Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Witam wszystkich,

Naszedł w końcu czas zakupu odkurzacza:)... bo instalacja się już pare lat kurzy:) Chciałbym prosić o pomoc w wyborze jednostki centralnej. Mój układ nie jest za długi bo ma tylko 15m, w tym jest 5 punktów podłączeniowych i jedna szufelka. Zastanawiam się nad trzema odkurzaczami, dwa pierwsze to odkurzacze Borysowskiego TS2 albo TS4 a trzeci to Vacuflo FC 570. TS4 i FC570 są nawet bardzo podobne jeżeli chodzi o parametry, ale pytanie jest następujące czy nie powinienem jednak kupić troszkę słabszego TS2 żeby jednostka nie była za silna na tak mały układ??? Dziękuje z góry za pomoc.

 

ps. jeżeli oczywiście sugerowalibyście inną jednostkę w takim samym przedziale cenowym to chętnie wysłucham sugestii

Edytowane przez Scarface29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Beam-y mają worek, czyli są takie sobie.

 

czy mozecie mi to wyjaśnić, w sensie czym się rozni uzytkowanie beam 355 od CycloVac H615 i vacuflo tc 588q. tylko tak prostymi słowami a nie sformułowaniami typy jedyny prawdziwy oryginalny true cyclonic itp. jakie są wady i zalety tych jednostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo.

 

Beam to produkt z workiem odwróconym. Miejsce produkcji jest utrzymywane w tajemnicy.

H 615 to odkurzacz produkcji Kanadyjskiej i w całości produkowany w Kanadzie z Amerykańskich podzespołów. W nim także jest filtr w systemie odwróconego worka HEPA. Ponadto można w nim stosować worki jednorazowe. Charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą

TC 588Qto historia nie do dostania w Polsce jego odpowiednikiem jest CycloVac HD 801C. Są to odkurzacze bez filtrowe w których do separacji zanieczyszczeń wykorzystuje się siłę odśrodkową. Ich cecha jest zawsze ta sama siła ssąca oraz silnik typu Bypass w przeciwieństwie do poprzednich 2 w których jest sinik True Flow.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej subiektywnej oceny różnią się też jakością, materiałem filtra głównego oraz długością gwarancji Beam ma 5 lat na jednostkę i 2 lata na osprzęt, H615 odpowiednio 10 lat i 5 lat w wersji Black Edition.

Co do 588Q nie wiem z jakiego źródła Pan go zakupi i w związku z tym jak będzie z gwarancją. Dotychczasowy importer wycofał sie z ich dystrybucji ponad rok temu. Być może to prywatny import, proszę sprawdzić. Proponuję jednak Cyclovac HD801C z 10 letnia gwarancją. Jeśli jest Pan zainteresowany to proszę o kontakt.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Według mojej subiektywnej oceny różnią się też jakością, materiałem filtra głównego oraz długością gwarancji Beam ma 5 lat na jednostkę i 2 lata na osprzęt, H615 odpowiednio 10 lat i 5 lat w wersji Black Edition.

Co do 588Q nie wiem z jakiego źródła Pan go zakupi i w związku z tym jak będzie z gwarancją. Dotychczasowy importer wycofał sie z ich dystrybucji ponad rok temu. Być może to prywatny import, proszę sprawdzić. Proponuję jednak Cyclovac HD801C z 10 letnia gwarancją. Jeśli jest Pan zainteresowany to proszę o kontakt.

 

Witam serdecznie, z uwagi na wielokrotne powtarzanie że firma Vacuflo już wyparowała i pisanie klientom odnośnie gwarancji to proponuję poczytać i zainteresować się tematem.

 

Jednostki Vacuflo są dostępne z oficjalnej dystrybucji Vacuflo Polska, do tego dostępne są wszystkie modele jednostek :

 

FC500/570/600/6700

TC288/488Q/588Q/780/Airmax

VR/480/580

 

A to że nastąpiła zmiana oficjalnego dystrybutora nie ma wpływu na światowej marki producenta jednostek centralnych. Gwarancja jest tam samo jak w przypadku każdego innego typu jednostek.

 

Wyżej pisał Pan o gwarancji Beam lub Vacuflo że są mniejsze niż te które tak Pan zachwala. Z tym że w obu przypadkach gwarancja jest bez żadnych haczyków przez 10-7-5 lat. W przypadku pana propozycji klient traci pełna gwarancję po jakim upływie czasu ? 3 lat.

 

Także jak Pan widzi marka Vacuflo w Polsce ma się całkiem dobrze wbrem Pana subiektywnej opinia i zachwalaniu i żadna kopia TC nie zastąpi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej subiektywnej oceny różnią się też jakością, materiałem filtra głównego oraz długością gwarancji Beam ma 5 lat na jednostkę i 2 lata na osprzęt, H615 odpowiednio 10 lat i 5 lat w wersji Black Edition.

Co do 588Q nie wiem z jakiego źródła Pan go zakupi i w związku z tym jak będzie z gwarancją. Dotychczasowy importer wycofał sie z ich dystrybucji ponad rok temu. Być może to prywatny import, proszę sprawdzić. Proponuję jednak Cyclovac HD801C z 10 letnia gwarancją. Jeśli jest Pan zainteresowany to proszę o kontakt.

 

Co do jakości filtra głównego to jest tylko pana Opinia, a ilość sprzedawanych jednostek Beam w Polsce mowi sama za siebie . Beam ma również jednostki z 10 letnia gwarancja i to na wszystkie podzespoły i robociznę która nie kończy się po 3 latach.

 

Beam tak samo ma możliwość stosowania filtrów jednorazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, z uwagi na wielokrotne powtarzanie że firma Vacuflo już wyparowała i pisanie klientom odnośnie gwarancji to proponuję poczytać i zainteresować się tematem.

 

 

Jednostki Vacuflo są dostępne z oficjalnej dystrybucji Vacuflo Polska, do tego dostępne są wszystkie modele jednostek :

 

FC500/570/600/6700

TC288/488Q/588Q/780/Airmax

VR/480/580

 

A to że nastąpiła zmiana oficjalnego dystrybutora nie ma wpływu na światowej marki producenta jednostek centralnych. Gwarancja jest tam samo jak w przypadku każdego innego typu jednostek.

 

Wyżej pisał Pan o gwarancji Beam lub Vacuflo że są mniejsze niż te które tak Pan zachwala. Z tym że w obu przypadkach gwarancja jest bez żadnych haczyków przez 10-7-5 lat. W przypadku pana propozycji klient traci pełna gwarancję po jakim upływie czasu ? 3 lat.

 

Także jak Pan widzi marka Vacuflo w Polsce ma się całkiem dobrze wbrem Pana subiektywnej opinia i zachwalaniu i żadna kopia TC nie zastąpi

 

Pozdrawiam

 

Proszę o link do tej magicznej strony, bo na tej, którą znalazłem wszystkie zestawy z jednostką TC280 są niedostępne. Chcę kupić ten odkurzacz bo jest super, tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o link do tej magicznej strony, bo na tej, którą znalazłem wszystkie zestawy z jednostką TC280 są niedostępne. Chcę kupić ten odkurzacz bo jest super, tylko gdzie?

Wpisz sobie w Google: odkurzacze "Bóg mórz"

Słowo w cudzysłowie zamień na greckiego boga. Tak żeby nie było że szerze reklame :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki to i dystrybutor...model TC280 wyszedł z produkcji parę kat temu :), Jego następca jest TC288 tyle że nie z Amerykańskim silnikiem tylko z Singapuru. A tak na marginesie Dotychczasowy dystrybutor nie bez powodu sie wycofał z dystrybucji tych jednostek. pisałem o tym powyżej, jednym z tych powodów jest wstawianie Chińskich silników. A tak zwane podróbki maja elementy z USA plus fitr pyłu węglowego.

P.S.

Miałem ostatnio przyjemność wymieniać szczotki w silniku jednostki TC480 (poprzednik TC488Q z chińskimi bebechami), po 9 latach jest jak nowy, jak tylko będę miał okazje zamieszczę zdjęcia.

P.S.

Jedną z osób wprowadzających Vacuflo na nasz rynek byłem ja, łatwo to zweryfikować śledząc moje posty. Niektórych jeszcze tu wtedy nie było. Tylko że wtedy to były prawdziwie amerykańskie maszyny, teraz to ich imitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kolega pozwoli to odnosząc się do wypowiedzi nalepka na silniki TC288 głosi Ametec LAMB electric i jest orginalnym produktem firmy Ametec. Silniki te już dawno cały procen produkcyjny jest przeniesiony do Mexyku ale najważniejsza jest polityka firmy ktora nie oszczedza na jakości silników.

 

Akurat wycofanie się dystrybutora było kilka innych powodów, przeważnie finansowych gdzie kurs dolara sięgający 4 zł nie pozwolił na takie zyski jakie prognozowano i jest to tylko i wyłącznie jego decyzja nam nic do tego.

 

Ale jak sam Pan przyznał, był pan dystrybutorem jednostek jeszcze długo jak w sprzedaży były już nowe modele jednostek a zmienił Pan front odrazu po zmianie dystrybutora - całe szczęście że nie wszyscy poszli jak chorągiewka na wietrze. Każdy wierzy w swoje przekonania i jak długo trwa wojna Audi vs BMW tak długo byśmy się spierali które są lepsze. Mowi mi pan o prawdziwych amerykańskich maszynach ? W 2-3 modelach powyżej 3000 zł oferuje silnik True flow do tego Electro motors a nie Ametec i mowi Pan o imitacjach ?

 

Myśli Pan że Beam, biorąc swoje silniki ze słoweni są gorsze w tej chwili niż Ametec ? Wszystko jest kwestia technologi która się rozwija.

 

Musi Pan trochę więcej informacji przyswoić o firmach i nie można do końca ufać dystrybutorom - myśli Pan że Cyclovac nie produkuje w chinach swoich porduktów ? - Jeżeli jest Pan zainteresowany to mogę napisać nawet adres fabryki i zdjęcia ze stron.

 

Ale może zakończmy te nasze utarczki bo do niczego to nie prowadzi - jeżeli uważa Pan że produkt nr 1 w USA firma Vacuflo, nie ustępuje firmie która do tej pory była znana tylko w kanadzie, w Polsce już raz próbowała wejść na rynek z marnym skutkiem to przyznaję Panu racje ale rynek to zweryfikuje bo staramy się pomagać klientom a nie wciskać to na czym nam zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kolega pozwoli to odnosząc się do wypowiedzi nalepka na silniki TC288 głosi Ametec LAMB electric i jest orginalnym produktem firmy Ametec. Silniki te już dawno cały procen produkcyjny jest przeniesiony do Mexyku ale najważniejsza jest polityka firmy ktora nie oszczedza na jakości silników.

 

Akurat wycofanie się dystrybutora było kilka innych powodów, przeważnie finansowych gdzie kurs dolara sięgający 4 zł nie pozwolił na takie zyski jakie prognozowano i jest to tylko i wyłącznie jego decyzja nam nic do tego.

 

Ale jak sam Pan przyznał, był pan dystrybutorem jednostek jeszcze długo jak w sprzedaży były już nowe modele jednostek a zmienił Pan front odrazu po zmianie dystrybutora - całe szczęście że nie wszyscy poszli jak chorągiewka na wietrze. Każdy wierzy w swoje przekonania i jak długo trwa wojna Audi vs BMW tak długo byśmy się spierali które są lepsze. Mowi mi pan o prawdziwych amerykańskich maszynach ? W 2-3 modelach powyżej 3000 zł oferuje silnik True flow do tego Electro motors a nie Ametec i mowi Pan o imitacjach ?

 

Myśli Pan że Beam, biorąc swoje silniki ze słoweni są gorsze w tej chwili niż Ametec ? Wszystko jest kwestia technologi która się rozwija.

 

Musi Pan trochę więcej informacji przyswoić o firmach i nie można do końca ufać dystrybutorom - myśli Pan że Cyclovac nie produkuje w chinach swoich porduktów ? - Jeżeli jest Pan zainteresowany to mogę napisać nawet adres fabryki i zdjęcia ze stron.

 

Ale może zakończmy te nasze utarczki bo do niczego to nie prowadzi - jeżeli uważa Pan że produkt nr 1 w USA firma Vacuflo, nie ustępuje firmie która do tej pory była znana tylko w kanadzie, w Polsce już raz próbowała wejść na rynek z marnym skutkiem to przyznaję Panu racje ale rynek to zweryfikuje bo staramy się pomagać klientom a nie wciskać to na czym nam zależy.

 

Panie Lukasz_Walo: Jak Pana opinie mogą być obiektywne skoro reprezentuje Pan interesy jednej firmy? Patrząc po Pana postach mam wrażenie że do końca nie zna się Pan na produktach które oferuje i zachowuje się jak typowy sprzedawca który wciśnie każdy swój produkt używając przekłamanych i wyimaginowanych argumentów. Forum służy aby dzielić się swoimi opiniami i pomocą a nie używać przekłamanym PR dla własnych celów zarobkowych za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 post uzytkownika który tworzy konot

Jak rozmawiałem z Panem przez telefon był Pan bardziej kulturalny - ale jak widać ma Pan braki w wychowaniu.

Ironią jest to że sam użytkuje jednostkę Vacuflo i kupowałem ją na allegro od człowieka o podobno brzmiącej nazwie użytkownika co Lukasz_walo...

Z tego co widać nie mogę wyrazić swojej opinii na temat tej czy innej marki ponieważ Pan Łukasz od razu atakuje innych, co widać powyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg39070 w modelach Cyclovac HD800 i 801C są nadal stosowane silniki amerykańskie takie jak w Vacuflo serii TC480. i 580 czyli w poprzedniej generacji. Miałem ostatnio przyjemność wymieniać w takim odkurzaczu szczotki silnika po 8 latach użytkowania. Te turbiny to klasa sama w sobie. zapraszam do kontaktu.

 

Tak dla zainteresowanych oto jak wygląda otoczenie jednostki centralnej z Chińskim silnikiem typu Bypass bez filtra pyłu węglowego.

PYŁ ZE SZCZOTEK 01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...