Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Niestety to cyklon i Twojego beretu l tam nie ma :(

a bez problemu tzn że odkurzacz bez straty mocy ssącej pomimo zapełnienia worka.

 

Akurat w tamtym tygodniu montowałem taki odkurzacz i tak beret w nim byl, czyli krążek ktory ma separować włosy a po tygodniu zamiast łapać włosy wyłapuje każdą drobinę kurzu.

Citymatic - pojdź, zakup 1szy lepszy odkurzacz, zdejmij pokrywkę z separatora i zrob zdjecie tego co znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Akurat w tamtym tygodniu montowałem taki odkurzacz i tak beret w nim byl, czyli krążek ktory ma separować włosy a po tygodniu zamiast łapać włosy wyłapuje każdą drobinę kurzu.

Citymatic - pojdź, zakup 1szy lepszy odkurzacz, zdejmij pokrywkę z separatora i zrob zdjecie tego co znajdziesz :)

 

Ok, ale to nie jest beret tylko niebieski krążek! beret to jest we wszystkich nie cyklonach i separatorach z odwróconym workiem.

Fakt nie czyszczenie tego elementu może , ale niekoniecznie osłabić pracę odkurzacza, jednak brak tego "separatora włosów" powoduje tyle, że te elementy(mniejszy kurz) wyrzucane są poza budynek, a w niesprzyjających warunkach brudzą trawę lub elewację budynku.

 

Myślę ,że na rynku nie ma odkurzacza bezobsługowego, zawsze trzeba coś wymienić, wyczyścić bo jak inaczej zabezpieczyć pracującą turbinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma Vacumaida S2500 jakieś 5 lat i faktycznie działa cały czas bez awaryjnie , wydał wtedy przeszło 4, ale odkurza tak mizernie że odkurza zwykłym odkurzaczem. Dzwonił i pytał co ma zrobić to kazali mu właśnie jakiś krążek wymienić, ale to było dobry rok temu i jeszcze tego nie zrobił. Bo nie odkurza nim. Jego odkurzacz przy moim wygląda jak traktor. Ale żeby być uczciwym to powiem że rozmawiałem kiedyś ze znajomą z kwiaciarni i ma tyż vacumaida i jest zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten krążek (filtr antystatyczny)o którym mowa, ja czyszczę go co 1-1,5 roku i wygląda tak jak na foto przed czyszczeniem.

Prosta sprawa, zabezpiecza jak sam nazwa wskazuje turbinę przed zanieczyszczeniami tych śmieci które pod wpływem przemieszczania się przez rurę elastyczna elektryzują się i nie opadają na dno zbiornika.

Nie jest to taki worek jak Beam-ach

, ale również ulega zanieczyszczeniu - chroni tym samym łopatki trzystopniowej turbiny odkurzacza.

Pozdrawiam

filtr antystatyczny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten 1570 ma chyba filtr co ?

 

Pytam bo tam jest przepływówka z tego co wiem.

Nie ma nic o czym piszesz to "cyklon"

"Elementem odpowiedzialnym za filtracje zassanego powietrza jest separator cykloniczny o dużej pojemności. Funkcje dodatkowego zabezpieczenia silnika pełni filtr elektrostatyczny."

I tyle, odkurzacz to duża tuba składająca się z trzech elementów:zbiornika z workiem foliowym takim jak na śmieci, potem jest tuba cykloniczna w której powietrze jest zasysane pomiędzy dwa stożki i elementu z silnikiem i sterowaniem. Ten element jest chroniony krążkiem niebieskim czyli filtrem elektrostatycznym(foto). Cały bród, kurz zbiera się w worku na dole, sam opada i jest go tyle co w normalnym odkurzaczu, ale ze względu na pojemność 24 l opróżnianie jest naprawdę rzadko. Wszystkie drobinki w tym roztocza wylatują poza budynek, w tym miejscu muszę napisać, że odkąd jest nie zaobserwowałem jakiegoś zabrudzenia elewacji budynku z tego tytułu pomimo tego, że wylot jest na elewację z jasnego tynku i skierowany w dół.

large_C-fakepath-yyy.jpg

IMG_8650.jpg

20120102385.jpg

Edytowane przez CityMatic
dodanie zdjęcia odkurzacza w czasie montażu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że widziałem jak ten odkurzacz chodzi, jak wybierałem odkurzacz to był u mnie gość z tym sprzętem. Trochę inna obudowa była.. Nie gniewaj się ale dla mnie to mizernota. Chyba że na małe domki. Ja kupiłem za 3,1 Beam 355 z silnikiem 1750W i w nie chciałbym nic słabszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że widziałem jak ten odkurzacz chodzi, jak wybierałem odkurzacz to był u mnie gość z tym sprzętem. Trochę inna obudowa była.. Nie gniewaj się ale dla mnie to mizernota. Chyba że na małe domki. Ja kupiłem za 3,1 Beam 355 z silnikiem 1750W i w nie chciałbym nic słabszego.

 

Ale ja nie uważam, że nie ma lepszych czy gorszych ...bo zapewne wg Ciebie są. Ale ja nie musiałem wybierać, byłem zdecydowany na ten który mam i ewentualnie odkurzacz Profi.

U mnie są w domu 4 gniazda ścienne 3 szufelki i jedno gospodarcze przy odkurzaczu. Węże mam 9m, 4m i 2m. Sprawdza się więc nie rozumiem po co miałby być inny.

Mam wrażenie, że podchodzisz do sprawy jak wielu z telefonami - musi mieć więcej opcji, większy wyświetlacz,aparat szybszy procesor itd itp - a dla mnie ma to być przede wszystkim telefon. To samo z samochodami - wiesz jeśli będę chciał przewieźć tonę piasku to wynajmę, a nie kupię ciężarówkę.

Jeśli Twój jest lepszy, że trzeba wymieniać worek za 150 zł.. to tu należało by postawić pytanie od czego? i do czego? bo jeśli używasz go do odkurzania samochodu po wakacjach to przepłaciłeś bo ja w tym celu jadę i za 20 zł i firma mi go posprząta.

 

Każdy kupuje sprzęt wg własnych potrzeb ....no chyba , że jest inaczej.:)

 

Pozdrawiam, i życzę innym którzy jeszcze się nie zdecydowali ( w sprawie odkurzacza, a może nie tylko) słusznych wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem cie urazić, wiem tylko jak działa u szwagra. I nie sądzę że mam najlepszy sprzęt bo są ciekawsze odkurzacze ale mnie na nie nie stać. Co do odkurzacza to najważniejsze że jesteś zadowolony. Nikt na swoje nie powie nic złego, no chyba że się często sypie. :).

 

Pozdrawiam, i aby i twój i mój chodził jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, i aby i twój i mój chodził jak najdłużej.

Oby tak było, a co do silnika i jego mocy....to zastanawiałem się nad tym i okazało sie że u mnie silnik jest o wydajności X u Ciebie Y ale....ze względu na budowę jednostki która jest prosta jak "cep" bo nawet mniej skomplikowana jak odkurzacza jeżdżącego po domu stwierdzam że wystarczy wymienić silnik na najmocniejszy i jednostka jest z najwyższej półki - wszystko zależy od turbiny :)

Oryginalny silnik do mojego kosztuje 1200 zł, Ametek w odkurzaczach Zelmera który idealnie pasuje to mojej obudowy to cena 680 zł i ma podciśnienie 4200 kPa !!

Można by tak wyliczać, przy czym jak testowałem swoją instalacje to przez ok 2 mc podłączony był Karcher MV5 i również się sprawdzał bardzo dobrze, a był o wiele tańszy no i był dwu funkcyjny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...