Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Gość Kero
Takze zastanawiam sie nad odkurzaczem centralnym.

Mam tynki wewnterzne i chudziak ale to chyba nie przeszkadza.

Tylko mieszkam daleko od wiekszych miast i jestem ciekawa jak to jest z siecia dystrybucji w mojej okolicy.

Planuje instalacja tylko rur, a dopiero pozniej jednostki centralnej.

Czy w okolicy Sanoka, Krosna mozna kupic oc? :wink:

 

Jeśli idzie o BEAM to dystrybucja w woj podkarpackim:

http://www.beam.pl/?id=4&woj=podk#tab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziekuje KERO za podpowiedz. :wink:

Ogladajac te strone zobaczylam promocje oc za 2800zl.

Moj dom to 300mkw. na dole 6 pomieszczen i na gorze 6. Jestem ciekawa czy ten odkurzacz z promocji bedzie wystarcajacy czy nie.

A tak w ogole jezeli oc mialby kosztowac ok 3000 to chyba zdecydowalabym sie zamontowac od razu wszystko tzn. zeby instalator zamontowal wszystko.

Najblizsze punkty sprzedazy to dla mnie ponad 100km, czy to jest wiekszy koszt jezeli ktos ze sklepu przyjezdza tak daleko.

 

Cena z promocji to cena z montazem czy bez?

A tak w ogole to nazwa BEAM mi nic nie mowila, dopiero to ze nalezy do Elektroluxa wyjasnilo mi wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac Iek trudno mi zgadywać nie znajac wymiarów ale w przyblizeniu:

1 gniazdo w pokoju dziennym na ścianie od wiatrołapu

2 gniszdo na "plecach" kominka patrząc na zdjęcie to u góry

3 gniazdo na ścianie pokoju 4 na piętrze na wprost łazienki

4 gniazdo na ściance garderoby tuż przy drzwiach do pok 6

5 to szufelka w anekxie kuchennym

Dzięki za odpowiedź. Tera wiem, że muszę szukać JC na 5 gniazdek. Kto wie, może Beam.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

djbobo jeśli chodzi o powierzchnię domu to jest to wyłącvznie oriętacyjny parametr niewiele mający wspólnego z długością instalacji ssącea a to właśnie ona jest najistotnmiejszym elementem w doborze JC. Oczywiścuie potem jeszcze inne parametry jak siła ssania czy decybele oraz okres gwarancji.

 

Natomisat jeśli mówisz o promocji na zestaw Zestaw JC 2775 + akcesoria BEAM to zwróć uwagę na to, że jest to jednostka dla stosunkowo długiego rurociągu. To, że Twój dom ma 300m2 to jeszcze nie musi oznaczać, że rurociąg będzie także długi.

Powierchnia mojego domu na trzech kondygnacjach to 210m2 a długość instalacji ssącej wynosi 12mb.

 

Koszt JC jest jaki jest, kosztem dodatkowym jest odległość ale bez przesady. 100kn to nie nie 1000 i kosztuje powiedzmy w obie strony bez zysku i bez start 100PLN.

Proponuję następująco. Jeśli zapadnie decyzja to nie targować się o upust tylko zażyczyć sobie z dostawą i montażerm ale zawsze warto zapytać ze dwa trzy punkty. Upusty jest z czego udzielić zatem są one w stanie pokryć koszty dowozu na taką odległość bez starty dla dostawcy.

Inna kwestia to ile ma kosztować montaż. Tu już jest różne. I wcale nie musi Ci instalować ten kto sprzedaje. Znajdź sobnie hydraulika i Ci to wykona. Jeśli kupisz bez montażu to sklep może Ci wysłaś za przedpłatą na konto i wówczas nie będzie to kosztowało 100PLNa mniej zależy od firmy kurierskiej.

Taką drogą to nawet ja mogę Ci zapewnić dostawę i nie będziesz płacić transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KERO dziekuje za odpowiedz. :D

Musze to teraz sobie dokladnie przemyslec gdzie dawac gniazda i jaka jednostke centralna, a w razie czego zawsze moge poprosic Ciebie o przesylke jezeli juz sie konkretnie zdecyduje.

Poszukalam w internecie i mam jeden sklep w Sanoku z odkurzaczami, ale jeszcze nie wiem jaki jest tam wybor, i ile sobie wolaja za montaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Marcin mam pytanie. dzisiaj byli u nas instalatorzy z HUSKY i zrobili nam instalację OC w domu. Wg ich opini 3 gniazdka, które nam zamontowali (garaż, parter i poddasze) w zupełnosci wystarczą , twierdząc, ze im mniej tym lepiej, natomiast równiez dzisiaj od osoby, która coprawda nie jest fachowcem, ale instalowała już kilka OC usłyszałam, że powinnismy sobie zdecydowanie zrobić wiecej gniazdek, bo wygodniej będzie nie ciągać za sobą długiej rury, a ilość gniazdek nie ma żadnego wpływu. No i tak sie zastanawiam, co jest prawdą ?

 

Jest tak: im mniej razy się przepinasz, tym mniej masz pracy (podobnie jak z kablem zasilania tradycyjnego odkurzacza). To prawda, że ilość gniazdek nie ma dużego znaczenia, ale jeśli te zamontowane nazwijmy to "asekuracyjnie" nie będą wykorzystywane, to w sumie wychodzi na to, że instalatorzy mieli racje. ALE sedno sprawy dotyczy drugiej części pytania (wygody) i tu mam taką informację: jeśli masz wąż (powiedzmy 9m z włącznikiem) made in Korea - to może być prawda, (że wygodniej nie ciągnąć długiej rury), bo one są cięższe, sztywne i ich przeciąganie (przenoszenie) może sprawiać kłopot. Węże, które my sprzedajemy są droższe, ale lekkie i giętkie. Manewrowanie nimi jest łatwe, a co za tym idzie nie koniecznie musimy martwić się o brak wygody podczas odkurzania z jednego, w miarę centralnie zaplanowanego gniazda. Poza tym, mniejsza ilość gniazd to mniej pieniędzy na ich instalacje. Warto przeanalizować koszty budowy etapu 1 (rury w ścianach) i etapu 2 (jednostka centralna + osprzęt (w tym właśnie dobrej jakości rura ssąca)). Może okazać się, że rezygnując z instalacji jednego gniazda, możemy zaoszczędzić na wąż ssący wyższej jakości. To jest decyzja o zakupie sprzętu NIE na pierwsze dwa - trzy lata użytkowania (a właśnie tylko z takiego okresu pochodzą opinie użytkowników systemów c o z tego forum), ale na powiedzmy dwadzieścia lat. Całkowite podliczenie kosztów i odpowiednia ($) rozmowa z dostawcą przed podjęciem decyzji, często dają ciekawe informacje na temat tego, co tak naprawdę jest dobre i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Jeśli ma to być instalacja firmy Husky to kontakt na ich stronie http://www.husky.pl/

W krótkim czasie dostaniecie projekt i w dowolnie wybranym przez Was terminie wykonaną instalację przez autoryzowanego instalatora

Można też napisać tu http://WWW.mendrycki.pl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jesteśmy na etapie wyboru jednostki ssącej :lol: a ponieważ jest to nasz pierwszy taki sprzęt to nie bardzo wiemy na co zwracac uwagę przy wyborze... :roll: Ja to w ogóle bym się nie rozstawała z moim ukochanym Rainbowem, ale mąż się uparł... :wink:

Czy możecie służyc radą? Jaką moc wybrac, jaki osprzęt?

Mamy 6 gniazd w całym mieszkaniu i szufelkę w kuchni... I nie wiem co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Też miałem osprzęt rurowy z borysowskiego i zostałem.. skazany" na niego :cry:

chydraulicy którzy montowali polecali i tak juz zostało :cry: :cry: .pozostała częśc z iich pracy jest OK.Puk Puk.(Nic nie cieknie} :D OC niby ,,chodzi "ale tak jakos z tym serwisem nie jest dobrze .Jest jeszce na gwarancji .Martwie sie jak to będzie póżniej .Chociaż za kase może szybciej będą reagować . :cry:

Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - jak osprzęt pasuje tylko od borysowskiego to kupcie akcesoria borysowekiego, a jednostke innej firmy i juz.

 

Co do parametrów jednostki - producenci podają maksymalną długość rurociągu i ilość gniazd, jaką dana jednostka obsługuje. Spec od odkurzaczy powiedział mi, że aby policzyc długość rurociągu u siebie trzeba wziąść najdłuższy odcinek gniazdko-jednostka, dodać długość rury tej co się podłącza do gniazdka i dodać długość wydechu. A np. kolanko 90stopni liczy się za 1,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

witam mam pytanie przymierzamy sie do odkurzacza centralnego- chcielibysmy zasiegnac opini osob ktorzy juz przebrneli przez ten problem w wyborze OC i moga cos konkretnego na ten temat powiedziec

na co zwrocic uwage - czy czesta sa awarie takich odkurzaczy? jakie sa marki sprawdzone na rynku i ktore sa preferowane i niezawodne./?/

czy wszystkie jednostki maja to samo/standard/ czy roznia sie od siebie-

my mamy dom o powierzchni 135m +gospodarcze i garaz

bede wdzieczna za maly rekonesansik po firmach tych odkurzaczy, opinie i pomoc w doborze- bo napewno one zadecyduja o wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jesteś jeszcze na etapie budowy domu i przed tynkami i wylewkami

Na tym etapie nie ma znaczenia jakiej firmy będzie ten odkurzacz ale rzeczą ważną jest aby sama instalacja była wykonana z rur białych ponieważ do takiej instalacji będzie pasować większość gniazdek Nie polecam instalacji z rur niebieskich (Borysowski) ponieważ do tej instalacji pasują tylko ich własne gniazda a wybór jest bardzo ograniczony Jeżeli chodzi o samą jednostkę centralną to wybór też jest spory wszystkie czymś się różnią zarówno funkcją jak i ceną

Osobiście radzę wybrać coś ze znanych i popularnych marek takich jak Beam czy też Husky każda z tych firm posiada własną sieć instalatorów

Poszukaj trochę w moich wypowiedziach na temat odkurzaczy napisałem na tym Forum całkiem sporo

 

 

http://mendrycki.pl/index.php?page=galeria&galeria=odkurzacze+centralne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki

probowalam szukac- ale wyszukiwarka w muratorze jakos kiepsko wyszukuje i dzieli te tematy

albo ja sie kiepsko z nia obsluguje :cry: i nie potrafie wynalezc dlatego zalozylam nowy temta- spodziewam sie ze to juz taki 1000czny

:oops:

ale dzieki za wskazowki- jesli dysponujesz jakimis linkami gdzie ten temat byl poruszany to tez bede wdzieczna

pozdrawiam

i dzieki za podane firmy i ten link:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...