Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Witam Pana,

 

Turbina 3 stopniowa 1900W ma minimalny osiąg 36,15 który gwarantuje producent tego też silnika. To jest minimum. Zwykle odkurzacz z tym silnikiem przy nieobciążonej instalacji elektrycznej osiąga 38kpa. Jeżeli podłączy Pan jednostkę do prądu i sprawdzi pan podciśnienie na wakuometrze i wyjdzie np. 38kpa a następnie podepnie ją pod instalację i na ostatnim punkcie wyjdzie tylko 33 (aż 5 kresek mniej) to będzie jednoznacznie znaczyło tylko to że instalacja albo jest gdzieś rozszczelniona albo jest nieprofesjonalnie położona. Dla czego ten sprzedawca coś takiego Panu powiedział , nie wiem. Jeśli on robił u Pana instalację może po prostu coś wie, albo się asekuruje. Napisze Pan na priv. kto to chętnie się dowiem z czego ta wypowiedź wynikała.

 

Poniżej zdjęcie Izzy 400 z podpiętą instalacją , dom 200m2. Na 5 gniazdach i 3 szufelkach. Ma jeszcze 37kpa. Rzekł bym że bardzo dobra instalacja, bo spadek tylko 1 kreska.

 

 

P1090833 - Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tu znalazłem jeszcze jedno zdjęcie na które można zerknąć. Jednostka bez podłączonej magistrali. Na waku 38kpa. I zwykle tak jest na takiej świetnej 3 stopniowej turbince. Zdarza się że gdy spotykam się z instalatorem to odkurzacz który pokazuję u jednego (bez podłączenia instalacji ) pokaże 38 u innego 40 a jeszcze u innego może pokazać 36,15 to wszystko zależy od prądu , jak wykonana i obciążona jest dana sieć. Jakieś 6 lat temu zakładaliśmy klientowi odkurzacz też dobrej firmy który po godzinie zadzwonił i stwierdził iż odkurzacz jest wadliwy gdyż po jego uruchomieniu przygasa światło w całym domu i wyłącza się TV, jak się okazało na tej nitce była i pompa i pralka i odkurzacz.

 

IZZY 400 (2).jpg

 

Większość naprawdę solidnych marek ma jednostki z 3 stopniową turbiną w swych topowych modelach, to, dlaczego nie ma w marce którą Pan przytoczył, nie wiem. Gdyby życzył sobie Pan z 2 stopniową to mamy w Izzy 300. Co do naszych przedstawicieli to sprawdziłem i w okolicy Siedlec nie mamy nikogo takiego , najbliższy którego mógłbym polecić jest w Serocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam chętnych do lektury o silnikach.

 

Poniżej przedstawiam 2 wysokiej klasy silniki by pass boczno kanałowe. Jeden 2 stopniowy drugi 3 stopniowy.

 

2013-04-24-ecomax- 001.jpg

 

Turbina 2 stopniowa posiada dwa uzwojenia na stojanie, ma to znaczenie takie że jeśli jednostka potrzebuje więcej mocy, przejdzie automatycznie z pracy na jednym uzwojeniu na dwa uzwojenia jednocześnie. I działa wtedy na maksymalnych obrotach. Ma to miejsce w przypadku gdy np. odkurzamy

w dalszej części magistrali albo w przypadku odkurzania dywanu czy wykładziny. Ssawka się przyssie do dywanu i silnik wchodzi na wysokie lub wyższe obroty. ( Jeśli odkurzacz jest za słaby do magistrali centralnej którą ktoś nam wykonał , silnik jednostki może również od razu wchodzić na wyższe obroty)

 

3 st. by pass.jpg

 

Jednostka 3 stopniowa ma taką samą zasadę działania elektrycznego. Z tym że mamy ten komfort w posiadaniu silnika z 3 uzwojeniami. Przy zastosowaniu dla dłuższej magistrali ssawnej są bardziej energooszczędne od 2 stopniowych.

 

Jednostka z turbiną 1 stopniową - po włączeniu działa od razu na maksymalnych , najwyższych obrotach. Odkurzacz z takim silnikiem o takiej samej mocy może wcale gorzej nie musi odkurzać od tego wyposażonego w turbinę 2 i 3 stopniową. Są to niekiedy niższej klasy turbiny przepływowe które parametrami sprawdzonymi podczas pracy odkurzacza wcale nie chodzą gorzej od tych 3 stopniowych, i w początkowych latach czy miesiącach użytkowania wcale nie pracują gorzej od tych 2 i 3 stopniowych.

 

Różnice : Prostymi słowami. Jak siądzie jedna z turbin w silniku 3 stopniowym to wciąż działać może na 2 dwóch uzwojeniach. Jak ma to miejsce w silniku 2 stopniowym wciąż może on działać na jednym uzwojeniu. Jak siądzie w jedno stopniowej to naprawa lub wymiana.

 

Silnik z chłodzeniem czystym powietrzem nawet jakby się zapylił i użytkownik szybko zareaguje i podeśle np. turbinę do czyszczenia czy też cały odkurzacz to zwykle po małym serwisie działa bezproblemowo dalej. W przypadku turbin thru flow jest trochę trudniej. Ale przez dobrego fachowca na pewno do zrobienia.

Edytowane przez Aspilusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27mb + 5 kolan 90sł łag. ( 10mb) + 2 trójniki (3mb) plus długość węża np. 9mb daje 49mb. Jeśli od odkurzacza odchodzi tylko jedna nitka to wylicza się długość najdłuższego odcinka. Jeśli od odkurzacza odchodzi w jedną stronę nitka i w drugą stronę lub do góry to obie powinno się je obie zliczyć. Więc jak dla mnie to całkiem spora instalacja. Jeśli chce być Pani tak na 100% zadowolona to z naszego asortymentu IZZY 400 , super wydajność dla wymagających klientów. Jeśli jest Pani faktycznie z Brus to w Kościerzynie są 2 firmy u których można obejrzeć.

 

Może też Pani wziąć po uwagę : Tornado 400, Cyclovac H715 czy wodny Aqua Matic 400 jeśli jest gdzieś w pobliżu woda i kanaliza.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Aspilusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każda firma ma coś dobrego albo chociaż coś całkiem całkiem co działa dobrze i co najważniejsze się mało psuje. Jeśli stać Panią na Aqua Matic to sądzę że będziecie b. zadowoleni. Można odkurzać co się chce, nawet gips. Są klienci którzy używają tych odkurzaczy w stajniach czy w lakierniach i jest ok , nie ma problemu z czyszczeniem czy opróżnianiem. Fakt cena tej serii to 100% więcej jak zwykłej na sucho. Ale warto. Edytowane przez Aspilusa
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Panem "Aspilusa" miałam do czynienia na wstępie mojego zainteresowania kupnem odkurzacza centralnego. Nie mogę powiedzieć, że dobrze mi się wspópracowało z tą osobą, gdyż na to co mówiłam o odkurzaczach to z ust Pana Aspilusa słyszałam kontre.. Tak jakbym była przeciwnikiem, a chciałam zostać jego klientką :) Odczułam wrażenie, że Pan "Aspilusa" zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadał i na wszystkie pytania znał najlepszą odpowiedź! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Panem "Aspilusa" miałam do czynienia na wstępie mojego zainteresowania kupnem odkurzacza centralnego. Nie mogę powiedzieć, że dobrze mi się wspópracowało z tą osobą, gdyż na to co mówiłam o odkurzaczach to z ust Pana Aspilusa słyszałam kontre.. Tak jakbym była przeciwnikiem, a chciałam zostać jego klientką :) Odczułam wrażenie, że Pan "Aspilusa" zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadał i na wszystkie pytania znał najlepszą odpowiedź! ;)[

 

Ze współpracy z nami są zadowolone i osoby fizyczne i firmy. Towar i do osób fizycznych i firm wysyłany jest w ciągu 24H. Odkurzacze są najwyższej jakości i się nie psują. Jak już to jako jedyni mamy klauzulę naprawa 48h. Wszyscy są na 100% zadowoleni. Każdy czy to firma czy to osoba fizyczna ma wszystko tłumaczone i dostarczone. Wypożyczany sprzęt na wystawy :) a Pani sugeruje że nie chcieliśmy współpracować. Nie piszemy źle o konkurencji i wypowiadamy się konstruktywnie.

 

Ja sądzę że pani Barbara, pan Łukasz, drugi Łukasz , pani Dorota piszą z jednej firmy. każdy kto do nas dzwoni jest zdziwiony że na forum Muratora nikt nie pyta o Beama który jest marką nr. 1 czy o inną fajną markę , tylko wszyscy się rozpisują o jednym typie i skąd kupili i że jest tani i dobry. Każdy to widzi.

 

Ps. :) Proszę przyjąć to jako świąteczny prezent :) , bo dzięki tej dziwnej sytuacji trafiła pani na lepszych ludzi. Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,

 

A ja kupiłem odkurzacz u siebie w mieście nie przez internet i pan który sprzedawał mi wszystko pokazał więc mogłem sam ocenić i jestem zadowolony :yes:.

Ale po ówczesnej lekturze na forum muratora podzwoniłem trochę, m.in do firmy Posejdon i jak pytałem o odkurzacz Vacuflo 670 bo taki ktoś mi zaproponował w Katowicach to tu proponowali mi jakiś Vacuflo 600 którego nigdzie nie ma bo model FC 670 jest niby ładniejszy ale bardzo awaryjny, było to bardzo dziwne bo nikt inny nie ma ani nie poleca. Czy ktoś się podszywa pod Vacuflo i jak może to być że te orginalne Vacuflo są awaryjne a te czarne tańsze są lepsze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,

 

A ja kupiłem odkurzacz u siebie w mieście nie przez internet i pan który sprzedawał mi wszystko pokazał więc mogłem sam ocenić i jestem zadowolony :yes:.

Ale po ówczesnej lekturze na forum muratora podzwoniłem trochę, m.in do firmy Posejdon i jak pytałem o odkurzacz Vacuflo 670 bo taki ktoś mi zaproponował w Katowicach to tu proponowali mi jakiś Vacuflo 600 którego nigdzie nie ma bo model FC 670 jest niby ładniejszy ale bardzo awaryjny, było to bardzo dziwne bo nikt inny nie ma ani nie poleca. Czy ktoś się podszywa pod Vacuflo i jak może to być że te orginalne Vacuflo są awaryjne a te czarne tańsze są lepsze. :(

 

Co do Modeli FC500 i FC600 to są to dokładnie modele FC570 i FC670 pod inną nazwą handlową,. mają inny kolor obudowy i kubła.

 

Tabliczka znamionowa na jednostce ma normalnie napisane FC670 i FC570. Z tego co mi wiadomo nie ma "lepszy gorszy" chyba, że kolory komuś odpowiadają inne niż czarny czy ten złotawy. Podzespoły są dokładnie te same.

 

Jak ktoś nie wierzy zawsze można zadzownić do oficjalnego dystrybutora Vacuflo i spytac - potwierdza.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustosunkuję się jeszcze do wypowiedzi Aspilusa - może pozwolisz klientom ocenić jak wygląda współpraca z wami? :) Trzeba mieć na uwadze, że ludzie są różni i każdy ma prawo do narzekania bo ma inne oczekiwania. Radzę więcej luzu...Statystycznie zawsze znajdą się narzekający, którzy wystawią jakąś gorsza opinię.

 

Co do tego, że tu niby "Beama nikt nie chwali na Muratorze" to nie chce mi się wierzyć, że otrzymujecie takie telefony.

 

Druga sprawa, że jeżeli nawet są tu instalatorzy danych firm, które promują to co w tym złego? Nie uważasz, że to normalne? Przeglądam forum i nie widziałem nachalnej reklamy. Od tego żeby te (nieopłacone) reklamy usuwać jest moderacja.

 

Zadowolony klient kupił odkuracz X, napisał , że poleca - od tego jest właśnie forum, wymiana OPINII przecież nikt nie każe komukolwiek w to wierzyć!

 

Kolejna sprawa, kto broni zadowolonym klientom albo instalatorom Beama czy innych firm wypowiadać się na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Pan tutaj wypisuje ja mam Beama i jestem zadowolony, na początku chciałem hide a hose ale szybko mi wyperswadował, gdzie inna wasza firma też okolicy Warszawy mówiła że ten hide a hose do dobra sprawa, na końcu kupiłem tam gdzie nie gadali na siebie i jestem zadowolony. Oby tak dalej. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chętnie się ustosunkuje do pana Artura z Vacuflo.

 

Po pierwsze starałem się wypowiedzieć i wytłumaczyć tak żeby każdy zobaczył jak działa nasza firma, i dla tego byłem bardzo zdziwiony taką wypowiedzią. Tym bardziej że i firmy i inwestorzy prywatni bardzo sobie cenią współpracę z nami. Fakt mieliśmy kiedyś klienta który poskarżył się że paczka do niego przyszła za szybko :), więc wszystko możliwe.

 

Druga sprawa nie pisałem że te osoby są od was a jednak od razu wiedzieliście o kogo chodzi.

 

Ps. Staramy się działać w handlu zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi i nie jesteśmy tu po to żeby pisać o kimś źle , szkoda czasu.

Panu też radzę więcej luzu , bo jest pan w temacie a się niepotrzebnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się ustosunkuje, jako posiadacz i użytkownik czarnego potworka od Vacuflo:)

Po pierwsze: Panie Arturze, Pan sobie jaj nie robi z forumowiczów, bo dzwoniąc na oficjalny nr z Vacuflo.pl najprawdopodobniej dodzwonią się do Pana;) Chyba, że ta Reda to przypadek, ale ja nie wierzę w przypadki;)

Po drugie: Ja dzwoniłem, do oficjalnego dystrybutora Vacuflo, którego siedziba notabene mieści się w Redzie;) (10km ode mnie) i odpowiedź jaką uzyskałem na temat różnic pomiędzy oficjalną (złotą) wersją, a tą czarną były mniej więcej w tonie jakie przedstawił tu Pan Artur-Reda. Zapewniono mnie również, że ten CZARNY objęty jest również tą samą gwarancją i serwisem co złoty, a różnica w jego cenie wynika z innej metody importu i wielkości zamówienia. Dalej nie wnikałem, gdyż odpowiedź mnie satysfakcjonowała. Jeśli miałbym w jakiś sposób porównywać te dwa modele to nawet rzekłbym, że złoty jest lepszy ze względu na to, że ma bardziej przeźroczysty kosz - przez co lepiej widać, czy jest już zapełniony, ale dopłacać ok 700zł za taką funkcjonalność nie miałem zamiaru;)

O samym OC jednak nie dam złego słowa powiedzieć, choć użytkuje go dopiero nieco ponad pół roku to na prawdę jestem bardzo zadowolony. Ponad miesiąc użytkuje taki również mój szwagier, który zakupił z mojego polecenia i również jest bardzo zadowolony.

Na samym początku mojej przygody z OC bardzo chciałem przytaczanego tu wcześniej Beama, bo każdy mówił, że to tzw Mercedes wśród OC jednak niestety nie miałem przyjemności trafić na dobrego sprzedawcę i dwukrotnie zostałem olany:( dlatego zraziłem się nieco do marki i zacząłem szukać alternatywy.

Poniżej wklejam fotkę mojego Czarnuszka, żeby pokazać jak to wygląda w realu, oraz fotkę tabliczki znamionowej na potwierdzenie, że jest to ten sam model co w oficjalnej dystrybucji.

 

http://www.iv.pl/images/25785950680105233634.jpg

http://www.iv.pl/images/61289555299046632703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...