Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czujnik czadu-tlenku węgla-jaki???


Recommended Posts

witam, nie wiem czy w dobrym miejscu zadaje pytanie wiec jakby co prosze przerzucic mnie na inne forum;) Mam zamiar zakupic taka czujke wykrywająca "cichego zabójce" Czy mozecie mi doradzic która warto zakupic bo na allegro mnóstwo tego i ceny tez zróznicowane. z góry wielkie dzięki za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem czy w dobrym miejscu zadaje pytanie wiec jakby co prosze przerzucic mnie na inne forum;) Mam zamiar zakupic taka czujke wykrywająca "cichego zabójce" Czy mozecie mi doradzic która warto zakupic bo na allegro mnóstwo tego i ceny tez zróznicowane. z góry wielkie dzięki za pomoc!

 

Ja kupiłem jakiś czas temu chyba tu

 

http://www.czad.com.pl/index.php?act=kategoria2

 

Wszystko było OK, co jakiś czas testowałem zgodnie z instrukcją czy alarm nadal działa i sielanka by trwała, gdyby nie alarm pewnego pięknego popołudnia.

 

- piec wyłączony, ewakuacja, wietrzenie, wezwanie serwisu od pieca.

 

Serwisant przybył, wyczyścił piec, sprawdził wszystko i jak już kończył to postanowił przetestować ten czujnik, bo sam chciał sobie taki sprawić, żeby u innych ludzi sprawdzać na szybko czy nie ma czadu w pomieszczeniu.

 

Zdjął osłonę z rury odprowadzającej spaliny i przystawił tam czujnik - cisza kompletna.

 

...dziś mam piec z zamkniętą komorą spalania....

 

To tyle w kwestii czujników niestety.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujników tlenku jest pelno.... od takich po 15 zł po powazne urządzenia.

Jak macie do wyboru to kupcie GAZEXA. Nie jest tani ale jest bardzo dobry.

Można zaryzykowa i kupic satela DG1CO...ale po co ?

Gazex to klasa w sobie:) a pelno tego po sklepach z profesjonalnymi alarmami.

 

Mialem GAZEX niestety 2 razy byl falszywy alarm. Musza one co jakis czas byc dane do kalibracji (30zl) bo chyba z czasem traca swoje wlasciwosci. Wydaje mi sie, ze lepszy falszywy alarm jak brak alarmu gdy jest potrzebny. Cena o ile pomietam powyzej 100zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujników tlenku jest pelno.... od takich po 15 zł po powazne urządzenia.

Jak macie do wyboru to kupcie GAZEXA. Nie jest tani ale jest bardzo dobry.

Można zaryzykowa i kupic satela DG1CO...ale po co ?

Gazex to klasa w sobie:) a pelno tego po sklepach z profesjonalnymi alarmami.

 

Mialem GAZEX niestety 2 razy byl falszywy alarm. Musza one co jakis czas byc dane do kalibracji (30zl) bo chyba z czasem traca swoje wlasciwosci. Wydaje mi sie, ze lepszy falszywy alarm jak brak alarmu gdy jest potrzebny. Cena o ile pomietam powyzej 100zl.

 

wyrażnie w instrukcji masz wpisane co i kiedy należy kalibrować.( dot gazexa)

więc tu akurat nie miał bym pretensji do czujnika. Jedna rzecz o ktorej nalezy pamiętać ... jeśli chcecie testować czujnik innym gazem niż ma wykrywać można uszkodzić czujnik.... a już nie raz widziałem jak człowieczek testowął zapalniczka( gazem) czujniki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz o ktorej nalezy pamiętać ... jeśli chcecie testować czujnik innym gazem niż ma wykrywać można uszkodzić czujnik.... a już nie raz widziałem jak człowieczek testowął zapalniczka( gazem) czujniki:)

ja swój testowałem samochodem - przyłożyłem w pobliże rury wydechowej i zapikało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • 1 year później...
ja swój testowałem samochodem - przyłożyłem w pobliże rury wydechowej i zapikało.

 

To chyba jeździsz benzyną, przy dieslach masz CO2, czujników jest pełna gama od elektrochemicznych, po półprzewodnikowe, ja osobiście nie polecam tych nawet za 100pln, polecam czujniki podlegające kalibracji te wymienione powyżej z ul. Baletowej.... koszt to około 160zł do prądu, nie na baterie. Żadnego nie testujemy zapalniczką i nie wieszamy zbyt blisko urządzenia grzewczego mogącego wygenerować CO, łatwo go wówczas zatruć. W każdym domu, czy mieszkaniu gdzie jest zainstalowany kocioł gazowy z otwartą komorą spalania lub piecyk kąpielowy jest tlenek węgla, podczas każdego uruchomienia piecyka przez przerywacz ciągu poprzez wywołane chwilowe nadciśnienie wydobywa się 20-30ppm CO, wszystko też zależy od czystości urządzenia i dopływu świeżego powietrza, więc dbajmy o swoje urządzenia grzewcze i przewody kominowe to będzie znacznie mniej wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Jaki czujnik czadu polecacie do kotłowni z piecem na węgiel i drewno?

Bardziej podobają mi się te na prąd z gniazdka bo jakoś nie mam zaufania do tych na baterie a poza tym przy braku prądu moje ogrzewanie i tak nie działa.

Przejrzałem allegro i spodobał mi się ten:

 

http://allegro.pl/czujnik-detektor-czadu-tlenku-wegla-maxi-k-co-i5800337664.html

 

A może lepiej kupić coś na baterie?

Czujniki Kidde na baterie wyglądają przyzwoicie i łatwiej jest znaleźć mu miejsce,mają jakiś czujnik stanu baterii ale boję się że nie zadziała on prawidłowo i w razie zagrożenia nie da znać bo bateria będzie miała za słabe napięcie a przy wtyczce w gniazdku to zawsze wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...