Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o pomoc w sprawie zakupu OC.

Sprawdzałem na allegro ceny odkurzaczy i znalazłem np. coś takiego profi 40 http://allegro.pl/show_item.php?item=4372793943

Z zadowoleniem stwierdziłem, że cena jest 2 razy niższa od odkurzacza Beam SC335, który zaproponował mi sprzedawca w lokalnym sklepiku. Dodatkowy plus to separator popiołu, którego sprzedawca nie zaproponował (jak sądzę chce mi go sprzedać osobno :)

Porównałem oba odkurzacze i mam wrażenie, że ten profi jest lepszy, ale jako laik proszę o opinię kogos kto się zna lub używał oba w swoim życiu.

Moc ma tylko 1200W czyli od 450 do 650 W niższą, ale za to inne parametry wskazują, że wcale nie jest słabszy.

podciśnienie 5kPa więcej

użyteczna siła ssania 50 AirWat więcej

wydatek powietrza 6 l/s więcej

zbiornik 5l więcej

hałas 1dB mniej

itd.

Albo jest tu jakaś ściema, albo faktycznie oba odkurzacze są przynajmniej tej samej klasy.

 

Na wszelki wypadek napisałem do firmy profi maila i sie okazało, że można u nich kupić z darmową dostawą odkurzacz profi 42 z zestawem czyszczącym i separatorem za cenę 1600zł.

Czyli jakby nowszy model lżejszy i mniejszy o identycznych parametrach plus filtr hepa (po cholerę taki filtr? czyżby chodziło o wyrzucanie powietrza do garażu bez jego zakurzania?)

 

Wszystko byłoby pięknie, ale okazało się, że nie kupię w firmie profi nic więcej. Czyli nie kupię szufelki jak również żadnej złączki, kleju czy gniazdka.

Co zrobię zatem z zakupionym odkurzaczem? Przecież muszę go zamontować - najlepiej tak, żeby drgania nie przenosiły się na ścianę czy podłogę.

Wyprowadzić trzeba powietrze na zewnątrz. No i w końcu jakoś muszę podłączać tę rurę do ściany, a w ścianach mam tylko takie białe płytki zakrywające jakąś dziurę z przewodem. Podejrzewam, że trzeba jakieś gniazdko zamontować tylko za cholerę nie wiem w jakim sklepie i co zamówić.

Tym bardziej, że nie wiem czy to będzie pasować do tego profi (czytając tu forum trafiłem już do sklepu Beam ale tam znalazłem tylko jakieś zestawy i nadal nie mam pojęcia co trzeba dokupić).

 

Na koniec w skrócie:

1. Warto kupić tego profi 42 z zetawem do czyszczenia i separatorem za 1600zł - może znajdę jakiś tańszy OC ale nie gorszy? Czy to aby nie bubel (mimo 5 lat gwarancji?)

2. Gdzie szukać tanich ale solidnych elementów do wykonania gniazdek/szufelek? i skąd mam wiedzieć czy będą pasować do tego profi?

Kurde bo może ja mam już te gniazdka, bo mam takie białe płytki plastikowe na ścianach a po ich zdjęciu jest dziura i cienki kabelek, ale mam wrażenie, że brakuje jakiegoś pro zakończenia, bo przecież nie będę łączyć tego kabelka z rurą skręcając końcówki przewodów czy coś. Musi być jakieś gniazdko na rurę, żeby po jej włożeniu również było połączenie elektryczne (włącznik jest na rurze).

 

Normalnie bym się nie bawił w studiowanie tego tematu, ale człowiek który wykonał "orurowanie" w budynku, krzyknął mi takie ceny za OC że porażka. Do tego za doprowadzenie każdego gniazdka chce 100zł to wyjdzie 500zł sama robocizna - plus koszty materiałów to prawie 1000zł mi zaśpiewał.

P.S.

Od razu mówię, że w domku nie ma więcej niż 25m instalacji, więc 2x mniej niż maksymalna w tym profi.

Nie zależy mi na wyrywaniu lakieru z paneli - wystarczy delikatne ssanie bo na kurz to zadziała. Obawiam się że i tak będzie za mocno ssało :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Proszę o pomoc w sprawie zakupu OC.

()...

 

Dużo się naprodukowałeś, ale chyba próbujesz komplikować prostą sprawę... Odpowiem w dwóch zdaniach, a jeśli jeszcze będą jakieś niejasności, to pisz ponownie.

 

1. Zdecydowanie polecam odkurzacz Profi. Ja mam Profi 42.1, pięknie działa i jest o połowę tańszy od innych, np. Beama.

2. Wszelkie rury, kolanka, gniazdka będą pasować. Gniazda możesz kupić np. w Beam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
U nas od poniedziałku zawisł Profi 40.1 instalację małżonek montowal sam z ogólnie dostępnych w sklepach rur i kształtek. Gniazda i szufelki kupiłam z leovaca bo najbardziej wygląden do białych listew przypodlogowych pasowały. Zdecydowaliśmy się na ten akurat model Profi bo nie chciałam się bawić w filtry hepa, które według mnie są mega kłopotliwe i generują zbyteczne wydatki. W odkurzaczu centralnym moim zdaniem niczemu taki filtr nie służy. Odkurzacz montował nam gratis sprzedawca, od którego na allegro go kupiłam. Jak na razie działa bez zarzutu i jestem zachwycona. :) Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Zdecydowałam się na firmę VACUFLO. Przez około 8msc użytkowania wszystko jest okej.

Z przedstawicielem tej firmy w moim mieście super się współpracowało, doradził model, wyjaśnił wszystkie plusy, dał wskazówki co do obsługi.

Ogólnie nie mogę narzekać, na razie wszystko jest dobrze, dlatego na dzień dzisiejszy z chęcią mogę go polecić innym :)

Moja znajoma zdecydowała się na firmę cyclovac co prawda korzysta z odkurzacza dopiero około 2-3msc ale nie słyszałam, żadnego złego słowa z jej ust na tą jednostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
My kupiliśmy niedawno Duovac Sensa - to kanadyjski producent - gwarancja 25 lat przy dobrej cenie + silnik AMETEK Lamb (USA) to nas przekonało.

 

[ATTACH=CONFIG]280611[/ATTACH]

 

 

25 lat jest na pewno na korpus jednostki, doczytaj w gwarancji. Nie wierzę, że dali 25 lat gwarancji na turbinę, bo one (nawet markowe Ametek) po prostu nie mają takiej żywotności i żaden producent nie zrobił by takiego strzału w kolano dając na nią 25 lat gwarancji....de facto większość producentów z czołówki daje dożywotnią lub bardzo długą gwarancję na korpus.

 

10 lat to już jest długa gwarancja na podzespoły i taką daje np. Cyclo Vac (+ dożywotnia na korpus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Zbliża się czas zakupu jednostki centralnej.Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?

Druga rzecz; czy ktoś podpowie jakiś model z Profi który parametrami odpowiadałby SC355?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zbliża się czas zakupu jednostki centralnej.Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?

Druga rzecz; czy ktoś podpowie jakiś model z Profi który parametrami odpowiadałby SC355?

 

a może Vacuflo fc570. Ma trochę niższą siłę ssania i podciśnienie, ale czytam o nim dobra opinie i jest tańszy niż Beam SC355. Czy może ktoś ocenić czy ten Vacuflo ze swoimi niższymi parametrami niż Beam SC355 byłby dobry dla mojej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może Vacuflo fc570. Ma trochę niższą siłę ssania i podciśnienie, ale czytam o nim dobra opinie i jest tańszy niż Beam SC355. Czy może ktoś ocenić czy ten Vacuflo ze swoimi niższymi parametrami niż Beam SC355 byłby dobry dla mojej instalacji?

 

Mirek, ja mam Vacuflo FC500 w instalacji podobnej do Twojej. Ciągnie jak smok i jestem mega zadowolony. Korzystam od 5-miesięcy. Dwa tygodnie temu montowaliśmy tą samą jednostkę u szwagra (też 5 gniazdek + szufelka) i również jest zachwycony jej działaniem.

Ten FC500 to tak na prawdę jest po prostu FC570 - tak ma na tabliczce znamionowej, tyle że jest pomalowany na czarno. Ma normalną 5-letnią gwarancję door to door i jest sprzedawany w zestawie z separatorem popiołu do kominka i dwoma kompletami sprzątającymi (dwie rury 9m). Kosztuje to wszystko <2000zł:eek: Także jak nie lubisz przepłacać i chcesz sprawdzoną jednostkę to serdecznie polecam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, ja mam Vacuflo FC500 w instalacji podobnej do Twojej. Ciągnie jak smok i jestem mega zadowolony. Korzystam od 5-miesięcy. Dwa tygodnie temu montowaliśmy tą samą jednostkę u szwagra (też 5 gniazdek + szufelka) i również jest zachwycony jej działaniem.

Ten FC500 to tak na prawdę jest po prostu FC570 - tak ma na tabliczce znamionowej, tyle że jest pomalowany na czarno. Ma normalną 5-letnią gwarancję door to door i jest sprzedawany w zestawie z separatorem popiołu do kominka i dwoma kompletami sprzątającymi (dwie rury 9m). Kosztuje to wszystko <2000zł:eek: Także jak nie lubisz przepłacać i chcesz sprawdzoną jednostkę to serdecznie polecam:yes:

 

dobra cena.Podaj gdzie kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na Alle.... Jak z wymianą worków? Syfi się bardzo?

 

Tam nie ma żadnych worków. To jest prawie cyklon. FC - Filtered Cyklonic. 95% Zanieczyszczeń wyłapuje cyklon i spada do kubła, a resztę ogromny filtr Hepa. Filtr ponoć trzeba raz w roku przeczyścić ( ja swojego po 5 miesiącach jeszcze nie czyściłem i siła ssania nie spadła). Kubeł ma 23l pojemności - u mnie po 5m jest połowa zapełniona, więc niedługo będę opróżniał.

Szczegóły "marketingowe" wysyłam Ci na priv:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map78 dzięki za namiary

 

Czy może ktoś z zaglądających tutaj instalatorów jest w stanie potwierdzić, że Vacuflo FC500 ze swoimi parametrami będzie odpowiedni do mojej instalacji?

 

Dla przypomnienia: "....Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?..."

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map78 dzięki za namiary

 

Czy może ktoś z zaglądających tutaj instalatorów jest w stanie potwierdzić, że Vacuflo FC500 ze swoimi parametrami będzie odpowiedni do mojej instalacji?

 

Dla przypomnienia: "....Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?..."

 

Z góry dziękuję

 

Witam, spokojnie wystarczy z zapasem, zakładałem już takie 2 w mojej okolicy gdzie robiłem instalację i tak do 5-6 gniazd jest idealny, bo zamocny to też nie za dobrze, natomiast jak miałem 8 gniazd to pan który je sprzedaje polecił mi wziąć mocniejsza jednostkę Fc600 i w tamtym przypadku miał rracjębo klienta taka zadowolona że aż szok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map78 dzięki za namiary

 

Czy może ktoś z zaglądających tutaj instalatorów jest w stanie potwierdzić, że Vacuflo FC500 ze swoimi parametrami będzie odpowiedni do mojej instalacji?

 

Dla przypomnienia: "....Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz.

 

Hej,

U szwagra montowaliśmy (we własnym zakresie) taką jednostkę (FC500) w instalacji takiej jak Twoja, czyli 5 gniazd i szufelka. Szwagier mówi, że mogłaby być ta jednostka nawet słabsza, bo ssie tak, że mu wykładziny odkleja:D

 

PS. W weekend czyściłem swojego FC500. Montowany był 12 maja 2014, więc ponad 5 miesięcy. W koszu była już ponad połowa śmieci, wyciągnąłem też filtr i był trochę oblepiony, więc go omiotłem zmiotką i wystukałem trochę nad koszem. Cała operacja nie przekroczyła 5min i znów na pół roku mam spokój:) Jak se przypomnę, że wcześniej po każdym odkurzaniu myłem filtr wodny - chyba z 10min to jeszcze jestem zły na siebie za tą głupotę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...