Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Kochani dajcie sobie spokój. Przekonanych nie przekonacie. Oba rozwiązania maja swoje wady jak i zalety. Różne są także nasze oczekiwania. Jestem tylko zdziwiony, ze takich "gorących" wymian poglądów nie spowodował wątek Zsyp dla bielizny czy jakoś tam podobnie Toż to dopiero rozpusta.. :grin: . Moim zdaniem - nie chcesz nosić całego odkurzacza z plątanina rury ssącej i przewodu zasilającego to zainstaluj odkurzacz centralny. Nie chcesz nosić owiniętej 3 razy wokół szyi i biodra 9- metrowej rury - pozostań przy odkurzaczu mobilnym. Podobnie jak to, że jeśli nie chcesz znosić po brudnika ze skarpetkami po schodach zrób sobie zsyp. Wolność Tomku w swoim domku

Pozdrawiam zwaśnione strony

 

Ps. Anonimowy - przykład zabawny, przyznaję :grin: ale skarpetki nie latałyby wokół komina lecz zostałby zatrzymane w pojemniku. Mówię to jako posiadacz takiej instalacji.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2003-05-07 15:14 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

jak w takim systemie wygladaja dgniazda przylaczeniowe?

ile kosztuje jedno takie oprzylacze?

 

a co do ceny odkurzacza to bym sie nei martwil,

zawsze mozna zrobic samemu albo kupic jakis mocny tradycyjny odkurzacz i zamontowac.

orurowanie mozna zrobic bez problemu ze zwyklych rur PCV

puscic je pod katem i mozliwie duze przekroje, wtedy pociagnie nam ta instalacje kazdy odkurzacz

 

najpierw bylem przeciwko temu pomyslowi

ale podoba mi sie w tym rozwiazaniu, ze powietrze faktycznie

wylatuje z domu

a to mnie najbardziej denerwuje jak odkurzam i potem sie dusze w tym pyle kurzu ktory wylatuje na wyjsciu z odkurzacza

 

jak sie tym lepiej zainteresowac to mozna bez problemu odkurzac na mokro nawet tym odkurzaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"a co do ceny odkurzacza to bym sie nei martwil,

zawsze mozna zrobic samemu albo kupic jakis mocny tradycyjny odkurzacz i zamontowac. "

Mnie też tak sie wydawało :smile:

 

"orurowanie mozna zrobic bez problemu ze zwyklych rur PCV

puscic je pod katem i mozliwie duze przekroje, wtedy pociagnie nam ta instalacje kazdy odkurzacz"

 

Zrób orurowanie o średnicy 100cm i podłącz do zwykłego odkurzacza. Zobaczysz jak pociągnie :smile: :smile: :smile:

 

 

"jak sie tym lepiej zainteresowac to mozna bez problemu odkurzac na mokro nawet tym odkurzaczem"

 

:eek:

 

MCB

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ez mnie juz cytujecie

 

chodzi mi nie o rure ssaca ( ta ktora trzymamy w reku) tylko o rury w scianie, taka instalacja to zwiekszenie dlugosci przewodu ssacego (z normalnie okolo 3 metrow do powiedzmy... 20 metrow)

takie przedluzenie powoduje zwiekszony spadek cisnienia

a tym samym aby go pokonac potrzeba mocniejszego silnika...

jednak mozna zastosowac rury w scianach np fi 80mm (cos kolo tego jest w sprzedazy)- wtedy spadek cisnienia w "dodatkowym" przewodzie bedzie znikome i mozna bedzie zastosowac jako odkurzacz centralny zwykly odkurzacz za jakies 400 PLN

 

taki centralny odkurzacz to na prawde pole do popisu dla majsterkowicza

 

odkurzanie na mokro nie stanowi jakiegokolwiek problemu

 

jest to banalnie proste

wystarczy w piwnicy albo gdzie tam zainstalujemy nasz odkurzacz...po prostu wykonac odpowiednia komore uspokajajaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zwiekszajac srednice 2 razy spadek cisnienia spada 16 krotnie

 

oczywiscie wtedy predkosc powietrza spada 4 krotnie i dlatego

rury powinny byc gladkie i pod dosc duzym katem

 

jest to tylko pomysl

mozna go zrealizowac

albo zastosowac gotowe rozwiazanie komercyjne jakiejs firmy sprzedajacej takie odkurzacze

 

wybor nalezy do was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ważne czy ktoś po przeczytaniu tego wątku zdecyduje się na odkurzacz centralny, czy na mobilny ale istotne jest to aby decyzję swoją podjął świadomie i dlatego chciałbym przedstawić wszystkie za i przeciw.

jest wiele zalet przemawiających za mobilnymi;

bardzo dobra filtracja

możliwość regulacji siły ciągu

możliwość sterowania z rękojeści

inne funkcje, typu parksystem

mały hałas zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz

mały ciężar 3 do 4 kg

duże kółka ułatwiające przemieszczanie

bardzo poręczne (ergonomiczne) uchwyty do przenoszenia

 

a czym jest uzasadniona wysoka cena centralnego.

przecież ssawką zarówno w centralnym jak i mobilnym trzeba tak samo machać po prostu uważam że cena centralnych jest nieuzasadniona jak do tego co one oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym jest uzasadniona wysoka cena centralnego.

przecież ssawką zarówno w centralnym jak i mobilnym trzeba tak samo machać po prostu uważam że cena centralnych jest nieuzasadniona jak do tego co one oferują.

Januszek trawiłeś w sedno. :cool: Można wyszukiwać argumnety za i przeciw, ale w zasadzie wszystko sprowadza się do tego.

Masz rację, że to kosztuje o wiele za dużo. Ale dużo jest rzeczy dla domu, które kosztują o wiele za dużo a decydujemy sie na nie.

Jeszcze nie wiem,:???: czy zdecyduje się na ten luksus centralnego odkurzacza. Ale cóż pomarzyć warto, jeśli decyduję się na kominek z wkładem zamknietym, to dlaczego by nie na ..... (tu następuje wyliczanka), o ile fundusze pozwolą.

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym jest uzasadniona wysoka cena centralnego.

przecież ssawką zarówno w centralnym jak i mobilnym trzeba tak samo machać po prostu uważam że cena centralnych jest nieuzasadniona jak do tego co one oferują.

Januszek trawiłeś w sedno. :cool: Można wyszukiwać argumnety za i przeciw, ale w zasadzie wszystko sprowadza się do tego.

Masz rację, że to kosztuje o wiele za dużo. Ale dużo jest rzeczy dla domu, które kosztują o wiele za dużo a decydujemy sie na nie.

Jeszcze nie wiem,:???: czy zdecyduje się na ten luksus centralnego odkurzacza. Ale cóż pomarzyć warto, jeśli decyduję się na kominek z wkładem zamknietym, to dlaczego by nie na ..... (tu następuje wyliczanka), o ile fundusze pozwolą.

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu istnieję jeszcze ściera i wiaderko koszty też niewielkie w porównaniu z mobilnym a nie wspomnę o centralnym :grin:

a tak na poważnie zastanawiam się jaki wpływ ma centralny na wentylację zwłaszcza grawitacyjną w końcu to te same wydatki przecież to co wciągnie (chodzi o powietrze) musi skądś napłynąć do wnętrza a jakie czyste jest powietrze to widzę po oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom: 3 kondygnacje (piwnica, parter, piętro) x 80m2

W domu mam 3 odkurzacze.

1. Stary - prawie zabytek: nie używam, nie muszę pisać dlaczego

2. Nowy (3 lata) dobrej jakości - sprawny, gotowy do użytku.

3. Centralny BEAM JC2087 Seria wyciszona - poziom hałasu 60 dB (3 lata). Obecnie cena brutto to ok. $527

 

Przystępując do odkurzania moge wybrać pomiędzy 2 i 3.

Jeszcze nigdy się nie zdarzyło abym wybrał 2.

Centralnym odkurza sie wygodniej, dokładniej i bez "rozkurzania".

 

Nie wybieram "zwykłego odkurzacza" ponieważ wiem, że będę musiał oczyścić worek przed lub po sprzątaniu. W przypadku odkurzaczy wodnych podobno (info z tego wątku) zawsze trzeba czyścić pojemnik z wodą.

 

Po sprzątaniu rurę wieszam na specjalnym wieszaku przy wejściu na poddasze i tyle. "Zwykły" odkurzacz musiałbym też tam zanosić. W praktyce zawsze zostawał w którymś pokoju i pałętał się pod nogami. Owszem można zarezerwować na niego kawałek szafki, ale wolę przeznaczyć ją na inne rzeczy.

"Zwykły" odkurzacz miał też taka niemiłą cechę, że oblepiał się kurzem i trzeba było go czyścić po każdym odkurzaniu.

 

Ile kosztuje dobry odkurzacz czyli taki który zatrzyma w sobie 99,9% tego co wciągnie?

Rainbow (wspominany w tym wątku) to ok. $1000.

 

MCB

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę polemizować, bo i tak każdy decyduje sam a na swoją decyzję znajdzie sobie dowolną ilość argumentów "za" lub "przeciw". Mam domek na działce letniskowej i zawsze w czasie wakacji jest tam z nami moja mama z psem rasy owczarek alzacki. Pewno ze względu na zmianę klimatu psina intensywnie linieje. I jakiekolwiek odkurzanie powoduje, że chmary sierści fruwają po całym domu. Ponieważ po przeprowadzce do nowego domu mam zamiar nabyć drogą zakupu psinkę tejże rasy, zainstalowałam odkurzacz centralny. Owczarki uwielbiam, ale kawy z sierścią NIE :smile: To tyle.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luśka dnia 2003-05-15 21:51 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł.001

Bardzo proszę o kontakt.

Mam nadzieje iż rozwieje wszystkie wątpliwości związane z montażem - instalacją centralnego odkurzacza.

Pozdrawiam.

 

 

_________________

Pozdrawiam.

Paweł.001

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2003-05-28 14:08 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...