Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Też mam aktualnie zagwozdkę - jaki odkurzacz wybrać. Skłaniam się ku Vacuflo FC600, ale na Allegro jest tylko u jednego sprzedawcy. Do tego z tego co słyszałem, Vacuflo zmienia nazwę na CycloVac i tutaj modele zaczynają się od 2800 zamiast 1800 :/ Moja instalacja to 4 gniazdka, Vroom w kuchni i miała być szufelka w wiatrołapie, ale pewnie zrezygnuję całkowicie z punktu tam. Jakieś inne odkurzacze warte rozważenia możecie polecić?

 

CycloVac H215 mogę kupić za 2000 zł ma 10 lat gwarancji, ale filtry drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też mam dylemat - jaki odkurzacz wybrać.

Czy Vacuflo FC600, czy może jednak starczy FC500?

Mam 4 gniazda + Wally Flex, ale tylko 10 metrów długości instalacji, najdalszy punkt jakieś 6 metrów.

 

FC500 jest do 3 gniazd i do 25 m długości instalacji

FC600 jest do 8 gniazd i do 40 m długości instalacji

 

Coś Ci się chyba pomyliło;)

Wg specyfikacji: FC500 - do 8 gniazd i 40m instalacji, a FC600 - do 12 gniazd i 55m instalacji.

Także w Twoim przypadku FC500 będzie aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

 

Proszę o pomoc w doborze jednostki odkurzacza

 

1.Mam dom typowo parterowy

2. 5 gniazd

3. 2 szufelki

4. 30mb instalacji

 

Rozumiem, że 30 metrów do najdalszego gniazda, bo tak się liczy (spory dom). Jesli chcesz mieć spokój z wszelkimi workami, filtrami itp, to polecam Vacuflo TC (TrueCyclonic). Ja planuję model 288Q. I nie daj się nabrać na żadne samoczyszczące się filtry goretexowe. To zwykła ściema i marketingowy bełkot. Zobacz jak działa taki samoczyszczący się filtr czyli odwrócony worek na youtube. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę o poradę jaki odkurzacz - prosty, bez bajerów, wygląd bez większego znaczenia - ważne, by dobrze spelniał swoją funkcję.

 

Dom z poddaszem, 150m2, - dwa gniazda i jedna szufelka

 

Całkowicie bezobsługowy, górna półka, Vacuflo TC288. Jednostka centralna ok. 2700-2800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę o poradę. Metraż 200m2 + garaż 45m2 = 245m2 - gniazda 2 + garaż 1 (jeszcze nie wiem czy zwykłe czy HaH) + vroom kuchnia + WF wiatrołap - system HaH - Jedna firma poleca mi Cyclowac HX7515 ale kurczę to wychodzi za drogo - będę wdzięczny za polecenie kilku opcji do wyboru i dlaczego? Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę o poradę. Metraż 200m2 + garaż 45m2 = 245m2 - gniazda 2 + garaż 1 (jeszcze nie wiem czy zwykłe czy HaH) + vroom kuchnia + WF wiatrołap - system HaH - Jedna firma poleca mi Cyclowac HX7515 ale kurczę to wychodzi za drogo - będę wdzięczny za polecenie kilku opcji do wyboru i dlaczego? Dzięki

 

System HaH jest drogi, ale to kwestia zasobności portfela inwestora. Trzeba mieć długi i prosty odcinek rury ssącej, żeby odkurzacz "wciągnął" rurę ssawną. Zawsze polecam odkurzacz Vacuflo ze względu na jego bezobsługowość (tylko wyrzucić śmieci co jakiś czas). Vroom fajny ale drogi. Ja planuję u siebie zamiast niego elastyczną rurę ssawną Vallyflex. Cyclovac to dobra półka, ale posiada filtr, który trzeba czyścić i raz na jakiś czas wymienić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem odkurzacz przemysłowy starmix 1600W,wcześniej miałem centralny ale zaciągnął wodę i po gwarancji.Teraz odkurzam dom,gararz,kotłownie i śmiga,posiada funkcje elektromagnetycznego otrzepywania filtra,można zbierać wodę i nic się nie stanie.a jeśli chodzi o parametry odkurzaczy centralnych to producenci je zawyżają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Vacuflo FC500/570 okazuje, że nie są dostępne, to chciałem TC288 to też trzeba czekać 3 miesiące. Od ręki dostępne są TC 488Q , czy ten model nie będzie za mocny do mojej instalacji?

 

Mam 4 gniazda + Wally Flex, ale tylko 10 metrów długości instalacji, najdalszy punkt jakieś 6 metrów oddalony.

 

W zestawie Magnum jest pierścień obrotowy regulacji siły ssania, czy on w razie za mocnej centrali ograniczy ilość wciągniętych dywaników? sprawdza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Vacuflo FC500/570 okazuje, że nie są dostępne, to chciałem TC288 to też trzeba czekać 3 miesiące. Od ręki dostępne są TC 488Q , czy ten model nie będzie za mocny do mojej instalacji?

 

Mam 4 gniazda + Wally Flex, ale tylko 10 metrów długości instalacji, najdalszy punkt jakieś 6 metrów oddalony.

 

W zestawie Magnum jest pierścień obrotowy regulacji siły ssania, czy on w razie za mocnej centrali ograniczy ilość wciągniętych dywaników? sprawdza się?

 

Model TC 288Q dostępny w centrum odkurzaczy centralnych w Inowrocławiu.

Strona: http://www.coc.cba.pl/vacuflo-tc-288q.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Vacuflo FC500/570 okazuje, że nie są dostępne, to chciałem TC288 to też trzeba czekać 3 miesiące. Od ręki dostępne są TC 488Q , czy ten model nie będzie za mocny do mojej instalacji?

 

Mam 4 gniazda + Wally Flex, ale tylko 10 metrów długości instalacji, najdalszy punkt jakieś 6 metrów oddalony.

 

W zestawie Magnum jest pierścień obrotowy regulacji siły ssania, czy on w razie za mocnej centrali ograniczy ilość wciągniętych dywaników? sprawdza się?

 

Jeszcze jedna sprawa kolego.

TC 488Q będzie dla Ciebie za mocny, zassie Ci brud razem z panelami.

Będę miał podobną instalację do Twojej, uwierz mi 288Q to najlepsze wyjście.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...