Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Mój split z cyklonem ujawnił jeszcze jedną zaletę.

Instalacja została częściowo zatkana kawałkami drewna (po układaniu parkietu). Ssanie bardzo zmalało.

Zastosowałem przetkanie wodą.

Mianowicie kilkakrotnie zassałem po 1/2 wiadra wody. Za każdym razem usuwając ją z foliowej torby cyklonu.

Cała wlewana woda zbierała się tylko w zbiorniku cyklonu. Nie przedostawała się do silnika, gdyż filtr włosowy, położony nad cyklonem był suchy.

Już po drugiej porcji wody instalacja została udrożniona.

W odkurzczach z workiem (bez cyklonu) i kompaktowych (silnik w tej samej obudowie co worek) nie odważył bym się stosować wody.

 

Stan niedrożności rur łatwo odróżnić od stanu utratu mocy (uszkodzenia) silnika. Mianowicie należy koniec węża zatkać dłonią. Jeśli ssanie narasta - przyczyną jest zatkanie rury. Jeśli ssanie pozostaje słabe - to przypuszczalnie silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Ja też się zastanawiam nad Vacu Madem.

 

1900 za instalację to drogo.

Mi hydraulik powiedział 60zł/punkt i za tyle wykonał. Miało być 5, zrobił 4 a ostatni punkt sam zrobiłem.

 

Czyli za ilość gniazd jak u ciebie wyszło mnie za robociznę 240 PLN + ok. 600 rury.

To rozsądna cena.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JACKIE P
ja zakładałem system beam - jednostka centralna ok. 1100zł + 350 zł zestaw rur i 3 gniazda ssące + kształtki. Jest to cena zestawu na mieszkanie do 150m2. Rury układałem i montowałem sam - jest to naprawde łatwe przy odrobinie wprawy i zawsze zaoszczędzone pieniądze. U nas ta podstawowa jednostka przy 100m2 sprawdza si.ę znakomicie. Poza tym beam jest z niszy cenowej, a nie odbiega jakością od innych. Polecam sklep on-line pod http://www.beam.pl w szczecinie. Super obsługa i doradztwo jak dobrać np ilość gniazd do mieszkania. :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też będzie Beam (5250). Ponoć Vacu-Maid jest nieco gorszy (silniki potrafią lecieć), a Husky jest znacznie droższy (oczywiście mowa o jednostce centralnej).

Polecam http://www.beam.com.pl (z Bartyckiej) - super doradztwo (za free), wszystkie graty na magazynie, nie robią żadnych problemów jak chcesz zrobić instalację sam (jeden z dystrybutorów/instalatorów Husky'ego kategorycznie mi odradzał i nawet groził, że nie nie będzie mi mógł dać żadnej gwarancji na jednostkę centralną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...