Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Witam,

 

Niedługo będziemy musieli wybrać i zakupić odkurzacz centralny. Zaproponowano nam odkurzacz VacuMaid S1570 Split, co myślicie na temat tych odkurzaczy? Czy warto? Czy może coś innego ? Dodam tylko że szwagier użytkuje od 8 lat VacuMaid S1570, jak na razie nie narzekali.

Nikt się nie wypowie na temat odkurzaczy tej firmy? Może coś innego polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Zdecydowałem się na zakup Vacuflo TC 488q. Czy na forum jest jakiś dystrybutor, u którego mógłbym kupić go w dobrej cenie? Ewentualnie może ktoś z użytkowników mógłby polecić jakiegoś dystrybutora, u którego mógłbym kupić jednostkę centralną bez przepłacania? Proszę uprzejmie o informacje na priv. Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o opinię odnośnie odkurzacza centralnego AEG Oxygen 860. Co o nim myślicie? Czy warto go zakupić czy też może polecilibyście jakiś inny konkretny model innego producenta? Jeśli tak to jaki?

 

Według mnie jest głośny 67dB, ma niezbyt imponujące podciśnienie 29 kPa.

 

Jeśli więc ma Pan blisko sąsiadów lub mieszka w szeregowcu to odradzam.

Nie wiem do jakiej instalacji ma być przeznaczony.

 

Proszę o kontakt na priv lub tel. 601-781-801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zasięgnąć opinii odnośnie zakupu odkurzacza Husky PRO100 lub Duovac Asteria.

Waham się pomiędzy wyborem. Czy kto mi może powiedzieć coś o firmie, ewentualnym podejściu do klienta w sprawach reklamacji. Czy serwis jest OK, czy też wymyślają bzdury i nie chcą uznawać reklamacji? Jak sprawa z użytkowaniem, czy te jednostki sprawiają problem? Husky ma silnik Domel a Duovac Ametek-Lamb. Różnica w gwarancji 5 do 25 lat na korzyść Duovaca - ale to mało dla mnie istotne, bo. w innych kwajach w Europie Husky ma 25 lat gwarancji na ten model a na Duovac 5, więc to margetingowy zabieg. Co byście wybrali?

z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam serdecznie, ponieważ za kilka dni muszę kupić jednostkę centralną chciałam zapytać Was o radę. Niestety sama zbytnio dobrze nie orientuję się w temacie odkurzaczy centralnych i byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)

 

Na początek muszę określić długość rur. Jedni mówią, że ma to być najdłuższy odcinek, z kolei gdzieś na stronie Beam przeczytałam, że musi to być suma całej instalacji. A z Vacuflo jak to jest? Trzeba zmierzyć najdłuższy odcinek czy całą instalację?

 

Drugie pytanie: Jak dokładnie policzyć długość rur? Chodzi mi o załamania. Czy to prawda, że kolano 90 stopni odpowiada oporom, jakie stawia prosta rura długości 3m?

Czyli sumuje rury po prostej i dodaje dodatkowo 3m na każdym kolanku?

 

Nie wiem, może to głupie pytania :oops: ale mam małe pojęcie w tym temacie i zbyt mało czasu żeby się coś dowiedzieć :(

 

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ponieważ za kilka dni muszę kupić jednostkę centralną chciałam zapytać Was o radę. Niestety sama zbytnio dobrze nie orientuję się w temacie odkurzaczy centralnych i byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)

 

Na początek muszę określić długość rur. Jedni mówią, że ma to być najdłuższy odcinek, z kolei gdzieś na stronie Beam przeczytałam, że musi to być suma całej instalacji. A z Vacuflo jak to jest? Trzeba zmierzyć najdłuższy odcinek czy całą instalację?

 

Drugie pytanie: Jak dokładnie policzyć długość rur? Chodzi mi o załamania. Czy to prawda, że kolano 90 stopni odpowiada oporom, jakie stawia prosta rura długości 3m?

Czyli sumuje rury po prostej i dodaje dodatkowo 3m na każdym kolanku?

 

Nie wiem, może to głupie pytania :oops: ale mam małe pojęcie w tym temacie i zbyt mało czasu żeby się coś dowiedzieć :(

 

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc :)

 

Muszę Cie zmartwić, Vacuflo na chwilę obecną nie dostępne w Polsce - brak dystrybutora. Też chciałem i kicha. Co do odległości to liczy się najdalsze gniazdo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema głupich pytań :)

 

Tylko najdłuższy odcinek, ponieważ tylko jeden odcinek pracuje. I niema znaczenia jaki to odkurzacz.

Poniżej podaje ekwiwalenty łuków.

90 - 1,2m

45 - 0,8m

 

Ale to i tak nie wszystko, tak samo jak liczba gniazd. Najlepiej jest porozmawiać na ten temat. Zapraszam do rozmowy, a na pewno pomogę dobrać jednostkę centralną dopasowana do Pani potrzeb i instalacji.

 

Z poważaniem CL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cie zmartwić, Vacuflo na chwilę obecną nie dostępne w Polsce - brak dystrybutora. Też chciałem i kicha. Co do odległości to liczy się najdalsze gniazdo. Pozdrawiam.

 

Dzięki za info. Rzeczywiście są niedostępne. No cóż, wracamy do punktu wyjścia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema głupich pytań :)

 

Tylko najdłuższy odcinek, ponieważ tylko jeden odcinek pracuje. I niema znaczenia jaki to odkurzacz.

Poniżej podaje ekwiwalenty łuków.

90 - 1,2m

45 - 0,8m

 

Ale to i tak nie wszystko, tak samo jak liczba gniazd. Najlepiej jest porozmawiać na ten temat. Zapraszam do rozmowy, a na pewno pomogę dobrać jednostkę centralną dopasowana do Pani potrzeb i instalacji.

 

Z poważaniem CL

 

 

 

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Może teraz bardziej uściślę moje pytanie: jaką jednostkę dobrać?

 

Zmierzyłam najdłuższy odcinek, dodałam wszystkie łuki i wyszło, że najdłuższa linia rurociągu od jednostki do gniazda wynosi 33m.

 

Zamontowane jest 4 gniazda i 2 szufelki

 

Wrzucam poglądowe zdjęcie całej instalacji (niebieska linia) :)

 

http://images76.fotosik.pl/644/7c3222a6929d1863med.jpg

 

Jeśli chodzi o jednostkę to wolałabym cyklon

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem Vacuflo serii TC jest teraz Cyclovac serii HD

 

Vacuflo 488Q jest Caclovac HD800C

Vacuflo 588Q jest Cyclovac HD801C

 

Wystarczy mniejsza jednostka czyli HD800C

 

Poniżej różnice

 

Parametr Vacuflo

Filtr pyłu węglowego* : brak

Gwarancja : 7 lat

 

Parametr Cyclovac

Filtr pyłu węglowego*: Tak

Gwarancja: 10 lat

 

Filtr pyłu węglowego jest odpowiedzialny za zatrzymywanie pyłu ze szczotek silnika. Ponieważ w obu przypadkach sa to silniki typu bypass czyli chłodzone powietrzem z pomieszczenia w którym wisi jednostka to pył osadzał sią w okolicy odkurzacza ( meble, ściany, rury itp). W przypadku Cyclovac'a tej niedogodności niema,

 

Poza tym jako dystrybutor zauważyłem większa kulturę pracy Cyclovac'a w stosunku do Vacuflo,

 

 

Tak naprawdę każdy odkurzacz ma cyklon, mniejszy lub większy. Tajemnica tkwi w odwrócony stożku.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem Vacuflo serii TC jest teraz Cyclovac serii HD

 

Vacuflo 488Q jest Caclovac HD800C

Vacuflo 588Q jest Cyclovac HD801C

 

Wystarczy mniejsza jednostka czyli HD800C

 

Poniżej różnice

 

Parametr Vacuflo

Filtr pyłu węglowego* : brak

Gwarancja : 7 lat

 

Parametr Cyclovac

Filtr pyłu węglowego*: Tak

Gwarancja: 10 lat

 

Filtr pyłu węglowego jest odpowiedzialny za zatrzymywanie pyłu ze szczotek silnika. Ponieważ w obu przypadkach sa to silniki typu bypass czyli chłodzone powietrzem z pomieszczenia w którym wisi jednostka to pył osadzał sią w okolicy odkurzacza ( meble, ściany, rury itp). W przypadku Cyclovac'a tej niedogodności niema,

 

Poza tym jako dystrybutor zauważyłem większa kulturę pracy Cyclovac'a w stosunku do Vacuflo,

 

 

Tak naprawdę każdy odkurzacz ma cyklon, mniejszy lub większy. Tajemnica tkwi w odwrócony stożku.

 

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Za chwilę na spokojnie przeanalizuję wszystko.

 

A jeśli chodzi o odkurzacze cyklonowe to czy Beam sc355 jest cyklonem? Bo ma jakiś tam filtr w postaci odwróconego worka (zupełnie nie wiem co to jest) i gniazdo w obudowie a z tego co gdzieś przeczytałam to cyklony nie mogą mieć takiego gniazda. Więc jak to jest faktycznie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem, każdy odkurzacz centralny ma pewien rodzaju cyklon. Jest tak dlatego że w każdym powietrze porusza sie ruchem dookoła cylindra jakim jest jego obudowa. Nie oznacza to że jest odkurzacz cykloniczny, żaden Beam na pewno nim nie jest.

 

Byłem kiedys dystrybutorem tej marki i mogę o niej sporo powiedzieć, ale nie na tym forum.

 

Zapraszam do rozmowy telefonicznej. 601-781-801

 

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Moi Drodzy, i ja stoję przed wyborem OC, czytam Was od jakiegoś czasu i sądzę że dystrybutor/ monter OC na siłę chce mnie namówić na Cyclovac, gdy zapytałam o ofertę na Vacuflo.... ;)

Zresztą, do żadnej marki specjalnie nie jestem jeszcze przywiązana, ale wolałabym usłyszeć/ przeczytać poważną argumentację a tak raczej w tym przypadku nie jest...

Chciałabym OC z pełnym cyklonem, nie chcę się "bawić" w jakieś worki, filtry etc. Tyle- by raz na jakiś czas opróżnić pojemnik i tyle. Ładny też nie musi być- będzie wisiał w garażu, a to nie moje tylko męża "królestwo" :p

 

Zadałam pytanie o wycenę na Vacuflo TC288 z 2 systemami Retraflex (parter+ piętro)- z uwzględnieniem sprzętów/ urządzeń, jak i całej instalacji + montaż. Do rozważenia jako opcja dodatkowa: Vroom w garażu. Dodam, że argument pt. któraś tam jednostka jest teraz niedostępna i trzeba czekać x m-cy- nie ma znaczenia, bo sama jednostka centralna będzie mi potrzebna za kilka m-cy, teraz chciałabym ułożyć dobrze, bez większego kucia instalacje.

 

I odpowiedź jaką dostałam, to że ten model "nie podoła" dwóm RTF i Vacuflo właściwie to nie ma modelu, który by temu podoła.... :eek: i zrobił wycenę na model CycloVac model H715.

 

Dodam, że dom ma 144 m2....

 

Podpowiedzcie proszę, jaką jednostkę na taki układ mam wybrać? I czy rura o długości 9 m na pewno wystarczy? Mam wątpliwości ....

 

P.S. Wrzucam rzuty z oznaczeniem j.centr.+ RTF na obu poziomach, oraz rzuty pierwotne budynku by można się było odnieść do wymiarów.Dom z CH3- rzuty z nr pomieszczeń1.jpg

Dom z CH3- rzuty z nr pomieszczeń2.jpg

Dom z CH3- rzuty z nr pomieszczeń1.jpg

Dom z CH3- rzuty z nr pomieszczeń2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

H715 to dobry odkurzacz, lecz dla tej instalacji na wyrost. Aczkolwiek cena jest na niego w chwili obecnej bardzo dobra.

 

Natomiast domyślam się że była Pani zainteresowana Vacuflo serii TC. Tych jednostek niema juz w ofercie a ich miejsce zajęły modele CycloVac HD800c i HD801C odpowiedniki True Cyclonic 488Q i 588Q

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...