Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Witajcie,

 

Mój instalator przedstawił mi ofertę na odkurzacz centralny firmy DuoVac,model Star. W ogóle nie mam rozeznania w temacie,dlatego też proszę Was o pomoc.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wiem,że oferują na ten odkurzacz 25 letnią gwarancję jeśli się wypełni w ciągu 30 dni formularz rejestracyjny i wyśle do producenta.

Czy taka gwarancja jest coś warta? Nie spotkałem się,żeby ktoś dawał tyle lat gwarancji. Beam daje 5 lat gwarancji na swoje odkurzacze,a w mojej ocenie jest to uznany producent na rynku.

 

http://www.duovac.pl/oferta-item/odkurzacz-centralny-duovac-star/#!prettyPhoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Mój instalator przedstawił mi ofertę na odkurzacz centralny firmy DuoVac,model Star. W ogóle nie mam rozeznania w temacie,dlatego też proszę Was o pomoc.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wiem,że oferują na ten odkurzacz 25 letnią gwarancję jeśli się wypełni w ciągu 30 dni formularz rejestracyjny i wyśle do producenta.

Czy taka gwarancja jest coś warta? Nie spotkałem się,żeby ktoś dawał tyle lat gwarancji. Beam daje 5 lat gwarancji na swoje odkurzacze,a w mojej ocenie jest to uznany producent na rynku.

 

http://www.duovac.pl/oferta-item/odkurzacz-centralny-duovac-star/#!prettyPhoto

 

 

Tak kolego może i dają taką gwarancję ale tylko na obudowę, ewentualnie na filtr w środku, wszystkiego musisz się dopytać co i jak. Najlepiej zapytać ile jest gwarancji na silnik elektryczny i to na piśmie żebyś miał odpowiedź. Ale za taką kasę to znajdziesz markowy odkurzacz z lepszym silnikiem a nie daj boże coś ci sie popsuje to cie nikt nie skasuje. Dla ciekawości spytaj też o to ile kosztuje nowy silnik jak padnie stary to dowiesz się ze byś nowy odkurzacz kupił za to ...

 

Tak dla informacji to odkurzacze centralne dzielą się na te których cena = jakości, i te które cena jest wywindowana kosmicznie do napychania klienta w bambuko i czyszczenia pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego może i dają taką gwarancję ale tylko na obudowę, ewentualnie na filtr w środku, wszystkiego musisz się dopytać co i jak. Najlepiej zapytać ile jest gwarancji na silnik elektryczny i to na piśmie żebyś miał odpowiedź. Ale za taką kasę to znajdziesz markowy odkurzacz z lepszym silnikiem a nie daj boże coś ci sie popsuje to cie nikt nie skasuje. Dla ciekawości spytaj też o to ile kosztuje nowy silnik jak padnie stary to dowiesz się ze byś nowy odkurzacz kupił za to ...

 

Tak dla informacji to odkurzacze centralne dzielą się na te których cena = jakości, i te które cena jest wywindowana kosmicznie do napychania klienta w bambuko i czyszczenia pieniędzy.

 

Ja również czegoś z tą gwarancją nie ogarniam do końca. Jak wszedłem w szczegółową treść i warunki gwarancji to tam jest taki zapis :

 

Okres gwarancji wynosi:

 

Jednostki centralne 5 lat robocizna i 25 lat LIFETIME WARRANTY na części;

Gniazda ssące: 2 lata.

Akcesoria i zestawy sprzątające 2 lata [węże Superior – 5lat]

Materiały instalacyjne 10 lat.

 

 

Jakiej firmy odkurzacze Ty być polecał ? Beam ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę

Na (nie)szczęście po 3 latach mieszkania na swoim zepsuł się nam stary tradycyjny odkurzacz. Nadeszła więc pora wykorzystać istniejącą instalację i wybrać jednostkę centralną- i tutaj wielki mętlik w głowie- niby to tylko odkurzacz ale jak już wydać sporo kasy to oby mądrze a każda pliszka swój ogonek chwali. Nasze parametry to :

Dom ok 200m2

ok 35 mb instalacji

5 gniazd + szufelka

Otrzymałem kilka propozycji i prośba o poradę co wybrać:

1 Vacuflo TC488Q - niby jedyny z pełnym cyklonem- jedyny minus to dostawa jednostek z USA to koniec marca - a szczerze mówiąc najbardziej mnie zaintrygował z uwagi na bezobsługowość. Martwi mnie jednak opinia wydmuchiwania kurzu na elewację- mam nadzieję przebarwiona

2 Beam SC 355

3 Duovac Sensa

4. HUSKY HURRICANE SPECIAL EDITION 2015

Prośba do znawców tematu o poradę - czy warto tu się w jakiś szczególny sposób rozwodzić nad parametrami czy wybrać z tego przedziału co tańsze i dostępne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Vacuflo TC488Q - niby jedyny z pełnym cyklonem- jedyny minus to dostawa jednostek z USA to koniec marca - a szczerze mówiąc najbardziej mnie zaintrygował z uwagi na bezobsługowość. Martwi mnie jednak opinia wydmuchiwania kurzu na elewację- mam nadzieję przebarwiona

 

Jeśli boisz się o elewację to weź Vacuflo z serii FC. Jest to cyklon z filtrem HEPA na wylocie, więc elewacja jest bezpieczna:) Do tego jest sporo tańszy od TC, a wymaga obsługi (wytrzepania filtra) raz na pół roku, albo rzadziej - zależy od częstotliwości używania. Ja używam takiego od 11 miesięcy i jestem bardzo zadowolony, a wydałem <2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli boisz się o elewację to weź Vacuflo z serii FC. Jest to cyklon z filtrem HEPA na wylocie, więc elewacja jest bezpieczna:) Do tego jest sporo tańszy od TC, a wymaga obsługi (wytrzepania filtra) raz na pół roku, albo rzadziej - zależy od częstotliwości używania. Ja używam takiego od 11 miesięcy i jestem bardzo zadowolony, a wydałem <2000zł.

 

Masz może ten?

http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-vacuflo-fc600-bogaty-zestaw-i5078168414.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam ten słabszy model FC500, ale aż tak tani to on nie był:o Byłem w szoku jak zobaczyłem TĄ cenę. Mój kosztował 2tys. bez paru zł, ale w zestawie miał separator popiołu i dwa węże 9m, więc na piętro nie musiałem już dokupywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady- a jeszcze mam jedno pytanko Scdom i inni vacu- owcy - jak z poziomem hałasu- bo nie mogę znaleźć danych? U mni jednostka będzie wisieć co prawda w garażu ale na ścianie od pokoju- więc obawiam się troszkę o hałas i drgania jednostki...

Chyba w nocy nie będziesz odkurzać?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady- a jeszcze mam jedno pytanko Scdom i inni vacu- owcy - jak z poziomem hałasu- bo nie mogę znaleźć danych? U mni jednostka będzie wisieć co prawda w garażu ale na ścianie od pokoju- więc obawiam się troszkę o hałas i drgania jednostki...

 

Nie obawiaj się:) OC nie jest raczej w stanie przenieść żadnych drgań na normalną ścianę, a po zamknięciu go w garażu w domu będzie nie słyszalny. Największy hałas przy OC generuje świst powietrza podczas odkurzania, a już szczególnie podczas używania szufelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady- a jeszcze mam jedno pytanko Scdom i inni vacu- owcy - jak z poziomem hałasu- bo nie mogę znaleźć danych? U mni jednostka będzie wisieć co prawda w garażu ale na ścianie od pokoju- więc obawiam się troszkę o hałas i drgania jednostki...

 

Tak jak koledzy wspomnieli taki odkurzacz nie generuje drgań które przenoszą się przez ściany - aby go wyciszyć można powiesić go na gumowych podkładkach jednak w celu eliminowania drgań nie ma to najmniejszego znaczenia.

Kiedyś wyciszałem jednostkę zabudowaną w garderobie. Zamontowałem ją na podkładkach filcowych i dwukrotnie okryłem gąbką do zapakowywania elektroniki - było znacznie ciszej niż oryginał.

Największy hałas to jednak rura ssąca i pęd powietrza przez osprzęt - ssawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę

 

Domek 200m2 i 35mb instalacji ? A kolanka na najdłuższej nitce i długość węża doliczyłeś czy nie ?

 

Jak chcesz Hurricane to możesz wziąć z Termitecha i to samo masz dużo taniej.

 

A tak od siebie to na domek 200m2 moja opinia :

 

1. Beam 385

2. IZZY 400

3 Cyclovac H 711

 

są jeszcze inne dobre ale trzeba zabulić więcej.

Edytowane przez Loel
dopiski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sobie kliknąłem na tego linka i ciekawi mnie aż taka wyprzedaż tych Vacuflo na allegro, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie fakt że Profi sprzedają się dużo lepiej choć Vacuflo lepsze jak dla mnie.

 

Moze chca na rynek wprowaqdzic nowy model? Stad ta wyprzedaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sobie kliknąłem na tego linka i ciekawi mnie aż taka wyprzedaż tych Vacuflo na allegro, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie fakt że Profi sprzedają się dużo lepiej choć Vacuflo lepsze jak dla mnie.

 

Na początku zaznaczę ze reprezentuję firmę e-Posejdon. jestem jej właścicielem natomiast użytkowników forum ostrzegam przed podawaniem i reklamowaniem mojego sklepu ponieważ nie stać nas na wykupienie płatnego profilu ( być może zbyt tanio sprzedajemy produkty ) nie możemy się reklamować na forum muratora, przez co zostało nam nawet zablokowane bez żadnych ostrzeżeń poprzednie konto, dlatego uważajcie koledzy :)

 

Ponieważ przez ostatni okres byłem sprzedawcą Vacuflo, jednostek seri Black, Fc500 i 600 mogę dać trochę światła w tej sprawie . Od stycznia tego roku sprzedażą jednostek zajmuje się główny Importer Vacuflo w Polsce z pominięciem wszystkich kanałów sprzedaży dlatego cena jest atrakcyjna chociaż w naszej konfiguracji za 2k był separator firmy Einhell oraz zestaw garażowy oraz okresowo dodawaliśmy gniazda lub szufelki dlatego po zsumowaniu wszystkich tych elementów, naszej prowizji cena była deko większa.

 

 

Co do sprzedaży jednostek profi to tutaj na chwilę obecna musimy brać poprawkę ze strony Allegro. Otóż od Miesiąca jest dostępna opcja z wystawieniem dożywotnim i każdy przedmiot sprzedany na takiej aukcji będzie widoczny aż do wyprzedania ostatniej sztuki produktu np 1000 szt odkurzaczy a takie aukcje mogą trwać nawet 2-5 lat :) i bedzie na nich ilość sprzedanych produktów.

 

Co do preferencji kupujących ciężko się wypowiadać. Od tego roku wprowadziliśmy do oferty jednostki tej serii ponieważ klienci wymogli to na nas. Natomiast wybór należy do kującego czy woli wybrać taki Peripheral By pass PROFI (1600 - 1900 ) czy TANGENTIAL BY PASS jak Optimus ( 1980-2250) czy Aspilusa i Vacuflo.

Niby i ten i ten BY_PASS a czym sięróżnią? A tym ze w tym drugim przypadku odkużane powietrze w 100% nie bierze udziału w chłodzeniu silnika.

 

 

silnik profi.jpgBez&#160;tytu&#322;u.jpg

 

 

 

ale szczerze to wole żeby klient kupił taki odkurzacz za 1500 zł niż taką bańkę spekulacyjna chiński odpowiednik z silnikiem "bypass" ktory kosztuje 3-4 koła a później się okazuje ze podzespoły są gorsze niż w tym za 1500 zł.

 

 

Dla wszystkich zainteresowanych którzy szukają dobrej jednostki pamiętajcie - sprzedający to nie święta krowa i kupując odkurzacz w internecie czy stacjonarnie domagajcie się zdjęcia lub pokazania jak wygląda silnik w danym modelu oraz pytajcie o GWARANCJE na SILNIK ELEKTRYCZNY a nie na obudowę !

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...