Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiosna tu? tu? - komentarze do dziennika Magi


jolana

Recommended Posts

Jestem na etapie załatwiania papierków. Ziemia jeszcze nie jest nasza tylko teściów 2500m.Spory kawałek , a co tam i tak darowizna.Chyba do końca życia będę wdzięczna teściom za taki prezent. Podpowiedz jakie dokumenty były potrzebne do notariusza i jak długo czeka się na dezyzję o wyłączeniu ziemi z produkcji rolnej. Nasza ziemia to IV klasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Do notariusza na pewno będziesz potrzebować:

-odpis z księgi wieczystej

-decyzja wójta gminy zatwierdzająca przyszły podział

-zaświadczenie z urzędu gminy

-wypis i wyrys z rejestru gruntów

-wyciąg z wykazu zmian gruntowych wydany przez starostwo

 

Na zgodę Agencji czekałam cały miesiąc i gryzłam pazurki ponieważ wpłaciłam zaliczkę na działkę i jeszcze zapłaciłam za podział. Moja ziemia też jest IV klasa i nie było problemu.

 

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę nam podłączyli jeszcze przed rozpoczęciem robót. Zrobiliśmy błąd bo podłączyliśmy przy płocie poza domem. Efekt był taki, że musieliśmy ryć w glinie na 1,5 m żeby podłączyć wodę do garażu.

Jeżeli to możliwe podłączaj wodę od razu do garażu, kuchni pomieszczenia gosp., gdzie chcesz, żeby zaoszczędzić sobie później pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, poprowadzimy wodę do kotłowni. A też myśleliśmy najpierw o tym by załączyć przy ogrodzeniu. Mądry Polak po szkodzie.

Extra że już nie długo będziesz mogła do domku się wprowadzić.

A co do szamba, u szwagra też tak dziwnie nad ziemią wystaje, jak jakaś łódź podwodna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Kwiatki4-jeśli chodzi o Agencję Nieruchomości Rolnych to spieszę z dobrymi nowinami. Faktycznie ANR ma 30 dni i tyle zazwyczaj się czeka na ustosunkowanie się do ewentualnego korzystania przez nich z prawa pierwokupu, ale zdradzę wszystkim, że można tą formalność załatwić szybciej-napisać podanie do miejscowego ANR(u nas Opole) z prośbą o przyspieszenie procedury( z jakiegoś powodu). My za namową wtajemniczonych tak zrobiliśmy i na drugi dzień miekiśmy decyzję w łapie i siup! do notariusza!!A też nas straszyli miesiącem czekania!!!Jest to możliwe, tym bardziej,że ANR jest zainteresowana naprawdę wilekimi areałami a nie tam 30 arami ziemi i zawsze wydają pozytywnie. Trzymam kciuki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi - to z tym szambem, jakieś szambo wyszło :cry: , a poprawić się nie da? (niestety nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, bo szamba nie mam).

u mnie też zostało przeszło 100 dachówek, których nie udało mi się zwrócić :x . część chcę wykorzystać na zadaszenie hmmm no, jakby to powiedzieć, wiaty na drewno, może i u ciebie do czegoś się przydadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci zazdroszczę dego dachu. :D :wink: :o

U mnie też będzie brązowa Celtycka, ale to jeszcze za troszkę.

Na razie udało mi się wyść z ziemi i będą lać chudziaka.

A z tym szambem - to może jakoś z boków podkopać i wybierać od spodu, żeby opadło. Tylko, kurcze, powinno się kopać z czterech stron a to już będzie dużo zachodu.

A murarzowi płać tak jak on Ci robił np.: 1/8 kwoty, potem 1/6, potem 3/6 itd. - sprawdzone, działa. :D :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi - to z tym szambem, jakieś szambo wyszło :cry: , a poprawić się nie da? (niestety nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, bo szamba nie mam).

u mnie też zostało przeszło 100 dachówek, których nie udało mi się zwrócić :x . część chcę wykorzystać na zadaszenie hmmm no, jakby to powiedzieć, wiaty na drewno, może i u ciebie do czegoś się przydadzą?

Czupurku, mnie zabrakło dachówek :lol: . Dokupiłam 20 więcej jak radzili dachowcy, gdyby jakaś się ukrychnęła. Gdyby mi zostało zrobiłabym dokładnie to co ty. Zadaszoną wiatę na drewno :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci zazdroszczę dego dachu. :D :wink: :o

U mnie też będzie brązowa Celtycka, ale to jeszcze za troszkę.

Na razie udało mi się wyść z ziemi i będą lać chudziaka.

A z tym szambem - to może jakoś z boków podkopać i wybierać od spodu, żeby opadło. Tylko, kurcze, powinno się kopać z czterech stron a to już będzie dużo zachodu.

A murarzowi płać tak jak on Ci robił np.: 1/8 kwoty, potem 1/6, potem 3/6 itd. - sprawdzone, działa. :D :D

 

Pozdrawiam

 

Nurni

 

Dachówka pięknie wygląda :D Jak tylko się uda to wcisnę zdjęcia i sam zobaczysz. Zresztą ani się obejrzysz a dachóweczka obejrzy Twój dach z bliska :lol:

Co do murarza to przeciągałam sprawę płacenia ale ile można się denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj chodziliśmy nad szambem i zajarzyliśmy, że zrobił je za wysoko. Nie da się tam zasadzić żadnej trawki, bo musielibyśmy ziemi nawieść sporo centymetrów. I co ztym fantem zrobić? :-?

 

cdn

Magi mam ten sam problem a właściwie problemy, bo studnia na deszczówkę też tak wyszła. W ubiegłym roku obsypałam to ziemią, choć trudno to nazwać ziemią, raczej tym co zostało z wykopów szamba, czyli gliną. Dzięki tym skarpom działka nie jest taka monotonna. Na wiosną miałam nawieźć ziemi na te skarpu i obsiać trawą, ale zauważyłam, że na tej glinie wyrosły całkiem ładne polne kwiaty a kiedy zakwitły żal mi było je zniszczyć i tak zostało. Zaczęłam zatem eksperymentować.... Skarpę z szambem obsadzam od dołu z trzech stron wysokimi trawami m.in. bambusem a górę obsadzam dodatkowo polnym, drobnym, na żółto kwitnącym meszkiem i macierzankom...widziałam taką mozikę na pobliskim ugorze...pięknie to wyglądało. Kiedy będzie konieczność odsunięcia pokrywy przy pompowaniu szamba nie będzie mi żal, że niszczą rośliny, bo akurat te szybko dochodzą do formy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magi napisał:

 

Jeszcze dzisiaj chodziliśmy nad szambem i zajarzyliśmy, że zrobił je za wysoko. Nie da się tam zasadzić żadnej trawki, bo musielibyśmy ziemi nawieść sporo centymetrów. I co ztym fantem zrobić? cdn

usunąłem mój post z twojego dziennika, w którym pisałem, że widziałem

u znajomego szambo obsypane ziemią, obłożone kamieniami i na tym

skalniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...