Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak cofnąłem się klika stron do tyłu i ciągle to Vacuflo i Cyclovac, a innych rozwiązań nie ma. Może inna marka pogodzi towarzystwo:goodnight:

 

Wątpię, żeby inna marka wszystkich pogodziła. Vacuflo ugruntował sobie pozycję na rynku odkurzaczy centralnych, mają wyłączność na pełny cyklon i inni producenci nie są zagrożeniem. Dużo sprzedaje się odkurzaczy Beam, ale to już marketing i reklama, coś jak z piecami gazowymi Viessmann, gdzie się nie obrócisz i jaką gazetę nie otworzysz to ich reklama. Reklamy Vacuflo nie widziałem, a i tak ma rzeszę zwolenników. Jakość i jeszcze raz jakość. Po co zmieniać coś co jest niezawodne i dobrze się sprzedaje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Nastąpiło jakieś nieporozumienie, stąd i małe sprostowanie. Proponuję uważnie przeczytać moją wypowiedź i odpowiadać na nią bez emocji gdyż te są niewskazane, a wręcz szkodliwe.

Nie pisałem o wadach i zaletach tylko o istotnych modyfikacjach w odkurzaczach jakie wprowadziła firma Trovac w odkurzaczach Cyclovac HD w stosunku do konstrukcji Vacuflo TC. W obydwu modelach mamy separację dzięki pełnej filtracji cyklonicznej.

1. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie pisałem o brudzeniu elewacji. Ten problem występuje w przypadku odkurzaczy Vacuflo TC jak i Cyclovac HD. Można go zminimalizować ale też o tym nie pisałem.

Pisałem natomiast o tym, że odkurzacze Vacuflo TC nie posiadają filtra pyłu ze szczotek, a odkurzacze Cyclovac HD posiadają, dzięki czemu nie występuje zjawisko osadzania się grafitu na rurach i w otoczeniu odkurzacza.

2. Co do mało stabilnego systemu mocowania odkurzacza w przypadku jednostek Vacuflo TC, to jest to nie tylko moja opinia ale także moich kolegów po fachu. Z rynku też wiem, że nowe jednostki Beam są mało popularne i klienci wolą poprzednie modele, o których mówią że są porządniej wykonane (takie słyszałem opinie).

3. Nie wiem czy klientom tak zależy aby widzieli cykloniczny ruch powietrza. Wiem natomiast, że argument trwałości jest istotny (takie mam doświadczenia z kontaktów z moimi klientami, może w innych regionach Polski jest inaczej).

4. Nie jestem autorem aukcji. Mogę jedynie dodać, że skoro są osoby które wolą i chcą sprzedawać odkurzacze Cyclovac HD niż Vacuflo TC, to o czymś to świadczy.

5. Co do historii firmy Trovac, producenta odkurzaczy Cyclovac to odsyłam do źródła https://www.cyclovac.com/canada/history

 

Nie przekierowuję nikogo na moje priv i nie chcę tu niczego sprzedać, chciałem się podzielić moimi doświadczeniami.

 

ps. zakładam, że promuje Pan Vacuflo bezinteresownie i przekierowuje forumowiczów na swoje priv z czystymi intencjami udzielenia tylko i wyłącznie rzetelnej porady fachowca. Życzę duuużo sukcesów.:yes:

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Zwykły instalator który odsyła do kanadyjskich stron z historia firmy - jeszcze czegoś takiego nie spotkałem, a skoro nie jesteś autorem aukcji to przynajmniej zobacz jej opis gdzie muszą podrabiać opisy z Vacuflo, pokazany jest przekrój jednostki Vacuflo a wciska się cyclovac.

 

 

Przekierowuję zainteresowanych ponieważ jest nowy dystrybutor w Polsce a dzwoniąc ze strony vacuflo.pl , będą ich naciągać na cyclovac albo powiedzą że nie ma, dlatego tym którzy sami podejmą decyzję mogę podać namiary.

 

 

 

Pozdrawiam

 

ps. Podsumuję tylko tak, piszecie jak fanatycy, i wklepujecie wszystko aby się zachwalić, kończę dyskusję bo szkoda mi czasu na kilka beznadziejnych stron po 10 punktów jaki to cyclovac jest fajny - ale nie oczerniajcie najlepszej firmy na rynku - wypromujcie sobie własna pozycję i dopiero działajcie.

 

Cyclovac to już chyba był w Polsce i jakoś się nie przyjął - zobaczymy jak wam pójdzie z silnikami TF po 3300 za sztukę.

Edytowane przez Lukasz_Walo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby inna marka wszystkich pogodziła. Vacuflo ugruntował sobie pozycję na rynku odkurzaczy centralnych, mają wyłączność na pełny cyklon i inni producenci nie są zagrożeniem. Dużo sprzedaje się odkurzaczy Beam, ale to już marketing i reklama, coś jak z piecami gazowymi Viessmann, gdzie się nie obrócisz i jaką gazetę nie otworzysz to ich reklama. Reklamy Vacuflo nie widziałem, a i tak ma rzeszę zwolenników. Jakość i jeszcze raz jakość. Po co zmieniać coś co jest niezawodne i dobrze się sprzedaje. Pozdrawiam.

 

ok. 8 lat temu sam ją gruntowałem i przerabiałem taka pyskówkę z dystrybutorami innych odkurzaczy, a to co było pisane na temat pełnego cyklonu....szkoda słów. Uważasz że Hp Products gra uczciwie wkładając ten sam silnik do różnych jednostek i różnicując cenę? Bo według mnie oszukuje na żywca.

 

Druga sprawa, linkowany tutaj gdzies sklep jako sprzedający Vacuflo. Zadzwoniłem tam i usłyszałem że zamiast Vacuflo proponują Aspilusa :) ...żałosny chwyt.

 

Teraz sprzedaje Cyclovaca, dlaczego pisałem juz wcześniej. Odsyłam do tego postu, bo zaczynam podejrzewać że tylko bijecie pianę nie czytając co kto pisze.

 

Małe sprostowanie, Vacuflo niema wyłaczności na czysty cyklon. amen.

 

I dajmy sobie spokój z ta pyskówką wywołana przez jednego z tu obecnych.

 

To forum ma służyć kupującym, a nie nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły instalator który odsyła do kanadyjskich stron z historia firmy - jeszcze czegoś takiego nie spotkałem, a skoro nie jesteś autorem aukcji to przynajmniej zobacz jej opis gdzie muszą podrabiać opisy z Vacuflo, pokazany jest przekrój jednostki Vacuflo a wciska się cyclovac.

 

 

Przekierowuję zainteresowanych ponieważ jest nowy dystrybutor w Polsce a dzwoniąc ze strony vacuflo.pl , będą ich naciągać na cyclovac albo powiedzą że nie ma, dlatego tym którzy sami podejmą decyzję mogę podać namiary.

 

 

 

Pozdrawiam

 

ps. Podsumuję tylko tak, piszecie jak fanatycy, i wklepujecie wszystko aby się zachwalić, kończę dyskusję bo szkoda mi czasu na kilka beznadziejnych stron po 10 punktów jaki to cyclovac jest fajny - ale nie oczerniajcie najlepszej firmy na rynku - wypromujcie sobie własna pozycję i dopiero działajcie.

 

Cyclovac to już chyba był w Polsce i jakoś się nie przyjął - zobaczymy jak wam pójdzie z silnikami TF po 3300 za sztukę.

 

Panie Walo, proszę nie sądzić po sobie. Nestety nie ma Pan monopolu na wiedzę. Czy się Panu podoba czy nie jest firma Trovac, która posiada w swojej ofercie jednostki Cyclovac HD z pełną filtracją cykloniczną, a czas pokaże...

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo proszę bez hipokryzji.

 

Sonda w tym wątku.... między innymi te profile głosowały na pewna markę......

 

Lukasz_Walo,

Lukasz_Zielinski, - tu nie jestem pewien :)

Lukasz-eposejdon,

Łukasz_Walo,

ŁukaszWP,

 

Brzmią znajomo?

 

To tyle w temacie uczciwości.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo proszę bez hipokryzji.

 

Sonda w tym wątku.... między innymi te profile głosowały na pewna markę......

 

Lukasz_Walo,

Lukasz_Zielinski, - tu nie jestem pewien :)

Lukasz-eposejdon,

Łukasz_Walo,

ŁukaszWP,

 

Brzmią znajomo?

 

To tyle w temacie uczciwości.

 

Kolego trochę się zapędziłeś, sugerujesz że wszyscy o imieniu Łukasz w Polsce to ja? Albo że jako jedyny mam takie imię? Owszem, 2 z kont są moje - 1 zostało zablokowane. Co do konta Lukasz-eposejdon jest to konto mojego pracownika, który również ma w swoim domu Vacuflo. Nie wiem jaki jest sens to tłumaczyć skoro wszystko wiesz najlepiej. Z tego co widze głosowało 40 osób a nie tylko te 3, o których mówię.

Jak widzisz nie mam problemu z uczciwością.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 8 lat temu sam ją gruntowałem i przerabiałem taka pyskówkę z dystrybutorami innych odkurzaczy, a to co było pisane na temat pełnego cyklonu....szkoda słów. Uważasz że Hp Products gra uczciwie wkładając ten sam silnik do różnych jednostek i różnicując cenę? Bo według mnie oszukuje na żywca.

 

Druga sprawa, linkowany tutaj gdzies sklep jako sprzedający Vacuflo. Zadzwoniłem tam i usłyszałem że zamiast Vacuflo proponują Aspilusa :) ...żałosny chwyt.

 

Teraz sprzedaje Cyclovaca, dlaczego pisałem juz wcześniej. Odsyłam do tego postu, bo zaczynam podejrzewać że tylko bijecie pianę nie czytając co kto pisze.

 

Małe sprostowanie, Vacuflo niema wyłaczności na czysty cyklon. amen.

 

I dajmy sobie spokój z ta pyskówką wywołana przez jednego z tu obecnych.

 

To forum ma służyć kupującym, a nie nam.

 

Mówiliśmy do tej pory o uczciwości sprzedających dany produkt a nie o producentach - nie jestem w zarządzie firmy Hp Products, żeby się wypowiadać na ten temat.

Co do sklepu, który podlinkowałem, nie chodzi o to co mówią, bo to samo robi były dystrybutor Vacuflo, który po telefonie do nich nakłania do sprzedaży Cyclovaca, gdzie klient jest zainteresowany Vacuflo. Chodzi o formę oferty sprzedaży o czym pisałem wcześniej. Owszem, w obu przypadkach jest to żałosne

Każdy sprzedaje to co chce lub woli ale powinien to robić budując swoją marke a nie podszywając się pod inną markę.

Nie uważam żeby wyrażenie mojej opinii było pyskówką, z tego co wiem mamy wolność słowa w tym kraju. Chyba że uważasz że wszyscy mają myśleć tak jak ty chcesz, to nie mam pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę,że w końcu w ankiecie pojawił się cyclovac. Pytałam się o model H715 kilka stron temu, ale nie było wtedy tutaj tylu znawców marki :)

W każdym bądź razie z poziomu użytkownika (od niedawna) jest super. Mocny, cichy, elewacji jeszcze mi nie ubrudzil :) zestaw do sprzatania jest ok , szczotki dobrej jakosci. Ze swojej strony polecam.

Co do samej instalacji mamy szufelke , vrooma i wallflexa i teraz żaluję , że nie dołożylam jeszcze jednego wallego w gornej łazience przy pralni. Cieszy się największą popularnościa :)

Ale korzystamy z każdej opcji, w zależności od potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę,że w końcu w ankiecie pojawił się cyclovac. Pytałam się o model H715 kilka stron temu, ale nie było wtedy tutaj tylu znawców marki :)

W każdym bądź razie z poziomu użytkownika (od niedawna) jest super. Mocny, cichy, elewacji jeszcze mi nie ubrudzil :) zestaw do sprzatania jest ok , szczotki dobrej jakosci. Ze swojej strony polecam.

Co do samej instalacji mamy szufelke , vrooma i wallflexa i teraz żaluję , że nie dołożylam jeszcze jednego wallego w gornej łazience przy pralni. Cieszy się największą popularnościa :)

Ale korzystamy z każdej opcji, w zależności od potrzeby.

 

Gratuluję bardzo dobrego wyboru! Cyclovac H715 to jedna z najlepszych konstrukcji dostępnych na rynku. Posiada filtr pyłu ze szczotek silnika więc na pewno grafit nie pobrudzi otoczenia odkurzacza (odkurzacz może być powieszony w czystych pomieszczeniach). Co do brudzenia elewacji to w tym modelu ten problem nie występuje. Problem brudzenia elewacji dotyczy odkurzaczy z pełną separacją cykloniczną.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok tylko ponad 4k za odkurzacz domowy to trochę za dużo.

 

stoję przed wyborem jednostki centralnej w chwili obecnej do instalacji mam podłączony odkurzacz Festoola w włącznik którego wlutowałem kable żeby startował automatycznie po wciśnięciu przycisku w rączce węża....

 

z pozycji klienta wolę czytać merytoryczne wypowiedzi 'lepszości' jednego produktu nad drugim, zwykła opisana wyżej 'pyskówka' sprzedawców produktu x czy y zniechęca mnie do zakupu któregokolwiek z nich.

Edytowane przez majsterrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok tylko ponad 4k za odkurzacz domowy to trochę za dużo.

 

stoję przed wyborem jednostki centralnej w chwili obecnej do instalacji mam podłączony odkurzacz Festoola w włącznik którego wlutowałem kable żeby startował automatycznie po wciśnięciu przycisku w rączce węża....

 

z pozycji klienta wolę czytać merytoryczne wypowiedzi 'lepszości' jednego produktu nad drugim, zwykła opisana wyżej 'pyskówka' sprzedawców produktu x czy y zniechęca mnie do zakupu któregokolwiek z nich.

 

Popieram:yes:

Za swojego Vacuflo FC500 dałem <2000zł, a najtańszy Cyclovac to koszt 3200zł. Nie każdy chce wydać tyle na głupi odkurzacz... Przy takich cenach Cyclovac i braku na rynku tańszych Vacuflo prędzej poszedł bym w Profi, który przynajmniej ma normalne ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok tylko ponad 4k za odkurzacz domowy to trochę za dużo.

 

stoję przed wyborem jednostki centralnej w chwili obecnej do instalacji mam podłączony odkurzacz Festoola w włącznik którego wlutowałem kable żeby startował automatycznie po wciśnięciu przycisku w rączce węża....

 

z pozycji klienta wolę czytać merytoryczne wypowiedzi 'lepszości' jednego produktu nad drugim, zwykła opisana wyżej 'pyskówka' sprzedawców produktu x czy y zniechęca mnie do zakupu któregokolwiek z nich.

 

Nie wiem jaka jest instalacja aby cokolwiek zaproponować.

Proponuję kontakt mailowy [email protected] lub telefoniczny 601781801

 

 

Co do jednostek Vacuflo FC500 to były to wyprzedawane budżetowe wersje FC570 (2680 pln) z filtrem, a "dyskusja " była na temat Vacuflo serii TC czyli cyklonicznych które na pewno nie kosztują 2000 PLN. :)

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jednostek Vacuflo FC500 to były to wyprzedawane budżetowe wersje FC570 (2680 pln) z filtrem, a "dyskusja " była na temat Vacuflo serii TC czyli cyklonicznych które na pewno nie kosztują 2000 PLN. :)

 

A co to znaczy budżetowe?, różnice poproszę, oprócz koloru obudowy...;)

A temat dyskusji brzmi "Odkurzacz centralny - jakiej firmy zakupić?" To grupa Was - sprzedawców urządziła tu sobie prywatny folwark do promowania marek i modeli które Wam pasują... Inwestorzy poszukujący informacji na tym forum raczej nie tego oczekują:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok tylko ponad 4k za odkurzacz domowy to trochę za dużo.

 

stoję przed wyborem jednostki centralnej w chwili obecnej do instalacji mam podłączony odkurzacz Festoola w włącznik którego wlutowałem kable żeby startował automatycznie po wciśnięciu przycisku w rączce węża....

 

z pozycji klienta wolę czytać merytoryczne wypowiedzi 'lepszości' jednego produktu nad drugim, zwykła opisana wyżej 'pyskówka' sprzedawców produktu x czy y zniechęca mnie do zakupu któregokolwiek z nich.

 

mozesz skorzystać z innych firm, wszem trafiaja się rodzynki poniżej 2000 zł z tym że w takim wypadku nie polepszysz nic w porównaniu do jednostki ktora masz teraz.

 

 

W przedziale cenowym około 2000-2500 zł z sinikiem By-pass szukaj Puma Vac, Aspilusa, Optimus, Canavac i Vacuflo ( jednostki beda dostępne za około 1 miesiac Fc570 i Fc670 ) .

 

JA z kolei ze swojego doświadczenia wystrzegał bym się jednostek na P.

 

 

Jeżeli już szukasz jednostkę to zwróć uwagę na rodzaj filtracji - Jeżeli jednostka ma kosztować powyżej 3-3,5 tysiąca to po co płacić za modele które maja filtry i nie różnia się niczym od modeli za 2 k ?

 

Jeżeli jużw ybierasz najtańsze zwróć uwagę na producenta silnika, poproś sprzedawcę o dokładny opis, ewentualnie specyfikację silnika itp. przy tym ostatnim sprawdzisz czy dany sprzedawca w ogole interesuje się co sprzedaje czy tylko przerzuca towar i nie zależy mu na marce a w przypadku problemów odeśle cię do producenta.

 

Druga ważna rzecz to filtr - kup taki który nie generuje zbyt dużych kosztów i abyś nie musiał go wymieniać co poł roku na nowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz skorzystać z innych firm, wszem trafiaja się rodzynki poniżej 2000 zł z tym że w takim wypadku nie polepszysz nic w porównaniu do jednostki ktora masz teraz.

 

 

 

W przedziale cenowym około 2000-2500 zł z sinikiem By-pass szukaj Puma Vac, Aspilusa, Optimus, Canavac i Vacuflo ( jednostki beda dostępne za około 1 miesiac Fc570 i Fc670 ) .

 

JA z kolei ze swojego doświadczenia wystrzegał bym się jednostek na P.

 

 

Jeżeli już szukasz jednostkę to zwróć uwagę na rodzaj filtracji - Jeżeli jednostka ma kosztować powyżej 3-3,5 tysiąca to po co płacić za modele które maja filtry i nie różnia się niczym od modeli za 2 k ?

 

Jeżeli jużw ybierasz najtańsze zwróć uwagę na producenta silnika, poproś sprzedawcę o dokładny opis, ewentualnie specyfikację silnika itp. przy tym ostatnim sprawdzisz czy dany sprzedawca w ogole interesuje się co sprzedaje czy tylko przerzuca towar i nie zależy mu na marce a w przypadku problemów odeśle cię do producenta.

 

Druga ważna rzecz to filtr - kup taki który nie generuje zbyt dużych kosztów i abyś nie musiał go wymieniać co poł roku na nowy.

 

Pozdrawiam

 

Łukasz, wszystko ok, ale czemu nie nazywasz rzeczy po imieniu:

Jeśli kosiarka to silnik Briggs&Stratton.

Jeśli odkurzacz centralny to silnik Ametek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do silników odkurzaczy centralnych to według moich doświadczeń nie można powiedzieć, że jeden producent jest najlepszy. Znam obecnie 3-ech renomowanych producentów: Domel, Ametek oraz Electromotor i każdy z nich ma na pewno bardziej i mniej udane konstrukcje. Miałem przypadki w swojej karierze, że całe serie odkurzaczy z topowymi silnikami nie wytrzymywały 1 - 2 lat, a producent dawał 5 lat gwarancji.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć!

1. Szukam możliwie jak najcichszego odkurzacza centralnego. Na jakich firmach/modelach skupić się?

2. Czy w Cyclovac H615, który ma wlot powietrza z obu stron, można korzystać na raz z obu wlotów (część instalacji podpięta do jednego, część do drugiego)? Strasznie uprościło by to mi instalację.

3. Czym się różni wersja Black Edition od zwykłej, nie "Balck Edition" (poza +10 do lansu)?

4. Gdzie w Poznaniu mogę obejrzeć "na żywo" Cyclovaki?

5. Czy wylot odkurzacza centralnego mogę wpiąć do wylotu powietrza z wentylacji mechanicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak piszesz H615 film

2. Nie można jednocześnie, bo wtedy podzielisz siłę ssącą dokładnie na dwa. Tak jak to opisujesz tak, ale i tak będziesz mógł korzystać tylko z jednej instalacji w tym samym czasie. Ponadto nie będziesz mógł stosować worka jednorazowego.

3. Praktycznie niczym, akurat 10 lat gwarancji maja oba H615. BE ma dodatkowo gwarancję na zestaw 5 lat o teraz jest do niego szufelka Kit Vac za free.

4. Nie wiem, u mnie możesz kupić.

5. Pytanie do speców od wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informacje:

1. Jak przygotować punkty (chodzi o końcówki instalacji, które mamy przygotować), aby można było potem przyłączyć szufelkę pod szafą w wiatrołapie a drugi planowany punkt, to vroom w szafce kuchennej.

2. Na jakiej wysokości od podłogi najlepiej zrobić taki punkt pod vrooma?

3. Ten pierwszy punkt pod szufelkę pójdzie od góry, czy zrobić instalację (to samo odejście) w tym miejscu na kształt U, jak piszą w literaturze?

4. Odejście do punktów vrooma będzie dochodziło od boku na wys. ok. 20 cm od podłogi, robić U przed samym punktem?

Edytowane przez nk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...