Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 8 months później...

Witam.

 

On 2003-05-05 14:25, rafałek wrote:

Zastanawiam się nad centralnym odkurzaczem ale znajomi straszą mnie pleśnią i roztoczami w rurach oraz problemem z zapchamymi przewodami.

Rozumiem, że mają go u siebie i sprawia on im tyle problemów?

Jeśli tak to nie warto. Jeśli nie mają to nie wiedzą o czym mówią. Chociaz pewnie prawda leży gdzies po środku, w rurach :wink:

Roztocza z pewnością w rurach siedzą, tylko co z tego? Gniazda mają uszczelki. A zapchać się z pewnością mogą, cudów nie ma. Trzeba uważać, żeby nie wciągnąć np. kota i będzie spokój :wink:

Ale co tam. Sam nie mam, więc też w sumie nie wiem o czym piszę.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędny Polak wybiera te odpowiednie, nie po to je przecież kupuje, żeby potem wymieniać na inne :grin:

Od kiedy kurz śmierdzi? No, chyba, że ten odkurzacz centralny ma słuzyć za wszystko /odkurzanie, mycie, pranie itp/

U nas ma odkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...wiecie co...???

 

1) W rurach cos zostaje - to jest pewne.

ale

2)Wyloty mają 'klapki" i są uszczelniane

 

Wydaje sie mnie ze nie powinieneś tego w ogóle brac pod uwagę. Jeśli chcesz odkurzacz centralny i stać cię na niego to go kup.

 

Ja tam wolę zwykły.Być może z filtrem wodnym. Cena do 1 tys.PLN

A swoją drogą Ile kosztuje centralny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli te rury są gładkie i antystatyczne, kurzu będzie naprawdę niewiele.

2. Powietrze jest zasysane z mieszkania, kurz sam do niego nie wróci.

3. Zwykły odkurzacz jest trzymany w mieszkaniu i opróżniany dopiero gdy worek się zapełni, a świństwa w nim więcej, niż w rurach. Sam odkurzacz centralny jest poza strefą mieszkalną.

4. Za i pod większymi meblami mamy często więcej kurzu, a trudno się tym przejmować, bo nie odsuwamy szaf zbyt często.

5. Pleśni nie będzie, jeśli wszystko jest suche. Chwaląc odkurzacz wodny trzeba pamiętać, że wymaga on wymycia i WYSUSZENIA po każdym użyciu, aby uniknąć gnicia, bakterii i pleśni.

6. Co do zapchania się - trzeba uważać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli te rury są gładkie i antystatyczne, kurzu będzie naprawdę niewiele.

2. Powietrze jest zasysane z mieszkania, kurz sam do niego nie wróci.

3. Zwykły odkurzacz jest trzymany w mieszkaniu i opróżniany dopiero gdy worek się zapełni, a świństwa w nim więcej, niż w rurach. Sam odkurzacz centralny jest poza strefą mieszkalną.

4. Za i pod większymi meblami mamy często więcej kurzu, a trudno się tym przejmować, bo nie odsuwamy szaf zbyt często.

5. Pleśni nie będzie, jeśli wszystko jest suche. Chwaląc odkurzacz wodny trzeba pamiętać, że wymaga on wymycia i WYSUSZENIA po każdym użyciu, aby uniknąć gnicia, bakterii i pleśni.

6. Co do zapchania się - trzeba uważać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego niemca który zajmuje się tym sprzętem 25lat. Wyposaża szpitale i hotele. W swojej nowej rezydencji nie montowował. Na moje ździwione pytanie dlaczego, powiedział że nie wszystkie rozwiązanie z hoteli sprawdzają się w domach jednorodzinnych. A ja mu ufam i rezygnuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego niemca który zajmuje się tym sprzętem 25lat. Wyposaża szpitale i hotele. W swojej nowej rezydencji nie montowował. Na moje ździwione pytanie dlaczego, powiedział że nie wszystkie rozwiązanie z hoteli sprawdzają się w domach jednorodzinnych. A ja mu ufam i rezygnuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydencję będzie odkurzał sam czy zrobi to za niego "pani sprzątająca"?

W drugim przypadku inwestycja w centralny odkurzacz jest nieopłacalna :smile:

 

W moim domu odkurzam sam. Kilka lat temu zainstalowałem centralny odkurzacz i nie mam z nim żadnych problemów.

Odkurza znakomicie (zwłaszcza po zainstalowaniu "turbo szczotki&quot:wink: a siła ciągu nie maleje wraz z zapełnianiem się zbiornika.

Nie muszę też taszczyć ciężkiego odkurzacza na piętro czy do piwnicy, nie obijam nim mebli w czasie sprzątania itd.

Jedyny odgłos jaki słychać podczas pracy to szum zasysanego powietrza. Od rodzaju końcówki zależy jak głośno toto pracuje.

 

Jednostkę centralną zainstalowałem na poddaszu mimo wątpliwości sprzedawcy co do sensowności takiego rozwiązania. Sprawuje się znakomicie. Odległość pomiędzy piwnicą a poddaszem to ok. 8m.

Z piwnicy wciąga nawet małe kamyczki. Nie można tylko zbyt wcześnie wyłączyć odkurzacza bo wtedy spadają :smile:

 

Pozdrawiam,

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie zwykły odkurzacz jest rozpylaczem bakterii, roztoczy i alergentów - bo nie zatrzymuje ich worek, nawet papierowy.

Już lepiej aby spoczywały w dywanie.

Dlatego rure wylotową z centralnego odkurzacza lepiej wyprowadzic na zewnątrz budynku.

Ułożyłem rury w warstwie piasku pod chudziakiem parteru.

Rury muszą być specjalne do tego celu fi 50mm.

W internecie można znaleźć instrukcję układania rur i klejenia.

Błędy można popełnić w podejściach do gniazd.

We wczesnym etapie budowy domu nie kosztuje drogo.

ZbiR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...