Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI


dandi3

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

odbiegamy od tematu ale niech będzie:

 

Tolka, nigdy w życiu nie zdarzyło Ci się słać sążnistych prostytutek w eter? Bo Cię coś wkurw.ło?

 

nie wierzę.

 

i słusznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też dziwi ta wrażliwość

np w metrze jest reklama hospicjum dla dzieci i tekst o 1%

i na tym obrazu dziecko z wielkimi oczyma, z których płyną łzy, mina dziecka nieciekawa

a ja bym wolał, żeby pokazali zgjęcie z sekcji takiego dziecka zjedzonego przez nowotwór, najlepiej taki co to zżera wsio w środku, w ładnych kolorkach typu UC oB

z pewnością bardziej by to przekonało do oddania tego 1%, niż te smutne oczy i łzy, bo płacz nie zawsze spowodowany jest cierpieniem, tym bardziej cielesnym

tu to bym na tych łapach w rękawiczkach usypał taki kopczyk tych płodów w ilości równej ilości aborcji dokonywanych w ciągu roku

 

co mi to ma dać do myślenia?

nie wiem

ani sam nie grzebałem, ani mi nie grzebali, nie nakłaniałem do tego, na zdjęciu nie jestem to ja, nie są to moje ręce, zapewne ręce mordercy, jeżeli to fotomontaż to ok, jeżeli prawdziwe zdjęcie to wsadziłbym do ciupy tego konowała, za odarcie z resztek godności tego małego trupka, empatii mu nie każę mu odczuwać, ale zachować by się mógł porządniej

 

nie sądzę aby zabiegi takie były robione dla radochy, a jeżeli tak to ta "reklama" nic nie zmieni

a co innego wystawa, jakiś spot telewizyjny w odpowiedniej porze (bo przecież nawet browara nie można zobaczyć w TV przed którąś tam godziną), a co innego eptawowanie czymś takim, w takim miejscu, tak dostępnym i widocznym, ta "reklama" nie dociera tylko do zainteresowanych, wali obuchem po każdym łbie, niezależnie od wieku, płci, przekonań

jestem przeciw a nawet nie za

 

co tu można jeszcze napisać?

a

głodny się zrobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą tak samo jak grafika w Twoim podpisie (zimo wypier*alaj) - jeśli dobrze odczytałem. Dzieci, forum publiczne, dobry smak....itepe, itede.

 

trzeba uwazać .... bo dziesięciolatkowie budują domy i przesiadują na forum muratora ....

od dziś żadnych słów na k .... ch..... oraz s..... :-?

 

Nie zrozumiałaś.

To, że średnia wieku tego forum to 57 lat to inna para kaloszy.

 

Pisałem o: wyczuciu, wrażliwości, dobrym smaku. Pisząc o dobrym smaku w reklamie - nawiązałem do podpisu jednego z forumowiczów. Czym innym jest dla mnie na forum publicznym użuć czasem łaciny w odniesieniu do konkretnej sytuacji - wykropkowując częśc literek - a czym innym oflagować się w każdej swojej wypowiedzi, że zima wkur***, upał niech spier**** itp. No ale jak Ci się podoba to w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym innym jest dla mnie na forum publicznym użuć czasem łaciny w odniesieniu do konkretnej sytuacji - wykropkowując częśc literek - a czym innym oflagować się w każdej swojej wypowiedzi, że zima wkur***, upał niech spier**** itp.

 

to rozumiem, nie rozumiem tylko co ma mój podpis do tamtu który tu poruszyliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o Twoje przekonania tu idzie. .

 

Moje przekonania były "na marginesie". Napisałem wyraźnie, że jestem przeciwny i jednej i drugiej reklamie.

 

co ma piernik???

 

No napisałem co ma piernik.

 

Reklama i jedna i druga narusza poczucie mojego dobrego smaku. Z tym, że druga (z "psem") podpada jesze pod KK (policjanci złozyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa). I jak tak pisałem o tym dobrym samku w przekazie medialnym jakim jest taki wiszący billbord - to wpadło mi w oko to w Twoim podpisie o zimie. To jest forum publiczne i mnie taki "mini bilbord" zakuł w oczy. I o tym napisałem. Ale tak samo jak z tą reklamą. Jednych "zimo wypier..." bawi, innym się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dandi, przestań się podniecać i wróćmy do tematu.

Nie czekaj, aż sto osób z forum zadeklaruje się, ze im sie to nie podoba, bo co niektórzy (ja miedzy innymi) mają dość pisania sobie a muzom w takich malo przyjemnych tematach. pisać to ja mogę o d... Maryni, albo o problemach osobistych (jako ich posiadacz tudzież pocieszyciel innych).

W takiej sprawie jak ta w temacie niech zabiorą głos ci którzy wiedzą co zrobić żeby tego nie było, a nie tylko pomiaukać tu na forum.

Ufff, opisałem się, też - jak Barbossa - idę coś zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla reklamy nasr.am Ci na głowę. A bedę reklamowal gacie. Sprzeda się jedna para więcej, ja będę bezkarny, a Ty bedziesz chodził z gów.em na głowie.

Wybacz, to dla przykładu, ale taki wniosek mozna wyciągnąć z Twojego postu, ze wyrazasz na to zgodę.

 

Twoje założenie jest ekonomicznie nieuzasadnione. Jedna para gaci nie zwróci Ci kosztów reklamy. Ale ogólnie o to właśnie chodzi w reklamie. Jeśli uważasz, że na tym zarobisz, stać Cię i wyłożysz odpowiednią sumkę, to ja nadstawię Ci swoją glacę i kupaj. Bo reklama, to tylko czysty, żywy pieniądz. Nic ponad to. I wierz mi. Za kasę jaką musiałbyś wyłożyć, żeby nakupać mi na glacę, znalazłbyś na pęczki takich, którzy zjedliby to z mojej głowy. Kwestia ceny. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój podpis = bilboard z martwymi płodami = reklama "na kolana psie"??? :o :o :o

 

Pisałem o dobrym smaku lub jego braku. Nie postawiłem nigdzie znaku równości pomiędzy podpisem a reklamą z Adolfem. Napisałem wyraźnie "tak na marginesie" - pisząc o Twoim podpisie.

 

Coś może szokować, zniesmaczyć - bardziej mniej lub zupełnie delikatnie. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla reklamy nasr.am Ci na głowę. A bedę reklamowal gacie. Sprzeda się jedna para więcej, ja będę bezkarny, a Ty bedziesz chodził z gów.em na głowie.

Wybacz, to dla przykładu, ale taki wniosek mozna wyciągnąć z Twojego postu, ze wyrazasz na to zgodę.

 

Twoje założenie jest ekonomicznie nieuzasadnione. Jedna para gaci nie zwróci Ci kosztów reklamy. Ale ogólnie o to właśnie chodzi w reklamie. Jeśli uważasz, że na tym zarobisz, stać Cię i wyłożysz odpowiednią sumkę, to ja nadstawię Ci swoją glacę i kupaj. Bo reklama, to tylko czysty, żywy pieniądz. Nic ponad to. I wierz mi. Za kasę jaką musiałbyś wyłożyć, żeby nakupać mi na glacę, znalazłbyś na pęczki takich, którzy zjedliby to z mojej głowy. Kwestia ceny. :lol: :lol: :lol:

 

Wiem, wiem, nie musisz przekonywać. Ale wolałbym, żebyś się nie godził za żadne pieniądze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dandi, przestań się podniecać i wróćmy do tematu.

Nie czekaj, aż sto osób z forum zadeklaruje się, ze im sie to nie podoba, bo co niektórzy (ja miedzy innymi) mają dość pisania sobie a muzom w takich malo przyjemnych tematach. pisać to ja mogę o d... Maryni, albo o problemach osobistych (jako ich posiadacz tudzież pocieszyciel innych).

W takiej sprawie jak ta w temacie niech zabiorą głos ci którzy wiedzą co zrobić żeby tego nie było, a nie tylko pomiaukać tu na forum.

Ufff, opisałem się, też - jak Barbossa - idę coś zjeść.

Właśnie o to chodzi, że nie można NICZEGO zrobić! Bo nie ma takiej siły w tym kraju, która mogłaby się przeciwstawić organizacjom typu "PROcośtam". One są popierane przez Kościół albo sprawiają takie wrażenie. A to już skutecznie zniechęca mogącychcośzrobić do jakiegokolwiek działania. Zostaje nam więc przyjemność popisania sobie na forumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dandi3[/b]"]

Nie o Twoje przekonania tu idzie. Ja także jestem przeciwny aborcji jednak zdaję sobie sprawę, że nie ja jeden chodzę po świecie. Tak jak jestem przeciwny samej aborcjii tak jestem jak najbardziej za przyznaniem kobietom prawa do samodecydowania o sobie. Ja bym się jej nie poddał co nie znaczy, że każdy ma obowiązek myśleć podobnie.

 

A dlaczego tylko kobieta ma decydować czy chce aborcji czy też nie, przecież poczęcie następuje przy woli dwóch osób - kobiety i mężczyzny? Czy jak kobieta chce usunąć a mężczyzna nie, to co wtedy?

 

Dalej podtrzymuję to, że mnie się pomysł z tego typu akcją podoba, tylko zawiesić je w takich miejscach żeby dzieci tego nie widziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem aborcji dla mnie reklama ta jest ostra ale mimo wszystko dopuszczalna. Nie rozumiem oburzenia zwolenników aborcji, bo dla nich to zdjęcie jest zlepkiem kilku komórek. Proszę zwrócić uwagę, że były spoty w telewizji gdzie piętnowano szybką i brawurową jazdę, odpowiednio ucharekteryzowani aktorzy odgrywali ofiary wypadków drogowych. Moim zdaniem taki widok również może być szokujący zwłaszcza dla małego dziecka.

 

Nie przesadzał bym również z tym jaki to ma wpływ na psychikę zwłaszcza dzieci. Zmierzenie realnego wpływu na poglądy czy decyzje jakiejkolwiek reklamy, filmu, plakatu a zwłaszcza przekazu o treści etycznej czy moralnej na psychikę dorosłego a tym bradziej dziecka jest bardzo trudne. Konstruwanie kategorycznych tez czy sądów praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zrozumiałaś.

To, że średnia wieku tego forum to 57 lat to inna para kaloszy..

 

 

przepraszam .... albo ja nie czytam ze zrozumieniem , albo Ty coś kręcisz .... czy to nie Twoje słowa?

 

Dzieci, forum publiczne, dobry smak....itepe, itede.

 

To o jakie dzieci Ci chodziło na tym forum ? te 57-letnie? :-?

dobry smak to osobista sprawa każdego forumowicza .... każdy swój krzyż niesie i bierze odpowiedzialność także moralną za swój podpis .....

chyba , że rażąco narusza prawo tudzież dobry smak ....

w podpisie dandiego ....hm .... nie mnie oceniać czy to brak dobrego smaku - jak dla mnie - jeszcze do przyjęcia .... gorsze rzeczy sie wypisywało :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko kobieta ma decydować czy chce aborcji czy też nie, przecież poczęcie następuje przy woli dwóch osób - kobiety i mężczyzny? Czy jak kobieta chce usunąć a mężczyzna nie, to co wtedy?

 

aborcję rozważa się wtedy kiedy płód obciążony jest chorobami genetycznymi na co wskazuje badanie przeziernościowe w okolicy 11 tc + badanie krwi matki (wtedy rzeczywiście oboje rodzice podejmują decyzję jednak lekarza ostatecznie interewsuje decyzja matki a nie jej partnera, oraz wtedy kiedy kobieta pada ofiarą gwałtu. Wtedy ma, proszę ja Ciebie dość utrudnione zadanie. Gwałciciele zazwyczaj nie zostawiają biletu wizytowego z telefonem i jowialną informacją: w razie komplikacji dzwoń śmiało, pogadamy czy masz usunąć dzidzię czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak grafika w Twoim podpisie (zimo wypier*alaj) - jeśli dobrze odczytałem. Dzieci, forum publiczne, dobry smak....itepe, itede.

 

co ma piernik???

Ano to, że jest doskonałym przykładem na powszechne schamienie obyczajów, na brak hamulców wobec własnych zachowań i podejmowanych decyzji (bo przecież obie reklamy ktoś zatwierdził, i na pewno nie była to jedna osoba, a cały ciąg decydentów) w sprawach dostępnych tzw. szerokiemu odbiorcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to, że jest doskonałym przykładem na powszechne schamienie obyczajów, na brak hamulców wobec własnych zachowań i podejmowanych decyzji

 

mój podpis jest schamieniem obyczajów? Moderujesz to forum. Dlaczego do dziś nie zostałem upomniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...