Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Wnioskuję do Redakcji aby ten wątek zamknąć! Już nie chcę odkurzacza centralnego. Szkoda, że zrobiłem instalację pod niego.

 

Nie można tak zrażać się, moja piękniejsza połowa "od czasu do czasu delikatnie" zwraca mi uwagę. Kiedy w końcu przestanę biegać z zelmerem po piętrach?

Nie to, żebym miał coś do zelmera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zatem pozostaje mi przekonanie małżonki do Izzi 300. Mam pytanie również do akcesoriów, czy warto inwestować czasem w trochę droższe zestawy? Mam wszędzie płytki/panele dywanów nie planujemy raczej, sporadycznie chciałbym wykorzystać CO do wypoczynku. Zwierząt brak, tylko dzieci małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję wraz z małżonką przed decyzją czy wykorzystać w nowym domu istniejącą instalacje OC czy pokusić się o bieganie z kablowcem. Instalacje rozkładałem sam, na oko jakieś 15m do najdalszego gniazdka, w sumie są 2 (parter/piętro). Ważnym kryterium jest również cena - nie oszukujmy się jedziemy na kredycie. Nakłaniam wybrankę do OC, w sumie bardziej myśląc o ciszy oraz wyrzucaniu brudów poza dom.

 

Z jednostek które zwracają moją uwagę są:

 

IZZY 300 - filtr który można wyprać, cena z zestawem >3000pln (brak kosztów filtrów)

CycloVac GS95 - cyklon + HEPA, cena z zestawem >3200pln

VACUFLO FC570 - cyklon + filtr stały cena z zestawem >2600pln

 

Odnośnie wyboru jednostek także Polecam Izzy 300. Jest to kompletnie nie generująca kosztów europejska wersja jednostek z filtrami stałymi Hepa oraz silnikiem by-pass. ( w polskiej dystrybucji )

 

Co do wyboru zestawu sprzątającego to w przypadku modeli Aspilusy warto dopłacić do zestawu droższego mamy wtedy orginalny waż plastiflex, może nie wygląda tak imponująco jak inne wymyślne konstrukcje ale jest dobrej jakości a co najważniejsze jest uniwersalny - wszystkie akcesoria pasują. Dodatkowo o ilę się nie myle w zestawie droższym dostajemy zestaw szczotek delux. Czyszczenie filtra około 2 razy do roku lub rzadziej w zależności od sposobu użytkowania.

a794e425c599f52e241579a3c6e31cd3.jpg

 

Co do modelu Vacuflo to mamy cyklon + filtr wymienny aktualnie i jest od droższy w utrzymaniu ale też wygodniejszy, a różnicę w cenie można przeznaczyć na filtry. Koszt filtra to w zależności od promocji od 100-150 zł ale z tego co wiem około 2-3 idzie je wyczyścić także te koszta nie robią się znowu takie wielkie - natomiast główna zaletą jest obsługa raz na 12 miesięcy.

 

Dlatego są to dwa porównywalne modele - natomiast gdyby znudziło nam się mycie filtrów w Izzy można przejść na jednorazowe /wymienne natomiast w Vacuflo na chwilę obecna mamy wymienne - w nowym roku planowane jest wprowadzenie zamiennych filtrów zmywalnych. Dlatego te dwa modele są bardzo dobrym wyborem oczywiście wg mnie. Dodatkowo w obu przypadkach występuje ruch cykloniczny wspomagający filtrację.

 

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku!

Edytowane przez Lukasz_Walo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Pana filmu zamontowałem wiele takich modeli kilka lat temu i nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem a to co ten gość na reklamie odkurza to pył węglowy - szkoda że nie pokazali jak wygląda worek odwrócony po takim Sajgonie. A poziom filtracji tych cykloników to 97%, nikt tam nie podaje że one wyłapią 100% - ten Pan powinien wziąć model z Vacuflo filtrowy lub workowy żeby porównywać lub z każdej inne firmy model z filtrem:_) A ludzie wybierają je na brak spadków mocy a nie na filtry - sami przecież macie w ofercie swoje podrobione wersje TC - one tak nie działają ? XD

 

Prosimy raz jeszcze wykupić Płatny Profil. Tak jak inni Forumowicze Pana profesji i specjalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Jestem na etapie wykonywania instalacji, chciałbym dobrać jakaś jednostkę.

Instalacja będzie się składać z 6 gniazd, najdłuższa nitka będzie miała ok 15 metrów od odkurzacza, W sumie zużyje ok 40 metrów rur. Powierzchnia 150m2.

Interesuje mnie głownie odkurzacz cykloniczny.

Co możecie mi polecić za rozsądne pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie wykonywania instalacji, chciałbym dobrać jakaś jednostkę.

 

Instalacja będzie się składać z 6 gniazd, najdłuższa nitka będzie miała ok 15 metrów od odkurzacza, W sumie zużyje ok 40 metrów rur. Powierzchnia 150m2.

Interesuje mnie głownie odkurzacz cykloniczny.

Co możecie mi polecić za rozsądne pieniądze?

 

Zawsze najlepsze cyklony bynajmniej według mnie i kilku znajomych (posiadaczy) robiła firma Vacuflo. Na taki odkurzacz się napaliłem i co? Zacząłem czytać ten wątek. Zbaraniałem. Zaryzykuję jednak ten odkurzacz bo wszelkie wory mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie wykonywania instalacji, chciałbym dobrać jakaś jednostkę.

Instalacja będzie się składać z 6 gniazd, najdłuższa nitka będzie miała ok 15 metrów od odkurzacza, W sumie zużyje ok 40 metrów rur. Powierzchnia 150m2.

Interesuje mnie głownie odkurzacz cykloniczny.

Co możecie mi polecić za rozsądne pieniądze?

 

To takiej instalacji może wybrać Pan jednostkę z pełnym cyklonem tj. Vacuflo 488Q. Przesyłam przekrój . Natomiast jeżeli chce Pan mieć idealnie czysty wyrzut i to ma bardzo duże znaczenie wtedy model VR480 Cyklon + Filtr samoczyszczący ( worek odwrócony ) ale wtedy dochodzi nam obsługa jednostki - plusem jest możliwość wrzucenia do garażu chociaż nie polecam tej metody bo i tak będziemy w garażu robili niepotrzebna cyrkulację.

 

True-Cyclonic-pelen-cyklon.jpg

 

Jeżeli natomiast chodzi o ceny to niestety ale za takie rozwiązania musimy zapłacić więcej, tańsze będą rozwiazania z filtrami lub workami odwróconymi. Warto trafić na promocję ostatnio za 1 zł było urządzenie Vroom w gratisie wtedy ta różnica robi się już nie taka duża. Modele filtrowe to koszt od 2000 do 3000 zł w zależności od firmy. Modele bezfiltrowe to koszt katalogowo 3580~ i więcej.

Edytowane przez Lukasz_Walo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zastanawia jak podłączyć zwykły przemysłowy odkurzacz w miejsce centralnego. Robił ktoś coś takiego?? Nie chodzi mi o podłączenie rury :) tylko taki pierdolnik 220V/i to co w szufelkach i na rurze.

 

Tutaj jest wszystko opisane

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3051252.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, widzę, że w ankiecie prowadzi Vacuflo a mówiono mi że tylko Beem, poza tym jest jeszcze PROFI :) Czy ktoś z Was robił większą analizę przed zakupową i podpowie jakie rozwiązanie jest optymalne funkcjonalnie i cenowo?

 

Wszystkie te 2 firmy sa dobre zalezy czego oczekujesz, przeczytaj wątek z PROFI odkurzaczami i tabelki porównawcze to ci się odechce tej firmy. Jeszcze jeszcze Aspilusa która radzi sobie dobrze w tym zestawieniu.

 

Po pierwsze zadzwoń gdzieś do producenta który ma więcej niż jeden sposób filtracji w swoich jednostkach aby udzielił ci instrukcji jakie są sposoby filtracji i dlaczego taki a nie inny.

 

Jak ci się spodoba firma to wybierasz odpowiednią moc jednostki no i patrzysz czy cena odpowiada.

 

Unikaj silników przepływowych i poł by-passów eco czy innych cudów nie widów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...