Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Witam,

 

Czy ktoś ma dostęp do karty gwarancyjnej odkurzacza Vacuflo TC488Q i mógłby mi wysłać albo zamieścić tutaj? Na stronach jest zapis o 7 latach gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć na co jest gwarancja. A za co muszę dopłacać w przyszłości. Wszyscy tak polecają "zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zakupem!" a nigdzie nie można znaleźć szczegółowych warunków tej gwarancji. Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy, to mi powiedział, że gwarancję dostanę po zakupie. Super - mam kupować w ciemno sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Czy ktoś ma dostęp do karty gwarancyjnej odkurzacza Vacuflo TC488Q i mógłby mi wysłać albo zamieścić tutaj? Na stronach jest zapis o 7 latach gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć na co jest gwarancja. A za co muszę dopłacać w przyszłości. Wszyscy tak polecają "zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zakupem!" a nigdzie nie można znaleźć szczegółowych warunków tej gwarancji. Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy, to mi powiedział, że gwarancję dostanę po zakupie. Super - mam kupować w ciemno sprzęt?

 

Niestety tak to wygląda, żaden producent nie chce wyłożyć od razu kart na stół.

Sprzedaż, sprzedaż i jeszcze raz sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś ma dostęp do karty gwarancyjnej odkurzacza Vacuflo TC488Q i mógłby mi wysłać albo zamieścić tutaj? Na stronach jest zapis o 7 latach gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć na co jest gwarancja. A za co muszę dopłacać w przyszłości. Wszyscy tak polecają "zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zakupem!" a nigdzie nie można znaleźć szczegółowych warunków tej gwarancji. Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy, to mi powiedział, że gwarancję dostanę po zakupie. Super - mam kupować w ciemno sprzęt?

 

Witam,

 

Dziwny ten Twój sprzedawca.

 

Podeślij mi na prywatną wiadomość swój adres mailowy to Ci prześlę skan warunków gwarancji. (kartę gwarancyjną)

 

Dodam tylko jeszcze, że gwarancja nie posiada żadnych wykluczeń. Jest to pełen 7 letni okres bez żadnych dodatkowych kosztów.

 

Model, którym jesteś obecnie zainteresowana jest na tą chwilę nie dostępny u importera, najbliższą dostawę planują prawdopodobnie w październiku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - jestem zainteresowany zakupem odkurzacza vacuflo tc488, moja powierzchnia do sprzątania to ok 280m2, 3 gniazda i ok 8m instalacji plus 9m węża. natomiast zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź, że tc588 jest najlepszy. Czy możesz podać bliższe szczegóły? Dodam, ze rozważałem jeszcze zakup Fc570 ale koszty filtrów są zbyt wysokie i szybko wyrównam do ceny zakupu TC488. Natomiast TC588 jest droższy i tutaj różnica 2tys. to 20 lat użytkowania Fc. Mam jeszcze jeden dylemat -przeczytałem na forum, że odkurzacze TC nie mają zabezpieczenia przed dostaniem sie do turbiny np. Kamyczków a dodam, że zamierzam sprzątać nim w garażu i teraz dylemat mam jeszcze większy. A może ktoś z użytkowników mi pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - jestem zainteresowany zakupem odkurzacza vacuflo tc488, moja powierzchnia do sprzątania to ok 280m2, 3 gniazda i ok 8m instalacji plus 9m węża. natomiast zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź, że tc588 jest najlepszy. Czy możesz podać bliższe szczegóły? Dodam, ze rozważałem jeszcze zakup Fc570 ale koszty filtrów są zbyt wysokie i szybko wyrównam do ceny zakupu TC488. Natomiast TC588 jest droższy i tutaj różnica 2tys. to 20 lat użytkowania Fc. Mam jeszcze jeden dylemat -przeczytałem na forum, że odkurzacze TC nie mają zabezpieczenia przed dostaniem sie do turbiny np. Kamyczków a dodam, że zamierzam sprzątać nim w garażu i teraz dylemat mam jeszcze większy. A może ktoś z użytkowników mi pomoże?

 

Ja mam FC500, który jest bliźniakiem FC570 (różni się kolorem i nazwą). Filtr do tych modeli kosztuje <70zł, ja mam ten odkurzacz 1,5 roku i czyściłem go na razie 2 razy. Podczas czyszczenia (opróżniania kubła) filtr wystarczy strzepnąć, nie ma potrzeby go wymieniać. Odkurzam w garażu, na strychu, a nawet liście z podjazdu i działa perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziwny ten Twój sprzedawca.

 

Podeślij mi na prywatną wiadomość swój adres mailowy to Ci prześlę skan warunków gwarancji. (kartę gwarancyjną)

 

Dodam tylko jeszcze, że gwarancja nie posiada żadnych wykluczeń. Jest to pełen 7 letni okres bez żadnych dodatkowych kosztów.

 

Model, którym jesteś obecnie zainteresowana jest na tą chwilę nie dostępny u importera, najbliższą dostawę planują prawdopodobnie w październiku.

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za info, za chwilę wyślę wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja kupilem optimusa F16, poki co jestem zadowolony. Jest dosyc glosny, zarowno w garazu jak i przy wylocie na zewnatrz. Wydaje mi sie po czesci ze to przez to ze ma silnik by-pass. Sama obsluga bez zastrzezen. Cena 1700zl zobaczymy jak bedzie dalej. Rozwazalem Profi, ale ostatecznie padlo na inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

mam ogromny dylemat jaki OC wybrać .... otóż myślę o FC500 bądź Profi 42

 

 

Mam dom parterowy 143mkw tylko 2 gniazda ssące i długość instalacji max 16mkw , napiszcie szczerze czy naprawdę muszę wydać 3k czy faktycznie do porządnego odkurzenia z paneli płytek (bo mam 0 dywanów wykładzin) wystarczy taki w rozsądnych pieniądzach ??? Dodam że głównie sierść labradorka i kota brytyjskiego sie wala w mega ilościach ;-)

 

 

Mój max budżet to 2k max ,może macie inne propozycje od w/w???/

 

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

mam ogromny dylemat jaki OC wybrać .... otóż myślę o FC500 bądź Profi 42

 

 

Mam dom parterowy 143mkw tylko 2 gniazda ssące i długość instalacji max 16mkw , napiszcie szczerze czy naprawdę muszę wydać 3k czy faktycznie do porządnego odkurzenia z paneli płytek (bo mam 0 dywanów wykładzin) wystarczy taki w rozsądnych pieniądzach ??? Dodam że głównie sierść labradorka i kota brytyjskiego sie wala w mega ilościach ;-)

 

 

Mój max budżet to 2k max ,może macie inne propozycje od w/w???/

 

 

Z góry dzięki

 

Ze swojego doświadczenia powiem żebyś wybrał odkurzacz z filtrem zmywalnym. W naszym regionie co 3-4 odkurzacz jaki montuje jest firmy Optimus albo Aspilusa. Aspilusa droższy ale możesz sprobować Optimusa. Natomiast jeżeli chcesz z tych dwóch to bierz Vaacuflo 500. Nie oszukuj się na parametrach Profi to jest tylko pic na wode fotomontaż. Zamontowalem jednostki i efekt był taki że po podłaczeniu do instalacji przepływ powietrza wynosi pewnie 20-30 l a nie tyle co podaje producent. Zreszta temat był wałkowany nawet na tym forum, jak silniki z profi nie maja takich specyfikacji jak po złożeniu z obudową ? - Pozatym jak przyjżysz się zdjeciom to te czarne plastikowe gory silnika są odczepiane - prawodopodobnie sciagaja z chin a w polsce tylko obudowe i filtr klepiom.

 

Dlaczego filtr zmywalny ? - bo po roku albo szybciej musisz wydać 100 zł. Po 10 latach masz - 1000 zł i gdzie tu oszczędności ? A tak dołożysz 100 zł i masz bez eksploatacji i lepszy pewnie silnik. Nie nie wiem jak z Vacuflo ale wczesniej siedziały dobre silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

mam ogromny dylemat jaki OC wybrać .... otóż myślę o FC500 bądź Profi 42

 

 

Mam dom parterowy 143mkw tylko 2 gniazda ssące i długość instalacji max 16mkw , napiszcie szczerze czy naprawdę muszę wydać 3k czy faktycznie do porządnego odkurzenia z paneli płytek (bo mam 0 dywanów wykładzin) wystarczy taki w rozsądnych pieniądzach ??? Dodam że głównie sierść labradorka i kota brytyjskiego sie wala w mega ilościach ;-)

 

 

Mój max budżet to 2k max ,może macie inne propozycje od w/w???/

 

 

Z góry dzięki

 

No to ja z drugiej strony niż powyższy wpis.

Mogę polecić Ci Profi ponieważ uzytkuje go już trzeci rok i dopiero trzeci worek zalozylem - szkoda kasy na odkurzacz bezworkowy (cyklonowy czy jakos tak).

Worki sa dosyć tanie i jeden wystarcza na ok. rok.

Ja mam ok. 215 m2 podlog do odkurzenia i od wspomnianych trzech lat "jade" na Profi 30.1 (chyba taki model był)

Odkurzacz zainstalowany w garażu (to jeden koniec domu), jedno gniazdko na poddaszu użytkowym, dwa na parterze i jedno w garażu ale tego jeszcze nigdy nie uzywalem bo mam odkuzacz techniczny po budowie i nim odkurzam samochod, taras, kominek czy garaz.

Waz zakupiłem oddzielnie z włącznikiem za jakies 450 zl z dostawa-chiński ale jeszcze działa :)

Nie wiem jakie silniki montują w tych odkurzaczach, ale dla mnie najwazniesze żeby dobrze dzialal (wystarczajaca moc ssaca)odkurzacz i nie psul się a te warunki spelnia doskonale

jak dobrze pozytasz to większość odkurzaczy centralnych to marketingowe wymysły np. wyświetlacze itp. Jeśli zamontujesz go w garażu, kotłowni itp. to wybierz jak najtańszy ze spełniających Twoje wymagania - nie warto przeplacac. Za rok zapomnisz ze to wogole gdzies wisi i tylko wymiana workow Ci o tym przypomni (czyt. nie musi być ladny)

No, ale to tylko moja subiektywna opinia, zwykłego użytkownika i pewnie zostane "przegadany" przez sprzedawcow hehe... :)

 

Pzdr.

Profi_30_1-w_garazu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie silniki montują w tych odkurzaczach, ale dla mnie najważniejsze żeby dobrze działał (wystarczająca moc ssąca)odkurzacz i nie psuł się a te warunki spełnia doskonale jak dobrze poczytasz to większość odkurzaczy centralnych to marketingowe wymysły np. wyświetlacze itp. Jeśli zamontujesz go w garażu, kotłowni itp. to wybierz jak najtańszy ze spełniających Twoje wymagania - nie warto przepłacać. Za rok zapomnisz ze to w ogóle gdzieś wisi .

 

Zgadzam się z Tobą w zupełności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
No to ja z drugiej strony niż powyższy wpis.

Mogę polecić Ci Profi ponieważ uzytkuje go już trzeci rok i dopiero trzeci worek zalozylem - szkoda kasy na odkurzacz bezworkowy (cyklonowy czy jakos tak).

Worki sa dosyć tanie i jeden wystarcza na ok. rok.

Ja mam ok. 215 m2 podlog do odkurzenia i od wspomnianych trzech lat "jade" na Profi 30.1 (chyba taki model był)

Odkurzacz zainstalowany w garażu (to jeden koniec domu), jedno gniazdko na poddaszu użytkowym, dwa na parterze i jedno w garażu ale tego jeszcze nigdy nie uzywalem bo mam odkuzacz techniczny po budowie i nim odkurzam samochod, taras, kominek czy garaz.

Waz zakupiłem oddzielnie z włącznikiem za jakies 450 zl z dostawa-chiński ale jeszcze działa :)

Nie wiem jakie silniki montują w tych odkurzaczach, ale dla mnie najwazniesze żeby dobrze dzialal (wystarczajaca moc ssaca)odkurzacz i nie psul się a te warunki spelnia doskonale

jak dobrze pozytasz to większość odkurzaczy centralnych to marketingowe wymysły np. wyświetlacze itp. Jeśli zamontujesz go w garażu, kotłowni itp. to wybierz jak najtańszy ze spełniających Twoje wymagania - nie warto przeplacac. Za rok zapomnisz ze to wogole gdzies wisi i tylko wymiana workow Ci o tym przypomni (czyt. nie musi być ladny)

No, ale to tylko moja subiektywna opinia, zwykłego użytkownika i pewnie zostane "przegadany" przez sprzedawcow hehe... :)

 

Pzdr.

 

Tego samego zdania jestem że odkurzacz nie musi być ładny tylko ma byc duża moc. Panowie zajmuję się tym profesjonalnie i wiem że jak klient się uprze, założę ten odkurzacz za 1700 zł to za przeproszeniem mi WSTYD, bo wiem że są lepsze za nie wiele większą kasę. Znalazłem opinię klienta że mogą mu się psuć co 3 lata, bo serwis wymienił po tygodniu silnik, może i tak było ale nie dostał przełużenia gwarancji na 5lat tylko zostało mu 2 lata. Owszem może ktoś powie że kupi tańszy i poźniej dokupi silnik ale ktoś widział gniazdo osadzenia silnika? W wiekszości dobrych jednostek można dopasować wszystkie 5 popularnych firm.

 

Ktoś muwi że odkurzacz sprawdzał przed podłaczeniem do instalacji ale po podłaczeniu powinniśmy sprawdzić Poddziśnienie ale też przepływ. Sprawa jest taka że mozna całe życie jeździć maluchami i zmieniać co 5 lat, albo dołożyć 300 zł i kupić pełen by-pass ( mercedesa ) i przestać marnować czas na odkurzaniu.

 

A wszystkim opiniom jak ktoś mi napisze że odkurzacz za 1200 zł dobrze ciągnie to się zgodzę może na szczelinówce a jak podłaczysz 30 cm to wszystko stoi.

 

Pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Proszę mi powiedzieć, bo już się gubię, kto jest w końcu twórcą separatora cyklonicznego w odkurzaczach. Swoim wpisem wskazuje PAN na Vacuflo, ale system opatentował Electrolux. Chcę kupić dobry centralny odkurzacz i jestem trochę skołowany. Proszę o pomoc, bo z Pana wpisów wnioskuję, że zna się PAN na rzeczy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

naczytałem się co do jednostek i chyba wiem co chcę, kwestia tego że nie wiem czy któraś z firm to oferuje a mianowicie:

jednostka typu Filtered Cyclonic z jednorazowym workiem(żaden odwrócony), poprostu żeby się nie brudzić przy opróżnianiu. Istnieje taka jednostka? Aha cena :) ... ok 2,5tyś.

na tą chwilę wybrałem VACUFLO - model Filtered Cyclonic 600/570 ale nie wiem czy tam moża włożyć np zwykły worek foliowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

naczytałem się co do jednostek i chyba wiem co chcę, kwestia tego że nie wiem czy któraś z firm to oferuje a mianowicie:

jednostka typu Filtered Cyclonic z jednorazowym workiem(żaden odwrócony), poprostu żeby się nie brudzić przy opróżnianiu. Istnieje taka jednostka? Aha cena :) ... ok 2,5tyś.

na tą chwilę wybrałem VACUFLO - model Filtered Cyclonic 600/570 ale nie wiem czy tam moża włożyć np zwykły worek foliowy?

Użytkuję odkurzacz przenośny Electrolux z systemem cyclonic już 11 lat, kosztował prawie 1000 zł, uwierz mi kolego jak włożysz do pojemnika na śmieci foliowy worek to zostanie z niego sieczka! A tak na marginesie to czy ten worek jest Ci aż tak potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję odkurzacz przenośny Electrolux z systemem cyclonic już 11 lat, kosztował prawie 1000 zł, uwierz mi kolego jak włożysz do pojemnika na śmieci foliowy worek to zostanie z niego sieczka! A tak na marginesie to czy ten worek jest Ci aż tak potrzebny?

Pytam o foliowy worek bo przeglądając rózne str o centralnych odkurzaczach widziałem jakiś model z taką możliwością.

Czy aż tak potzrebny... nie, ale jeśli jest taka możliwość bez dużo większych kosztów to czemu nie. Zdaję sobie sprawę, że jednostka będzie oprózniana raz na kilka msc. więc worek nie jest aż tak potrzebny. Kwestia wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję odkurzacz przenośny Electrolux z systemem cyclonic już 11 lat, kosztował prawie 1000 zł, uwierz mi kolego jak włożysz do pojemnika na śmieci foliowy worek to zostanie z niego sieczka! A tak na marginesie to czy ten worek jest Ci aż tak potrzebny?

 

Śmieszne, u mnie jest już 3 lata i ma się dobrze - idealnie się opróżnia i jest dobrze bo czysto.

20150113_175840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne, u mnie jest już 3 lata i ma się dobrze - idealnie się opróżnia i jest dobrze bo czysto.

 

No ale to nie jest cyklon tylko zwykły odkurzacz. W cyklonie worek mógłby nie przetrwać;) Nicox, mam FC 500 już dwa lata (bez 2 miesięcy) i czyściłem go 3 razy, więc brak worka nie jest jakimś większym obciążeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie jest cyklon tylko zwykły odkurzacz. W cyklonie worek mógłby nie przetrwać;) Nicox, mam FC 500 już dwa lata (bez 2 miesięcy) i czyściłem go 3 razy, więc brak worka nie jest jakimś większym obciążeniem...

 

Widać napis nazwę odkurzacza więc skąd bierze się Twoja mądrość??Po co pisać jak nie wie się o czym?

 

Nie jest to na pewno " zwykły odkurzacz" ale odkurzaczem jest

VacuMaid S2200

Filtracja Cylkoniczna w odkurzaczu polega na wprowadzeniu do jednostki zassanego powietrza 1 w ruch obrotowy 2 wokół jej osi, co powoduje wytworzenie siły odśrodkowej działającej na cząsteczki cięższe od powietrza, czyli drobiny kurzu i piasku, powodując ich osiadanie na ściankach separatora i opadanie do zbiornika na kurz 3, a gwałtowna zmiana kierunku 4 przepływu zassanego powietrza z ruchu obrotowego w ruch liniowy, kiedy powietrze zostaje zassane bezpośrednio przez wirnik silnika 5 występuje tuż nad zbiornikiem na kurz. Wtedy też następuję skuteczne wytrącanie zanieczyszczeń w wyniku działania siły bezwładności, która również jest proporcjonalna do masy i prędkości.

Oczyszczone w ten sposób powietrze zostaje wydmuchane z jednostki centralnej 6 a następnie wyprowadzone na zewnątrz budynku.

1337247538400581.jpg

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...