Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Jedyna osobą która chciała by zawładnąć przestrzenią jest Pan Jewroszka, który to właśnie nie skupia się na własnych produktach tylko obraża albo Beam albo Vacuflo. Jako że jesteśmy do Grójca rzut beretem to obsługujemy pewnie 3/4 klientów z tego regionu ponieważ nikt nie chce z tym Panem współpracować, mimo że klienci chcą zakładać wasze jednostki.

 

Natomiast jeżeli uważa Pan że wyrażenie opni o tym że silniki True Flow są dużo gorsze od By-pass to wystarczy spojrzeć na to co było montowane 10 lat temu a co jest teraz oraz na cenę w/w modeli silników. To proszę bardzo może pan próbować mnie zastraszyć ale to forum jest do wygłoszenia opinii co właśnie robię - ale tak Pan dalej jest zwykłym instalatorem z Gdyni ?

 

Życzę każdemu udanych biznesów, niech każdy skupi się na swoim.

 

W Poście na poprzedniej stronie nr #898 pisze Pani :

"Jako że jestem dystrybutorem zarówno Beam jak i Cyclovac czy Canavac,",

a powyżej pisze Pani, zę jednak Beam i Vacuflo?

Proszę się zdecydować, po co te kłamstwa.

 

Ponadto każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii i nie dyskutuję z tym, natomiast proszę mnie nie atakować za moje opinie.

Ja mam swoja opinię na temat silników chińskich popartą moim doświadczeniem. Przez wiele lat współpracowałem z firmą amerykańską, która na pewnym etapie swojej działalności w najczęściej sprzedawanych modelach wprowadziła właśnie silniki chińskie. Spowodowało to wiele problemów serwisowych i tyle.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W Poście na poprzedniej stronie nr #898 pisze Pani :

"Jako że jestem dystrybutorem zarówno Beam jak i Cyclovac czy Canavac,",

a powyżej pisze Pani, zę jednak Beam i Vacuflo?

Proszę się zdecydować, po co te kłamstwa.

 

Ponadto każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii i nie dyskutuję z tym, natomiast proszę mnie nie atakować za moje opinie.

Ja mam swoja opinię na temat silników chińskich popartą moim doświadczeniem. Przez wiele lat współpracowałem z firmą amerykańską, która na pewnym etapie swojej działalności w najczęściej sprzedawanych modelach wprowadziła właśnie silniki chińskie. Spowodowało to wiele problemów serwisowych i tyle.:bye:

 

Prosze przeczytać dokłądnie co napisałem a nie wprowadzać ludzi w bład tutaj cytat z mojego posta :

"który to właśnie nie skupia się na własnych produktach tylko obraża albo Beam albo Vacuflo."

 

Nie jestem aktualnie dystrybutorem firmy Vacuflo ponieważ po wycofaniu jej przez was nie było możliwości jej kupienia, poza tym po wprowadzeniu nowych modeli jednostek Beam, nie ma sensu trzymania kilkunastu firm w swojej ofercie. Pan ma swoje doświadczenia, inni maja swoje.

 

Mowicie Państwo o niezawodnych silnikach True flow, a ja zapraszam do lektury posta na forum, poniżej załączam jego fragment. Post " Odkurzacz centralny spalił się - przestroga "

 

Wiatam ponownie,

 

Czesc kolejna i ostatnia. Odkurzacz byl firmy Husky. Dystrybutor rzeczywiscie zwrocil mi pieniadze. Jego motywacje pozostawiam kazdemu do wlasnej interpretacji.

Ale jest jeszcze czesc ostatnia tej historii - oczywiscie zaczalem szukac nowej jednostki. Skontaktowalem sie z Panem od CycloVac, opowiedzialem historie i umowilismy sie ze on przywiezie jednostke i najpierw ja przetestujemy jesli test bedzie ok to montujemy. I wyobrazcie sobie ze ta jednostka rowniez sie nie wylaczyla! Test skonczylismy kiedy wylot byl juz tak goracy ze nie dalo sie go dotknac. Szybki telefon do serwisu i tam powiedzieli ze owszem zabezpieczenie jest ale wynika z tego ze tylko przeciwprzepieciowe!!?? Nie wiem ,moze gdybysmy poczekali dluzej to by sie wylaczylo.

KOniec koncow po jakims czasie zalozylem ta jednostke (naprawde mialem juz dosc tematu) i dodatkowe zabezpieczenie termiczne na wylot, jak sie zagrzeje powyzej 46st (2,5 min bez ssania) to odkurzacz sie wylacza.

 

Pozdrawiam i przestrzegam

Edytowane przez Patii1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moderator może tu zrobić porządek ???????

 

Jak dla mnie powinny się posypać bany. Szczególnie dla dystrybutorów reklamujących swoje produkty bez płatnego konta.

 

Przez te wszystkie wpisy o chińskich silnikach, zraziłem się do Vacuflo a bardzo go chciałem. Doradźcie proszę jaki odkurzacz, chcę koniecznie z separatorem cyklonicznym, bez żadnych odwróconych worków, zbędnych filtrów itp.

 

Patrząc po forum to na pewno znajdą się zwolennicy (użytkownicy) oraz przeciwnicy (dystrybutorzy) modelu Cyclo Vac HD800C lub HD801C.

Jak by nie było jest to alternatywa. Moim zdaniem lepiej wykonana niż Vacuflo. Bynajmniej masz pewność, że silnik nie jest chiński i masz na wszystkie części gwarancję 10 lat.

Na stronie polskiej dystrybucji jest karta katalogowa tego produktu, może się przydać więc wklejam:

http://www.cyclovac.net/pobierz.html?plik=72m5Q2r3i0M0I1C4B7e8e7G6j847e2w1

 

Jeżeli zna ktoś inne rozwiązania z filtracją cykloniczną godne polecenia to proszę rzetelną informację. :rolleyes:

Wydaje mi się, że Vacuflo i Cyclovac to chyba najczęściej nabywane i chwalone urządzenia w tym segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie powinny się posypać bany. Szczególnie dla dystrybutorów reklamujących swoje produkty bez płatnego konta.

 

 

 

Patrząc po forum to na pewno znajdą się zwolennicy (użytkownicy) oraz przeciwnicy (dystrybutorzy) modelu Cyclo Vac HD800C lub HD801C.

Jak by nie było jest to alternatywa. Moim zdaniem lepiej wykonana niż Vacuflo. Bynajmniej masz pewność, że silnik nie jest chiński i masz na wszystkie części gwarancję 10 lat.

Na stronie polskiej dystrybucji jest karta katalogowa tego produktu, może się przydać więc wklejam:

http://www.cyclovac.net/pobierz.html?plik=72m5Q2r3i0M0I1C4B7e8e7G6j847e2w1

 

Jeżeli zna ktoś inne rozwiązania z filtracją cykloniczną godne polecenia to proszę rzetelną informację. :rolleyes:

Wydaje mi się, że Vacuflo i Cyclovac to chyba najczęściej nabywane i chwalone urządzenia w tym segmencie.

 

Ale one prawie wszystkie są z worami. Dosłownie kilka i to drogich jest z cyklonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one prawie wszystkie są z worami. Dosłownie kilka i to drogich jest z cyklonem.

 

Dokładnie to są dwa odkurzacze z filtracją cykloniczną od Cyclovac: HD800C i HD801C :rolleyes:

Ceny są nieznacznie większe niż w przypadku Vacuflo (ok. 300zł patrząc po cenach na allegro).

Zwróć uwagę, że zestaw masz również oryginalny objęty 3 letnią gwarancją. Jeżeli to Cię interesuje w ogóle :rolleyes: Być może z jakimś innym zestawem wyjdzie taniej musiałbyś dopytać kogoś kto to sprzedaje. Wydaje mi się mimo wszystko, że ceny obu marek są porównywalne.

 

Faktycznie, za dużego wyboru z Cyclovac to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach dopowiedzenia:

 

Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego kolanka od Hide a hose itp aby go podłączyć dlatego w mojej opini to modele Vacuflo maja lepszy sposób filtracji. Wlot do jednostki jest umiejscawiany bardzo blisko ściany i jest to największa zaleta tego typu jednostki, a ruch cycloniczny możesz ogladać za kazdym razem gdy właczysz jednostkę w przezroczystym kubełku!

 

Oczywiście, że nie potrzebujesz. Łuk HAH / Retraflex lub odcinek 0,5m prostej rury ma za zadanie jedynie ustabilizować strumień powietrza wpadający do komory cyklonicznej dzięki czemu otrzymamy większą efektywność separacji cyklonicznej. Ma to zastosowanie za równo w Vacuflo jak i Cyclovac. Decyzja należy do użytkownika i należy pamiętać, że większa efektywność separacji to mniej zanieczyszczeń wylatujących gniazdem wyrzutowym.

 

Pozwolę sobie nie komentować spraw nie dotyczących stricte odkurzaczy. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze przeczytać dokłądnie co napisałem a nie wprowadzać ludzi w bład tutaj cytat z mojego posta :

"który to właśnie nie skupia się na własnych produktach tylko obraża albo Beam albo Vacuflo."

 

Nie jestem aktualnie dystrybutorem firmy Vacuflo ponieważ po wycofaniu jej przez was nie było możliwości jej kupienia, poza tym po wprowadzeniu nowych modeli jednostek Beam, nie ma sensu trzymania kilkunastu firm w swojej ofercie. Pan ma swoje doświadczenia, inni maja swoje.

 

Mowicie Państwo o niezawodnych silnikach True flow, a ja zapraszam do lektury posta na forum, poniżej załączam jego fragment. Post " Odkurzacz centralny spalił się - przestroga "

 

 

Znowu manipulacja i kłamstwo. Wpis, Który Pani załączyła dotyczył spalonej jednostki Husky. A odkurzacz który "kusykzy" użytkuje to Cyclovac H2015 z silnikami By Pass, a nie Thru Flow. Jak by Pani dokładniej prześledziła wątek to by wiedziała, ze problem wynikał z błędnie podłączonej instalacji Rereaflex do jednostki centralnej. Problem jest już dawno załatwiony, co przyznał sam klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie na temat systemu Leo Twist http://www.leovac.eu/produkty/leo-twist ?? wąż o dł 12 metrów. ciekawa alternatywa. Czy można tego używać do codziennego sprzątania bez posiadania tradycyjnego węża i gniazd? Czy ten system ma gorsze parametry niż vroom np jest bardziej głośny czy awaryjny? czy są vroomy dłuższe niz 7 metrów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że w tym wątku trzeba wczytać się głęboko by zrozumieć kto z kim i dlaczego. Mam prośbę- by użytkownicy piszący na wielu nickach zastanowili się, który jest główny i im zostawić na próbę, a które zbanować, bo jak zrobię to losowo to mogę słabo trafić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem odkurzacza centralnego. Trafiłem na ofertę firmy DrainVac model G2 700AW. Czy ktoś może miał styczność z tym urządzeniem, bo nie znajduje opinii o nim, a sprzedawca poleca i daje dobrą cenę?

 

Kolego to jest bujda z tymi parametrami w tej jednostce. Sam jeździłem do osoby która miała taki odkurzacz. Jak można mieć przepływ wiekszy na 1 silniku niz wszyscy producenci na 2 ?

 

Lepiej się zastanów albo niech ci ten sprzedawca podeśle specyfikację silnika a zobaczysz że będzie krecił nosem - sam tak miałem.

 

Tak samo masz z filracją, wchodzisz na stronę a tam Hybryda wielkimi literami a poniżej opis że to zwykły filtr stały. To jest tak samo jak z tymi Polskimi co z tego że piszą duże parametry. Kilka domów ode mnie założyli taki bo mieszkam na nowym osiedlu i jedyne co tam dobre to cena 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest bujda z tymi parametrami w tej jednostce. Sam jeździłem do osoby która miała taki odkurzacz. Jak można mieć przepływ wiekszy na 1 silniku niz wszyscy producenci na 2 ?

 

Lepiej się zastanów albo niech ci ten sprzedawca podeśle specyfikację silnika a zobaczysz że będzie krecił nosem - sam tak miałem.

 

Tak samo masz z filracją, wchodzisz na stronę a tam Hybryda wielkimi literami a poniżej opis że to zwykły filtr stały. To jest tak samo jak z tymi Polskimi co z tego że piszą duże parametry. Kilka domów ode mnie założyli taki bo mieszkam na nowym osiedlu i jedyne co tam dobre to cena 1500 zł

 

Dla mnie post madajos śmierdzi spamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest bujda z tymi parametrami w tej jednostce. Sam jeździłem do osoby która miała taki odkurzacz. Jak można mieć przepływ wiekszy na 1 silniku niz wszyscy producenci na 2 ?

 

Lepiej się zastanów albo niech ci ten sprzedawca podeśle specyfikację silnika a zobaczysz że będzie krecił nosem - sam tak miałem.

 

Tak samo masz z filracją, wchodzisz na stronę a tam Hybryda wielkimi literami a poniżej opis że to zwykły filtr stały. To jest tak samo jak z tymi Polskimi co z tego że piszą duże parametry. Kilka domów ode mnie założyli taki bo mieszkam na nowym osiedlu i jedyne co tam dobre to cena 1500 zł

 

Właśnie te parametry mnie trochę zastanawiały i stąd pytanie czy ktoś fizycznie widział ten odkurzacz w działaniu. Wychodzi on tanio, a do tego jeszcze gratisy. Specyfikacja silnika tyle co na stronie. Zastanawiam się jeszcze nad Variovac P180, ale też mało opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te parametry mnie trochę zastanawiały i stąd pytanie czy ktoś fizycznie widział ten odkurzacz w działaniu. Wychodzi on tanio, a do tego jeszcze gratisy. Specyfikacja silnika tyle co na stronie. Zastanawiam się jeszcze nad Variovac P180, ale też mało opinii

 

Kolego specyfikację to masz od producenta w karcie katalogowej a na stronie to masz marzenia sprzedawcy chyba wypisane, bo z faktycznymi parametrami to nie ma nic wspólnego a tym bardziej ze specyfikacją.

 

@Tomku chyba masz rację że to forma reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego specyfikację to masz od producenta w karcie katalogowej a na stronie to masz marzenia sprzedawcy chyba wypisane, bo z faktycznymi parametrami to nie ma nic wspólnego a tym bardziej ze specyfikacją.

 

@Tomku chyba masz rację że to forma reklamy

 

Dziękuję za posty. Z całym szacunkiem moje wpisy to nie reklama, bo nie wiem co miałbym reklamować. Zamierzam kupić odkurzacz, wysłałem zapytania do firm i dostałem ofertę na Drainvaca z ciekawymi parametrami. Niestety brak opinii o tym urządzeniu więc się zastanawiam co to jest. W kórniku mam też salon Variovaca i mam też ofertę na odkurzacz, ale też nie ma w sieci za dużo opinii. Dlatego szukam opinii. O beam, vacoflu columbia itp. jest sporo wypowiedzi, w tym pewnie i reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego specyfikację to masz od producenta w karcie katalogowej a na stronie to masz marzenia sprzedawcy chyba wypisane, bo z faktycznymi parametrami to nie ma nic wspólnego a tym bardziej ze specyfikacją.

 

@Tomku chyba masz rację że to forma reklamy

 

Wystarczy poszukać - tym razem sprzedawca jest spójny z deklaracjami producenta:

 

https://www.drainvac.com/app/uploads/2016/07/Drainvac-Residential-Comparison.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać - tym razem sprzedawca jest spójny z deklaracjami producenta:

 

https://www.drainvac.com/app/uploads/2016/07/Drainvac-Residential-Comparison.pdf

 

 

Do tego dokumentu producenta dotarłem juz wcześniej. Zawiera te same dane, które podaje sprzedawca, ale nadal brak jest informacji co to za silnik, że daje radę osiągnąć takie moce, skoro ma być ze znanej firmy silnikowej, której silniki stosują inni producenci. Czy zatem taka moc jak w deklaracja wystepuje w rzeczywistości. Taką wiedze moze mieć tylko ktoś kto używa tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dokumentu producenta dotarłem juz wcześniej. Zawiera te same dane, które podaje sprzedawca, ale nadal brak jest informacji co to za silnik, że daje radę osiągnąć takie moce, skoro ma być ze znanej firmy silnikowej, której silniki stosują inni producenci. Czy zatem taka moc jak w deklaracja wystepuje w rzeczywistości. Taką wiedze moze mieć tylko ktoś kto używa tego urządzenia.

 

Oczywiście - ale jak na razie użytkowników jak na lekarstwo. O silnikach więcej info możesz znaleźć tutaj :

http://www.thinkvacuums.com/central-vacuums/drainvac/motors?dir=asc&order=voltage

wygląda, że modele 120V to głównie silniki Lamb, natomiast 230V to Domel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...