Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

moze ja sie ustosunkuje

 

jak na moj gust to one sa zamkniete i raczej nie beda chcialy wylazic

 

a odkurzacz wyrzuci ewentualnych podroznikow na zewnatrz budynku

(zawsze mozna zamontowac ejszcze filtr wodny)

 

perspektywy sa kuszace musze przyznac

wlasnie nie ze wzgledu na to ze nie musze nosic odkurzacza, tylk dlatego , ze nie rozwiewam swinstwa po calym domu

 

nie wiem jak wam, ale mnie po kazdym odkurzaniu smierdzi w domu strasznie, co dowodzi, ze w powietrze wysylam miliony czastek niekoniecznie zdrowych

 

co innego z wentylacja mechaniczna...

wielu ja zaklada, ale niewelu zastanawia sie jak to pozniej wyczysci, a tu problem jest powazna, bo wszystko jest wwiewane do domu. trujace grzybki tez....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam, więc mogę mówić z własnego doświadczenia.

Sprzątanie domu o powierzchni ok.150m2 (parter i piętro)przy użyciu odkurzacza mobilnego trwało 1.5 godziny, przu użyciu centralnego trwa 0.5 godziny.

Okurzania ssawką o szerokości 45cm i sile ciągu zrywającej laminat z paneli nie można porównywać z mozolnym grzebaniem standardową końcówką okurzacza przenośnego, który ciągnie jedynie "co łaska".

Praca lekka i - można owiedzieć - w jakiś sposób atrakcyjna.

A co do cen - patrz wyżej ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy tu opowiadacie o mozolności odkuraczy mobilnych

i o smrodzie jaki wylatuje

zmiencie swoje buczołki na porządne odkurzacze firmy (jak kogoś interesuje to na priva)

dobrej klasy odkurzacz z filtrem HEPA ba nawet ULPA o mocy 1800W lub 2.2 kW tak tak 2kW wyssie wam gwożdzie z podlogi odkurzacze takowe mają wydatki rzędu 35-40l/s

natomiast drugiej strony odkurzacza wylatuje powietrze czystsze niż zewnętrzne, no ale filtry trzeba zmienić bo inaczej śmierdzi

w przypadku odkurzacza centralnego wydatek jest na podobnym poziomie ale ta sama ilość powietrz musi wpaść z zewnątrz (czyli z kurzem unoszącym się w powietrzu) dlatego przy odkurzaczach centralnych macie czystość powietrza taką jak na zewnątrz natomiast przy mobilnych (klasa 600 zł) macie czystsze

 

Ps: filtr HLPA wyłapuje nawet substancje dymu papierosoweg

nie wspomnę o bakteriach lub wirusach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od klasy filtra każdy odkurzacz musi gdzieś wydmuchać powietrze, które wessał. Im mocniejszy tym bardziej dmucha. Dla mnie jest istotne gdzie to powietrze wylatuje.

Wystarczy włączyć odkurzacz w słoneczny dzień i przyjrzeć się temu co lata dookoła :smile:

 

Co do argumentu, że powietrze które CO wyrzuci po za dom to wpłynie nowe (brudne) zzewnątrz to przecież latem mam cały czas otwarte okna i powietrze swobodnie wpływa do mieszkania.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czytam i nadal mam mętlik, montować centralny czy nie ?

Przeciwnicy takiego rozwiązania piszą o kosztach, że taniej jest kupić zwykły odkurzacz. To prawda, ale pamiętajcie, że taki odkurzacz ma z reguły krótszy czas eksploatacji i trzeba go wymienić. Chyba wszystko zależy od kosztów. Jeśli znajdę gdzieś firmę, która to zrobi za mniej niż 2.5 tyś to w to wchodzę i nie będę dziadował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny odkurzacz to jakiś atawizm jeszcze z czasów początków tego urządzenia .Za dwa i pół tysiąca to chyba przesada ,zastanów sie czy nie będą to żle wydane pieniądze .On jest tak potrzebny jak większość amerykańskich wynalazków -,Rekuperator ,klimatyzacja zamiast otwieranego okna w USA to nawet trzeba w poradniku czytać o suszeniu prania na sznurku .Najlepiej jak by za takie odkurzanie jeszcze wymyślić jakiś abonament.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bakterii i wirusów to one są wszędzie i żaden odkurzacz ich nie zlikwiduje .Grożniejsze w domu są roztocza ale na nie działa lepiej świeże powietrze zwłaszcza zimne , a odkurzacz zmniejsza ich ilość w nieporównywalnie mniejszym stopniu .Wciskanie ludziom kitów ,że jak sobie kupią odkurzacz a najlepiej z cudo filtrami to będą zdrowsi to najzwyklejsze nadurzycie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam!

Nie będę pisał kto, bo się wstydzę.

Kupiłem odkurzacz za prawie 3 tys dolarów - Kirby 5. Niestety przy odkurzaniu śmierdzi. Chyba nie sugerujecie mi, że mam wymieniać worek po każdym odkurzaniu (koszt ok 40 zł). Może ktoś wie gdzie można kupić tańsze i lepsze, albo choć lepsze zamienniki (chodzi o worki). Dlatego myślę o odkurzaczu centralnym, choć dom będzie parterowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uścislenie: czyszczenie powietrza odkurzaczem jest uproszczonym zastosowaniem szwajcarskich urządzeń do filtrowania powietrza w pomieszczeniach zamkniętych lub dostawy powietrza czystego z zewnątrz albo dokładnego usuwania zanieczyszczenia powietrza wydalanego do atmosfery ..... serii IQAir.

skuteczność 99,5% przy wielkości drobiny 0,3 mikrometra [filtry HEPA lub ULPA] oraz zdecydowana większość gazów i zapachów.

można je stosować w domu, cena nie obala.

służe informacjami, adres wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z wielką obawą,o tym co piszesz (chodzi o gościa)! Zapłaciłeś za Kirbi 3 tys. dolarów i co? Masz w domu dalej zakurzacz!!! Sam piszesz,że śmierdzi po odkurzaniu,a na wymiany worka za 40 zł. po każdym odkurzaniu Cię nie stać. Zgadzam się z tym! To by była paranoja! Ja mam od 5 lat odkurzacz Rainbow i mnie to kosztuje tylko 2 litry wody z kranu,przy każdym odkurzaniu! Gość, jeżeli chcesz coś więcej się dowiedzieć o tym urządzeniu,to napisz do mnie prywatnie lub na forum,jak wolisz,ale naprawdę mogę Ci w tym pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartifan
Gość. Moją jedyną radą dla Ciebie jest niestety zrezygnowanie z Kirbi, jak również z wszelkich innych workowych! Każdy odkurzacz musi przepuszczać powietrze. Jeżeli ma worek (czy nawet kilka filtrów) to będzie w mniejszym lub większym stopniu zakurzał Ci chałupę! Z tyłu za Tobą będzie "siwy dym". Poza tym,aby posprzątać,musisz mieć przepływ powietrza, niestety ten przepływ w odkurzaczach workowych kończy się po paru minutach odkurzania z nowym workiem. Do okoła worka szczelinki są pozalepiane pyłem,kurzem i blokują dobry przepływ powietrza. Czyli większą część brudu, piasku i kurzu wcierasz w dywan. Kirbi jest urządzeniem,które na pewno o wiele lepiej wyczyści dywan,niż inne workowe,ale niestety zakurzy. Wiem,że zakup Rainbow-a wiąże się z wydaniem kilku ładnych tysięcy, ale na pewno mniej od Kirbi i na pewno Rainbow Ci nie zakurzy powietrza! On topi wszystko w wodzie. Mając to urządzenie nie używasz w domu szmatek,ścierek do kurzu, nie chodzisz trzepać dywanu na dwór, możesz wietrzyć pościel, ubrania itp. Z tym urządzeniem możesz naprawdę dużo!!! Jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytanie,co do Rainbow,to możesz śmiało pytać, jestem osobą, która pracuje z tym urządzeniem na codzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy tu opowiadacie o mozolności odkuraczy mobilnych

i o smrodzie jaki wylatuje

zmiencie swoje buczołki na porządne odkurzacze firmy (jak kogoś interesuje to na priva)

dobrej klasy odkurzacz z filtrem HEPA ba nawet ULPA o mocy 1800W lub 2.2 kW tak tak 2kW wyssie wam gwożdzie z podlogi odkurzacze takowe mają wydatki rzędu 35-40l/s

natomiast drugiej strony odkurzacza wylatuje powietrze czystsze niż zewnętrzne, no ale filtry trzeba zmienić bo inaczej śmierdzi

w przypadku odkurzacza centralnego wydatek jest na podobnym poziomie ale ta sama ilość powietrz musi wpaść z zewnątrz (czyli z kurzem unoszącym się w powietrzu) dlatego przy odkurzaczach centralnych macie czystość powietrza taką jak na zewnątrz natomiast przy mobilnych (klasa 600 zł) macie czystsze

 

Ps: filtr HLPA wyłapuje nawet substancje dymu papierosoweg

nie wspomnę o bakteriach lub wirusach!!!

 

To zainstaluj sobie jeszcze filtr HEPA w każdym przewodzie wentylacyjnym, aby Ci "brudne" powietrze z zewnątrz nie wpadało. Z całym szacunkiem Januszku, ale wyrażone przez kogoś porównanie Twoich opinii do sposobu postepowania Michaela Jacksona jest coraz bardziej zasadne.

krog (nowy) - czyli obecny właściciel Karchera K 5500, oczywiscie z filtrem HEPA + czterostopniowy filtr wodny, który wymieniam co 7-8 miesięcy płacąc za to około 100 zł. Sami obliczcie czy się opłaca.

W swoim nowy domu, za niespełna rok bez watpienia zainstaluje odkurzacz centralny, choć skłamałbym, że jestem bardzo niezadowolony ze swojego Karchera, ale ... koszty jego uzytkowania, mycie wiaderka , czyszczenie filtra jest męczące, a spadająca jego wydajność wraz z niszczeniem filtra (bardzo źle wpływa na niego wilgoć, nieunikniona w odkurzaczach z filtrem wodnym) jest wkurzajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...