Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Znajomi mają Profika i się wyłącza, na serwisie mówią że się za mocno grzeje ale dla czego to już nie mówią. Odkurzacza chyba najlepiej szukać tam gdzie są na stanie i można go zobaczyć a jak jeszcze wiedzą co jest w środku to już super. A tak nikt nic nie wie tylko porównują co na papierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ze wzgledu na dlugosc instalacji, dwie nitki, trzy poziomy budynku- moge zapomniec o Vacuflo TC588Q:(

Bede potrzebowal cos z dwoma silnikami, Vacuflo zabija niestety cena moze IZZY. Czy ktos uzytkuje podobna jednostke?

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Aspilusy silnikowo są bardzo dobre , reszta musisz poczytać w opisach. Jak masz dwie nitki to chyba te dwa najdłuższe odcinki powinieneś zliczyć do kupy. Aspilusa 400 albo Beam 385 z takich dobrych mocnych. Edytowane przez Loel
dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Aspilusy silnikowo są bardzo dobre , reszta musisz poczytać w opisach. Jak masz dwie nitki to chyba te dwa najdłuższe odcinki powinieneś zliczyć do kupy. Aspilusa 400 albo Beam 385 z takich dobrych mocnych.

 

Obydwie nitki to 38m+ 9 gniazdek+ okolo 30 kolanek. Raczej Aspilus 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Aspilusy silnikowo są bardzo dobre , reszta musisz poczytać w opisach. Jak masz dwie nitki to chyba te dwa najdłuższe odcinki powinieneś zliczyć do kupy. Aspilusa 400 albo Beam 385 z takich dobrych mocnych.

A z obu naraz będziesz korzystał? Liczysz najdłuższą nitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie liczą te instalacje , kolanka i trójniki to wliczają w najdłuższe nitki , wąż doliczają. A kiedyś czytałem że niby jeszcze od wyrzutu na zewnątrz powinno się liczyć. Jakby była jedna nitka i kolanka to starczył by ci ten 400 albo ten beam ale jak dwie i tych kolanek trochę. Zrób tak żebyś był zadowolony. Aspilusa 600 jest na rozłożyste chyba bo ma osobno działające silniki. Przynajmniej tak wynika z tych wyrzutów. Ale może ten mniejszy wystarczy 550. Albo Beam 3500 ale też dwa wyrzuty musisz pruć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak plusfoto ale to samo może się tyczyć gniazdek z jednego korzystasz nie z dwóch czy dziewięciu. A żeby odkurzać to ciśnienie jakby silnik ma utrzymać w całej instalacji nie w jednej nitce. Chyba że sobie będzie przekładał . A kolanka nie wiem jak liczą bo niektóre jakoś 2,2 mera i inne 1,8, 1,4. Niech najlepiej kupi gdzie mają pojęcie i gwarancje dają na to co proponują i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z obu naraz będziesz korzystał? Liczysz najdłuższą nitkę.

 

Z tego co mi tlumaczono to nitki sie sumuje. Z tym, ze przy mocnej jednostce istnieje mozliwosc kozystania z dwoch gniazd.

 

Loel moze i masz racje 550 powinna wystarczyc, przynajmniej nieco grosza zaoszczedze.

Roznica moiedzy tym a mocniejsza jednostka to tylko 500W. Oby ich nie zabraklo przy odkurzaniu.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odkurzaniem w tych dwóch punktach to jest tak że niektórzy przesadzają że można. Aspilusa 600 ma 2 silniki 1800W te największe i może ten i może :)

ale pytanie czy na pewno cała instalacja jest tak wykonana że można w dwóch gniazdkach na raz.

 

Tu masz link do producenta na IZZY 600 : http://www.aspilusa.eu/products/izzy-series/big-solutions/izzy-600/ - niezła pyda. Weź ten mniejszy cena jest spoko a może i coś gdzieś dorzucą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zobacz Beama - też opis nie z polski żeby było uczciwie. Beama lubię bo mam i jest solidny ale zobacz cena podobna Beam ma 2 x 1750W Domel silnik 5,7 cala a Aspilus 600 ma 2 x 1800WDomel i silniki nie wiem ile dokładnie mają ale powyżej 7 cali.

 

http://www.beamvac.com/en-IE/Productcatalog/Productsseries/Power-Units/Platinum/SC3500-Ultra/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwi mnie to że jak przeliczę l/s z Beama na m/3 jak jest w Izzy to wychodzi że ma niby więcej przy zastosowaniu mniejszych i słabszych turbin :

 

http://www.jednostek-miary.info/przelicznik-jednostek.php?typ=przeplywem-wolumetrycznym

 

to jest ciekawostka. Ja ide spać a ty znajdź konkretnego sprzedawce i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwi mnie to że jak przeliczę l/s z Beama na m/3 jak jest w Izzy to wychodzi że ma niby więcej przy zastosowaniu mniejszych i słabszych turbin :

 

http://www.jednostek-miary.info/przelicznik-jednostek.php?typ=przeplywem-wolumetrycznym

 

to jest ciekawostka. Ja ide spać a ty znajdź konkretnego sprzedawce i tyle.

 

To można wytlumaczyć, nie tylko w przypadku Beam, kreatywniejszym labroratorium badawczym parametry jednostek :) U nas w lubelskim nie wiem jak u reszty ale jest takie powiedzenie które wyjaśnia wszystko

 

Papier wytrzyma wszystko ( każdy parametr i osiągi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dzień dobry.

Planuję instalację odkurzacza centralnego w moim niedużym dwukondygnacyjnym domku 90m2. Jaki odkurzacz centralny polecacie (stosunek jakości do ceny)? Znacie może jakiegoś sprzedawcę z okolic Poznania, którego z czystym sumieniem możecie polecić? Przeglądając forum widzę mnóstwo opinii nt producentów i danych technicznych. Czy ktoś z okolic Poznania jest usatysfakcjonowanym użytkownikiem i może polecić konkretnego sprzedawcę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Dzień dobry.

Planuję instalację odkurzacza centralnego w moim niedużym dwukondygnacyjnym domku 90m2. Jaki odkurzacz centralny polecacie (stosunek jakości do ceny)? Znacie może jakiegoś sprzedawcę z okolic Poznania, którego z czystym sumieniem możecie polecić? Przeglądając forum widzę mnóstwo opinii nt producentów i danych technicznych. Czy ktoś z okolic Poznania jest usatysfakcjonowanym użytkownikiem i może polecić konkretnego sprzedawcę?

Pozdrawiam

 

Podbijam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, podobno "promocyjną", ofertę na Husky Hurricane 660. W wątku tym nie znalazłem o nim wiele (albo i nic). Miał ktoś z Was z nim styczność?

 

Nie kombinuj Adam, tylko bierz Vacuflo - niedrogi i sprawdzony. U mnie już drugi rok śmiga i nic innego bym nie chciał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...