Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Proszę o informacje:

1. Jak przygotować punkty (chodzi o końcówki instalacji, które mamy przygotować), aby można było potem przyłączyć szufelkę pod szafą w wiatrołapie a drugi planowany punkt, to vroom w szafce kuchennej.

2. Na jakiej wysokości od podłogi najlepiej zrobić taki punkt pod vrooma?

3. Ten pierwszy punkt pod szufelkę pójdzie od góry, czy zrobić instalację (to samo odejście) w tym miejscu na kształt U, jak piszą w literaturze?

4. Odejście do punktów vrooma będzie dochodziło od boku na wys. ok. 20 cm od podłogi, robić U przed samym punktem?

 

1. W obu przypadkach wystarczy wystająca rura z posadzki. Należy zwrócić uwagę aby nie była przy samej ścianie (ponieważ tam może trafić się noga od szafki) i nie planowanym miejscu na zmywarkę. Jednak w wiatrołapie zrezygnowałbym z szufelki na rzecz Wally Flexa.

2. Jak wyżej

3. ?

4. ?

 

Nie wszystkie pytania rozumiem :), proszę zadzwonić wszystko wyjaśnię

 

601781801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

W kuchni okazało się że płytka montażowa została zamontowana za szafką z szufladami. Mam pytanie jak teraz wyjść kolankiem z płytki montażowej aby przejść około 50 cm w bok do szafki z drzwiczkami aby następnie w niej zamontować Vrooma lub Wally flexa. Dodam że miedzy szafkami a ścianą będzie około 5-6 cm miejsca.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W kuchni okazało się że płytka montażowa została zamontowana za szafką z szufladami. Mam pytanie jak teraz wyjść kolankiem z płytki montażowej aby przejść około 50 cm w bok do szafki z drzwiczkami aby następnie w niej zamontować Vrooma lub Wally flexa. Dodam że miedzy szafkami a ścianą będzie około 5-6 cm miejsca.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Witam panie Tomaszu, w takim przypadku musi pan zastosować przyłącze redukcyjne miedzy płytkę a rozmiar podejścia 42 mm ( nie są to orginalne rozwiązania ale ostatnio taki sam przypadek przerabialiśmy z klientem w łazience z szafka pod umywalką i dało radę )pod Vroom i jest to w pana przypadku 2" pod Vroom i pod Wally flexa potrzeba płytkę montażową ale w mojej opinii do zamontowania w szafce najlepiej sprawdza się Vroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Podoba mi się ten Cyclovac. Będę raczej celował w niego.

 

Dziś zacząłem montaż instalacji. Póki co zrobiliśmy około 35%. Reszta pewnie w weekend za dwa tygodnie. Rury tnę gumówką i graduję od zewnątrz oraz od wewnątrz. Z początku szło bardzo koślawo, ale szybko nabrałem wprawy.

 

Jedno z gniazd jest tak usytuowane, że podejście do niego znajduje się po drugiej stronie ściany, w szachcie instalacyjnym. Przez to pomiędzy płytką ssącą a kolankiem ostrym 90st. mam poziomą rurę około 12cm. Może tak być?

 

Dla łuku 90st. stosuje się przelicznik 3m, dla kolanka 45st. przelicznik wynosi 1,5m a jaki przelicznik stosuje się dla kolanka 30st. i jaki dla obejścia instalacyjnego?

 

Czy przy pionowym podejściu do odkurzacza warto zastosować elastyczną przekładkę oddzielającą rurę od ściany. Będzie ciszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W obu przypadkach wystarczy wystająca rura z posadzki. Należy zwrócić uwagę aby nie była przy samej ścianie (ponieważ tam może trafić się noga od szafki) i nie planowanym miejscu na zmywarkę. Jednak w wiatrołapie zrezygnowałbym z szufelki na rzecz Wally Flexa.

2. Jak wyżej

Dziękuję bardzo za pomoc. Poogladałem, poczytałem, faktycznie zrezygnujemy z szufelki na rzecz Wally Flexa. Cały czas się zastanawiałem jaka jest korzyść z szufelki, do której i tak muszę wszystko pozbierać i przybliżyć miotłą.

Wrócę do tematu, zwłaszcza jednostki centralnej za jakiś czas...

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś je dystrybuowałem. Niestety nikt nie jest w stanie mnie przekonać do systemu split w warunkach domowych. Jeśli zależy Ci na "cyklonie" to proponuję modele Cyclovac HD 800C i 801C. Jeśli nie to do końca marca jest atrakcyjna promocja na Cyclovac H615 Black Edition, z 10 letnia gwarancją na jednostkę i 5 letnia na zestaw sprzątający plus szufelka gratis.

 

Możemy się też spotkać na miejscu i porozmawiać na temat różnych modeli.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś je dystrybuowałem. Niestety nikt nie jest w stanie mnie przekonać do systemu split w warunkach domowych. Jeśli zależy Ci na "cyklonie" to proponuję modele Cyclova

c HD 800C i 801C. Jeśli nie to do końca marca jest atrakcyjna promocja na Cyclovac H615 Black Edition, z 10 letnia gwarancją na jednostkę i 5 letnia na zestaw sprzątający plus szufelka gratis.

 

Możemy się też spotkać na miejscu i porozmawiać na temat różnych modeli.

 

Jeśli zależy ci na cyklonie to cyclovac? Dobre!

Zero obiektywizmu, każdy proponuje to na czym zarabia, bez względu czy to dobre rozwiązanie dla klienta czy całkiem do dupy.

Na forum o kominkach zapytałem o wkład z płaszczem. Ktoś polecił mi Brunnera za prawie 30 tys, nie dlatego, że jest cudem kominkowym a dlatego, że nimi handluje (jak później doczytałem).

Od dzisiaj nie pytam o nic na żadnym forum. Nikt nie doradzi z serca bądź wiedzy, tylko wszystkie te porady są przepuszczone przez pryzmat pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to ja Ci napisałem o brunnerze ale Ty kompletnie nie łapiesz ironii. Weź Ty przeczytaj jeszcze raz ten post i zobacz, że na końcu jest emotikonka. Do tego nie jestem żadnym handlarzem i nie mam nic wspólnego z kominkami poza tym, że jestem użytkownikiem takiego i do tego polskiego. Masakra jak ludzie kłamią i przeinaczają to co jest na forum pisane a potem wychodzą takie badziewia. Weź Ty napisz gdzie to "później doczytałeś", że handluję kominkami. Głupota ludzka nie zna granic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to ja Ci napisałem o brunnerze ale Ty kompletnie nie łapiesz ironii. Weź Ty przeczytaj jeszcze raz ten post i zobacz, że na końcu jest emotikonka. Do tego nie jestem żadnym handlarzem i nie mam nic wspólnego z kominkami poza tym, że jestem użytkownikiem takiego i do teg

o polskiego. Masakra jak ludzie kłamią i przeinaczają to co jest na forum pisane a potem wychodzą takie badziewia. Weź Ty napisz gdzie to "później doczytałeś", że handluję kominkami. Głupota ludzka nie zna granic :)

 

Widzę permenentne śledzenie moich wpisów. Piszę o wkładach za ok 6-7 tys a Ty wyskakujesz z Brunerem za prawie 30. Robisz sobie jaja z ludzi. Nawet gdybym miał dużo kasy to nie dał bym za sam wkład wodny 30 tys. A na emotikony nie zwracam uwagi, bo w co drugim poście jest ich nasrane bez umiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj sobie moje kolejne wpisy, w których napisałem Ci o polskich dobrych kominkach za 6-7 tys. Radzę Ci zrezygnować z czytania forum bo kompletnie nie umiesz z tego korzystać. Też jestem na etapie wykańczania domu i też akurat rozpoznaje temat centralnego odkurzacza. Dlatego czytam ten dział i inne. Pisząc o brunerze odniosłeś się bezpośrednio do mnie. Ponawiam pytanie gdzie doczytałeś, że handluję brunnerami. A może sam sobie to dopowiedziałeś, żeby uwiarygodnić swoją chorą wyobraźnię ;) Edytowane przez MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj sobie moje kolejne wpisy, w których napisałem Ci o polskich

dobrych kominkach za 6-7 tys. Radzę Ci zrezygnować z czytania forum bo kompletnie nie umiesz z tego korzystać. Też jestem na etapie wykańczania domu i też akurat rozpoznaje temat centralnego odkurzacza. Dlatego czytam ten dział i inne. Pisząc o brunerze odniosłeś się bezpośrednio do mnie. Ponawiam pytanie gdzie doczytałeś, że handluję brunnerami. A może sam sobie to dopowiedziałeś, żeby uwiarygodnić swoją chorą wyobraźnię ;)

 

Zwracam honor, pomyliłem się, Ty nie handlujesz kominkami. To kilku innych.

Po kilkumiesięcznym czytaniu forum (tego i podobnych) stwierdzam, że najlepszym doradcą jest zdrowy rozsądek oraz intuicja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KłÓtnie, stary, kłÓtnie. Jest jeden wspaniały sposób na takie sytuacje. Najgorszym przekleństwem żeglarza jest flauta. Ze sztormem można walczyć, z flautą nie sposób. Mówiąc wprost nie odpisywać delikwentowi. Trudno kłócić się ze sobą samym : -)

 

Spróbuję jeszcze raz.

Kładę orurowanie w domu, i mam wieeeeele wątpliwości:

1. Czy prawidłową jest sytuacja, kiedy pomiędzy płytką montażową a kolankiem bezpieczeństwa jest 10 cm poziomej rury?

2. Czy przy podejściu do Vrooma i do Wally Fleksa stosuje się kolanko bezpieczeństwa?

3. Czy jest błędem zastosowanie podejścia, które nigdy nie będzie używane? Nie wiem jeszcze, gdzie w kuchni będzie zamontowany Vroom i chciałbym zrobić dwa podejścia, przy czym ostatecznie jedno na pewno będzie używane, drugie na pewno nie będzie używane.

4. Jaki przelicznik (w metrach) stosuje się dla kolanka 30 stopni oraz dla obejścia instalacyjnego?

5. Czy odizolowanie od kafelek pionowego odcinka rury prowadzącej od odkurzacza do instalacji rozprowadzonej w podłodze, przekładką elastyczną, wpłynie na zmniejszenie głośności instalacji?

6. Mam w podłodze 2 x 5 cm styropianu. Czy można część instalacji poprowadzić w górnej warstwie styropianu? Skutkuje to czymś szkodliwym? Mam w kotłowni poprowadzone rurki od wody i za cholerę nie da się przecisnąć pomiędzy nimi instalacji odkurzacza.

 

Wiem że znacznie prościej pisze się na tematy jednostek centralnych i trudno oczekiwać że instalatorzy będą zdradzali swoje „tajemnice”, ale może choć na kilka pytań ktoś mi odpowie?

Edytowane przez pawelpiwowarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KłÓtnie, stary, kłÓtnie. Jest jeden wspaniały sposób na takie sytuacje. Najgorszym przekleństwem żeglarza jest flauta. Ze sztormem można walczyć, z flautą nie sposób. Mówiąc wprost nie odpisywać delikwentowi. Trudno kłócić się ze sobą samym : -)

 

Spróbuję jeszcze raz.

Kładę orurowanie w domu, i mam wieeeeele wątpliwości:

1. Czy prawidłową jest sytuacja, kiedy pomiędzy płytką montażową a kolankiem bezpieczeństwa jest 10 cm poziomej rury?

2. Czy przy podejściu do Vrooma i do Wally Fleksa stosuje się kolanko bezpieczeństwa?

3. Czy jest błędem zastosowanie podejścia, które nigdy nie będzie używane? Nie wiem jeszcze, gdzie w kuchni będzie zamontowany Vroom i chciałbym zrobić dwa podejścia, przy czym ostatecznie jedno na pewno będzie używane, drugie na pewno nie będzie używane.

4. Jaki przelicznik (w metrach) stosuje się dla kolanka 30 stopni oraz dla obejścia instalacyjnego?

5. Czy odizolowanie od kafelek pionowego odcinka rury prowadzącej od odkurzacza do instalacji rozprowadzonej w podłodze, przekładką elastyczną, wpłynie na zmniejszenie głośności instalacji?

6. Mam w podłodze 2 x 5 cm styropianu. Czy można część instalacji poprowadzić w górnej warstwie styropianu? Skutkuje to czymś szkodliwym? Mam w kotłowni poprowadzone rurki od wody i za cholerę nie da się przecisnąć pomiędzy nimi instalacji odkurzacza.

 

Wiem że znacznie prościej pisze się na tematy jednostek centralnych i trudno oczekiwać że instalatorzy będą zdradzali swoje „tajemnice”, ale może choć na kilka pytań ktoś mi odpowie?

Cześć,

Napiszę co wiem:)

odnośnie pkt 1 - kolanko bezpieczeństwa powinno być tuż za płytką. Pełni ono rolę filtra, który nie przepuszcza problematycznych (dla instalacji) zanieczyszczeń. Wszystko co "przeleci" przez kolanko bezpieczeństwa później już bez problemu powinno przelecieć przez kolejne kolana, które są łagodnie. Jeżeli masz taki układ, że kolanko bezpieczeństwa znajduje się 10 cm dalej za płytką to można by to zaakceptować, tylko weź pod uwagę, że jak coś się "zawiesi" na nim to będziesz dłubał aby to sięgnąć. Coś jak naprawa tłumika przez wydech:)

odnośnie pkt 2 - Tak za Vroomem powinno się stosować kolanko bezpieczeństwa, co do WallyFlexa to jest on z reguły montowany na płytce montażowej, za którą znajduje się kolanko bezpieczeństwa, więc tez tak.

odnośnie pkt 3 - możesz tak zrobić ale pamiętaj aby później przy wybraniu właściwego podejścia porządnie to drugie zaślepić aby nie było nieszczelności.

odnośnie pkt 4 - dla kolanka 45% stosuje się przelicznik, o ile dobrze pamiętam - 1,2m, więc dla 30% możesz przyjąć np. 1,1m. Myślę, że dużego błędu nie popełnisz. Co do kształtki obejściowej to jej nie stosuję i nie polecam. Miałem z nią duuużo problemów.

odnośnie pkt 5 - głośność samej instalacji jest praktycznie żadna, chyba że jest dziurawa:). Myślę, że takie rozwiązanie nie ma sensu.

odnośnie pkt 6 - możesz poprowadzić instalację w górnej warstwie styropianu, bez żadnej szkodliwości.

 

Co mogę polecić to zrób próbę szczelności przed zakryciem instalacji i zrób zdjęcia umiejscowienia rur. Mi to wiele razy uratowało d....

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...