Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

stuk

To własnie te akcesoria nawalają (jednostkę też zabierał do firmy) :-?

Borysowskiego nie polecam już piąty raz wołam serwis .ciągle coś wysiada takie duperele .Zawsze kiedy jest najbardziej potrzebny :evil:

Sewisant ma tyle pracy, że niewie kiedy przyjdzie i jeszcze trzeba przypominać że się umówił :) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podobno nie są najtańsi, ale podobno są najlepsi: http://www.husky.pl/

 

Wykonują niezobowiązująco bezpłatny projekt wstępny całej instalacji, na podstawie przesłanego mailem projektu domu.

 

Sam projekt otrzymałam już pocztą, w eleganckiej teczuszce z płytą cd.

 

I nie będę już rozglądać się za inną firmą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Własnie mnie dzisiaj spotkał szok, kiedy zobaczyłam niebieskie rury od odkurzacza. Bardzo się zdziwiłam, bo zawsze słyszałam o białych. Teraz czytam, że do tego tylko borysowski. Nie chcę!!! Miałam już wybranego Beama. I co teraz? Czy mogę do tych rur dać puszki do instalacji gniazd beama? Czy się da? POMOCY!!! Jutro wylewka, więc rur już nie zmienię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam już wybranego Beama. I co teraz? Czy mogę do tych rur dać puszki do instalacji gniazd beama? Czy się da? POMOCY!!! Jutro wylewka, więc rur już nie zmienię.

tak jak widzę (także po swoim przykładzie) jest to jeden z bardzo często powtarzających się błędów inwestorskich. ja miałem wybranego huskiego a hudraulicy położyli mi niebieskie rury borysowskiego twierdząc, że 1) są bardziej wytrzymałe na pęknięcia niż husky, 2) ich końcówki są uniwersalne i pasują do wszystkich firm.

co do 1) - to nie mam doświadczeń bo założyłem niebieskie rury 8)

co do 2) - kłamstwo - rury borysowskiego pasują jedynie do jego osprzętu. chyba sonika z forum miała podobnie jak ja i skuwała tynki przy końcówkach aby założyć gniazdka husky. u mnie gniazdka są borysowskiego (nie chciałem kuć :wink: ) więc osprzęt też taki będzie, ale zastanawiam się nad jednostką husky - niezły z forum pisał gdzieś, że jednostkę innej firmy można spokojnie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaM BEAEM-a ale jeszcze nie użytkuję bo nie mieszkam.Może ktoś napiszę coś o jakosci .bo nie mam pojęcia - ktoś nam ta firmę polecił. Już nie zmienię ,ale może ktoś się pod\zieli doświadczeniami?

 

P.s. Jedno jest pewne, ekipka ,która go montowała to była JEDYNA solidna ekipa na mojej budowie. Przyszli, zamontowali ( w miedzyczasie podsunęli ciekawe rozwiązania) ,posprzątali .skasowali i odeszli. Chciałabym ,żeby tak wszyscy...[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Kasiola, ja chyba miałem więcej szczęścia do ekip bo u mnie tylko jedna (instalatorzy CO) wypadła nieco bladziej niż inni a i to raczej nie z powodu zaniedbań ale chęci zrobienia więcej niż ja w danym momencie planowałem.

 

Co do odkurzacza- założyłem rury Borysowskiego i po Waszych komentarzach zastanawiam się, czy jeszcze nie zmienić gniazd na inne?

 

A może znacie kogoś, kto uzytkuje Borysowskiego i w odróżnieniu od Włodka ma pozytywne doświadczenia?

 

Pozdrawiam z Podlasia.

Robin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił się pomysł by w naszym domku zainstalować odkurzacz centralny, bo będzie to wygodniejsze i chyba bardziej higieniczne rozwiązanie, a że dom ma 400m więc jest co odkurzać. Problem tkwi jednak w tym, ze dom jest już wykończony (w dużej części, a to co zostało to łazienka i pokoje) i nie bardzo wyobrażam sobie jak mogłoby wyglądać technicznie założenie centralnego odkurzacza. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam już wybranego Beama. I co teraz? Czy mogę do tych rur dać puszki do instalacji gniazd beama? Czy się da? POMOCY!!! Jutro wylewka, więc rur już nie zmienię.

tak jak widzę (także po swoim przykładzie) jest to jeden z bardzo często powtarzających się błędów inwestorskich. ja miałem wybranego huskiego a hudraulicy położyli mi niebieskie rury borysowskiego twierdząc, że 1) są bardziej wytrzymałe na pęknięcia niż husky, 2) ich końcówki są uniwersalne i pasują do wszystkich firm.

co do 1) - to nie mam doświadczeń bo założyłem niebieskie rury 8)

co do 2) - kłamstwo - rury borysowskiego pasują jedynie do jego osprzętu. chyba sonika z forum miała podobnie jak ja i skuwała tynki przy końcówkach aby założyć gniazdka husky. u mnie gniazdka są borysowskiego (nie chciałem kuć :wink: ) więc osprzęt też taki będzie, ale zastanawiam się nad jednostką husky - niezły z forum pisał gdzieś, że jednostkę innej firmy można spokojnie założyć.

 

Najgorsze, że nie jest to błąd inwestorski tylko taki wybór instalatora bez uzgodnienia z nami. Instalator ma mi przedstawic konkretną ofertę na borysowskiego i wtedy zdecyduję - ale raczej zmienię gniazda, bo wątpie aby znalazł mi coś ok 2000 (a za tyle mam beama z całym osprzętem). Borysowski ma chyba droższe jednostki - orientuje się ktoś w cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwkaiMarek wszystko da się zrobić, tylko jakim kosztem... Rury najlepiej kłaść przed wylewkami, może być po tynkach, bo tyle zawsze można zatynować. Ja ułozyłem instalację prze tynkami i wylewką i teraz mam problem z trzema gniazdkami, troche odstaja od ściany.

Co to waszego pomysłu to trochę późno zapadła u was decyzja na OC. Ale zawsze można skuś trochę wylewki i wcisnąć tam rurę, potem ładnie zalać. Tylko że jest to duuuużo wiecej pracy i pieniędzy. Ale nie ma chyba rzeczy niemożliwych. Ja u siebie zakładałem instalację sam, żonka nie chciała OC, a teraz okazało się że dostała uczulenia na roztocza, w nowym domku teraz przyda się taki odkurzacz, a była jemu przeciwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...