Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Popatrzę na Vacuflo.

...a firma Duovac (Kanada) ? To chyba w zasadzie to samo, co Husky, tylko inaczej , trochę lepiej "opakowany". A może się mylę?

 

Ja w ogóle nie interesowałem się OC powyżej 2tys. zł. Uważam, że jedli nie masz jakiejś mega rozbudowanej instalacji, czy systemu HaH to po prostu nie warto. A opakowanie to już w ogóle nie miało dla mnie znaczenia, bo wisi toto w garażu i piękne być nie musi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć

Po lekturze paru wątków na forum chciałbym ostatecznie wybrać odkurzacz centralny. Domek mały, piętrowy, 130 m2, 3 gniazda + szufelka. Niestety nie znam długości instalacji. Wybór padł na VACUFLO, ale nie wiem czy wybrać model TC 488Q, który mi proponował sprzedawca (podobno 288 też powinien mi wystarczyć), czy wyraźnie tańszy FC500. Różnica w cenie ponad 2 razy, więc bardzo duża. Na TC gwarancja 7 lat, na FC 5 lat. Co byście wybrali na moim miejscu?

 

Jak jest z serwisowaniem tych odkurzaczy w razie konieczności naprawy? Pytam, bo zastanawiam się czy kupić taniej "na odległość", czyli w sklepie internetowym i zlecić montaż komuś miejscowemu, czy lepiej dołożyć trochę kasy i kupić w lokalnej firmie, która w razie potrzeby zajmie się serwisowaniem.

 

Bardzo proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam. Widzę, że zawzięta dyskusja się tutaj toczy.

Pozwólcie, że ja dodam swoją opinię.

Ja od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem również odkurzacza centralnego firmy MODEROWANO. Jakby ktoś był zainteresowany to polecam się zapoznanie z nimi.

Edytowane przez finlandia
Reklamy są niezgodne z regulaminem forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj Adam, tylko bierz Vacuflo - niedrogi i sprawdzony. U mnie już drugi rok śmiga i nic innego bym nie chciał:)

 

Prawdopodobnie te FC500 i FC600 sprzedawane tylko i wyłącznie na znanym portalu aukcyjnym w cenach promocyjnych to już nie te odkurzacze, które były sprzedawane w poprzednich latach w Polsce. Czy ktoś może tę wiadomość potwierdzić lub zdementować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie najlepiej kupić?

 

Witam ponownie, dawno się nie rozpisywałem na forum - sorki brak czasu - lub/i zwykła rezygnacja ponieważ ilekroć napiszę prawdę na temat nie wygodny moje konto zostaje zbloczone chyba że wykupię premium na które mnie po prostu nie stać ponieważ będąc uczciwym sprzedawca odkurzaczy centralnych wolę zarobić mniej niż sprzedać g. i później unikać klientów.

 

Wiele się przydarzyło ostatnio, niektórzy z forumowiczów z tego co widzę niedawno ze mną rozmawiali :) Po raz kolejny wszystkim wachadłowiczom którzy nie mogą podjąć decyzji spróbuję wyjaśnić nie co wybrać ale na co zwrócić uwagę!

 

W ubiegłym tygodniu zamontowałem po raz pierwszy jednostkę która wybrał klient. Podał konkretnie model, cenę, zestaw i akcesoria ja miałem ją tylko założyć. Ponieważ nie będę pisać pochlebnie nie na piszę firmy ani modelu :) A więc do rzeczy, 4 h pracy, jedostka wisi, wszystko podłaczone przechodzimy do testowania. Tak! ponieważ zawsze po zamontowaniu robimy testy jednostek już w domu klienta - nie obchodzi mnie moc jednostki na silniku ale to jaką mocą sprząta klient. Testy wypadły marnie, podciśnienie słabo - grubo poniżej 20% tego co podał importer / producent. Przepływ jeszcze gorzej 30% mniej niż wszyscy dają sobie rękę uciać. Reasumując odkurzacz miał moc odkurzacza z Tesco za 150 zł. Ponieważ wybór był klienta swoja opinię zostawiłem tylko dla siebie. Opini klienta o jednostce - wszystko w porządku, odkurzacza więc jest super . Kogoś to dziwi ? Nie ponieważ jako użytkownik 1-szej jednostki centralnej NIE MA PORÓWNANIA Z INNA. Teraz wnioski - kwota jednostki 1800-1900 zł, czy za tą cenę można kupić coś lepszego ? odp brzmi tak! . Przejdźmy dalej

 

A więc jak wybrać jednostkę centralną - tak samo jak kupując pralkę, telewizor czy samochód.

 

1. Serce jednostki musi zawsze stać na 1-szym miejscu. Silnik odpowiada za moc i żywotność jednostki - nie obudowa, nie gwarancja ani zapewnienia sprzedawcy .

[ATTACH=CONFIG]323273[/ATTACH]

 

 

Ta linia czasu to wyznacznik, oczywiście każda wersja z tych silników ma swoj lepszy i gorszy odpowienik . Ale jak ktoś płaci 1800 zł za najgorszy silnik to już jest tylko i wyłącznie wina kupującego! Dlatego czytajcie i uczcie sie aby wyeliminować naciągaczy albo swoją niewiedzę.

ps. Mimo że nie znam wszystkich firm, sprawdzenie jakość jakiegoś modelu jakiegoś producenta zajmuje mi mniej niz 2 minuty i po sprawie daje sobie spokój.

 

2. Rodzaj filtracji - który jest najlepszy ? Nie ma najlepszego złotego środka dlatego jest tyle różnych sposobów. Każdej firmie się wydaje że stosuje najlepszy. Który jest najlepszy ze względu użytkownika ? Powiem tak - ten który sprzedawca lub producent wyjaśni krok po kroku co będzie musiał robić, co ile czasu i ile czasu przy tym spędzi i co najważniejsze za jakie pieniądze! Jeżeli klient zrozumie sposób filtracji i to ile czasu będzie musiał mu poświecić, czy ten sposób jest przyjazny dla dzieci czy żony i czy będzie to umiała zrobić? I teraz tak jeżeli odkurzacz wymaga częstej naszej ingerencji to powinien bardzo mało kosztować - jeżli wymaga dużej ingerencji i zapłaciliśmy 4 koła to możemy czuć się nabici w butlę albo po prostu stwierdzamy że jesteśmy pracoholikami :) Sposób filtracji na pewno nie powinien generować wysokich kosztów to powinien być wyznacznik, jeżeli będzie potrzebował wkładu pieniężnego to musi być przynajmniej bardzo wygodny,

 

3. Wygląd zewnętrzny - czy ma znaczenie ? Bardzo duże, przykład mam w swoim własnym domu . Moja żona pomimo stwierdzenia pkt. 1 słabego silnika, pkt 2. średniej filtracji i bardzo słabych parametrów odkurzacz ktory by chciała kupić jest bardzo ładny. Ostatnio sprzedaliśmy kilkanaście takich modeli, mimo dużego odsetka usterek dalej jej się podoba. Dlatego bardzo ważna rzeczą jest to abyście nie kupywali mercedesa z silnikiem 0,7l eco boost bo w maluchu to by śmigał ale ciężki mercedes tylko zdławi wszystko a jego oszczędność minie się z celem a my po 5 latach wraz będziemy musieli kupić drugi lepszy model i wydać znowu więcej pieniędzy . Dla wszystkich miłośników ładnych rzeczy uprzedzam i odsyłam do artykułu a tylko że ten producent uprzedał co tam jest http://wyborcza.pl/1,75477,17155466,30_tys__ludzi_kupilo_kupe_w_ladnym_opakowaniu__Producent.html

 

4. Bajery - są kolejnym elementem który może się zużyć i zepsuć, dlaczego więc sa? bo wszyscy je lubią nawet ja, jak tylko pojawia się nowość zaraz ja sprawdzam kupuję , rozkręcam testujemy w firmie. Tylko czasami są one nam zbędne jak podgrzewana kierownica w samochodzie tylko że tutaj jak się popsuje to jedziemy dalej, w przypadku odkurzacza zazwyczaj jesteśmy unieruchomieni.

 

5. Gwarancja - wszędzie jest inaczej ale słuchajmy, dopytujmy ewentualnie sprawdzajmy. Karta gwarancyjna i jej warunki powinniśmy znać zanim kupimy produkt. Czy mamy 2 lata czy mamy 10 to bez znaczenia ponieważ pamiętajmy że zawsze uszkodzenie może powstać z naszej winy. Widziałem odkurzacz który po 1 miesiącu miał już zanieczyszczoną turbinę, wada wynikała z budowy odkurzacza i teraz producent może zawsze uznać gwarancje lub nigdy wszystko zależy od humoru, stanu finansowego firmy i aktualnej polityki przyjaznej dla klienta czy też nastawionej na zyski. Czytałem już klika razy na forum chyba że producent po 5 latach ( dając 10 lat gwarancji ) po prostu jej nie uznał i zaproponował klientowi kupno nowego sprzętu ponieważ roboczo godzina w serwisie kosztowała tyle że po 4-5 h klient miał nowy odkurzacz .

 

6. Producent - nie powinien mieć wpływu na wybór jednostki. Równie dobrze dodając literkę do oznaczenia odkurzacza np ODKURZACZ 200 T może oznaczać słowo TURBO albo równie dobrze Thru-flow :) taki lekki przykład.

 

7. Sprzedawca / miejsce zakupu - dobry sprzedawca doradza, zły wciska a rozumu musicie używać swojego. Pytając o odkurzacz - zapytajcie o inne propozycje i dlaczego są lepsze niż wasz wybór.

 

8. Polecenie dobrego znajomego owszem, posłuchanie forum z lekkim dystansem nawet do mojej wiadomości.

 

Jak znaleść płatne polecenie odkurzacza ? odpo znajdziecie na dole Posty = 2. I nieszczęśnik bo chyba mu za to nie zapłacą pomylił nazwę odkurzacza który chciał zareklamować :) resztę odkryć zostawiam dla was gl&hf ( powodzenia i miłej zabawy )

 

marekracewicz marekracewicz jest nieaktywny

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

marekracewicz

Zarejestrowany

Jun 2015

Posty

2

Domyślnie

Witam. Widzę, że zawzięta dyskusja się tutaj toczy.

Pozwólcie, że ja dodam swoją opinię.

Ja od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem również odkurzacza centralnego firmy MODEROWANO. Jakby ktoś był zainteresowany to polecam się zapoznanie z nimi.

 

 

 

Reasumując to trudny wybór - czy znam odkurzacz tani i godny polecenia ? Tak ale na tą chwilę za miesiąc może się zmienić o 180 stopni ale osoby kupujące dzisiaj i zamiesiąc w dobrej firmie zawsze kupią dobry produkt. Dlatego kupując pytajcie, pytajcie i jeszcze raz pytajcie. Jestem tak samo do dyspozycji na forum jak i pod telefonem. Pozdrawiam i życzę miłej nidzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po lekturze paru wątków na forum chciałbym ostatecznie wybrać odkurzacz centralny. Domek mały, piętrowy, 130 m2, 3 gniazda + szufelka. Niestety nie znam długości instalacji. Wybór padł na VACUFLO, ale nie wiem czy wybrać model TC 488Q, który mi proponował sprzedawca (podobno 288 też powinien mi wystarczyć), czy wyraźnie tańszy FC500. Różnica w cenie ponad 2 razy, więc bardzo duża. Na TC gwarancja 7 lat, na FC 5 lat. Co byście wybrali na moim miejscu?

 

Jak jest z serwisowaniem tych odkurzaczy w razie konieczności naprawy? Pytam, bo zastanawiam się czy kupić taniej "na odległość", czyli w sklepie internetowym i zlecić montaż komuś miejscowemu, czy lepiej dołożyć trochę kasy i kupić w lokalnej firmie, która w razie potrzeby zajmie się serwisowaniem.

 

Bardzo proszę o opinie.

 

Witam, bardzo chętnie odpowiem na pana wiadomość jako że posiadamy ta firmęw ofercie. W pierwszej kolejności musi pan zrozumieć czym różnią się te dwie jednostki centralne. TC to prawdziwy cyklon bez filtra. FC to zwykła jednostka filtrowa z filtrem wymiennym. 7 lat to nie ściema o ile będzie jak to serwisować. Żaden lokalny instalator nie serwisuje jednostek chyba że jest to duża firma które je importuje lub wprowadza swoje produkty na rynek. Kupując jednostkę firmową Vacuflo serwis masz koło gdańska ( door to door ) więc zakup loklany czy przez internet nie robi różnicy chyba że cena. Natomiast to pan powinien wybrać sobie jednostkę a porównywanie ceny i długości gwarancji oznacza tylko to że nie zagłebiał się pan w różnicę ich wykonania a co najważniejsze działania.

 

Model 288 jest dużó za mały. Model 488Q akutalnie nie dostępny. Model 588Q aktualnie dostępna - najporządniejsza maszyna w przystępnych pieniadzach ktora pociągnie pewnie dłużej niż piec gazowy czy węglowy w kotłowni.

 

1 sze pytanie czy chce pan wymieniać filtry czy palić fajkę na fotelu i nic nie robić.

2. Ile mamy środków

3. Ile chcemy wydać na jej poźniejszą obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktokolwiek z Was może użytkuje Cyclo Vac i zechciałby się podzielić opinią? Prawie nic nie można znaleśc w necie , na temat odkurzaczy tej firmy, nie będących reklamą producenta. Interesuje mnie dokładnie model Cyclo Vac H715.

 

Sam się zastanawiałem co to w ogole jest, ale pewnie chciałeś kupić Vacuflo a ktoś cię chce przekręcić na Cyclovac. To jest to samo co Beam tylko gorsze bo droższe. Sprzedaje to ta sama firma co vacuflo i nie dajcie się naciąć to są dwie różne firmy i tylko czarują 10, 15 i 25 letnia gwarancję tylko jak się człowiek wczyta to wszystko jest ale na części a po 3 latach to klient płaci za robotę. Roboczo godzina w serwisie to podobno 120 zł. Dlatego jak po 8 latach ci coś walnie to będą robić 5 godzin aż zarobią na zepsuta część na wymiana trwa pól godziny.

 

W Beam to masz przynajmniej gwarancje na wszystko część i roboczogodzina. Ostatnio montowałem mało znana firmę u klienta odkurzacz kupiony na necie gdzieś z okolic lublina, w każdym bądź razie sprzedawca na piśmie dal klientowi gwarancje darmowej naprawy pogwarancyjnej po 5 latach.

 

Firm jest dożo tylko trzeba się wczytać w te ich warunki. I teraz każdy sprzedawca Vacuflo wciska cyclovac bo pewnie ma większa kasę. Mi też próbował lokalny facet to wcisnąć od którego biorę jednostki ale jak zaglądaliśmy do środka to Vacuflo przy tym to mercedes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem co to w ogole jest, ale pewnie chciałeś kupić Vacuflo a ktoś cię chce przekręcić na Cyclovac. To jest to samo co Beam tylko gorsze bo droższe. Sprzedaje to ta sama firma co vacuflo i nie dajcie się naciąć to są dwie różne firmy i tylko czarują 10, 15 i 25 letnia gwarancję tylko jak się człowiek wczyta to wszystko jest ale na części a po 3 latach to klient płaci za robotę. Roboczo godzina w serwisie to podobno 120 zł. Dlatego jak po 8 latach ci coś walnie to będą robić 5 godzin aż zarobią na zepsuta część na wymiana trwa pól godziny.

.......

 

No hej. Nie , nie chciałam kupic Vacuflo. Chciałam kupić odkurzacz centralny. Jakiś. :) nikt mnie na nic nie namawiał, nie miałam czasu na porównywanie ofert i zdałam się na propozycję firmy od reku. Akurat nie robili mi instalacji oc, ale byłam z nich bardzo zadowolona przy reku i umówliśmy się, ze mi zamontują jednostkę centralną. Zaproponowali mi cycklovac, bo montowali ostatnio odkurzacze tej firmy i chyba przypadła im do gustu, poza tym dystrybutor miał w tym okresie promocję. Nie wiem czy chcieli na mnie zarobić,bo za odkurzacz h715 , zestaw do sprzątania, zestaw garażowy, gniazdo białe i vroom zapłaciłam 3100 juz z vatem.

Na temat samego odkurzacza wypowiem się za jakis czas, bo od maja nie mam czasu go zainstalowac, nawet go nie widziałam jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem co to w ogole jest, ale pewnie chciałeś kupić Vacuflo a ktoś cię chce przekręcić na Cyclovac. To jest to samo co Beam tylko gorsze bo droższe. Sprzedaje to ta sama firma co vacuflo i nie dajcie się naciąć to są dwie różne firmy i tylko czarują 10, 15 i 25 letnia gwarancję tylko jak się człowiek wczyta to wszystko jest ale na części a po 3 latach to klient płaci za robotę. Roboczo godzina w serwisie to podobno 120 zł. Dlatego jak po 8 latach ci coś walnie to będą robić 5 godzin aż zarobią na zepsuta część na wymiana trwa pól godziny.

 

W Beam to masz przynajmniej gwarancje na wszystko część i roboczogodzina. Ostatnio montowałem mało znana firmę u klienta odkurzacz kupiony na necie gdzieś z okolic lublina, w każdym bądź razie sprzedawca na piśmie dal klientowi gwarancje darmowej naprawy pogwarancyjnej po 5 latach.

 

Firm jest dożo tylko trzeba się wczytać w te ich warunki. I teraz każdy sprzedawca Vacuflo wciska cyclovac bo pewnie ma większa kasę. Mi też próbował lokalny facet to wcisnąć od którego biorę jednostki ale jak zaglądaliśmy do środka to Vacuflo przy tym to mercedes.

 

Witam,

 

Panie Patryku nie należy wszystkich mierzyć swoją miarą (to odnośnie serwisu). Zdecydowanie nie jet to taki sam produkt jak firmy B......., a niech świadczy o tym fakt, że ostatnio wymieniałem u klienta odkurzacz marki, którą się Panu tak nie podoba po 17 latach intensywnego użytkowani w pensjonacie. Przebiegi w domu bez problemu wynoszą ponad 20 lat.

Klient nie chciał słyszeć o innym odkurzaczu.

Trochę już w tym siedzę, montowałem (raczej mój tata) również kiedyś odkurzacze firmy B....., i wiem ze klienci tej marki przychodzą po nowy odkurzacz po około 10-12 latach.

 

A co do marzy to sprzedaje obydwie marki i jest ona taka sama.

 

Wszystko zelży do tego jakie ma oczekiwania klient, to jest najważniejsze. A nie jak Pan sugeruje marża na danym produkcie.

 

Proszę tego nie odbierać jako atak z mojej strony, po prostu głęboko nie zgadzam się z Pana opinią.

 

Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez Ai*ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panie Patryku nie należy wszystkich mierzyć swoją miarą (to odnośnie serwisu). Zdecydowanie nie jet to taki sam produkt jak firmy B......., a niech świadczy o tym fakt, że ostatnio wymieniałem u klienta odkurzacz marki, którą się Panu tak nie podoba po 17 latach intensywnego użytkowani w pensjonacie. Przebiegi w domu bez problemu wynoszą ponad 20 lat.

Klient nie chciał słyszeć o innym odkurzaczu.

Trochę już w tym siedzę, montowałem (raczej mój tata) również kiedyś odkurzacze firmy B....., i wiem ze klienci tej marki przychodzą po nowy odkurzacz po około 10-12 latach.

 

A co do marzy to sprzedaje obydwie marki i jest ona taka sama.

 

Wszystko zelży do tego jakie ma oczekiwania klient, to jest najważniejsze. A nie jak Pan sugeruje marża na danym produkcie.

 

Proszę tego nie odbierać jako atak z mojej strony, po prostu głęboko nie zgadzam się z Pana opinią.

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Każdy niech mierzy swoja miarką, dla mnie faktem jest że każdy produkt się psuje a serwis jest ważny - tutaj nikt niczego nie ukrywa jeżeli odkurzacz pociągnie 20 lat to wszyscy będę szczęśliwy, ale jak się popsuje po 5 latach to tak jakbyśmy nie mieli gwarancji bo roboczo godzina kosztuje więcej niż nowy silnik do jednostki ( w hurcie ) . Co do psucia to nie porównujmy dwóch jednostek tego samego producenta. Bo odkurzacze firmy C były kiedyś sprzedawane przez firmę Beam Polska i to nie są te same produkty co tej samej firmy C. Maja inne oznaczenia i wszystko w środku. Zagłębiając się w silniki zobaczymy o co chodzi :) i taki sam produkt można kupić dużo taniej to po co przepłacać?

 

Kupowałem kiedyś stare modele, kupiłem i nowy i jestem mocno zawiedziony. Moc gwarantowana w 715 byla na poziomie 39 - okazała się 35 na jednostce, już nie mierzyłem na instalacji bo wstyd przy kliencie.

 

Był chyba tutaj ktoś z oficjalnego dystrybutora, niech napisze ile kosztuje roboczogodzina w serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem maila od importera z cenami serwisu.

 

Obowiązujący koszt jednej godziny serwisowej wynosi 150zł brutto 23%, poniżej przykładowe naprawy i ich koszt:

 

· Przeprowadzenie diagnozy i sprawdzenie odkurzacza - 75zł brutto 23% (koszt diagnozy jest naliczany tylko w przypadku gdy klient nie zdecyduje się na naprawę)

 

· Wymiana zużytych szczotek silnika w odkurzaczu - 150zł brutto 23%

 

· Wymiana płytki sterującej - 75zł brutto 23%

 

· Wymiana silnika - 150zł brutto 23%

 

· Pozostałe, nietypowe naprawy wyceniamy indywidualnie.

 

Ceny są po prostu normalne, sam zajmuje się serwisem i wyceniam powyższe usługi identycznie.

Koszt wymiony silnika jest ustalony na sztywno więc nikt go nie będzie wymieniał 5h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem maila od importera z cenami serwisu.

 

Obowiązujący koszt jednej godziny serwisowej wynosi 150zł brutto 23%, poniżej przykładowe naprawy i ich koszt:

 

· Przeprowadzenie diagnozy i sprawdzenie odkurzacza - 75zł brutto 23% (koszt diagnozy jest naliczany tylko w przypadku gdy klient nie zdecyduje się na naprawę)

 

· Wymiana zużytych szczotek silnika w odkurzaczu - 150zł brutto 23%

 

· Wymiana płytki sterującej - 75zł brutto 23%

 

· Wymiana silnika - 150zł brutto 23%

 

· Pozostałe, nietypowe naprawy wyceniamy indywidualnie.

 

Ceny są po prostu normalne, sam zajmuje się serwisem i wyceniam powyższe usługi identycznie.

Koszt wymiony silnika jest ustalony na sztywno więc nikt go nie będzie wymieniał 5h ;)

 

To są przykładowe ceny a nie sztywne rozpiski, a wymianę szczotek robią we Wrocławiu w 15 min a koszt szczotek do każdego silnika to 75 zł. Taniej wyjdzie szczotka z wymiana niż tam roboczogodzina. Nie słyszałem o takich stawkach. Z tego co wiem standardowo 75 zł / h jest w ogólnopolskiej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...