Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Powiem tak. to że to jest " no name" no powiedzmy że przyjmuję do wiadomości-ale nie do końca tak to dla mnie wygląda, bo firma ma serwis w całej Polsce, z tego co widzę to całkiem mocne zaplecze, facet w sklepie mówił mi że w najbliższym czasie ich oferta będzie się poszerzać, także to że produkt jest nieznany to nie jest dla mnie argument, bo nie wygląda mi to na firmę kogucik.

Z tą produkcją bym się zgodził, bo w istocie to nadal nie wiem czy chińska czy nie-ale w gruncie rzeczy to co za różnica jak jest sprzęt dobry.

silnik 1200...ok ale 500AirWat-obsługuje do 5 gniazd i 45 m instalacji. ja mam 4 punkty i jakieś 25m instalacji i pracuje naprawdę dobrze. jest cyklon, odwrócony worek, nierdzewka, akcesoria z przełącznikiem.system doczyszczania z jakim się nigdzie nie spotkałem do tej pory(niby pierdoła ale fajne to jest)

a co do turboszczotek to widziałem różne-baaa...nawet mam ze starego odkurzacza (straszne badziewie) i ta którą dostałem jest świetna jakościowa-ja wiem że można za 30zł kupić ale uwierz mi że nie taką.

nie wiem dlaczego uważasz że przepłacone-no faktycznie jak chodzi o profi to też mają fajną ofertę, ale jak już pisałem mi chodziło też o to chłodzenie, a profi tego nie mają z tego co wiem.

 

a o jakim Polskim producencie mówisz?właśnie o Profi?-jeśli tak to dlaczego nie przepadasz?

 

jeśli chodzi o moją opinie z praktycznej strony to wszystko chodzi bez zarzutu. Dobrze ciągnie, cicho pracuje a silnik 1200 bierze mniej energii. naprawde nie ma na co narzekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
Jestem na etapie wyboru jednostki centralnej. Wykonawca instalacji zaproponował VacuMaid S1570 Split (bo takie daje i są ok- jak dla mnie to mało przekonywujący argument, a rozmowny to on nie jest). Planuję 5 gniazd i 2 szufelki, pow. ok 250m. Czy uważacie, że to dobry wybór, czy szukać czegoś innego? Czy ktoś jest szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem tego właśnie odkurzacza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru jednostki centralnej. Wykonawca instalacji zaproponował VacuMaid S1570 Split (bo takie daje i są ok- jak dla mnie to mało przekonywujący argument, a rozmowny to on nie jest). Planuję 5 gniazd i 2 szufelki, pow. ok 250m. Czy uważacie, że to dobry wybór, czy szukać czegoś innego? Czy ktoś jest szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem tego właśnie odkurzacza?

 

Tak ja użytkuje taki od grudnia - czyli dopiero pół roku ale co mogę powiedzieć - pracuje super, mam instalację składającą się z 3 szufelek i 4 gniazd. zamontowany jest w garażu - i ze względu że na zewnątrz wydobywał się głośny hałas zamontowałem najtańszy tłumik na rurę i ucichło znacznie.

Co mogę powiedzieć - siła ssana b. dobra, worka jeszcze nie opróżniałem, a jest zwykły foliowy jak do śmieci bo ten odkurzacz to prawdziwy cyklon, a jak masz psa to polecam z separatorem włosów i sierści(koleżanka ma i się sprawdza)

wadą jest to że nie ma gniazda w obudowie ale to za 26 zł można sobie zrobić :)

Zdjęcie przedstawia stan jeszcze bez tłumika;)

 

Jak masz pytania - pytaj

oc.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mój ma być typu Split- z oddzielonym silnikiem. Jeżeli chodzi o obudowy gniazd, to można dokupić z innej firmy? Możesz podrzucić coś konkretnego? Jak sprawdzają się szufelki, masz może taką montowaną w ścianie a nie w cokole szafki? Co do tłumika to widzę, że jeszcze muszę rozeznać temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mój ma być typu Split- z oddzielonym silnikiem. Jeżeli chodzi o obudowy gniazd, to można dokupić z innej firmy? Możesz podrzucić coś konkretnego? Jak sprawdzają się szufelki, masz może taką montowaną w ścianie a nie w cokole szafki? Co do tłumika to widzę, że jeszcze muszę rozeznać temat...

 

Oczywiście, że można u mnie jest osprzęt Beam-a szufelki takie jakie chciałem i jakich mi było potrzeba - szerokie bo w zestawach są wąskie, szczelinowa ssawka 40cm, miotełka do kurzu, czy metalowa rura teleskopowa - wybrałem sobie to co chciałem i tym się posługuję.

w ścianie mam tylko jedno gniazdo - pod kominkiem

Obraz 053.jpg

Obraz 052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... a ja zapomniałam zrobić szufelkę przy kominku i pluję sobie w brodę.

A powiedz, jesteś zadowolony z tej miotełki? Bo trochę to cudo kosztuje. I jak ono działa? Jak zwykła miotełka czy podłącza się ją do odkurzacza? Jakoś z opisów i zdjęć nie umiem się zorientować.

No i muszę się zorientować w końcu, jak na zewnątrz słychać mój odkurzacz (mam Beama, w kotłowni, ale krótko i nie mam porównania z innymi, więc się nie wypowiadam w temacie). Bo może się okazać, że jest b. głośny i trzeba będzie też pomyśleć o tłumiku.

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... a ja zapomniałam zrobić szufelkę przy kominku i pluję sobie w brodę.

A powiedz, jesteś zadowolony z tej miotełki? Bo trochę to cudo kosztuje. I jak ono działa? Jak zwykła miotełka czy podłącza się ją do odkurzacza? Jakoś z opisów i zdjęć nie umiem się zorientować.

Podłącza się do gniazda, i wyjmuje szczotkę odpowiedni ruch obrotowy powoduje naelektryzowanie włosków- b. dobrze zbierają kurz.....następnie wkłada się do pojemnika i przełącza dźwignię (jasno zielona z boku obudowy) to powoduje uruchomienie jednostki centralnej i zasysanie powietrza, szczotka wpada w ruch obrotowy i spomiędzy włosków kurz trafia do systemu i tak dalej....

miotelka-do-kurzu-beam-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CityMatic - dzięki za odpowiedź. Ciekawy bajer ! :) Zastanowię się nad zakupem.

 

Naberia - ja mam SC355, 3 gniazdka (2 na dole i jedno na górze, na nieużytkowym na razie poddaszu) + 2 szufelki. Generalnie jestem zadowolona.

Ciągnie dobrze. Tylko od razu mówię, że nie mam dywanów. Ale zakurzone fotele w mig odkurzył. Do długiej, 9m, rury już się przyzwyczaiłam.

Uważam, że odkurzacz centralny to przydatne urządzenie.

Tylko nie wiem, czy też będę zadowolona, jak trzeba będzie zrobić porządek z workiem? :eek:

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narodzie, u mnie ma być 5 gniazd + 1 przy odkurzaczu i 2 szufelki. Instalacja prosta: odkurzacz w garażu, prosta rura nad sufitem podwieszanym - od niej dwie rurki w dół (parter), jedna z nich nieco dłuższa (ale w linii), bo piwnica, te rurki będą w zasadzie ułożone w swego rodzaju T, bo na górę (poddasze) też te kilkadziesiąt cm muszę jeszcze wyciągnąć. Problem z szufelkami - one się wyłamują z tego prostego schematu - idą ewidentnie w bok, co łączy się z minimum 3 kolankami pod każdą z szufelek i jakimiś 6m instalacji pod każdą z nich.

 

Konkludując: jaka jednostka centralna do tego? Ma być dobra i uczciwa cenowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerować się marką....?

Raczej długością gwarancji, serwisem.Obecnie większość ma silniki jednej marki, a różnią się po prostu obudową.

Uważać jedynie na opisy na portalu aukcyjnym Al....o bo nie wiadomo skąd się biorą. Jeśli model jest upatrzony wejść na stronę producenta i poczytać coś więcej.

Dodatki w formie wyświetlaczy czy czujników wizualnych są naprawdę zbędne bo z reguły odkurzacz wisi w garażu, lub spiżarni i nie jest tam miejsce do patrzenia w zegar, czy stopień napełnienia zbiornika, a już tym bardziej z jaką mocą obecnie pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać za jakiś czas jak mi się columbia sprawuję:)

Tak jak na początku byłem bardzo zadowolony tak nadal jestem. pojemnika jeszcze nie opróżniałem, nie widać żadnych oznak zabrudzenia filtra( znaczy siła ssania jest nadal bardzo wysoka)

jeszcze raaz polecam.

Widzę że rozprawiacie o różnych markach-nie wiem dlaczego nie zainteresujecie się tą colambią. tani i dobry sprzęt:)

aha jeszcze jeden bajer jest w tej columbi. kumpel ma jakiś inny odkurzacz-nie pamiętam nazwy i jak chodzi od gniazda do gniazda to mu z węża 9m wylatują śmieci-a columbia ma taki system doczyszczania instalacji. dociąga z węża i z instalacji. fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego nie pisać ale ciężko już czytać to forum. Pablo daj sobie spokój z tymi opiniami pseudoużytkownika.

Rozumiem, że nie każdego stać na reklame w dzisiejszych trudnuch czasach ale zapieprzyć forum takim nachalnym spamem to już przesada.

To nie jest uczciwe podszywać się pod użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pipefighter wrzuciłem zaledwie kilka postów.

początkowo pytałem o opinie bo nie byłem pewny czy to dobry wybór-kiedy kupiłem ktoś napisał żebym odezwał się za jakiś czas i napisał jak się odkurzacz sprawuje. Ja nie wiem czemu Ty mi za każdy razem zarzucasz takie dziwne rzeczy. chyba od tego jest to forum żeby wymieniać się doświadczeniami? widzę że dyskutujecie o różnych sprzętach a moim zdaniem ten jest dobry w rozsądnej cenie to powiedz mi czemu mam tego nie napisać na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...