Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Ważniejsze jak dla mnie pytanie jaki kompakt czy split. Są kompakty takie jak split czyli cykloniczne tu tylko niewielka przewaga splita bo ma "większy cyklon" natomiast sa jeszcze odwrócone worki z autopsji mogę powiedzieć porażka. tak wiec IMHO

 

  1. Split cyklonowy (największy cyklon i filtr do włosów)
  2. Compact cyklonowy
  3. Compact odwrócony worek (spadająca wydajność, kłopotliwe opróżnianie i czyszczenie wnętrza odkurzacza)

splitprzekrojzop.jpgzasadacyklon_a29e&#.jpgworekoff_a4732c82&#9.jpg

Edytowane przez eco.pierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To może ja konkretnie zapytam o taki model:

Linia: Beam Serenity_3.0 LCD Platinum

Siła ssąca (AirWat): 670

Podciśnienie (kPa): 33,5

Wydajność (l/s): 65,0

Moc (Wat): 1750

Pojemność zbiornika(l): 15

System filtracji: cyklon, samooczyszczający się filtr GORE®

Poziom hałasu (dB): 63

Gniazdo ssące w obudowie: tak

Zbiornik antybakteryjny: tak

Antywibracyjny system mocowania: tak

System Atlis: tak

Średnica(cm): 28

Wysokość (cm): 100,5

Gwarancja: 5 lat

Może być?

Niepokoi mnie tylko pojemność zbiornika na śmiecie - czy nie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Odświeżam stary już temat.

Czy moglibyście ocenić zamieszczony poniżej „projekt” instalacji centralnego odkurzacza?

W salonie przy kominku 1 szufelka (czy gniazdko też się przydaje?)

W holu 1 szufelka (ze względu na bliskość wiatrołapu, kuchni i holl uważam że lepiej je umieścić w holu i blisko kuchni niż w samej kuchni pod cokołem mebli, ta szufelka w holu obsłuży 3 pomieszczenia, ale może macie inne zdanie?)

W holu, centralne miejsce domu 1 gniazdo. Rura 9mb powinna objąć zasiegiem wszystkie miejca w budynku na parterze.

Z gniazdka w holu pion na poddasze i tam w korytarzu zintegrowane gniazdko+szufelka (w centralnym miejscu poddasza)

Jednostka centralna w garażu, wyrzut z dala (6m) od czerpni powietrza wentylacji mechanicznej. Dodatkowe gniazdko techniczne w garażu przy jednostce do odkurzania w samochodzie.

Jedyny mankament tych rozwiązań to pewna widoczność gniazd i szufelek.

Jakie są zasady ich „ukrywania” ?

http://images47.fotosik.pl/290/0e87e94b564ea619med.jpg

i link do zdjecia wyższej rozdzielczości

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0e87e94b564ea619.html

Edytowane przez danielw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam stary już temat.

Czy moglibyście ocenić zamieszczony poniżej „projekt” instalacji centralnego ogrzewania?

W salonie przy kominku 1 szufelka (czy gniazdko też się przydaje?)

W holu 1 szufelka (ze względu na bliskość wiatrołapu, kuchni i holl uważam że lepiej je umieścić w holu i blisko kuchni niż w samej kuchni pod cokołem mebli, ta szufelka w holu obsłuży 3 pomieszczenia, ale może macie inne zdanie?)

W holu, centralne miejsce domu 1 gniazdo. Rura 9mb powinna objąć zasiegiem wszystkie miejca w budynku na parterze.

Z gniazdka w holu pion na poddasze i tam w korytarzu zintegrowane gniazdko+szufelka (w centralnym miejscu poddasza)

Jednostka centralna w garażu, wyrzut z dala (6m) od czerpni powietrza wentylacji mechanicznej. Dodatkowe gniazdko techniczne w garażu przy jednostce do odkurzania w samochodzie.

Jedyny mankament tych rozwiązań to pewna widoczność gniazd i szufelek.

Jakie są zasady ich „ukrywania” ?

http://images47.fotosik.pl/290/0e87e94b564ea619med.jpg

i link do zdjecia wyższej rozdzielczości

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0e87e94b564ea619.html

 

Też od pewnego czasu rozmyślam nad rozmieszczeniem instalacji centralnego odkurzacza. Opierając się na zasięgu 9m po okregu weź pod uwagę tylko załamania spowodowane ścianami etc ale z tego co widzę u Ciebie nie powinno być problemu.

 

Co do szufelki przy kominku to wydaje mi się zbędna, jak napisal Jacek i tak będziesz do jego czyszczenia używał separatora.

 

Jeśli jesteś już zdecydowany na jakiś konkretny model jednostki to sprawdź czy nie ma wbudowanego w sobie gniazda jak np. Beam - wtedy zawsze możesz zaoszczędzić parę złotych (choć niewiele;))

 

Widoczność gniazd i szufelek...myślę że przy takim szerokim wyborze różnego rodzaju kolorów, wzorów nie bedzie problemu z "ukryciem" gniazd; poza tym gniazdka, wyłaczniki elrktryczne też mamy widoczne w domach i nikt strasznie nie narzeka:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Od jakiegoś już czasu używam odkurzacza centralnego Drainvac Cyclonik i jestem z niego bardzo zadowolony. Mogę odkurzać zarówno ciała stałe jak i wodę bez użycia dodatkowego separatora. Przydaje się to także w zimie, gdyż mam możliwość zbierania błota pośniegowego z moich dywaników w aucie i innych mokrych zanieczyszczeń. Jest to odkurzacz produkcji kanadyjskiej, który jak widziałem w rankingach w USA i Kanadzie bije wiele innych marek na głowę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Instalaje robiłem sam. Bułka z masłem nawet dla takiego amatora jak ja. Rury i kształtki kupowałem w BIMIE na Klimeckiego. Można się z nimi dogadać, że kupujesz więcej kształtek niż Ci potrzeba, a potem oddasz to, co Ci zostanie (przydaje się to, bo bierzesz sobie więcej kolanek, trójników itp. i na miejscu decydujesz jak poprowadzić instalację).

Ja mam jedno gniazdo do odkurzacza w korytarzu i 9-metrowy wąż sięga mi wszędzie w domu. Oprócz tego mam poprowadzoną rurkę do szufelek przy drzwiach wejściowych i w kuchni, ale zastanawiam się czy w kuchni nie zrobić jeszcze jednego gniazda (byłoby tak jak szufelka w cokole szafek kuchennych). Wtedy kupiłbym sobie krótki wąż (np. 2 metry) i bez problemu mógłbym posprzątać kuchnię w razie potrzeby nie wyciągając dużego węża.

 

Chociaż szczerze mówiąc ten 9-metrowy wąż nie jest wcale taki wielki i nieporęczny. Spodziewałem się, że będzie dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...