Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

mam problem z wyborem jednostki centralnej.W domu pow. podłóg wynosi 190 m2, zainstalowane mam 5 gniazd+ szufelka.Odległość jednostki od najdalszego gniazda wynosi 30m. Teraz jest pytanie co kupić,żeby nie był za słaby i nie przepłacić za za duży do mojej instalacji.

Wstępnie myślałem o:

 

1. http://www.hayden.sklep.pl/supervac-7000-super-hose-promocja.html

 

2. http://www.elemix.com.pl/component/virtuemart/odkurzacze-centralne/odkurzacze-centralne-vacuflo/zestawy-promocyjne-vacuflo-filtered-cyclonic/jednostka-centralna-fc570-zestaw-magnum-plus-9m-detail?Itemid=0

 

3.http://centralneodkurzacze.eu/katalog/produkt/izzy-300/438

 

4. http://centralneodkurzacze.eu/katalog/produkt/globo-1-6-zestaw-max/401

 

5. http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-drainvac-pro500-std-gratisy-i2774648727.html

 

6.http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-columbiavac-cv12-2zest-gratis-i2786756494.html

 

Mój faworyt to chyba Vacuflo fc570.

Z Beam'a chyba zrezygnuję, bo opinie są różne,poza tym cena. Nie chcę też chińczyka. Jak z jakością poszczególnych firm,może ktoś ma któryś z modeli i podzieli się swoją opinią.

 

Bardzo dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad wyborem odkurzacza centralnego. Chyba Vacuflo FC570 będzie dobrym rozwiązaniem biorąc pod uwagę jakość/cena. O Beam'ach znalazłem wiele negatywnych opinii, choć w pierwszym momencie był to mój faworyt.

 

Vacuflo ma możliwość podpięcia do 8 gniazd i 40MB instalacji, więc powinien spełnić spokojnie wystarczyć na taki metraż podłóg. Sprzedawcy też twierdzą, że to dobry kompromis (choć oni powiedzą wszystko co chcemy usłyszeć ;) ). Jeżeli ktoś korzysta z takiego rozwiązania to mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co producenci piszą (na ile gniazd i jak długa instalacja) też trzeba troszkę uważać. Najlepiej porównać moc ssącą. Podobnie jak z kolektorami słonecznymi ktoś napisał, że jeden płaski na 100l wody a kolektory na rynku są różne, od 2m kw do 3,5m kw na kolektor, więc i uzyski są różne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Ja osobiście mam instalacje BEAM białe rury z tego co wiem Borysiwski łatwo rozpoznać rury są niebieskiego koloru ale to nie jedyna różnica różnią się też średnicą (i wtedy pasują gniazda i jednostka centralna Borysowski :)) ale spokojnie szwagier miał taką instalację ale z tego co pamiętam dokupował jakieś przejściówki i wtedy normalnie można montować gniazda z BEAM ja całość instalację i jednostkę centralną kupowałem we Wrocławiu u jednego z partnerów BEAM. Koszt instalacji z rurami i robocizną to koło 1300 -1800zł w zależności od liczby punktów ssących. Lepsza jednostka centralna to koło 3000zł

Edytowane przez innuita33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzamy się do montażu OC firmy Disan.

Pan który to ma montować twierdzi że to mercedes wśród OC ale ja po przejrzeniu forum nie trafiłam niestety na takie opinie,prawdę mówiąc nie trafiłam na cokolwiek na temat Disana.

Beam itp.jest w co drugim poście a nic na temet takiego mercedesa jak Disan?

Możecie mi coś na ten temat powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC firmy Disan.

 

Jak w przysłowiu "każda sroczka swój ogonek chwali"

OC Disan to włoskie odkurzacze - a przynajmniej takie są silniki - troszkę szkoda że gwarancja 3 lata gdzie większość już daje 5 lat.

Kiedyś gdy poszukiwałem jednostki centralnej to brałem go pod uwagę - ostatecznie zakupiłem Vacu Maid S1570.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam odkurzacza. Oglądałem różne. W zasadzie sprowadza się do silnika zabudowanego w obudowie z stali nierdzewnej i pojemnikiem na kurz. Zastanawiam się co w tym może kosztować od 3 do 6 tys. Silnik ?, obudowa z pojemnikiem? reszta typu wyświetlacze, inteligentne rozwiązania to gadżety do połechtania naszej próżności ( to tyko wciąga śmieci :) Wybiorę dobry silnik np Amatek, chłodzony osobnym powietrzem z zabudową... powiedzmy chińską :) i dam około 1400 zł ( z rurą, sepratorem itd) mniej jak za super, piękne "mercedesy" stojące w garażu w kącie, gdzie nikt na to nie będzie patrzył:) ... oczywiście każdy ma swoje "widzi mi się" i może kupić super, hiper, mega alergiczny, wydmuch super oczyszczonego przez super filtry powietrza na zewnątrz budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem 'świeżym' użytkownikiem centralnego odkurzacza (2 miesiące) ale podzielę się moimi uwagami.

Przede wszystkim jestem MEGA zadowolony z decyzji o zakupie. Instalację robiłem sam (trochę czasu na główkowanie i robotę i groszowe sprawy materiałów).

 

Wszytko działa super. Na forum jest mnóstwo zalet i ja je potwierdzam - niezakurzenie, brak gorącego, śmierdzącego powietrza, odkurzanie schodów jest dużo łatwiejsze, nie muszę nosić odkurzacza za sobą, nie obijam mebli i ścian.

 

Co do wad:

-Myślałem że będzie ciszej - rura(ssawki) powodują spory świst.

-Rura (9m) bywa uciążliwa - szczególnie jak się poskręca) ale można się trochę poduczyć techniki. Ogólnie nie ma tragedii.

 

 

Co do jednostki: mam Vacuflo TC 288 (najsłabsza jednostka z serii True Cyclonic). Najsłabsza ale jest w sam raz - domek 100m2. do najdalszego gniazda jest ok 5-6m. Ogółem 3 gniazda.

Nie mam żadnego porównania - ale jestem zachwycony odkurzaczem.

 

Jak czytam że ktoś czyści filtry (trzepie na maxa:) to na buzi mam banana bo ja worek mogę opróżniać w garniturze! Celowo przesadzam ale całość operacji ogranicza się do opróżnienia pojemnika - nie ma żadnych worków i filtrów.

I jeśli ktoś rozważa odkurzacz centralny to polecam serię True Cyclonic (bez workowy)

 

Teraz szukam jeszcze węża rozciągliwego żeby mieć go [pod ręką w komodzie obok kominka.

(teraz jak bym robił instalacje myslałbym pewnie o HIDE a HOSE)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pipefighter wrzuciłem zaledwie kilka postów.

początkowo pytałem o opinie bo nie byłem pewny czy to dobry wybór-kiedy kupiłem ktoś napisał żebym odezwał się za jakiś czas i napisał jak się odkurzacz sprawuje. Ja nie wiem czemu Ty mi za każdy razem zarzucasz takie dziwne rzeczy. chyba od tego jest to forum żeby wymieniać się doświadczeniami? widzę że dyskutujecie o różnych sprzętach a moim zdaniem ten jest dobry w rozsądnej cenie to powiedz mi czemu mam tego nie napisać na forum?

 

 

A ja wręcz przeciwnie - jestem bardzo zainteresowany jak sprawuje się Columbiavac? Z uwagi na cenę rozwazam zakup. Z uwagi na dostepnosc serwisu i części rozważam tez Profi 40 lub 40.1.

Zapraszam do dyskusji osoby zainteresowane zakupem jednostki w cenie 1000-2000. Nie jestem zwolennikiem tanich rozwiazań z workiem wymiennym, czy z jednostek cyklonowych z drogimi filtrami, które należy regularnie czyścić/wymieniać.

Clumbiavac ładnie wygląda i fajnie kosztuje, ale czy pod tzw. kanadyjskim płaszczykiem nie kryje się firma, która nim minie okres gwarancji nie zniknie z rynku? Jeśli popatrzy na na stronę to tam jest tylko tel. do Polski, no może jeden dystrybutor w Czechach. Jedna grafika, kilka tłumaczeń - wygląda na początkujący biznes, a może się mylę? Gwarancja 5 lat - tak, ale na obudowę :) na silnik masz 2 lata.

Czy firma Profi to lepszy wybór? Slniki tu i tu Ametek (w szczegoły nie wchodziłem) Gwarancja 5 lat obejmuje również silnik. Pewnie przydałby się tłumnik, bo podobno głośne jednostki mają. Czy możecie coś dodać i poradzić w wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

... Czy firma Profi to lepszy wybór? Slniki tu i tu Ametek (w szczegoły nie wchodziłem) Gwarancja 5 lat obejmuje również silnik. Pewnie przydałby się tłumnik, bo podobno głośne jednostki mają. Czy możecie coś dodać i poradzić w wyborze?

 

a ja w szczegóły wchodziłem, tutaj opisałem dlaczego jestem na nie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131038-Odkurzacz-centralny-PROFI-30&p=5804899#post5804899

 

p.s. szukam dalej czegoś w dobrej relacji cena vs jakość, generalnie uważam że koszt jednostek jest przesadzony z uwagi na zawartość (silnik, obudowa, trochę taniej elektroniki).

 

td

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
powiem szczerze , że większość moich znajomych , którzy kupili beam chwali sobie tą markę . Ja ostatnio także zastanawiam sie nad odkurzaczem tej firmy

 

Ja miałem beam ale na szczęście się spalił. Miał odwrócony worek i to była porażka, zakupiłem borysowskiego z cyklonem i ciągnie aż miło. Może i beam bardziej rozreklamowany, ale w borysowskim mają lepsze ofert, odkurzacz z cyklonem dla 150 metrów kosztuje niecałe 2 tysiące brutto. A jak ktoś nie ma instalacji to rurki dają gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...