Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Dawno nic nie pisałem ponieważ chyba tu więcej sprzedawców niż samych "Kowalskich" potrzebujących porady.

 

Forma mojej wypowiedzi będzie bardzo bezpośrednia, nie będę się wysilał na zawoalowane uszczypliwości jak inni.

Dla mnie takie podawanie kupy zawiniętej w papierek po cukierku to dziecinada...

 

 

Pozdrawiam

 

Dla Pana informacji mamy w ofercie ponad 6 firmy odkurzaczy centralnych od Beam, Vacuflo, Aspilusa, Optimus czy Canavac.

 

Co do dostosowywania to poinforuję Pana że porównywanie TC, worka odwróconego oraz filtra trochę mija się z celem ponieważ każde rozwiązania ma swoje plusy i minusy - a firma Vacuflo ma rozwiązanie z True cyclonic, CFT + worek odwrócony i CFT + filtr stały a klient może wybrać z 3 typów jednostek. Dlatego jeżeli komuś przeszkadza czyszczenie raz na 2-3 lata tej siatki może wybrać rozwiązanie z workiem samoczyszczącym lub wymieniać filtry.

 

Jeżeli woli Pan zajmować się filtrem samoczyszczącym który wygląda tak także tak po 2-3 miesiącach to proszę bardzo:

 

A gdyby Pan przeczytał cała tą dyskusję to zaczeła się od najazdu na mnie i wprowadzaniu klienta w bład ze firmy nie ma już w Polsce :) ponieważ klienci szukają nowych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wchodzę już na to forum tylko żeby zobaczyć jak to dalej wygląda ale jak widzę jak niektóre firmy nie potrafią sobie poradzić z odpływem klientów to mi się śmiać chce.

 

Rozumiem Pana Łukasza który mimo ataków na swoja osobę broni dobrego imienia swojej firmy - co jak co ale braku rzetelności to nie można mu zarzucić.

Ale przecież Pan AIK ma w ofercie tylko jedną firmę i wszyscy którzy do Pana dzwonią lub piszą dostają ofertę na tylko w jednym kierunku - cąły wystrój sklepu i marketing ma Pan skierowany tylko na kolor czerwony :)

 

Ale gdyby Pan nie zauważył Praktycznie 70% klientów w okolicach warszawy szuka Beam lub modeli bez filtrowych. Widać jaki z Pana specjalista jak porownuje jednostki Profi z firmami takimi jak Vacuflo czy Beam.

 

ps. Tam nie ma silników by-pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze robię, że się odzywam ale jestem Pana Łukasza klientem i jedno co mogę potwierdzić to to, że pod kątem doboru jednostki do budynku podchodzi indywidualnie i na sile nie namawia do jednej konkretnej jednostki. Przedstawił mi spectrum jednostek w ofercie ich plusy i minusy. Sam dokonałem wyboru, w moim przypadku padło na hiszpański model. Nie jestem jakimś specjalistą w tym temacie, chciałem tylko przedstawić inną stronę medalu. Proszę nie wciągać mnie niekończący się w tym wątku konflikt sprzedawców bo nie było to w moim interesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję wraz z małżonką przed decyzją czy wykorzystać w nowym domu istniejącą instalacje OC czy pokusić się o bieganie z kablowcem. Instalacje rozkładałem sam, na oko jakieś 15m do najdalszego gniazdka, w sumie są 2 (parter/piętro). Ważnym kryterium jest również cena - nie oszukujmy się jedziemy na kredycie. Nakłaniam wybrankę do OC, w sumie bardziej myśląc o ciszy oraz wyrzucaniu brudów poza dom.

 

Z jednostek które zwracają moją uwagę są:

 

IZZY 300 - filtr który można wyprać, cena z zestawem >3000pln (brak kosztów filtrów)

CycloVac GS95 - cyklon + HEPA, cena z zestawem >3200pln

VACUFLO FC570 - cyklon + filtr stały cena z zestawem >2600pln

 

Pozostałe wydają mi się troszkę za drogie. Zapewne jeszcze będę musiał wydać 200-300zł na dokończenie instalacji (wylot, gniazda ssące, rurki). Sam nie wiem na którą jednostkę się zdecydować, podołają zapewne wszystkie. Zastanawiam się tylko czy filtr stały w Vacuflo trzeba wymieniać czy wystarczy wytrzepać + oczyścić sprężonym powietrzem. Pełnego cyklonu raczej nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję wraz z małżonką przed decyzją czy wykorzystać w nowym domu istniejącą instalacje OC czy pokusić się o bieganie z kablowcem. Instalacje rozkładałem sam, na oko jakieś 15m do najdalszego gniazdka, w sumie są 2 (parter/piętro). Ważnym kryterium jest również cena - nie oszukujmy się jedziemy na kredycie. Nakłaniam wybrankę do OC, w sumie bardziej myśląc o ciszy oraz wyrzucaniu brudów poza dom.

 

Z jednostek które zwracają moją uwagę są:

 

IZZY 300 - filtr który można wyprać, cena z zestawem >3000pln (brak kosztów filtrów)

CycloVac GS95 - cyklon + HEPA, cena z zestawem >3200pln

VACUFLO FC570 - cyklon + filtr stały cena z zestawem >2600pln

 

Pozostałe wydają mi się troszkę za drogie. Zapewne jeszcze będę musiał wydać 200-300zł na dokończenie instalacji (wylot, gniazda ssące, rurki). Sam nie wiem na którą jednostkę się zdecydować, podołają zapewne wszystkie. Zastanawiam się tylko czy filtr stały w Vacuflo trzeba wymieniać czy wystarczy wytrzepać + oczyścić sprężonym powietrzem. Pełnego cyklonu raczej nie chce.

 

Witam,

 

Ważne by Pan wykonał teraz instalację bo to groszowa sprawa, najlepiej, z białych rur, dzięki czemu będzie można podłączyć prawie każde urządzenie. Proszę tez nie zapomnieć o wykonaniu wyrzutni by potem nie kaleczyć elewacji.

 

Nad jednostką centralną może Pan się zastanowić tuż przed zakupem ponieważ za pół roku, rok czy dłużej oferta importerów może zupełnie inaczej wyglądać. Często zdarzają się promocję wiec może Pan zakupić niby droższy odkurzacz ale dostać do niego "gratis" np. jakieś gniazda ssawne lub inny przydatny gadżet.

 

Pierwszy z odkurzaczy to fajna opcja, polecił bym (fitr jest zmywalny ale tez po kilku latach trzeba go wymienić), co do GS95 to trochę za słaby, w chwili obcej za podobną kwotę ma Pan w promocji model H615 Black który parametrami bije dwa pozostałe. FC570 też sobie poradzi z instalacją natomiast będzie miał Pan w nim najwyższe koszty eksploatacyjne. Mówię tu o całokształcie. FC570 np. bardzo szybko "zjada" szczotki na silniku, potrafi to zrobić po 3-4 latach, w innych produktach trwa to 8-10 lat. Same szczotki do niego są też drogie, kosztują około 120 zł brutto, a do innych marek w granicach 40-60 brutto zł za komplet. Poprzedni importer rekomendował w Vacuflo wymianę filtra raz w roku, teraz nie wiem jakie są zalecenia. Czyszczenie sprężonym powietrzem pomoże może 1-2 razy potem nie będzie miało to sensu ponieważ drobnych porów filtra Pan nie doczyści. Efekt będzie taki że przykładając rękę do rury będzie Pan czuł że dobrze ssie (wytwarza podciśnienie), natomiast nie będzie chciał zbierać zanieczyszczeń ssawką z włosiem z twardych powierzchni (płytki, panele, parkiet) ponieważ przez zatkane pory filtra odkurzacz straci w dużym stopniu przepływ powietrza.

 

Rozwieję jeszcze jeden z mitów, odnośnie ciszy podczas sprzątania. Rzeczywiście odkurzacza zazwyczaj nie słychać natomiast w związku z tym że OC generuje duży przepływ powietrza to ssawki potrafią dość głośno pracować, hałasuje przepływ powietrza. Oczywiście jest to mniejszy hałas niż przy większości ciąganych odkurzaczy ale nie ma tak że zupełnie nic nie słyszymy.

Edytowane przez Ai*ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ważne by Pan wykonał teraz instalację bo to groszowa sprawa, najlepiej, z białych rur, dzięki czemu będzie można podłączyć prawie każde urządzenie. Proszę tez nie zapomnieć o wykonaniu wyrzutni by potem nie kaleczyć elewacji.

 

Nad jednostką centralną może Pan się zastanowić tuż przed zakupem ponieważ za pół roku, rok czy dłużej oferta importerów może zupełnie inaczej wyglądać. Często zdarzają się promocję wiec może Pan zakupić niby droższy odkurzacz ale dostać do niego "gratis" np. jakieś gniazda ssawne lub inny przydatny gadżet.

 

Pierwszy z odkurzaczy to fajna opcja, polecił bym (fitr jest zmywalny ale tez po kilku latach trzeba go wymienić), co do GS95 to trochę za słaby, w chwili obcej za podobną kwotę ma Pan w promocji model H615 Black który parametrami bije dwa pozostałe. FC570 też sobie poradzi z instalacją natomiast będzie miał Pan w nim najwyższe koszty eksploatacyjne. Mówię tu o całokształcie. FC570 np. bardzo szybko "zjada" szczotki na silniku, potrafi to zrobić po 3-4 latach, w innych produktach trwa to 8-10 lat. Same szczotki do niego są też drogie, kosztują około 120 zł brutto, a do innych marek w granicach 40-60 brutto zł za komplet. Poprzedni importer rekomendował w Vacuflo wymianę filtra raz w roku, teraz nie wiem jakie są zalecenia. Czyszczenie sprężonym powietrzem pomoże może 1-2 razy potem nie będzie miało to sensu ponieważ drobnych porów filtra Pan nie doczyści. Efekt będzie taki że przykładając rękę do rury będzie Pan czuł że dobrze ssie (wytwarza podciśnienie), natomiast nie będzie chciał zbierać zanieczyszczeń ssawką z włosiem z twardych powierzchni (płytki, panele, parkiet) ponieważ przez zatkane pory filtra odkurzacz straci w dużym stopniu przepływ powietrza.

 

Rozwieję jeszcze jeden z mitów, odnośnie ciszy podczas sprzątania. Rzeczywiście odkurzacza zazwyczaj nie słychać natomiast w związku z tym że OC generuje duży przepływ powietrza to ssawki potrafią dość głośno pracować, hałasuje przepływ powietrza. Oczywiście jest to mniejszy hałas niż przy większości ciąganych odkurzaczy ale nie ma tak że zupełnie nic nie słyszymy.

 

Ai*ka - Ty jak widzę zarzucasz innym czytanie bez zrozumienia a sam podobnie - przecież kolega napisał, że instalacja już jest:

 

...Stoję wraz z małżonką przed decyzją czy wykorzystać w nowym domu istniejącą instalacje OC czy pokusić się o bieganie z kablowcem. Instalacje rozkładałem sam, na oko jakieś 15m do najdalszego gniazdka, w sumie są 2 (parter/piętro)...

 

Podobnie z kwestią obecności firmy V... w Polsce. Łukasz pisze, że dyskusja się rozpoczęła od informacji:

A gdyby Pan przeczytał cała tą dyskusję to zaczeła się od najazdu na mnie i wprowadzaniu klienta w bład ze firmy nie ma już w Polsce

 

a Ty mu zarzucasz, że

Proszę mi również pokazać gdzie napisałem, że firmy Vacuflo nie ma już w Polsce.

Zanim wejdziesz w dyskusję, to poczytaj jej genezę. I nie odnoś wszystkiego do siebie, bo trochę snobizmem trąci... .

 

Zadziwiające jest, jak zaciekłe nienawiści się objawiają wśród dystrybutorów OC - co prawda nie jest to mój priorytet, ale jako klient kompletnie już nie wiem, kogo słuchać w temacie doboru właściwego sprzętu. Choć cenne uwagi - jak np w w/w wypowiedzi Ai*ka - pojawiają się po obu (czy też trzech/czterech czy tam ilu) "stronach", to wzajemne złośliwości nakazują ostrożność.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo1,

 

masz rację nie doczytałem postu kolegi powyżej, z resztą się nie zgodzę.

 

Geneza genezą, guzik mnie obchodzi od czego się zaczęło, fakt jest taki że Pan Łukasz często mija się z prawdą. Tak jak wcześniej pisałem świetnym przykładem jest jego aryków na temat metod separacji stosowanych w odkurzaczach, którego nie mogę jakoś już znaleźć na łamach forum muratora, albo jest umieszczony na innym forum którego nie pamiętam.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ai*ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo1,

 

masz rację nie doczytałem postu kolegi powyżej, z resztą się nie zgodzę.

 

Pozdrawiam

 

Co do Pana wypowiedzi owszem część jest prawdziwa a część to stek bzdur.

 

Odnośnie doboru jednostki to Polecam modele Izzy 300 ponieważ to naprawdę dobry sprzęt który ma cyklon tak samo jak Vacuflo ktory ma tam jakieś CFT.

 

Co do Pana filmu zamontowałem wiele takich modeli kilka lat temu i nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem a to co ten gość na reklamie odkurza to pył węglowy - szkoda że nie pokazali jak wygląda worek odwrócony po takim Sajgonie. A poziom filtracji tych cykloników to 97%, nikt tam nie podaje że one wyłapią 100% - ten Pan powinien wziąć model z Vacuflo filtrowy lub workowy żeby porównywać lub z każdej inne firmy model z filtrem:_) A ludzie wybierają je na brak spadków mocy a nie na filtry - sami przecież macie w ofercie swoje podrobione wersje TC - one tak nie działają ? XD

 

Jeżeli chodzi o Cyclovac to jest kompletna bzdura ze maja cyklon, to zwykły workowo/filtrowy odkurzacz, wlot do jednostki jest nisko a użytkowanie go ma sens tylko z workami jednorazowym które też są drogie bo 60zł za 3 worki!!!!! Moi klienci którym poleciłem ten model 615 nieraz po 7 miesiącach żeby nie tracić mocy zmieniają już 4 worek więc chyba tanio nie jest także.

 

Dlatego jeżeli już modele z workami jednorazowymi to jak najmocniejsze! Lub patrzeć na przekroje jednostek i szukać z cyklonem.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo1,

 

masz rację nie doczytałem postu kolegi powyżej, z resztą się nie zgodzę.

 

Geneza genezą, guzik mnie obchodzi od czego się zaczęło, fakt jest taki że Pan Łukasz często mija się z prawdą. Tak jak wcześniej pisałem świetnym przykładem jest jego aryków na temat metod separacji stosowanych w odkurzaczach, którego nie mogę jakoś już znaleźć na łamach forum muratora, albo jest umieszczony na innym forum którego nie pamiętam.

 

Pozdrawiam

 

Ale z czym tu się nie zgadzać?

 

napisałeś wyraźnie:

Proszę mi również pokazać gdzie napisałem, że firmy Vacuflo nie ma już w Polsce.

 

podczas gdy Łukasz wcale tego do Ciebie nie odnosił, gdyż stwierdzenie takie padło x stron wcześniej z ust innego forumowicza.

Geneza genezą, guzik mnie obchodzi od czego się zaczęło...
i właśnie to dla mnie niepojęte, kojarzy mi się nieodparcie z wszystkim chyba znanym:

"Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie..." :)

 

Natomiast pocieszające jest, że mimo zaciekłych sporów "o rację" polecacie ten sam model:

Odnośnie doboru jednostki to Polecam modele Izzy 300 ponieważ to naprawdę dobry sprzęt który ma cyklon tak samo jak Vacuflo ktory ma tam jakieś CFT.

Pierwszy z odkurzaczy to fajna opcja, polecił bym (fitr jest zmywalny ale tez po kilku latach trzeba go wymienić),...

 

Zatem jest światełko w tunelu, tylko trzeba odsiać "ziarno od plew" w Waszych wypowiedziach :)

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy skończcie może te słowne przepychanki i reklamy a skupcie się na konkretnych odpowiedziach na pytania od forumowiczów. (nie handlowców). Bo tutaj tylko śmiecicie i ciężko wyłuskać merytoryczne wypowiedzi. Chcecie dać sobie po razie to załóżcie n.p. wątek pod tytułem SŁOWNE UTARCZKI MIĘDZY DYSTRYBUTORAMI OC i tam szalejcie ile wlezie. Pozdrawiam i życzę spokoju ducha oraz rozwagi i wielu zadowolonych klientów w przyszłym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję do Redakcji aby ten wątek zamknąć! Już nie chcę odkurzacza centralnego. Szkoda, że zrobiłem instalację pod niego.

 

Jasne, zrezygnowałes z odkurzacza to trzeba zamknąć watek. Całe szczęście że twoje zdanie na forum mało kto bierze pod uwage.

Nawet z "przepychanek" można wyciągnąć wńioski na temat urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...