Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Nie zamarwiaj sie jednostka na tym etapie. Kupisz pozniej.

 

Witam

Powiedzcie czy na etapie kładzenia rur nie ma znaczenia od jakiego systemu będą. A może wogóle nie potrzeba systemowych? :roll: Na co trzeba zwrócić uwagę żeby robiąc teraz instalację - później można było dobrać dowolną jednostkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzieki aqep za projekt ;)

gostek, ktory zaproponowal mi instalke za 1900 juz wykonal projekt ;)

w sumie byl bardzo gadatliwy i duzo opowiadal - co i jak ma byc ;)

mam dobra pamiec - wiec wykorzystam jego info i wasze podpowiedzi.

w sumie - chcialem dac mu zarobic i miec klopot z glowy

coz - chytry dwa razy traci ..... ;(

ps

widze, ze watek sie rozwija

powiem tak - do CO jestem 100% przekonany [bez wzgledu na bakteryjki]

juz podpowiedzieliscie mi genialne rozwiazanie ze szczotka w wiatrolapie !!!

wiem tez, ze kolanka "wydluzaja" metry instalacji - tylko ktore o ile ??

ps2

dopiero zaczynam - mysle, ze zaloze jeszcze kilka fajnych postow [oczywiscie najpierw "szukaj" ;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam zrobioną instalację - poszukuję jednostki centralnej. 3 gniazda i 2 szufelki, dom 160 m2.

Jaką polecacie w rozsądnej cenie ?

 

Istotna jest siła ciągu - mam dużo "puszystych" dywanów i kota :). Posiadany Zelmer Wodnik Duo jest zdecydowanie za słaby. Tak się na niego wnerwiam że go ostatnio skopałem aż plastik ucierpiał... Na jaki parametr patrzeć - moc silnika chyba nie odzwierciedla w 100% siły ssania ? Podciśnienie ? Czy wydatek w l na sekundę ? mój wodnik ma 34 l/s a np. Beam 2725 ma 51l/s - czy będzie zauważalnie mocniejszy ??

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania

Słyszałem opinie że amerykańskie moduły centralne są podobno b.dobre cena/jakość a rurki i montaż polecono mi w firmie w Łominkach k.Warszawy (uzupełnię nazwę potem, obecnie nie pamiętam)

Osobiście buduję domek jednorodz. i jestem w fazie wyboru który odkurzacz i gdzie ? więc będę wdzięczny róznież za nakierowujące info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układanie instalacji to czysta przyjemnosć ... moge smiało powiedzieć ze to jedna z przyjemniejszych robót jakie sie wykonuje na budowie, pomysleć , przypasować dociąć dac złaczke kolanko, gniazdo, pokleic i delektować sie własnoręcznie wykonaną instalacją na stronach producentów odkurzaczy sa instrukcje krok po kroku co z czym jak łaczyć .... ;-)

Mozna się przy tym zrelaksować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układanie instalacji to czysta przyjemnosć ... moge smiało powiedzieć ze to jedna z przyjemniejszych robót jakie sie wykonuje na budowie

 

Ja z braku czasu zleciłem to specjalistom (akurat musiałem ułożyć papę przed wylewkami). Wyglądało faktycznie dość prosto, ale spore kawałki szły w ścianach i było sporo kucia, w tym przebicie przez strop. To już nie było takie łatwe, lekkie i przyjemne. Jak by mi ktoś wykuł bruzdy to samo układanie rurek było by prawdziwym relaksem :-).

 

na stronach producentów odkurzaczy sa instrukcje krok po kroku co z czym jak łaczyć .... ;-)

 

Prawda, ale czsem trzeba coś zrobić nietypowo i wtedy porada kogoś co się na tym zna jest nieoceniona. U mnie był problem z miejscem na jednostkę i rury kłóciły się nieco z instalacją wodną. Razem z instalatorem zrobiliśmy "burzę mózgów" i wymyliliśmy chyba optymalne rozwiązanie ;-). Sam bym chyba tego tak dobrze nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JACKIE P

my mamy założony odkurzacz Beam - sprowadzaliśmy ze Szczecina, warto. Sprawdza się znakomicie. Strona http://www.beam.pl

W firmie szczecińskiej tą tematyką zajmuje się bardzo uprzejmy Pan, który konkretnie doradzi jaką jednostkę dobrać w zależności od metrażu, jak wymierzyć potrzebną ilość gniazd itp, itd. Polecam, wejdź na stronkę znajdź kontakt i dzwoń. W porównaniu do Disana, Beam jest tańszy.

Generalnie opłaca się zamawiać u nich zestawy rur z gniazdami i złączami, gdyż jest to dużo tańsza impreza, a potem gdy coś brakuje można spokojnie zamówić w ich sklepie internetowym - działają bardzo szybko i solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam BEAMa - używam od ponad roku ....spostzreżenia :

- koniecznie opakować rurę w miękki -pikowany pokrowiec ( był w kpl...)

wtedy plastkowa rura nie ociera sie o narożniki ścian i mebli

- nie jest cichy -mimo ,że ja nie słyszę jednostki ,która jest za dwoma ścianami w garażu ....świst powietrza jest głośny :-?

- nie ma kurzu .....i to jest bardzo dobra wiadomość :D

-mam 9 m wąż -lubi sie plątać pod nogami

Ogólnie jestem zadowolona i polecam CO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...