Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

odsyłam cię do strony http://www.hideahose.com/hs5000-central-vacuum.aspx gdzie opisany jest cały system z dużo mniejszym gniazdem.

 

System HAH z powodzeniem było montowany z domach murowanych od prawie 3-4 lat i jest bardzo sprawdzony. To że otrzymujemy tutaj strzępki informacji nie znaczy że mamy w to wszystko wierzyć co nam każdy dystrybutor opowiada - trzeba trochę zainteresować się to co dzieje się u źródła.

 

System HAH był pierwszy a reszta próbuje go po prostu naśladować i podrabiać Retraflex, Personal Hose i jeszcze paru innych :) Tylko jak mamy wybór sprawdzonego produktu.. mówisz ze masz sygnały o psuciu a skąd wiesz jakie możesz zmieć sygnały o drugim systemie za kilka lat?

 

Cały temat zacząłem aby uświadomić wszystkim że HAH nie równa się Retraflex a Vacuflo nie równa się Cyclovac jak próbujecie wszystkim wmówić.

 

Zakładałem HaH, montowałem elementy końcowe do HaH zakładanego przez innych. Teraz zakładam RF.

 

Fakty:

Najmniejszy błąd wykonawczy przy HaH kończy się kuciem ściany, szczególnie przy zbyt grubo położonym tynku. Przy Retraflex tego niema. Dlaczego się do tego nie odniesiesz? Tylko cały czas piszesz hasła reklamowe i bez konkretów. Co z tego że HaH był pierwszy, bracia Wright tez byli pierwsi. Kiedy w Europie produkowano samochody Japończycy wyrzynali sie z koni. Niestety w dwóch pierwszych przypadkach to niewielkie firmy które nie miały kasy na rozwój i badania. HaH 2 z tego co się orientuje jest znowu dedykowany dla budynków szkieletowych. Czyli u nas klient podejmuje ryzyku że przy białym montażu....będzie kuł ścianę.....

 

Łukasz, przestań się pienić tylko wymień zalety, a forumowicze sami wybiorą.

 

Do tej pory starałem się nie pisać o pewnych produktach których już nie sprzedaję. Prosiłem Ciebie byś wyluzował. Ale skoro chcesz :) To poniżej kilka informacji.

 

Modele TC są produkowane bez zmian od ok 50 lat, jedyna zmiana jest ich nieznaczne wyciszenie i informujący o tym symbol "Q"

 

TC288 i TC488Q posiadają ten sam silnik. Na pytanie skąd to wiem, odpowiadam. Z karty produktu H-P Products. Pojawia się pytanie, skąd te różnice w parametrach?

 

Vacuflo nie posiadają filtrów pyłu węglowego, przy Vacuflo okolice odkurzacza wyglądają tak jak na zdjęciu.

288-488Q.jpg

PYŁ ZE SZCZOTEK 01.jpg

288-488Q.jpg

PYŁ ZE SZCZOTEK 01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie - w Polsce!

Separację cykloniczną czyli popularnie zwany cyklon po raz pierwszy, o ile się nie mylę, zastosowała firma Electrolux.

 

Chyba jednak Ktoś inny, nie wiem czy nie Dysan, ale robi się offtop. Więc zamknijmy temat. To ma służyć innym, a nie naszym przechwałkom z historii odkurzaczy centralnych.

 

Mam nadzieję że choć Ty to zrozumiesz :)

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System HaH jest drogi, ale to kwestia zasobności portfela inwestora. Trzeba mieć długi i prosty odcinek rury ssącej, żeby odkurzacz "wciągnął" rurę ssawną. Zawsze polecam odkurzacz Vacuflo ze względu na jego bezobsługowość (tylko wyrzucić śmieci co jakiś czas). Vroom fajny ale drogi. Ja planuję u siebie zamiast niego elastyczną rurę ssawną Vallyflex. Cyclovac to dobra półka, ale posiada filtr, który trzeba czyścić i raz na jakiś czas wymienić. Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o Vacuflo to pod instalację HaH o której wspominałem najlepszy model to jaki byłby żeby nie przesadzić ??

i proszę o info jak wygląda dostępność VF na obecną chwilę ponieważ firma z którą do tej pory ustalaliśmy zakup i montaż

Cyclovaca strasznie odradza VF pociskając historię że trzeba czekać 2 miesiące na ściągnięcie - hmyyyy

Ma ktoś namiary na ogarnięty sklep / firmę z okolic śląska co można z nimi poważnie siąść do stołu i obgadać temat ?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Vacuflo to pod instalację HaH o której wspominałem najlepszy model to jaki byłby żeby nie przesadzić ??

i proszę o info jak wygląda dostępność VF na obecną chwilę ponieważ firma z którą do tej pory ustalaliśmy zakup i montaż

Cyclovaca strasznie odradza VF pociskając historię że trzeba czekać 2 miesiące na ściągnięcie - hmyyyy

Ma ktoś namiary na ogarnięty sklep / firmę z okolic śląska co można z nimi poważnie siąść do stołu i obgadać temat ?

 

dzięki

 

Witaj kolego!

Poniżej masz link do sklepu z odkurzaczami Vacuflo, co prawda nie na Śląsku (pozdrawiam mieszkańców Śląska, urodziłem się i wychowałem w Rudzie Śląskiej), ale większość modeli dostępna od ręki, nie trzeba czekać. Z tym czekaniem 2 m-ce to kit, tylko po to, żebyś kupił coś innego u nich, nie daj się zrobić w konia.

 

http://www.coc.cba.pl/vacuflop.html

 

Ja planuję u siebie Vacuflo TC 288.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyclovac to zwykła podróbka Vacuflo zrobiona tylko po to żeby dawny importer Vacuflo promujący odkurzacze bez filtra, miał teraz dla swoich starych klientów podobny odkurzacz i tyle. Gwarancja jest również pewniejsza na Vacuflo bo nie ma żadnych limitów.

 

Tak czy siak Beam ma filtr do bani a sprzedaje więcej jak cała reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyclovac to zwykła podróbka Vacuflo zrobiona tylko po to żeby dawny importer Vacuflo promujący odkurzacze bez filtra, miał teraz dla swoich starych klientów podobny odkurzacz i tyle. Gwarancja jest również pewniejsza na Vacuflo bo nie ma żadnych limitów.

 

Tak czy siak Beam ma filtr do bani a sprzedaje więcej jak cała reszta.

 

Masz racje co do importera. Nie znasz jednak powodów dlaczego się wycofał. Poza tym podajesz cała markę a nie konkretne modele, dlaczego? :) Jednak dziwi mnie słowo podróbka. Zakładam że miałeś okazje oglądać rozkręcone obie serie i jesteś tego pewien? Bo widzisz ja miałem i nadal mam. Pomagałem wprowadzić na rynek Polski Vacuflo, teraz pomagam Cyclovac. Dlaczego? A dlatego że nie mija się z prawda co do silników stosowanych w różnych modelach (patrz kilka postów wyżej) Ma kilka własnych rozwiązań itp. Informacja o limitach gwarancyjnych liczy sobie 25 lat, na pewno nie dotyczy tej serii (cyclonicznej) i jest nieprawdziwa. Więc kolejna legenda.

 

Żeby było jasne, Vacuflo to dobre maszyny i nic im nie ujmuję, jednak na rynku pojawił sie nowy konkurent z kilkoma sprawdzonymi usprawnieniami i trzeba się z tym pogodzić. Dokładnie takie samo bicie piany przerabiałem 8 lat temu na temat Vacuflo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyclovac to zwykła podróbka Vacuflo zrobiona tylko po to żeby dawny importer Vacuflo promujący odkurzacze bez filtra, miał teraz dla swoich starych klientów podobny odkurzacz i tyle. Gwarancja jest również pewniejsza na Vacuflo bo nie ma żadnych limitów.

 

Tak czy siak Beam ma filtr do bani a sprzedaje więcej jak cała reszta.

 

 

Witam,

Jestem instalatorem z Gdyni. wielokrotnie czytałem wiadomości na forum jednak dotychczas mało się odzywałem. Robiłem instalacje na wielu modelach, między innymi na VACUFLO, które miały wiele zalet i wad, zapewne jak każdy produkt. Nie zgadzam się z tym co napisał Forumowicz Artekpyrlandia. Miałem też możliwość zainstalowania kilku modeli Cyclovac HD (pełen cyklon). Należy pamiętać, że Cyclovac posiada wiele różnych rodzajów filtracji, które pozwalają na dopasowanie produktów tej marki do potrzeb wielu klientów. (Należy tu dodać, że odkurzacze Cyclovac HD lub Vacuflo TC nie wszędzie nadają się do zastosowania i dziwi mnie, że wielu forumowiczów o tym nie mówi, dlaczego?). Należy pamiętać, że odkurzacze Vacuflo TC w obecnej, praktycznie niezmienionej formie istnieją od ok. 1960 roku.

 

Rozmawiałem z importerem odnośnie modeli Cyclovac HD (pełen cyklon, dokładnie tak samo jak Vacuflo TC) i to co zostało poprawione to:

 

1. Dołożono filtr pyłu węglowego. W silnikach by-pass pył ze szczotek węglowych, wraz z obiegiem powietrza przedostaje się do otoczenia odkurzacza i osiada dookoła na ścianach i rurach (inni producenci nie mówią o tym problemie gdyż nie mają tego rozwiązania). Wielokrotnie po roku, dwóch od rozpoczęcia użytkowania miałem telefony od niezadowolonych klientów którym powiesiłem odkurzacz, a którzy pytali mnie skąd się biorą brudne smugi na ścianach i rurach. Ten problem dotyka wszystkich producentów także Beam-a. Ten problem nie występuje w odkurzaczach Cyclovac.

 

2. Odkurzacz jest cały metalowy, łącznie ze stożkiem cykloniczym, na którym odbywa się separacja. Wszystkie części są ocynkowane i pomalowane proszkowo (w Vacuflo, według moich obserwacji na wielu częściach wewnątrz był tylko ocynk). Zgodnie z informacją przekazaną od importera na obudowę jest dożywotnia gwarancja!. W Vacuflo wiele części było (i jest) plastikowych. Plastik jak wiadomo się starzeje. Sam miałem kilka przypadków, że wymieniałem klientowi po kilku latach użytkowania kubeł lub stożek, które z niewiadomych przyczyn popękały (po gwarancji, już odpłatnie)

 

3. System mocowania odkurzacza Vacuflo to zwykła ocynkowana blacha + zwykłe wycięcie w obudowie oraz podparcie dolnej części obudowy z gąbki. Rozwiązanie takie w żaden sposób nie stabilizuje odkurzacza i nawet po podpięciu do instalacji jest on chybotliwy i ma się wrażenie, że może spaść (moje wrażenie). W przypadku Cyclovac jest to profesjonalny wieszak podobnie jak w odkurzaczach Beam, który w 100% pewnie mocuje i stabilizuje odkurzacz na ścianie bez żadnych podpórek, nawet bez przyłączonej instalacji.

 

4. Cyclovac jest DUŻO cichszy. Nie wiem jak oni to robią, są podobno na to jakieś patenty ale faktem jest, że różnica jest porażająca.

 

5. Dla Cyclovaca HD jest dożywotnia gwarancja na obudowę i 10 lat gwarancji na wszystkie części. Z moich obserwacji mogę powiedzieć, że Cyclovac ma najtańsze części zamienne na rynku.

 

6. W komplecie z odkurzaczami Cyclovac HD są dostępne oryginalne kanadyjskie akcesoria marki Cyclovac, na które producent udziela gwarancji 3-letniej. W przypadku zestawów Vacuflo, sa one kompletowane na bazie chińsko-koreańskich węży i akcesorii do sprzątania (moje obserwacje z Allegro). Dlaczego nikt z forumowiczów o to nie pyta i o tym się nie mówi???

 

Pewnie jest jeszcze więcej różnic ale podałem te według mnie najważniejsze. Należy tu dodać, że Kanadyjska firma Trovac będąca producentem marki Cyclovac, ma 55-letnie doświadczenie. Jest to 2-ga co do wielkości firma na świecie, w branży centralnych odkurzaczy, cały czas pozostająca w rękach pierwszego właściciela (obecnie firmę prowadzi syn), a w związku z czym na pewno nie pozwoliła by sobie na wyprodukowanie bubla lub zwykłej podróbki jak to zostało powiedziane.

 

Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że odkurzacze Cyclovac HD to NIE-zwykła podróbka:yes:

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem instalatorem z Gdyni. wielokrotnie czytałem wiadomości na forum jednak dotychczas mało się

odzywałem. Robiłem instalacje na wielu modelach, między innymi na VACUFLO, które miały wiele zalet i wad, zapewne jak każdy produkt. Nie zgadzam się z tym co napisał Forumowicz Artekpyrlandia. Miałem też możliwość zainstalowania kilku modeli Cyclovac HD (pełen cyklon). Należy pamiętać, że Cyclovac posiada wiele różnych rodzajów filtracji, które pozwalają na dopasowanie produktów tej marki do potrzeb wielu klientów. (Należy tu dodać, że odkurzacze Cyclovac HD lub Vacuflo TC nie wszędzie nadają się do zastosowania i dziwi mnie, że wielu forumowiczów o tym nie mówi, dlaczego?). Należy pamiętać, że odkurzacze Vacuflo TC w obecnej, praktycznie niezmienionej formie istnieją od ok. 1960 roku.

 

Rozmawiałem z importerem odnośnie modeli Cyclovac HD (pełen cyklon, dokładnie tak samo jak Vacuflo TC) i to co zostało poprawione to:

 

1. Dołożono filtr pyłu węglowego. W silnikach by-pass pył ze szczotek węglowych, wraz z obiegiem powietrza przedostaje się do otoczenia odkurzacza i osiada dookoła na ścianach i rurach (inni producenci nie mówią o tym problemie gdyż nie mają tego rozwiązania). Wielokrotnie po roku, dwóch od rozpoczęcia użytkowania miałem telefony od niezadowolonych klientów którym powiesiłem odkurzacz, a którzy pytali mnie skąd się biorą brudne smugi na ścianach i rurach. Ten problem dotyka wszystkich producentów także Beam-a. Ten problem nie występuje w odkurzaczach Cyclovac.

 

2. Odkurzacz jest cały metalowy, łącznie ze stożkiem cykloniczym, na którym odbywa się separacja. Wszystkie części są ocynkowane i pomalowane proszkowo (w Vacuflo, według moich obserwacji na wielu częściach wewnątrz był tylko ocynk). Zgodnie z informacją przekazaną od importera na obudowę jest dożywotnia gwarancja!. W Vacuflo wiele części było (i jest) plastikowych. Plastik jak wiadomo się starzeje. Sam miałem kilka przypadków, że wymieniałem klientowi po kilku latach użytkowania kubeł lub stożek, które z niewiadomych przyczyn popękały (po gwarancji, już odpłatnie)

 

3. System mocowania odkurzacza Vacuflo to zwykła ocynkowana blacha + zwykłe wycięcie w obudowie oraz podparcie dolnej części obudowy z gąbki. Rozwiązanie takie w żaden sposób nie stabilizuje odkurzacza i nawet po podpięciu do instalacji jest on chybotliwy i ma się wrażenie, że może spaść (moje wrażenie). W przypadku Cyclovac jest to profesjonalny wieszak podobnie jak w odkurzaczach Beam, który w 100% pewnie mocuje i stabilizuje odkurzacz na ścianie bez żadnych podpórek, nawet bez przyłączonej instalacji.

 

4. Cyclovac jest DUŻO cichszy. Nie wiem jak oni to robią, są podobno na to jakieś patenty ale faktem jest, że różnica jest porażająca.

 

5. Dla Cyclovaca HD jest dożywotnia gwarancja na obudowę i 10 lat gwarancji na wszystkie części. Z moich obserwacji mogę powiedzieć, że Cyclovac ma najtańsze części zamienne na rynku.

 

6. W komplecie z odkurzaczami Cyclovac HD są dostępne oryginalne kanadyjskie akcesoria marki Cyclovac, na które producent udziela gwarancji 3-letniej. W przypadku zestawów Vacuflo, sa one kompletowane na bazie chińsko-koreańskich węży i akcesorii do sprzątania (moje obserwacje z Allegro). Dlaczego nikt z forumowiczów o to nie pyta i o tym się nie mówi???

 

Pewnie jest jeszcze więcej różnic ale podałem te według mnie najważniejsze. Należy tu dodać, że Kanadyjska firma Trovac będąca producentem marki Cyclovac, ma 55-letnie doświadczenie. Jest to 2-ga co do wielkości firma na świecie, w branży centralnych odkurzaczy, cały czas pozostająca w rękach pierwszego właściciela (obecnie firmę prowadzi syn), a w związku z czym na pewno nie pozwoliła by sobie na wyprodukowanie bubla lub zwykłej podróbki jak to zostało powiedziane.

 

Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że odkurzacze Cyclovac HD to NIE-zwykła podróbka:yes:

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

To tak jak w przypadku innych producentów:

Husqvarna - Partner (czyli Husqvarna dla mniej zamożnych)

Stihl - Viking (jak wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze rozumiem że Vacuflo to system HaH a Cyclovac Retraflex ? czy jest prawdą jak wcześniej wspomniano że Retraflex jest unowocześnionym rozwiązaniem przez co lepszym bez wad starszego systemu? było o tym pisane kilka postów wcześniej...

 

Czy przy rozłożystym parterowym domu 200m2 warto zastosować 1 gniazdo 18m czy lepiej 2x 12m i 9m dla przykładu - pytam bo jedno gniazdo mniej to już się robi spora oszczędność ale nie chciałbym później żałować chodząc z takim długim wężem po całym domu - doświadczenia nie mam w jak prosty i łatwy sposób ogarniać takiego długiego węża - będzie to uciążliwe ?

 

czy możecie zaproponować model z VF i CV pod system z chowanym wężem - gdzies obiło mi się o uszy że pod ten system musi być znacznie mocniejsza jednostka nić pod zwykły + najlepiej pełen cyclon

 

Czy do każdego modelu da się zastosować rękojeść sterującą drogą radiową moc ssania ? i czy to w ogóle fajne rozwiązanie czy zbędny bajer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wassil.

1. HaH to nie Vacuflo, to mała firemka z USA

2. Zarówno Retraflex jak i Cyclovac są produkowane przez firme Trovac z Kanady.

3. Retraflex jest nie tyle unowocześnionym systemem chowanego węża co w 100% przystosowany do budownictwa murowanego. Różnica tkwi w konstrukcji. Otóż w systemie HaH na etapie stanu surowego montujesz tylko ramkę gniazda. Następnie otwór po właściwe gniazdo wypełniasz wełną (lub nie). Absolutnie koniecznym jest zapewnienie ruchu rurze dochodzącej do gniazda. Spotkałem 2 techniki.

I owinięcie rury wełną mineralną, przykrycie tego siatką i nadzieja że tynkarz nie upchnie tam tynku uniemożliwiając jej ruch.

II wsunięcie tej rury w drugą a rurę np. fi 100mm

Te zabiegi maja na celu umożliwienie wpasowania gniazda w instalację i niwelację grubości tynku. Co nie zawsze sie udaje.

 

W Retraflex od razu montujesz i łączysz mechanizm gniazda z instalacją na sztywno. W drugim etapie zakładasz tylko klapkę. W związku z tym niema tu miejsca na błędy, a kryza klapki gniazda pozwala bez żadnych dodatkowych czynności zniwelować grubości tynku od 0 do 25 mm. Co widać na zdjęciu kilka postów wyżej.

 

4.Proponowałbym 2 gniazda ponieważ jak sam zauważyłeś będzie to uciążliwe. Zapłacisz raz, a korzystał będziesz całe życie.

 

5. Jeśli chodzi o Vacuflo to go nie zaproponuję ponieważ nie mam ich już w ofercie. Jeśli chodzi o Cyclovac. To proponowałbym modele H 715 lub H2015 który posiada możliwość konfiguracji sił ssących zależnie od sposoby podłączenia drugiego silnika. Lub HD801C. Na pewno odrzuciłbym wszystkie HX ponieważ ta technologia niema zastosowania w przypadku chowanego węża. Ponadto to o czym nikt tu nie wspomina. Silniki typu Bypass to silniki głośne i choć w stosunku do Vacuflo, Cyclovac jest o wiele lepiej wyciszony to nie instalował bym go w sytuacji kiedy masz od strony wylotu sąsiadów, a także od frontu, lub w pobliżu okien. Dlaczego? Dlatego że każdy cyklon w chwili rozruchu wyrzuca chmurę kurzu, dzieje sie tak dlatego że turbina juz pracuje, ale nie wytworzyło się jeszcze zjawisko cyklonu.

 

Dla chowanego węża niema znaczenia czy to jest jednostka z filtrem czy z separacja cykloniczną. Choć sam preferuję to drugie rozwiązanie :) to jednak ma ono sporo ograniczeń.

 

6. Tak do każdego, a czy sterowanie radiowe to bajer to sam to musisz określić. Pamiętaj jednak że i tak aby uruchomić odkurzacz musisz go najpierw załączyć w gnieździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze rozumiem że Vacuflo to system HaH a Cyclovac Retraflex ? czy jest prawdą jak wcześniej wspomniano że Retraflex jest unowocześnionym rozwiązaniem przez co lepszym bez wad starszego systemu? było o tym pisane kilka postów wcześniej...

 

Czy przy rozłożystym parterowym domu 200m2 warto zastosować 1 gniazdo 18m czy lepiej 2x 12m i 9m dla przykładu - pytam bo jedno gniazdo mniej to już się robi spora oszczędność ale nie chciałbym później żałować chodząc z takim długim wężem po całym domu - doświadczenia nie mam w jak prosty i łatwy sposób ogarniać takiego długiego węża - będzie to uciążliwe ?

 

czy możecie zaproponować model z VF i CV pod system z chowanym wężem - gdzies obiło mi się o uszy że pod ten system musi być znacznie mocniejsza jednostka nić pod zwykły + najlepiej pełen cyclon

 

Czy do każdego modelu da się zastosować rękojeść sterującą drogą radiową moc ssania ? i czy to w ogóle fajne rozwiązanie czy zbędny bajer ?

 

Witam, Vacuflo są dalej dostępne i to nie prawda że trzeba na nie czekać.

 

Jeżeli chodzi o Vacuflo do instalacji HAH to najlepiej wziąć TC 588Q lub model TC780

 

Co do gniazd to na pewno nie stosował bym 18 m, ponieważ jest bardzo kłopotliwe w uzytkowaniu, lepiej dwie 12 lub dwie 9m a jednostka będzie identyczna.

 

Regulacja wg mnie to zbędny bajer, który tylko utrudnia użytkowanie bo i tak każda jednostka obsługiwana na maxa daje frajdę ze sprzątania, a raz na ruski rok to użyjesz manualnego sterowania ssaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem instalatorem z Gdyni. wielokrotnie czytałem wiadomości na forum jednak dotychczas mało się odzywałem. Robiłem instalacje na wielu modelach, między innymi na VACUFLO, które miały wiele zalet i wad, zapewne jak każdy produkt. Nie zgadzam się z tym co napisał Forumowicz Artekpyrlandia. Miałem też możliwość zainstalowania kilku modeli Cyclovac HD (pełen cyklon). Należy pamiętać, że Cyclovac posiada wiele różnych rodzajów filtracji, które pozwalają na dopasowanie produktów tej marki do potrzeb wielu klientów. (Należy tu dodać, że odkurzacze Cyclovac HD lub Vacuflo TC nie wszędzie nadają się do zastosowania i dziwi mnie, że wielu forumowiczów o tym nie mówi, dlaczego?). Należy pamiętać, że odkurzacze Vacuflo TC w obecnej, praktycznie niezmienionej formie istnieją od ok. 1960 roku.

 

Rozmawiałem z importerem odnośnie modeli Cyclovac HD (pełen cyklon, dokładnie tak samo jak Vacuflo TC) i to co zostało poprawione to:

 

1. Dołożono filtr pyłu węglowego. W silnikach by-pass pył ze szczotek węglowych, wraz z obiegiem powietrza przedostaje się do otoczenia odkurzacza i osiada dookoła na ścianach i rurach (inni producenci nie mówią o tym problemie gdyż nie mają tego rozwiązania). Wielokrotnie po roku, dwóch od rozpoczęcia użytkowania miałem telefony od niezadowolonych klientów którym powiesiłem odkurzacz, a którzy pytali mnie skąd się biorą brudne smugi na ścianach i rurach. Ten problem dotyka wszystkich producentów także Beam-a. Ten problem nie występuje w odkurzaczach Cyclovac.

 

2. Odkurzacz jest cały metalowy, łącznie ze stożkiem cykloniczym, na którym odbywa się separacja. Wszystkie części są ocynkowane i pomalowane proszkowo (w Vacuflo, według moich obserwacji na wielu częściach wewnątrz był tylko ocynk). Zgodnie z informacją przekazaną od importera na obudowę jest dożywotnia gwarancja!. W Vacuflo wiele części było (i jest) plastikowych. Plastik jak wiadomo się starzeje. Sam miałem kilka przypadków, że wymieniałem klientowi po kilku latach użytkowania kubeł lub stożek, które z niewiadomych przyczyn popękały (po gwarancji, już odpłatnie)

 

3. System mocowania odkurzacza Vacuflo to zwykła ocynkowana blacha + zwykłe wycięcie w obudowie oraz podparcie dolnej części obudowy z gąbki. Rozwiązanie takie w żaden sposób nie stabilizuje odkurzacza i nawet po podpięciu do instalacji jest on chybotliwy i ma się wrażenie, że może spaść (moje wrażenie). W przypadku Cyclovac jest to profesjonalny wieszak podobnie jak w odkurzaczach Beam, który w 100% pewnie mocuje i stabilizuje odkurzacz na ścianie bez żadnych podpórek, nawet bez przyłączonej instalacji.

 

4. Cyclovac jest DUŻO cichszy. Nie wiem jak oni to robią, są podobno na to jakieś patenty ale faktem jest, że różnica jest porażająca.

 

5. Dla Cyclovaca HD jest dożywotnia gwarancja na obudowę i 10 lat gwarancji na wszystkie części. Z moich obserwacji mogę powiedzieć, że Cyclovac ma najtańsze części zamienne na rynku.

 

6. W komplecie z odkurzaczami Cyclovac HD są dostępne oryginalne kanadyjskie akcesoria marki Cyclovac, na które producent udziela gwarancji 3-letniej. W przypadku zestawów Vacuflo, sa one kompletowane na bazie chińsko-koreańskich węży i akcesorii do sprzątania (moje obserwacje z Allegro). Dlaczego nikt z forumowiczów o to nie pyta i o tym się nie mówi???

 

Pewnie jest jeszcze więcej różnic ale podałem te według mnie najważniejsze. Należy tu dodać, że Kanadyjska firma Trovac będąca producentem marki Cyclovac, ma 55-letnie doświadczenie. Jest to 2-ga co do wielkości firma na świecie, w branży centralnych odkurzaczy, cały czas pozostająca w rękach pierwszego właściciela (obecnie firmę prowadzi syn), a w związku z czym na pewno nie pozwoliła by sobie na wyprodukowanie bubla lub zwykłej podróbki jak to zostało powiedziane.

 

Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że odkurzacze Cyclovac HD to NIE-zwykła podróbka:yes:

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Witam, kolego przepraszam ale muszę ustosunkować się do Twojej wypowiedzi. Powiadasz ze wiele lat montujesz a twoje konto nie jest tylko założone aby faworyzować i promować nowa jednostkę. Mówisz, że widziałeś wady i zalety jednostek Vacuflo, a jednak wymieniasz tylko ich wady robiąc z jednostek Cyclovaca wręcz idealne jednostki bez nawet cienia wady i skazy.

Co do brudzenia elewacji, ciekawe że Cyclovac jest na rynku rok z hakiem ale już wiadomo że nie będzie brudził elewacji po 2 czy 3 latach tak jak wspomniałeś w przypadku Vacuflo. Poza tym elewacja nie będzie brudna jeśli odkurzacz będzie użytkowany do właściwych celów - nie jest to przecież odkurzacz przemysłowy.

Odnośnie mocowania jednostek na ścianie - jest to bardziej stabilny i elastyczny system, który nie przenosi drgań na instalację, niż Cyclovac. Cyclovac ma punkt podparcia idealnie na środku, w chwili odpinania kubełka i przyciśnięcia kubełka odkurzacz prawie zleciał klientce na podłogę. Nawet Beam w najnowszej serii swoich odkurzaczy powrócił do mocowania identycznego jak jest w Vacuflo - to chyba o czymś świadczy.

W Cyclovacu przez metalowy zbiornik na śmieci nie jest widoczny cykloniczny ruch powietrza tak jak to jest w Vacuflo co klient może sam zaobserwować, że faktycznie zainwestował w filtrację cykloniczną. Poza tym po co utrudniać sobie życie dźwiganiem ciężkiego, metalowego kubełka ze śmieciami?

Co do importera Cyclovaca - wiadomo, że będzie wychwalał to co sprzedaje w tej chwili, tak jak jeszcze rok temu wychwalał Vacuflo, teraz nagle zmienił zdanie mimo że jak sam napisałeś forma odkurzacza nie zmieniła się - więc jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :) Nie ważne co jest lepsze, co bardziej będzie odpowiadało klientowi - liczy się tylko żeby wcisnąć to co w danej chwili zalega na magazynie (mam nadzieję, że chociaż niektórzy dostrzegają tu sarkazm :) )

Dla mnie Twoja wypowiedź wygląda tak, jakbyś to Ty był importerem tych jednostek a nie kimś, kto przeprowadził z owym importerem wywiad na ich temat, także pozdrawiam serdecznie.

 

PS: zapraszam do obejrzenia aukcji reklamującej jednostki Cyclovac - trochę śmieszne, że firma z 55 letnim stażem musi się tak reklamować. Nawet nie ma tam opisu firmy Cyclovac, tylko jest wklejona historia firmy HP Products, która produkuje Vacuflo. Mi jest wstyd to czytać, do tego jest napisane, że teraz Vacuflo to Cyclovac - śmiech na sali.

http://allegro.pl/vacuflo-tc488q-odkurzacz-centralny-7lat-cyclovac-i5998275960.html

 

Wszystkich zainteresowanych instalatorów jak i przyszłych inwestorów odkurzaczy Vacuflo zapraszamy do kontaktu na priv!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, byłem instalatorem Vacuflo, obecnie jestem Cyclovac i chce nim być bo jest dobrze. Ale denerwuje mnie jedna prosta sprawa, pokusiłem się nawet o załozenie tego konta ponieważ denerwuje mnie podejście dystrybutora który zmienił z dnia na dzien front, namawiali mnie na Vacuflo, ktore mam od 5 lat i jestem bardzo zadowolony - teraz mowią że cyclovac jest super - może i jest czas pokaże.

 

Słysząłem argumenty że nie innowacyjny i się nie zmieniał, wg mnie co tam zmieniać stara sprawdzona konstrukcja działa bezproblemowo latami, cisnienie jak na początku, syfu ze szczotek nie zauwazyłem a czy filtr na szczotki nie zmniejsza chłodzenia silnika? Wszystko ma swoje plusy i minusy - owszem w pralni bym nie powiesił ale kto wiesza urzadzenie elektryczne w pralni ?

 

MOja skromna opinia Cyclovac jest dobry jak ktos szuka worka odwroconego a Vacuflo nie ma sobie równych w pełnym cyclonie, założyłem już dwa HD z pełnym ale sząłu nie było, a montowanie tego kolana od Hide a hose to jakas kompletna bzdura - panowie dystrybutorzy - przemyślcie to jeszcze.

 

 

 

ps. Czy ktoś ma namiar na nowego dystrybutora Vacuflo w Polsce? Zaznaczam że to nie strona Vacuflo.pl bo ci to od Cyclovac są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego przepraszam ale muszę ustosunkować się do Twojej wypowiedzi. Powiadasz ze wiele lat montujesz a twoje konto nie jest tylko założone aby faworyzować i promować nowa jednostkę. Mówisz, że widziałeś wady i zalety jednostek Vacuflo, a jednak wymieniasz tylko ich wady robiąc z jednostek Cyclovaca wręcz idealne jednostki bez nawet cienia wady i skazy.

Co do brudzenia elewacji, ciekawe że Cyclovac jest na rynku rok z hakiem ale już wiadomo że nie będzie brudził elewacji po 2 czy 3 latach tak jak wspomniałeś w przypadku Vacuflo. Poza tym elewacja nie będzie brudna jeśli odkurzacz będzie użytkowany do właściwych celów - nie jest to przecież odkurzacz przemysłowy.

Odnośnie mocowania jednostek na ścianie - jest to bardziej stabilny i elastyczny system, który nie przenosi drgań na instalację, niż Cyclovac. Cyclovac ma punkt podparcia idealnie na środku, w chwili odpinania kubełka i przyciśnięcia kubełka odkurzacz prawie zleciał klientce na podłogę. Nawet Beam w najnowszej serii swoich odkurzaczy powrócił do mocowania identycznego jak jest w Vacuflo - to chyba o czymś świadczy.

W Cyclovacu przez metalowy zbiornik na śmieci nie jest widoczny cykloniczny ruch powietrza tak jak to jest w Vacuflo co klient może sam zaobserwować, że faktycznie zainwestował w filtrację cykloniczną. Poza tym po co utrudniać sobie życie dźwiganiem ciężkiego, metalowego kubełka ze śmieciami?

Co do importera Cyclovaca - wiadomo, że będzie wychwalał to co sprzedaje w tej chwili, tak jak jeszcze rok temu wychwalał Vacuflo, teraz nagle zmienił zdanie mimo że jak sam napisałeś forma odkurzacza nie zmieniła się - więc jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :) Nie ważne co jest lepsze, co bardziej będzie odpowiadało klientowi - liczy się tylko żeby wcisnąć to co w danej chwili zalega na magazynie (mam nadzieję, że chociaż niektórzy dostrzegają tu sarkazm :) )

Dla mnie Twoja wypowiedź wygląda tak, jakbyś to Ty był importerem tych jednostek a nie kimś, kto przeprowadził z owym importerem wywiad na ich temat, także pozdrawiam serdecznie.

 

PS: zapraszam do obejrzenia aukcji reklamującej jednostki Cyclovac - trochę śmieszne, że firma z 55 letnim stażem musi się tak reklamować. Nawet nie ma tam opisu firmy Cyclovac, tylko jest wklejona historia firmy HP Products, która produkuje Vacuflo. Mi jest wstyd to czytać, do tego jest napisane, że teraz Vacuflo to Cyclovac - śmiech na sali.

http://allegro.pl/vacuflo-tc488q-odkurzacz-centralny-7lat-cyclovac-i5998275960.html

 

Wszystkich zainteresowanych instalatorów jak i przyszłych inwestorów odkurzaczy Vacuflo zapraszamy do kontaktu na priv!

Pozdrawiam

 

Witam ponownie,

 

Nastąpiło jakieś nieporozumienie, stąd i małe sprostowanie. Proponuję uważnie przeczytać moją wypowiedź i odpowiadać na nią bez emocji gdyż te są niewskazane, a wręcz szkodliwe.

Nie pisałem o wadach i zaletach tylko o istotnych modyfikacjach w odkurzaczach jakie wprowadziła firma Trovac w odkurzaczach Cyclovac HD w stosunku do konstrukcji Vacuflo TC. W obydwu modelach mamy separację dzięki pełnej filtracji cyklonicznej.

1. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie pisałem o brudzeniu elewacji. Ten problem występuje w przypadku odkurzaczy Vacuflo TC jak i Cyclovac HD. Można go zminimalizować ale też o tym nie pisałem.

Pisałem natomiast o tym, że odkurzacze Vacuflo TC nie posiadają filtra pyłu ze szczotek, a odkurzacze Cyclovac HD posiadają, dzięki czemu nie występuje zjawisko osadzania się grafitu na rurach i w otoczeniu odkurzacza.

2. Co do mało stabilnego systemu mocowania odkurzacza w przypadku jednostek Vacuflo TC, to jest to nie tylko moja opinia ale także moich kolegów po fachu. Z rynku też wiem, że nowe jednostki Beam są mało popularne i klienci wolą poprzednie modele, o których mówią że są porządniej wykonane (takie słyszałem opinie).

3. Nie wiem czy klientom tak zależy aby widzieli cykloniczny ruch powietrza. Wiem natomiast, że argument trwałości jest istotny (takie mam doświadczenia z kontaktów z moimi klientami, może w innych regionach Polski jest inaczej).

4. Nie jestem autorem aukcji. Mogę jedynie dodać, że skoro są osoby które wolą i chcą sprzedawać odkurzacze Cyclovac HD niż Vacuflo TC, to o czymś to świadczy.

5. Co do historii firmy Trovac, producenta odkurzaczy Cyclovac to odsyłam do źródła https://www.cyclovac.com/canada/history

 

Nie przekierowuję nikogo na moje priv i nie chcę tu niczego sprzedać, chciałem się podzielić moimi doświadczeniami.

 

ps. zakładam, że promuje Pan Vacuflo bezinteresownie i przekierowuje forumowiczów na swoje priv z czystymi intencjami udzielenia tylko i wyłącznie rzetelnej porady fachowca. Życzę duuużo sukcesów.:yes:

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...