Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

System HaH jest drogi, ale to kwestia zasobności portfela inwestora. Trzeba mieć długi i prosty odcinek rury ssącej, żeby odkurzacz "wciągnął" rurę ssawną. Zawsze polecam odkurzacz Vacuflo ze względu na jego bezobsługowość (tylko wyrzucić śmieci co jakiś czas). Vroom fajny ale drogi. Ja planuję u siebie zamiast niego elastyczną rurę ssawną Vallyflex. Cyclovac to dobra półka, ale posiada filtr, który trzeba czyścić i raz na jakiś czas wymienić. Pozdrawiam.

 

1. czyli jak rozumiem wąż chowa się w lini prostej? zakładając że ma 9m - to tej przestrzeni musi mieć min. 9 m ?

2. jeśli chodzi o akcesoria - to czy kupująć jednostkę VF - można rury czy inne dodatki dokupić od innego producenta

patrząc głównie pod względem estetycznym ??

3. czy dla mnie będzie odpowiednia jednostka TC588Q czy spokojnie można wybrać model niższy TC488Q ? to co zakładam robić i przy jakiej powierzchni podałem post wcześniej

 

dzięki

Edytowane przez wassil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

System HaH powoli odchodzi do lamusa , chyba że masz dom w technologii szkieletowej. Problem z HaH polega na dopasowaniu gniazda do instalacji. Dochodziło wtedy do kucia ścian. Na rynku jest nowy system Retra Flex dedykowany dla budownictwa murowanego. Zasada działania jest ta sama.

Odpowiadając na Twoje pytanie. Magazynujący odcinek rurociągu powinien być o ok 10% dłuższy niż rura ssąca i mieć maksymalnie 4 łuki "HaH" Im ich mniej tym lepiej.

Druga sprawa, obecnie na rynku Polskim odkurzacze Vacuflo zostały zastąpione jednostkami CycloVac HD800C i 801C. Z dokładnie takim samym silnikiem. Różnica tkwi w znacznie cichszej pracy, dłuższej gwarancji oraz zastosowaniu filtra pyłu węglowego co pozwala wieszać je w każdym pomieszczeniu.

 

A teraz pytanie dlaczego w ankiecie brak tej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System HaH powoli odchodzi do lamusa , chyba że masz dom w technologii szkieletowej. Problem z HaH polega na dopasowaniu gniazda do instalacji. Dochodziło

wtedy do kucia ścian. Na rynku jest nowy system Retra Flex dedykowany dla budownictwa murowanego. Zasada działania jest ta sama.

Odpowiadając na Twoje pytanie. Magazynujący odcinek rurociągu powinien być o ok 10% dłuższy niż rura ssąca i mieć maksymalnie 4 łuki "HaH" Im ich mniej tym lepiej.

Druga sprawa, obecnie na rynku Polskim odkurzacze Vacuflo zostały zastąpione jednostkami CycloVac HD800C i 801C. Z dokładnie takim samym silnikiem. Różnica tkwi w znacznie cichszej pracy, dłuższej gwarancji oraz zastosowaniu filtra pyłu węglowego co pozwala wieszać je w każdym pomieszczeniu.

 

A teraz pytanie dlaczego w ankiecie brak tej marki?

 

Nie wiem kolego skąd ta informacja o zmianie nazwy przez Vacuflo. Z tego co wyczytałem to są dwie różne firmy: Cyclovac oraz Vacuflo. Nawet na amerykańskiej stronie H-P Productc, czyli producenta marki Vacuflo, nie ma żadnej informacji na temat zmiany nazwy, bądź fuzji firm. Chyba, że się mylę? Jeśli tak, to zwracam honor. Natomiast Cyclovac posiada chyba tylko 2 jednostki z pełnym cyklonem, w dodatku dedykowane do sporych domów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wyczytałeś :)

 

Tylko nie bardzo wiem, gdzie napisałem że nastąpiła zmiana nazwy?!?!?!?!

 

Zanim zareagujesz przeczytaj ze zrozumieniem :)

 

Napisałem że "zostały zastąpione" może niezbyt precyzyjnie, ale to nie jest tożsame ze zmianą nazwy.

 

Więc skoryguję to zdanie "Zostały zastąpione w ofercie importera".

 

Jest to praktycznie ten sam odkurzacz, z tym samym silnikiem. Cyclovac wyposażył go ponadto w filtr pyłu węglowego i znacznie wyciszył. Dodatkowo wraz z jednostką dostarcza łuk 90 "HaH" w celu ustabilizowania strumienia powietrza co ma na celu zwiększenie skuteczności cyklonu, oraz gniazdo wyrzutowe.

 

Podaje odpowiedniki:

TC488AQ w ofercie importera został zastąpiony przez Cyclovac HD800C

TC588AQ w ofercie importera został zastąpiony przez Cyclovac HD801C

 

P.S.

Nie można zakładać nie znając instalacji że jakiś odkurzacz będzie za mocny. Parametr z liczba gniazd to podstawowy parametr, ale nie jedyny. Sa jeszcze np. takie: odległość do wyrzutu, instalacja pozioma lub wznosząca itp.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wg39070.mała uwaga, choć to już nie istotne, nooo ale skoro bawimy się w szczegóły......nigdy nie istniał model TC288Q był tylko TC288, oznaczenie Q miały tylko modele TC 488Q i TC588Q. :)

 

Druga uwaga, masz racje co filtrów Gore tex, jednak w CycloVac jest inny materiał, ponadto są one teflonowane. Nie zmienia to faktu że żaden z nich "sam się nie otrzepuje" jak twierdzą niektórzy.

 

Niema tez konieczności wymiany filtrów, w tym przypadku wystarczy odkręcić dyszę.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa kolego.

TC 488Q będzie dla Ciebie za mocny, zassie Ci brud razem z panelami.

Będę miał podobną instalację do Twojej, uwierz mi 288Q to najlepsze wyjście.

Pozdrawiam.

 

Przepraszam kolego ale dosyć dużo sprzedajemy jednostek Vacuflo i model 288 jest zdecydowanie słabszym rozwiązaniem. Owszem można go stosować w przypadku uzasadnionej oszczędności ale teraz przy zamiesznaiu z Vacuflo w tej samej cenie kupisz 488Q co 288.

 

W drugiej wiadomości odpowiem na wszystkie nurtujące pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System HaH powoli odchodzi do lamusa , chyba że masz dom w technologii szkieletowej. Problem z HaH polega na dopasowaniu gniazda do instalacji. Dochodziło wtedy do kucia ścian. Na rynku jest nowy system Retra Flex dedykowany dla budownictwa murowanego. Zasada działania jest ta sama.

Odpowiadając na Twoje pytanie. Magazynujący odcinek rurociągu powinien być o ok 10% dłuższy niż rura ssąca i mieć maksymalnie 4 łuki "HaH" Im ich mniej tym lepiej.

Druga sprawa, obecnie na rynku Polskim odkurzacze Vacuflo zostały zastąpione jednostkami CycloVac HD800C i 801C. Z dokładnie takim samym silnikiem. Różnica tkwi w znacznie cichszej pracy, dłuższej gwarancji oraz zastosowaniu filtra pyłu węglowego co pozwala wieszać je w każdym pomieszczeniu.

 

A teraz pytanie dlaczego w ankiecie brak tej marki?

 

Witam, panie Cezary, zapraszam do kontaktu na PRIV :)

 

Co do systemu HAH to ma się on bardzo dobrze, poprostu staniał a system Retraflex jest wersja wydana przez cyclovac, i nie rózni się uzyteczności. Ale faktycznie niedługo oba systemy odejdą do lamusa ponieważ firma która stworzyła HAH wypuściła już wersję HAH 2 , gdzie wąz nie musi mieć pokrowca ale to inna bajka. Najrazie system Hde a hose stął się bardziej przystęny cenowo :))

 

Owszem jednostki Vacuflo zostały zastąpione przez cyclovac ponieważ importer zrezygnował z Vacuflo i przeszedł na Cyclovac a za nim część odbiorców. Ale nie mamy się co martwić od 2016 roku firma Vacuflo zadbała o dostępność jednostek i są one w dalszym ciągu w sprzedaży wszystkie modele.

 

Różnica w cyclovac tkwi w szegołach ale z tego co wiem to chyba cyclovac nie ma takiej jednostki na rynku kanadyjskim ?? Została ona stworzona wyłacznie na rynek Polski by podmienić Orginalna wersję True Cyclonic.

Cfanym sprzedawcom nawet opisów się nie chciało zmieniać, to az zal patrzeć jak widze Vacuflo=Cyclovac. Skoro już sprzedaja to niech nie promują się na cudziej marce. Vacuflo produkuje ten typ jednostki od 1956 r a Cyclovac od kiedy 5 miesięcy ? Sposob filtracji jest opatentowany i nie musi mieć żadnych dodatkowych kolan HAH żeby stabilizować ruch powietrza.

 

Różnica w głośności 2-5 DB w odległości 1 m od jednostki nie jest az takim wielkim znaczeniem

 

 

 

Dla wszystkich zainteresowanych VACUFLO JEST ZNOWU DOSTĘPNE W POLSCE.

 

 

 

ps nie ma jej w ankiecie ponieważ w Polsce ta marka jest dopiero od zeszłego roku, może i worki odwrocone są dobre czy to gortex czy teflon jest podobnie ale True Cyclonic jest tylko jeden!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadszedł czas na zakup odkurzacz. Mam domek 80m2, 4 gniazda, 2 szufelki. Może mi ktoś podrzucić jakieś info?

 

Polecam Jednostkę vacuflo 488Q bez filtra lub z workiem odwróconym Cyclovac H615 lub Canavac 299 LS - naprawdę pożądny sprzęt jeżeli szukasz z workiem w cenie do 2500 mamy by-pass z zestawem sprzatajacym i 7 letnia gwaranacje na wszystko bez kruczków prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj filmik jakie są rodzaje filtracji dla wszystkich kupujacych o sposobach filtracji

https://www.youtube.com/watch?v=_IsJk7vjR1Q

 

 

Pokolei w uzytkowaniu

 

1. True cyclonic Vacuflo ( orginalny )

2. Filtra stały zmywalny

3. Worek odwróccony

4. Filtra stały wymienny

5. Chińszczyzna

6. Jednostki na literę P.

 

Tak jak nie kupujemy samochodów na F tak nie kupujemy jednostek na literę P.

 

Pozdrawiam

 

 

ps. Jest to tylko moja opinia jako rzetelnego bo tak staram podpowiadać sprzedawcy.

ps.2. Tam sam w domu uzytkuję odkurzacz centralny i wiem jakie są plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj filmik jakie są rodzaje filtracji dla wszystkich kupujacych o sposobach filtracji

 

https://www.youtube.com/watch?v=_IsJk7vjR1Q

 

 

Pokolei w uzytkowaniu

 

1. True cyclonic Vacuflo ( orginalny )

2. Filtra stały zmywalny

3. Worek odwróccony

4. Filtra stały wymienny

5. Chińszczyzna

6. Jednostki na literę P.

 

Tak jak nie kupujemy samochodów na F tak nie kupujemy jednostek na literę P.

 

Pozdrawiam

 

 

ps. Jest to tylko moja opinia jako rzetelnego bo tak staram podpowiadać sprzedawcy.

ps.2. Tam sam w domu uzytkuję odkurzacz centralny i wiem jakie są plusy i minusy.

 

A co masz do samochodów na "f"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Jednostkę vacuflo 488Q bez filtra lub z workiem odwróconym Cyclovac H615 lub Canavac 299 LS - naprawdę pożądny sprzęt jeżeli szukasz z workiem w cenie do 2500 mamy by-pass z zestawem sprzatajacym i 7 letnia gwaranacje na wszystko bez kruczków

prawnych.

 

Na 80 mkw jednostka 488q? Chcesz, żeby mu posadzkę zerwało? Może turbina od Mi-17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 80 mkw jednostka 488q? Chcesz, żeby mu posadzkę zerwało? Może turbina od Mi-17?

 

 

Przepływ to tylko 3l/s więcej, a podcisnienie mniejsze niz 30 kPa przy tych cenach jednostek to wg mnie jest zamałe. Nie przesadzajmy że model 280 i 488 to jest porównanie Mercedesa z odrzutowcem bo jeszcze podrodze jest dużo przedziałów, nie proponujęmu 588Q czy Air max tylko całkiem przyzwoita jednostkę. Zrobi jak uważa i tak wybór zrobił dobry ponieważ wybierając TC nie ma spadku mocy czyli nie nacinamy się ze parametr po tygodniu uzytkowania spada średnio o 5%.

 

 

ps. wg39070 mamy na stronie modele jednostek F-16 z silnikami odrzutowymi do ściągania kafelek jakby remont potrzebny :D - 39 kPa podcisnienia w cenie 2250

 

Pozdrawiam i dobrej nocy wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retra Flex różni się od HaH

 

1. Brak obrotowej dźwigni która powodowała łamanie paznokci

2. Jest dedykowany do budownictwa tradycyjnego

3. Posiada dwa razy większą game kolorystyczną.

4. Według mnie jest bardziej estetyczny.

5. Uruchamiamy i blokujemy jednym ruchem

6. Węże bez pokrowców sa w nim od dawna dostępne.

7. Najważniejsze...... w RF w przeciwieństwie do HaH można wymienić mechanizm blokująco-załączający bez kucia ściany. Spróbujcie to zrobić w HaH :)

8. Przy Retraflex tolerancja grubości tynku wynosi prawie 2 cm, przy HaH ok 0,5 cm.

 

Łukasz przestań spamować...... :)

 

Poza tym cena zawsze idzie w parze z jakością.

 

Nie piszę tego bez powodu, miałem ostatnio okazję montować gniazda HaH z "innego źródła".

Zauważyłem trzy znaczące różnice w stosunku do HaH którego montowałem kilka lat temu.

 

1. Szczelność to nie jest ich mocna strona

2. Sztywność węża odbiega od oryginału (czyżby podróbki ?)

3. Rękojeść ma spory luz na wężu i spada.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retra Flex różni się od HaH

 

1. Brak obrotowej dźwigni która powodowała łamanie paznokci

2. Jest dedykowany do budownictwa tradycyjnego

3. Posiada dwa razy większą game kolorystyczną.

4. Według mnie jest bardziej estetyczny.

5. Uruchamiamy i blokujemy jednym ruchem

6. Węże bez pokrowców sa w nim od dawna dostępne.

7. Najważniejsze...... w RF w przeciwieństwie do HaH można wymienić mechanizm blokująco-załączający bez kucia ściany. Spróbujcie to zrobić w HaH :)

 

Łukasz przestań spamować...... :)

 

Poza tym cena zawsze idzie w parze z jakością.

 

Nie piszę tego bez powodu, miałem ostatnio okazję montować gniazda HaH z "innego źródła".

Zauważyłem trzy znaczące różnice w stosunku do HaH którego montowałem kilka lat temu.

 

1. Szczelność to nie jest ich mocna strona

2. Sztywność węża odbiega od oryginału (czyżby podróbki ?)

3. Rękojeść ma spory luz na wężu i spada.

 

Dużo tu opowiadać ale zciągnięcie pokrowca z węża to nie to samo :) Waż w HaH2 ma dużo większą średnicę i jego konstrukcja umożliwia zastosowanie dużo słabszych jednostek - jest wykonany w technologi identycznej co waż tradycyjny w domu.

 

Tam gdzie ty widzisz minusy ja widzę dużo plusów a wąż mam w domu orginalny i z tego innego źródłą też montowałęm i tak samo orginalne i nie różniły się one niczym i w dalszym ciągu tak jest :)

 

Jak można kuć ścianę jak zepsuje się element w gnieździe ? Wyjmujesz gniazdo naprawiasz i wkładasz z powrotem. W ścianie masz zamontowane tylko i wyłącznie płytkę montażowa jak w zwykłym systemie. A spadanie węża od rączki nigdy mi się jeszcze nie przydażyło.

 

 

Bardzo rzuca mi się tylko w oczy ostatnio brak jakiejkolwiek rzetelności. Jeżeli już coś radzicie to mowcie o swoich doświadczeniach i ewentualnie swoim zdaniem. Wg mnie nie warto przepłacać a jak już płacić to za Hah2 bo tam waż jest całkiem innej konstrukcji a gniazdo o połowe mniejsze - z tym ze systemu nie ma jeszcze w Polsce

 

Jeżeli komuś zaspamowałem to przepraszam ale chciałbym aby to forum było ostatnia ostoją konstruktywnej rozmowy i nauki dla klientów ktorzy to kupuja a nie zwykłym spamem sprzedawcy - to jest dobre bo ja to sprzedaje itp. To logiczne ze każdy chwali swoje tylko że 2 lata temu wszyscy chwalili HAH i była i jest to sprawdzony system od lat na polskim rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=Lukasz_Walo;7080358]Dużo tu opowiadać ale zciągnięcie pokrowca z węża to nie to samo :) Waż w HaH2 ma dużo większą średnicę i jego konstrukcja umożliwia zastosowanie dużo słabszych jednostek - jest wykonany w technologi identycznej co waż tradycyjny w domu.

 

Tam gdzie ty widzisz minusy ja widzę dużo plusów a wąż mam w domu orginalny i z tego innego źródłą też montowałęm i tak samo orginalne i nie różniły się one niczym i w dalszym ciągu tak jest :)

 

Jak można kuć ścianę jak zepsuje się element w gnieździe ? Wyjmujesz gniazdo naprawiasz i wkładasz z powrotem. W ścianie masz zamontowane tylko i wyłącznie płytkę montażowa jak w zwykłym systemie. A spadanie węża od rączki nigdy mi się jeszcze nie przydażyło.

 

 

Bardzo rzuca mi się tylko w oczy ostatnio brak jakiejkolwiek rzetelności. Jeżeli już coś radzicie to mowcie o swoich doświadczeniach i ewentualnie swoim zdaniem. Wg mnie nie warto przepłacać a jak już płacić to za Hah2 bo tam waż jest całkiem innej konstrukcji a gniazdo o połowe mniejsze - z tym ze systemu nie ma jeszcze w Polsce

 

Jeżeli komuś zaspamowałem to przepraszam ale chciałbym aby to forum było ostatnia ostoją konstruktywnej rozmowy i nauki dla klientów ktorzy to kupuja a nie zwykłym spamem sprzedawcy - to jest dobre bo ja to sprzedaje itp. To logiczne ze każdy chwali swoje tylko że 2 lata temu wszyscy chwalili HAH i była i jest to sprawdzony system od lat na polskim rynku

 

Kolego podałem konkretne powody i argumenty, więc przestań mnie atakować.

 

Zbyt spasowany wąż w naszych realiach to problem dla klienta. Jeszcze nie spotkałem instalacji chowanego węża gdzie np. hydraulik nie oparłby na niej swoich rur (szczególnie na poddaszu) w tej sytuacji z okręgu robi się owal i wąż napotyka problem.

 

Jeśli chodzi o spadające pistolety to są info od klientów o których ja pamiętam i zbieram feedback z rynku.

 

Wąż Retraflex w wersji bez pokrowca jest dostępny od samego początku istnienia systemu Retraflex. Faktycznie są to węże o dużo większej średnicy i dużo większej elastyczności, co pozwala na stosowanie dużo słabszych jednostek.

 

Potanienie i pogorszenie jakości HAH jest efektem pojawienia się tanich podróbek nieznanego pochodzenia (obecnie prawie 100% montowanych HAH to podróbki oryginalnego produktu). Zapewne to jest przyczyną różnych dysfunkcji systemu jak wypadanie rękojeści, sztywne węże itd...

 

Co do HaH2 to wielokrotnie już o tym słyszałem (już ok od 3lat) i do dzisiaj się nic nie wydarzyło, co potwierdzasz. Nie kupiłbym i nie zainstalował HAH, mając na uwadze fakt, że gdzieś tam jest HaH2 :)

 

Piszesz: "Wąż HaH2 jest wykonany (nadal go niema, więc powinno być"będzie wykonany") w technologii takiej samej jak tradycyjny. To znaczy jakiej?

 

Przypominam jeszcze raz HaH to system do domów szkieletowych, Retraflex do murowanych.

 

 

P.S.

 

Mamy tu ludziom pomagać wybrać system, a nie obrzucać się nawzajem. Następnym razem zanim mi coś zarzucisz miej dowody..

 

 

To jest ostatnia moja wiadomość skierowana do Ciebie. To nie jest miejsce na pyskówki, tylko pomoc klientom.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podałem konkretne powody i argumenty, więc przestań mnie atakować.

 

Zbyt spasowany wąż w naszych realiach to problem dla klienta. Jeszcze nie spotkałem instalacji chowanego węża gdzie np. hydraulik nie oparłby na niej swoich rur (szczególnie na poddaszu) w tej sytuacji z okręgu robi się owal i wąż napotyka problem.

 

Jeśli chodzi o spadające pistolety to są info od klientów o których ja pamiętam i zbieram feedback z rynku.

 

Wąż Retraflex w wersji bez pokrowca jest dostępny od samego początku istnienia systemu Retraflex. Faktycznie są to węże o dużo większej średnicy i dużo większej elastyczności, co pozwala na stosowanie dużo słabszych jednostek.

 

Potanienie i pogorszenie jakości HAH jest efektem pojawienia się tanich podróbek nieznanego pochodzenia (obecnie prawie 100% montowanych HAH to podróbki oryginalnego produktu). Zapewne to jest przyczyną różnych dysfunkcji systemu jak wypadanie rękojeści, sztywne węże itd...

 

Co do HaH2 to wielokrotnie już o tym słyszałem (już ok od 3lat) i do dzisiaj się nic nie wydarzyło, co potwierdzasz. Nie kupiłbym i nie zainstalował HAH, mając na uwadze fakt, że gdzieś tam jest HaH2 :)

 

Piszesz: "Wąż HaH2 jest wykonany (nadal go niema, więc powinno być"będzie wykonany") w technologii takiej samej jak tradycyjny. To znaczy jakiej?

 

Przypominam jeszcze raz HaH to system do domów szkieletowych, Retraflex do murowanych.

 

 

P.S.

 

Mamy tu ludziom pomagać wybrać system, a nie obrzucać się nawzajem. Następnym razem zanim mi coś zarzucisz miej dowody..

 

 

To jest ostatnia moja wiadomość skierowana do Ciebie. To nie jest miejsce na pyskówki, tylko pomoc klientom.

 

 

odsyłam cię do strony http://www.hideahose.com/hs5000-central-vacuum.aspx gdzie opisany jest cały system z dużo mniejszym gniazdem.

 

System HAH z powodzeniem było montowany z domach murowanych od prawie 3-4 lat i jest bardzo sprawdzony. To że otrzymujemy tutaj strzępki informacji nie znaczy że mamy w to wszystko wierzyć co nam każdy dystrybutor opowiada - trzeba trochę zainteresować się to co dzieje się u źródła.

 

System HAH był pierwszy a reszta próbuje go po prostu naśladować i podrabiać Retraflex, Personal Hose i jeszcze paru innych :) Tylko jak mamy wybór sprawdzonego produktu.. mówisz ze masz sygnały o psuciu a skąd wiesz jakie możesz zmieć sygnały o drugim systemie za kilka lat?

 

Cały temat zacząłem aby uświadomić wszystkim że HAH nie równa się Retraflex a Vacuflo nie równa się Cyclovac jak próbujecie wszystkim wmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsyłam cię do strony http://www.hideahose.com/hs5000-central-vacuum.aspx gdzie opisany jest cały system z dużo mniejszym gniazdem.

 

System HAH z powodzeniem było montowany z domach murowanych od prawie 3-4 lat i jest bardzo sprawdzony. To że otrzymujemy tutaj strzępki informacji nie znaczy że mamy w to wszystko wierzyć co nam każdy dystrybutor opowiada - trzeba trochę zainteresować się to co dzieje się u źródła.

 

System HAH był pierwszy a reszta próbuje go po prostu naśladować i podrabiać Retraflex, Personal Hose i jeszcze paru innych :) Tylko jak mamy wybór sprawdzonego produktu.. mówisz ze masz sygnały o psuciu a skąd wiesz jakie możesz zmieć sygnały o drugim systemie za kilka lat?

 

Cały temat zacząłem aby uświadomić wszystkim że HAH nie równa się Retraflex a Vacuflo nie równa się Cyclovac jak próbujecie wszystkim wmówić.

 

No właśnie - CYKLON JEST TYLKO JEDEN -VACUFLO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...