, przy układaniu bezfugowym niekoniecznie. Przy dzieciach i szalonym psie oceniam je na 9 w skali 10 pkt.

 

Stynia dziękujemy.

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej gratuluję!!!!

przyznam , że ten domek był naszym drugim wyborem, zaraz po tym, który mamy - jednak rzuty i sypialnia na dole zwyciężyły

miło czytac takie komentarze, dużo szczęścia Wam życzę:yes:

 

edit

zmieniłaś 'sukienkę' - cięzko się przyzwyczaić;) do wersji łagodnej, tylko sukienki mam nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia LBN ja dopiero teraz zaczaiłam, ze ty pytasz o płytki w dolnej łazience. Wczoraj mi sie coś ''ukręciło'', ze o te w salonie ci chodzi.

 

Więc raz jeszcze napiszę, płytki w łazience są ok, rektyfikowane, można układać je bez fug, nasze są matowe czy tam satynowe. Mazy deczko widać, ale ja czyszczę płynem do mycia szyb, lub wycieram do sucha. Polecam. Drugi raz też by je wybrała.

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...