Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy możecie służyc radą? Jaką moc wybrac, jaki osprzęt?

Mamy 6 gniazd w całym mieszkaniu i szufelkę w kuchni... I nie wiem co dalej...

 

rowniez mam 6 gniazd (5 w domu i jedno w garazu) + 2x szufelka.

ale jednak nie ilosci gniazd ma znaczenie, ale dlugosc instalacji, poniewaz do niej dobiera sie jednostke.

w moim przypadku dziala BEAM 2750.

instalacja + jednostka + akcesoria lux + gniazdka i szufelki = 4800,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam.

Jestem w trakcie budowy domku i zastanawiam się nad instalacją centralnego odkurzacza. Czy może ktoś z budujących zdecydował się na instalacje?

Jeśli tak to, czy warto inwestować w odkurzacz centralny?

Kiedy powinnam przeprowadzić instalacje?

Jakie są koszty?

Która firma jest godna polecenia?

Z góry dziękuje za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowalam sie na taka instalacje. Choc moj maz na poczatku nie byl zwolennikiem takiego urzadzenia, zmienil zdanie dosc szybko. Rury zostaly polozone na chudziak (przed dociepleniem poziomym i wylewkami). Za podejscie pod 2ie szufelki i 3 gniazda (2 na poddaszu uzytkowym) a 4te bedzie zamontowane w garazu z odkurzaczem, zaplacilam 1280 zl. Dodam ze to jest cena jedynie za ksztaltki i robocizne, caly osprzet to dodatkowy wydatek uzalezniony od marki i typu odkurzacza. A tu sa spore rozbieznosci, cena zaczynac sie bedzie od ok. 2500 zl.

Mysle ze choc troche bylam pomocna :D

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się także zdecydowałem. Jestem juz umówiony z fachowcem z Beama. Rurki bedą kładzione po tynkach i przed wylewką. Cena za punkt 200 pln. Do mojego domku wystarczą 3-4 punkty. Punktem jest także miejsce pod montaż jednostki. Myślimy jeszcze nad zamontowaniem zmiotki w kuchni. Także koszt na dzień dobry to 800-1000 pln. A jednostkę i oprzyrządowanie można dokupić jak nadejdą lepsze finansowo czasy czyli nawet za kilka lat.

 

Wydaje mi się, że koszt niewielki w stosunku do całości inwestycji. Robiłem rozeznanie wsród osób mających takie cudo. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sobie zrobilismy 3 gniazda i 1 szufelke w kuchni. calosc czesci bez finalnych gniazdek wyszla nas kolo 100zl (sto) a polozylismy sobie sami w jeden wolny dzionek bo to straszliwie prosta robota :wink:

 

jeszcze w nowym domu nie uzywamy ale majac w obecnym stwierdzam ze bardzo warto. nie jest drogie. jest ciche, nie ma nieprzyjemnych zapachow i sama rura jest bardzo mobilna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam, jak w temacie, ma ktos moze doswiadczenie z powyzszymi odkurzaczami?

Dostalem oferte od firmy instalujacej AEROVACA ( S1570 + tłumik i wyrzutnia+ 2x gniazda i zetsaw sprzatajacy) za wszystko z montazem w granicach 2500 zł brutto. Od beama nie moge sie doczekac kontaktu. Moze jakies pomocne wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam beam'a (model sc375) Na dole 1 gniazdo zwykłe, szufelka podszafkowa w kuchni i gniazdo/szufelka w wiatrołapie, na piętrze 1 gniazdo. Polecam kupić z wężem aspira bo jako jedyny ma w rączce możliwość regulacji siły ssania a odkurzacz ma tak mocny ciąg że przy ustawieniu na maxa niewygodnie odkurza się dywany. Dodatkowo jak kupisz z zestawem aspira dostajesz w promocji darmowy zestaw garażowy akcesoriów gratis (niestety wersja standard ale lepsze to niż nic) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...