Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Łukasz_Walo, Artur-Reda,

 

jak to jest w końcu z tymi silnikami bo trochę zagmatwanie to opisane. Rozumiem że wybór jest generalnie między Ametek By Pass z 3stopniową turbiną (Vacuflo, Profi i pewnie wiele innych) oraz Domel Thru-flow (Beam)? Dobrze to dzielę?

 

Co byście doradzili do instalacji 3 gniazda + 2 szufelki, całość rurociągu ok 32m (licząc od OC to najdalszego punktu to ok 17m; długość całości wynika z tego że poddasze i parter są na osobnych odgałęzieniach, łączących się w posadzce przez samą jednostką).

 

Hej!

 

Generalnie większość renomowanych firm używa silników AMETEK z BY-PASS produkcji Amerykańskiej. Silników Domel nie znam z praktyki, wiem , że są montowane w BEAM.

 

Silniki AMETEK mają turbiny 2 stopniowe, 2x2 i 4 (2+2) w zależności od tego jak skonstruowany jest odkurzacz (ile turbin i jakie turbiny).

 

W Twoim wypadku poleciłbym niezawodną jednostkę z systemem True Cyclonic - Vacuflo 488Q. Można by pomyśleć nawet i o 288Q ale by trzeba znać dokładną liczbę kształtek i długoąśc instalacji, poz atym różnica w cenie jest na tyle nie duża (około 300zł), że zawsze jak tylko mogę proponuję jednak troszkę mocniejszy model.

Według mnie jednostki True Cyclonic są najlepsze z powodów które wymieniłem kilka postów wyżej - brak nakładów eksploatacyjnych, prosta budowa, wydajne, trwałe, gwarancja 7 lat.

 

Pamiętaj, że objętośc całego układu nie ma znaczenia - tak czy siak używasz zawsze tylko 1 gniazda na raz, więc liczymy tylko najbardziej oddalone gniazdo.

 

Radziłbym zwrócić uwage na to, by instalator użył markowych kształtek - wbrew pozorom to MA znaczenie!

 

Pomyśl nad doatkowymi akcesoriami albo chcoiaż zrób na nei wyprowadzenie np.

-Vroom

-Wally Flex

- SPOT

 

Pamiętaj, że szufelka jest głośna, dość mało wydajna, no i musisz użyć miotły ;-) Zdecydowanie lepszy do kuchni jest Vroom (ok 700zł) a do wiatrołapu Wally Flex (koszt 300zł)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Artur,

 

najdłuższy odcinek od jc do gniazda z kolanami mogę podać, muszę tylko sprawdzić - instalacja była wykonana bodajże w 2011.

 

Co do szufelki...może i głośna, tego jeszcze nie wiem:) ale zwróć uwagę na jedną rzecz, że już sama instalacja oc to swego rodzaju ponadstandardowy dodatek do domu, strzelam że oc montuje jakiś mały procent. gdyby mnie było stać na wszystkie bajery typu vroom etc to bym pewnie kupił, ale mnie nie stać i nie przewiduję na nie "zbierać" obecnie. Z drugiej strony podejście pod szufelki mam tak zrobione że w przyszłości mogę je wykorzystać na te bajery:P

 

Co do odkurzacza...obawiam się że kwota ok 3650 za ten TC488Q to obecnie dla mnie trochę za dużo. Raczej chciałbym kupić coś w okolicach 2000-2500. Wiem że pełny cyklon ponoć najlepszy, ale cenowo też drogi i mnie na niego po prostu nie stać. Ludzie mają też Beam, Profi i podobne i też działają...

 

Swoja drogą czy silnik Ametek w Profi (by pass z trzystopniową turbiną) są podobne do silników w Vacuflo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur,

 

najdłuższy odcinek od jc do gniazda z kolanami mogę podać, muszę tylko sprawdzić - instalacja była wykonana bodajże w 2011.

 

Co do szufelki...może i głośna, tego jeszcze nie wiem:) ale zwróć uwagę na jedną rzecz, że już sama instalacja oc to swego rodzaju ponadstandardowy dodatek do domu, strzelam że oc montuje jakiś mały procent. gdyby mnie było stać na wszystkie bajery typu vroom etc to bym pewnie kupił, ale mnie nie stać i nie przewiduję na nie "zbierać" obecnie. Z drugiej strony podejście pod szufelki mam tak zrobione że w przyszłości mogę je wykorzystać na te bajery:P

 

Co do odkurzacza...obawiam się że kwota ok 3650 za ten TC488Q to obecnie dla mnie trochę za dużo. Raczej chciałbym kupić coś w okolicach 2000-2500. Wiem że pełny cyklon ponoć najlepszy, ale cenowo też drogi i mnie na niego po prostu nie stać. Ludzie mają też Beam, Profi i podobne i też działają...

 

Swoja drogą czy silnik Ametek w Profi (by pass z trzystopniową turbiną) są podobne do silników w Vacuflo?

 

Jasne, każdy ma jakiś budżet ja tylko wskazuję rozwiązania warte uwagi i przydatne. Zdziwiłbyś się jak dużo ludzi montuje teraz OC, a jest ich coraz więcej z każdym rokiem. szacuję, że za jakies 5 lat położenei instalacji w nowobudowanym domu będzie to juz standard.

 

Możesz podać ten najdłuższy odcinek i kolana, z tym, że chyba żaden producent poza Vacuflo nie dobiera na tej podstawie jednostek, tylko jakieś dziwne tamtym typu powierzchnia domu, ilość gniazd itp - oczywiście sa to pomocne informacje ale dobór na tej podstawie to troszkę loteria.

 

True Cyclonici sa dośc drogie bo są najlepsze po prostu. Fakt można i kupic odkurzacz za 1000zł i będzie dzialał, ale można i do pracy dojechać Cinquecento a można i Mercedesem i efekt będzie podobny - dojedziemy ;) Ja BEAM , Profi itp. nie znam tak dobrze i nie chcę się do końca wypowiadać na temat tych marek ani tym bardziej dobierać jednostek.

 

Co do turbiny to naprawe trudno powiedzieć, Ametek ma dziesiątki modeli turbin. Np Vacuflo nie ma w żadnej jednostce 3 stopniowej turbiny. Al e zapewne sa to podobne turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Artur,

 

najdłuższy odcinek od jc do gniazda z kolanami mogę podać, muszę tylko sprawdzić - instalacja była wykonana bodajże w 2011.

 

Co do szufelki...może i głośna, tego jeszcze nie wiem:) ale zwróć uwagę na jedną rzecz, że już sama instalacja oc to swego rodzaju ponadstandardowy dodatek do domu, strzelam że oc montuje jakiś mały procent. gdyby mnie było stać na wszystkie bajery typu vroom etc to bym pewnie kupił, ale mnie nie stać i nie przewiduję na nie "zbierać" obecnie. Z drugiej strony podejście pod szufelki mam tak zrobione że w przyszłości mogę je wykorzystać na te bajery:P

 

Co do odkurzacza...obawiam się że kwota ok 3650 za ten TC488Q to obecnie dla mnie trochę za dużo. Raczej chciałbym kupić coś w okolicach 2000-2500. Wiem że pełny cyklon ponoć najlepszy, ale cenowo też drogi i mnie na niego po prostu nie stać. Ludzie mają też Beam, Profi i podobne i też działają...

 

Swoja drogą czy silnik Ametek w Profi (by pass z trzystopniową turbiną) są podobne do silników w Vacuflo?

 

Witam serdecznie :) Silnik nie jest taki sam silnik z 2 stopniowa turbiną jak juz wielokrotnie pisałem na forum i powtarzam klientom 1 i drugi stopień turbiny powoduje wzrost podciśnienia i przepływu, gdy element układu nie osiąga żądanych wartości dodają 3 stopień ale wtedy zwiększamy tylko podciśnienie i co najważniejsze maleje przepływ! Przy jednostkach filtrowych jest to bardzo istotne.

 

ze swoja strony polecę panu jednostkę Fc500 :) na pewno pan znajdzie w necie oferty :) Dobra cena do wysokiej jakości. Jeżeli szuka pan tylko ceny to proszę się nawet nie kłopotać z szukaniem a jeżeli hce pan być zadowolony kilkanaście lat do pracy rodacy i szukamy, czytamy, interesujemy się co nam kto chce wcisnąć.

 

( polecam artykuł tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131038-Odkurzacz-centralny-PROFI-30/page10, gdzie użytkownik opisuje bodajże rostek1 sytuację w której parametry jednostki otrzymanej z informacjami podanymi przez producenta/sklep różnią się o 100% ale i tka jest zadowolony dziwne? :))))

 

Owszem jednostki True cyklonic - zajebiste i cena wysoka ( warta swojej ceny) ( może pan do mnie napisać spróbuje ta cenę troszkę zbić) ale skupy się na jednostce proponowanej prze zemnie.

 

W kwocie około 2000 tys złotych dostaniemy jednostkę z osprzętem itp

 

Jednostki pana Artura posiadają każdy typ, czy filtrowy, czy z workiem czy pełen cyklon 1 stopień filtracji Prawdziwy cyklon. Później dochodzi reszta w cenie fc500 dostaje pan cyklon pracujący na 70-80% i resztę 20-30% wyłapie filtr więc tutaj uwaga filtr jest wykorzystany tylko w części!

Wejścia do jednostek zawsze na gorze! Jak można wywołać ruch obrotowy ( cykloniczny ) gdy do jednostki wchodzimy na poziomie zbiornika ze śmieciami ?

 

 

W zestawie - 2 węzę, jeden z włącznikiem, drugi garażowy, komplet szczotek ( nie jedna szcoztka) tylko komplet! . Do końca roku jest promo do każdego zestawu separator ale to tylko chwilówka.

 

 

Pozdrawiam Łukasz Walo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
Witam

Wlasnie zastanawiam sie nad zakupem OC.

Dom o powierzchni 170m2.

4 gniazdka + szufelka.

Odleglośc okolo 25 m

1. Beam SC 335

2. Enke CMO12IS

3. VACUFLO FC570

W domu mamy alergika.

Kazdy montazysta poleca inna firme i ma inne zdanie.

Juz mam metlik.

Czy ktos moglby mi cos doradzic?

 

Polecam artykuł

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222048-Jaki-typ-odkurzacza

 

 

Czy odległość 25m to jest samej rury czy jakoś policzyłeś tą wartośc? Być mozę użyłeś jakiegoś kalkulatora? jeżeli tak to jakiego ?

 

Spróboję tutaj naświetlić najważniejsze różnice.

 

W pierwszej kolejności musimy tutaj rozróżnić kilka wariantów.

 

Pierwsza jednostka jaka pan napisał jest w mojej opini zbyt mała. Jeżeli chodzi o tego producenta to dobierane są jednostki do długości wszystkich rur. Czy ta długość przekroczy 25 mb? Juz niechcę tutaj dokonywać szczegółowych porównań do sposobu mierzenia parametrów. Natomiast co jest istotne jednostka jest do 5 punktów ssących i przy tych parametrach utrzyma podane wartości a co się stanie w przypadku wieloletniej exploatacji, uszczelki juz nie będa trzymały identycznie, filtr się zuzyje, to samo tyczy sięsilnika i turbiny. Proszę nie zapominać o tym ze parametry jednostek podawane są w warunkach laboratoryjnych. Z doświadczenia wiem ze jeżeli uzyska pan przy dobrych wiatrach podcisnienie na poziomie 25 KPA to nie będzie to zbyt fajny rezultat dla OC i wróci pan na forum z opinia " OC to nie rewelacja ( spodziewałem sięczegoś wiecej ) Równie dobrze moglibyśmy brac jednostkęfc 310 do porównania z ta.

 

Ja z uwagi na swoje predyspozycje psyhofizyczne ( nie jestem świrem ) potrafię w głowie zestawić parametry jednostek / cena .

 

Enke vs. Vacuflo

6 punktów ssacych vs 8 punktów

45 m instalacji vs 40 mb instalacji

Wydajność 180 m/s vs 209 m/s

Liczba stopni turbiny 3 vs 2 ( liczba mniejsza oznacza lepiej mniejsze podciśnienie ale większy przepływ )

Zabespieczenia trzy vs jedno ( więcej zab oznacza ze łatwiej coś popsuć i musimy to chronić )

Silni Thru flow vs Ametek

MOC SSĄCA 505 vs 520 ( tutaj nie mam pojęcia jak było mierzone w enke, warto siędowiedzieć czy na fi 50 czy na wężu ssącym fi 32 )

 

 

Przedstawiłem panu swój punkt myslenia jako sprzedawcy, instalatora i uzytkonika. Nie polecam stosować się do tego co napisałem tylko samemu w domu wziać długopis, zrobić tabelkę i zestawienie nawet 3 jednostek jeżeli ma pan ochotę.

 

Jeżeli szuka pan coś w rozsądnych piniadzach i nie zależy panu na przezroczystym kubełku polecam jednostkę Vacuflo FC500

 

 

Ps2. Dobór jednostki nie jest uzależniony od domowników w tym przypadku alergia i jeżeli ktoś używa takich argumentów to powinien się wstydzić. Zainstalował Pan/Pani system CO w domu i to juz jest z punktu zdrowotnego cel dla tej osoby, a jaka jednostka wyciagnie alergeny z domu juz nie ma znaczenia wybór jest dowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Przy wyborze jednostki centralnej z filtracją cykloniczną należy zwrócić uwagę, że tylko odkurzacze Vacuflo mają pełną filtrację cykloniczną i NIE posiadają dodatkowego filtra, a co za tym idzie nie wymagają nakładów eksploatacyjnych czy czyszczenia/odpychania. Wiadomo, wychodzi to trochę drożej niż odkurzacz filtrowy/workowy ale ta różnica znika po zaledwie 3-5 latach od zakupu ponieważ filtry są stosunkowo drogie, a i worek nie jest wieczny. Przy jakimkolwiek filtrze, worku lub nawet gnieździe na obudowie nie jest możliwe uzyskanie pełnego cyklonu i jest to jedynie chwyt marketingowy (jest to wtedy niepełny cyklon) .

 

poniżej film przedstawiający ten wspaniały system samoczyszczącego się filtra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzę, że nie ma w sondzie marki Allaway, a wielka szkoda. Zapewne nie została ona uwzględniona w ankiecie, bo nie jest jeszcze tak popularna, ale w Europie cieszy się ogromnym uznaniem. Podkreślić należy, że cały system wszelkich urządzeń marki Allaway (rury, kolana, trójniki), to jedyny w Polsce system rur bezolejowych, który montowany jest na specjalne uszczelki, co zapewnia niepowtarzalną szczelność całej instalacji i prostotę montażu. Jakby ktoś był zainteresowany asortymentem marki Allaway, podsyłam link: http://allawaypolska.pl/jednostki-centralne/seria-v/v3. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Hej wszystkich :)

Czy ktoś z Was zna firmę VACUPLAY, może użytkuje odkurzacz centralny tej firmy?

Mój instalator bardzo mi go poleca. Byłam na ich stronie- wyglądają ok, ale chciałabym poznać czyjąś opinię. Dzięki.

Pozdrawiam :)

 

Hmm, jakby ci tu podpowiedzieć musisz pdoać wiecej szczegółów.

 

 

Zachwala bo ma z tego najlepsza kase wiadomo,

 

Wchodzisz na stronę i fajnie wszystko aż zbyt dobracowane :)ale to nie ma znaczenia, wchodzimi na cennik gdzie najbardziej rzucaja nam się podciśnienie podane w mmh2o co o przeliczeniuu na standardowe jednostki daje słabiutki wynik zwłaszcza ze jednostki są dedykowane do dużej ilości gniazd.

FFajny bajer te wszstkie wyświetlacze, alecena jednostki + zestaw z włacznikiem w raczce to kupisz jakiejs znanej i prostej firmy. Czy kiedykolwiek myślałaś o tym z potrzebny jest wyświetlacz? - on się może popsuć.

 

W cenniku również koszt filtra powala - 193 zł przecież musimy miec swiadomośc ze zmywalny nie oznacza wieczny :)

 

 

Moja opinia : za taka kasę bedziesz miała Vacuflo albo beam a w najgorszym przypadku za mniejsza PROFI ( polska firma to i serwisu nie trzeba bedzie szukać a tu mietek z frankiem zwina firmę odkurzaczową i serwisu w polu szukać i części )

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś mógłby mi doradzić jaki odkurzacz byłby najlepszy do instalacji na 5 gniazd oraz długość instalacji 32 m?

Mamy już wykonaną instalację jednak nie wiemy jaki odkurzacz wybrać, jest tego tyle na rynku a my nie bardzo się na tym wszystkim znamy. Mam nadzieję że ktoś tutaj pomoże nam w wyborze odkurzacza :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś mógłby mi doradzić jaki odkurzacz byłby najlepszy do instalacji na 5 gniazd oraz długość instalacji 32 m?

Mamy już wykonaną instalację jednak nie wiemy jaki odkurzacz wybrać, jest tego tyle na rynku a my nie bardzo się na tym wszystkim znamy. Mam nadzieję że ktoś tutaj pomoże nam w wyborze odkurzacza :)

pozdrawiam

 

Polecam Profi. Mam model 42.1 i zdecydowanie się sprawdza. Jest tani w porównaniu z innymi odkurzaczami. Zapłaciłem 1800zł wraz z akcesoriami do sprzątania i separatorem plus gratisy za ok. 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Z kolei ja wybrałam aero-vac z http://www.komarpol.pl/ na chwile obecna jestem zadowolona z działania i wygody centralnego odkurzarza , jeszcze nie było czas aby opróżnić pojemnik , nie widze zadnych oznak zaburdzenia filtra, jestem an razie zadowolona, jak na taka cene :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Miałam nadzieję na poradę merytoryczną, a nie kup tam bo oni zrobili pierwszy odkurzacz, dzięki. Rozumiem że jak będę miała kupić rower to mi napiszesz że mam kupić Wigry a jak buty na zimę to Relaxy.

 

Z informacji które udało mi się zdobyć to wiem że IZZY 400 jest mocniejszy i ma lepsze podciśnienie ale nie wiem jak z reklamacjami i tu i tu. Polecano mi jeszcze Variovaka niemieckiego ale to w zasadzie podobny do tego Izzy jest a droższy. Jak mam brać Variovaka to równie dobrze można dołożyć i wziąć wodnego.

 

Ja jestem z Krakowa a u nas w zasadzie to na miejscu mają serwis tylko Beam i IZZY.

Edytowane przez Loel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...