Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Borysowski ma tańszą linię odkurzaczy, sprzedawanych wraz z zestawami do sprzątania, oczywiście z filtracją cykloniczną a nie dziadostwo workowe. Dla domu o powierzchni bodajże 150 mkw taki zestaw kosztuje około 2 tys. Zł. Jest to wiele lepszy wybór niż kupno jednostki tańszej, innej firmy a z filtracją workową. Jeżeli ktoś planuje zakup jednostki workowej, w cenie 1700 zł to albo niech poszuka troszkę droższego cyklonu, albo niech kupi sobie zwykły odkurzacz w markecie za 200zł i powiesi na ścianie :) będzie zdecydowanie taniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam OC i mam problem bo tyle tego jest na rynku. Mam dom170 m2 i instalację na 3 gniazda i 2 szufelki Teraz przyszedł czas na jednostkę i nie wiem co kupić.

Jest na rynku taka firma TopVac i ogłaszają 25 letnia gwarancję. Czy może ma ktoś rozeznanie ile lat gwarancji jest na silnik i ciekawe jaka jest opinia o tych OC

Dajcie znać jak coś ciekawego znajdziecie - w średniej cenie ale tez aby w trakcie urzytkowania nie trzeba dokładać zbyt duzo na filtry i worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 25 lat- tu się uśmiałem :)

Nikt tyle nie daje, bo to tylko chwyt marketingowy i zapewne bardzo śmieszny :)

Radzę dokładniej wczytać się w warunki tej gwarancji, bo na silnik i jego osprzęt możesz mieć 2 lata gwarancji, a na blachę 25 :)

Możesz też być obowiązany do wykonywania płatnych przeglądów, takich jak przy zakupie nowego samochodu, np raz na kwartał :) a to już idzie po kieszeni. Radziłbym poszukać na rynku odkurzaczy z realnym terminem gwarancji, i zarazem z filtracją cykloniczną :) wtedy temat worków nie istnieje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
powiem szczerze , że większość moich znajomych , którzy kupili beam chwali sobie tą markę . Ja ostatnio także zastanawiam sie nad odkurzaczem tej firmy

A czy tóryś z pana znajomych miał inny odkurzacz zeby porównać z inna marką?

 

Każdy odkurzacz jest dobry dopuki sie nie popsuje.

Najlepsze są z by-pass ameteki, tylko musimy uważać tak jak z jednostkami Profi które zawyzaja kosmicznie parametry zeby zlapac klienta. Gdzie odkurzacz ma wiekszą moc niżsam silnik -,- do tej pory producenci majstrowali z siła ssącą bo nie było i nie ma regulacji prawnych i w różnych punktach mierzyli parametry aby podwyższać ta moc a sprawa niebiespiecznie zaczyna przechodzić do innych parametrów.

 

Thru - flow to druga klasa jednostek, tylko problem w tym ze jak nie mamy paragonu lub faktury z wymienionego worka który musimy wymienic po x czasie ustalonym przez producenta to 3-5-10 lat gwarancji jest poprostu nie uznawana bo po pierwszych 10 sprzataniach serwis juz moze stwierdzic ze uszkodozny worek i są smieci w silniku i wtedy my im paragon z worka i nie maja wyjscia tylko wiadomo dochodzi exploatacja.

Edytowane przez Łukasz_Walo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna powiem szczerze ze zajmując się odkurzaczami juz kilka lat ciężko jest sie połapać w tych wszystkich modyfikacjach. Począwszy od tego ze wczoraj sie dowiedziałem o silnikach Ametek 3 stopniowa turbina Thru flow? Przy doborze jednostki należy kierować się kilkoma parametrami które bezwzględnie powinny byc podane.

 

Podciśnienie? - potrzebne jak mamy dywany i chcemy wyrywać śmieci lub mężowi/żonie drobne z kieszenie

Przepływ? - niezbędny przy powierzchniach płytki/panele

AirWat ? - orientacyjnie moc jednostki, poniżej prezentacja zdjęcia jak firmy "tworzą moce jednostki różne od parametrów jednostki w zeleżności od miejsca mierzenia. czy na rurze instalacyjnej czy wężu sprzatającym

 

AirWat.jpg

 

Kiedy mamy 3 parametry podane możemy wg wzorów policzyc jak producent mierzyl tą moc ssąca natomiast częsta praktyką jest porostu niepodawanie jednego paremetru "wg niektórych nie istotnego" a najczęściej przepływu jednostki.

 

Pamiętajmy o tym ze podciśnienie i przepływ to są parametry z ktorych korzystamy sprzątając AIR WATY są porostu wymyślone ze wzorów do zobrazowania mocy i dopóki nieujednolicań przepisów są bardzo duże rozbieżności miedzy Największymi producentami.

 

 

Mam nadzieje ze trochę pomogłem niektóre rzeczy rozwiązać jak jakieś pytania czy potrzebne materiały to proszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Jestem w trakcie wyboru odkurzacza centralnego. Byłem za Beam ale po przeczytaniu kilku postów zastanawiam się nad VACULFO True Cyclonic. Ma ktoś może odkurzacz z tej firmy ?

 

ma ktoś odkurzacz firmy http://www.vacuflo.pl/

 

 

Mieliśmy taki odkurzacz w firmie u siebie, zminilismy potem na workowy firmy X, potem workowy firmy Vacuflo i jednak bez porównania wspiminamy TC ktory poszedl na reklamę.

 

Z miłą chęcią podam kontakt do osob ktore zakupiły taka jednostkę aby wypytać jak jest w praktyce, z reguły kontakt z firma Vacuflo też jest bardozm miły i można skontaktować się z nimi a prawdopodobnie znajdą jakiegoś pana sąsiada ktory posiada taka jednostkę i byćmoze uda się podjechac i pogadać na zywo bo teraz z tego co wiem tylko takim poleceniom mozna ufac :)

 

 

Łuków / Lubelskie chetnie pomogę z kontaktem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy taki odkurzacz w firmie u siebie, zminilismy potem na workowy firmy X, potem workowy firmy Vacuflo i jednak bez porównania wspiminamy TC ktory poszedl na reklamę.

 

Z miłą chęcią podam kontakt do osob ktore zakupiły taka jednostkę aby wypytać jak jest w praktyce, z reguły kontakt z firma Vacuflo też jest bardozm miły i można skontaktować się z nimi a prawdopodobnie znajdą jakiegoś pana sąsiada ktory posiada taka jednostkę i byćmoze uda się podjechac i pogadać na zywo bo teraz z tego co wiem tylko takim poleceniom mozna ufac :)

 

 

Łuków / Lubelskie chetnie pomogę z kontaktem :)

 

Dlatego jestem nastawiony na odkurzacz bez worka. Na innym forum ktoś proponuje mi firmę Venton. Tak naprawdę do każdy będzie proponował swój produkt jak się nie psuje :) ale skłaniam ku Vacuflo. Ja jestem z samego południa wielkopolski. Mówi Pan że jak zadzwonię do firmy Vacuflo to pomogą może w znalezieniu jakiegoś sąsiada :)

Edytowane przez wlacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Przy wyborze jednostki centralnej z filtracją cykloniczną należy zwrócić uwagę, że tylko odkurzacze Vacuflo mają pełną filtrację cykloniczną i NIE posiadają dodatkowego filtra, a co za tym idzie nie wymagają nakładów eksploatacyjnych czy czyszczenia/odpychania. Wiadomo, wychodzi to trochę drożej niż odkurzacz filtrowy/workowy ale ta różnica znika po zaledwie 3-5 latach od zakupu ponieważ filtry są stosunkowo drogie, a i worek nie jest wieczny.

 

Przy jakimkolwiek filtrze, worku lub nawet gnieździe na obudowie nie jest możliwe uzyskanie pełnego cyklonu i jest to jedynie chwyt marketingowy (jest to wtedy niepełny cyklon) .

 

Generalnie nie kierowałbym się również gniazdem na obudowie przy wyborze jednostki. Gniazdo w garazu powinno byc usytuowane przy bramie wyjazdowej tak, aby mozna było posprzątac i podjazd i samochód na nim stojący (kto sprząta auto w ciemnym garazu?). Koszt dodatkowego gniazda to około 200zł a wygoda znacznie większa.

 

Równiez moim zdaniem nei warto kierować się "dodatkowymi funkcjami" w formie wyświetlaczy, liczników itp. Jest

 

Kolejna sprawa, że tylko jednostki z pełnym cyklonem nadają sie do systemu chowanego węża Hide-A-Hose ponieważ nie mają one spadków mocy związanych z zapychaniem się filtra czy worka i w tym wypadku wąz zawsze będzie odopowiednio chował się do instalacji.

 

Ogólnie przy porównywaniu parametrów radziłbym sie nie sugerować cyframi tylko rzetelnymi opiniami, bo jak juz ktoś pisał wiele z tych parametrów nie jest standaryzowane i liczone w różny sposób i potem są rozbieżności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze jednostki centralnej z filtracją cykloniczną należy zwrócić uwagę, że :

. Gniazdo w garażu powinno być usytuowane przy bramie wyjazdowej tak, aby można było posprzątać i podjazd i samochód na nim stojący (kto sprząta auto w ciemnym garażu?). Koszt dodatkowego gniazda to około 200zł a wygoda znacznie większa.

 

Również moim zdaniem nie warto kierować się "dodatkowymi funkcjami" w formie wyświetlaczy, liczników itp. t

 

nie sugerować cyframi tylko rzetelnymi opiniami, bo jak już ktoś pisał wiele z tych parametrów nie jest standaryzowane i liczone w różny sposób i potem są rozbieżności...

 

Jak to dobrze poczytać coś mądrego ;) BRAWO

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna powiem szczerze ze zajmując się odkurzaczami juz kilka lat ciężko jest sie połapać w tych wszystkich modyfikacjach. Począwszy od tego ze wczoraj sie dowiedziałem o silnikach Ametek 3 stopniowa turbina Thru flow? Przy doborze jednostki należy kierować się kilkoma parametrami które bezwzględnie powinny byc podane.

 

Podciśnienie? - potrzebne jak mamy dywany i chcemy wyrywać śmieci lub mężowi/żonie drobne z kieszenie

Przepływ? - niezbędny przy powierzchniach płytki/panele

AirWat ? - orientacyjnie moc jednostki, poniżej prezentacja zdjęcia jak firmy "tworzą moce jednostki różne od parametrów jednostki w zeleżności od miejsca mierzenia. czy na rurze instalacyjnej czy wężu sprzatającym

 

Łukasz_Walo, Artur-Reda,

 

jak to jest w końcu z tymi silnikami bo trochę zagmatwanie to opisane. Rozumiem że wybór jest generalnie między Ametek By Pass z 3stopniową turbiną (Vacuflo, Profi i pewnie wiele innych) oraz Domel Thru-flow (Beam)? Dobrze to dzielę?

 

Co byście doradzili do instalacji 3 gniazda + 2 szufelki, całość rurociągu ok 32m (licząc od OC to najdalszego punktu to ok 17m; długość całości wynika z tego że poddasze i parter są na osobnych odgałęzieniach, łączących się w posadzce przez samą jednostką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...