Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Wiem, że był podobny wątek, ale zszedł on na boczne tory. Mnie głównie interesuje, jakiej firmy odkurzacz wybrać. Czy na etapie rozprowadzania rur trzeba już wiedzieć, jaka będzie jednostka centralna? Czy rury prowadzić po podłodze czy kuć ściany? No i słyszałam, żeby nie montować szufelek a mi się wydaje, że to bardzo dobra rzecz. Proszę o wypowiedź :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rury chyba pasują do kilku systemów. Kilku to znaczy tych kilku wiodących na rynku czyli: VacuMaid, Beam, Smart, Borysowski, ale dla pewności zapytałbym o średnice rur.

Później trzeba wybrać jednostkę centralną.

Szyfelki to dobry pomysł w kuchni i w wiatrołapie. Nie wiem dlaczego ktoś mógłby odradzać montaż szufelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie starczy mi czyszczenie szczoteczką do zębów prysznica, a ta szufelka się elektryzuje, więc będzie notorycznie brudna, a szparka jest taka, że chyba bym musiała używać patyczków higienicznych do czyszczenia. wielkie dzięki. już wolę sobie wyciągnąć tego węża.

Szufelka się nie elektryzuje, ponieważ tworzywo z którego wykonane jest gniazdo zawiera dodatek elektrostatyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., a szparka jest taka, że chyba bym musiała używać patyczków higienicznych do czyszczenia.

 

dobre!!! bardzo dobre! :D

 

ale to jest jeszcze lepsze:

już wolę sobie wyciągnąć tego węża.

 

hehe

 

szparka faktycznie ciasna... :D , ale to može i dobrze, hehe

 

a co do weža...... coož :oops:

 

pozdrawiam i winszuje dobrego humoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze przed montażem systemu jest ustalenie jaką docelowo będziemu mieli jednostke centralną i jakie ma ona sterowanie. Jeżeli wybierzesz jednostkę uruchamianą podciśnieniowo to nie musisz prowadzić kabli do gniazdek. Generalnie wszyscy producenci mają podobne średnice przyłączy fi 50. Rury prowadź w posadzkach a piony w bruzdach podtynkowych. Musisz też określić ile w budynku potrzeba gniazd, co jest uwarunkowane długością węża ( 7.5 lub 9 m) , niezapomnij zrobić gniazdo okruszkowe w kuchni - naprawdę się przydaje, jak też gniazdo w garażu.

Generalnie zrób sobie projekt systemu. Ja osobiście polecam Ci firmę HUSKY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Witam

Zainteresowany jestem centralnym odurzaczem ale ponieważ oferta jest dosyć bogata to pstanowiłem zapytać na forum o kilka rzeczy:

 

1 Czy ktoś mógłby napisać kilka rad w stylu minimalna siła ssąca taka i taka lub nie warto brać tego bo.. itd - chodzi mi o życiowe przykłady bo w ofertach producentów to wszystko jest super?

 

2 Na początek chciałbym rozprowadzić przewody - i tutaj mam pytanie czy brać przewody i jednostkę centralną od tego samego producenta czy rury to rury i nie ma to większego znaczenia i mogę sobie kupić jakiekolwiek rury do tego celu a potem wybrać jednostkę centralną?

 

Dom 125m2 chciałbym mieć 3-4 gniazda, parter, poddasze, garaż i może gdzieś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła ssąca ma znaczenie ale nie jest możliwe dobranie jednostki centralnej dokładnie do potrzeb konkretnej instalacji Najprościej producent jednostki centralnej podaje maksymalna długość instalacji (ostatnie gniazdo) i ilość gniazd

Przy robieniu samej instalacji centralnego odkurzacza nie jesteśmy skazani na konkretna firmę większość rur ( białe) pasuje do jednostek centralnych konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy Beama - jednostkę centralna BEAM 2750 Lux, a na ich stronie http://www.beam.pl znajdziesz profesjonalną firmę, która dostarczy Ci wszystkie potrzebne elmenty systemu a także zaproponuje i może wykonać Ci instalację wraz z montażem. Myślę, że to się opłaca, bo gdyby później coś nie działało to masz już "misiów do bicia". W zależności od powierzchni Twojego domu zaproponują Ci minimalną oraz optymalną liczbę gniazd i dobiorą odpowiednią jednostkę centralną odkurzacza. Paramerty samego odkurzacza potrzebne do prawidłowego funkcjonowania uzależnione są właśnie od:

- powierzchni użytkowej do sprzątania,

- długości rurociągu i

- liczby gniazd.

pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Jako użytkownik odkurzacza centralnego powiem że to dobry wybór zawsze ten wydatek można podzielić na dwa etapy najpierw zrobić instalacje a nawet po kilku latach wyposażenie Należy wiedzieć czego się chce ponieważ większość instalacji jest uniwersalnych tzn. pasują gniazda wielu firm ale jest np. taki Borysowski do niego nic nie pasuje

Na pytanie czy różnią się czymś poza ceną odpowiedz jest prosta tak jak i wszystko inne samochody, telewizory, kiełbasy itp. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy za odpowiedź nie wystarczy fakt że wszystko wydmuchiwane jest na zewnątrz ?? w przeciwieństwie do zwykłych odkurzaczy które tylko zakurzają.

 

I to jest właśnie podstawowa zaleta centralnego odkurzacza (pomijając inne jak bezgłośna praca, opróżnianie pojemnika raz na parę miesięcy, automatyczna szufelka, itd,itp.) dla której warto go mieć w przeciwieństwie do dyskusyjnej zasadności zakupu innych wynalazków, jak choćby rekuperatora, pompy ciepła czy innych solarów.

 

Wiem bo mam i sobie chwalę.

Instalację (prostą jak konstrukcja cepa).zrobiłem sam - na 4 gniazda, po dwa na dole i poddaszu

 

W ten sposób jednostka centralna 1800,- i rury z gniazdami ok. 1700,- - razem w granicach 3500,- zł. Firma życzyła 6000,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 6 tyś to bardzo stara cena, na ostatnich targach budowlanych wystawiała się firma z odkurzaczem centralnym poniżej 3 tyś, tak wiec ceny spadają, i zasadność rozwiązania rośnie.

 

Niebywałe!

 

Co to za firma która zainstaluje mi w domu odkurzacz centralny za 3 000 zł.

 

Wszak sama jednostka centralna i 9-metrowy wąż ze zdalnym właczaniem kosztuje prawie tyle.

 

A gdzie klej, rury, kolanka, rozgałeziacze, gniazda, przewody elektryczne?

 

A gdzie godziny docinania, rozprowadzania, klejenia i mocowania tych elementów?

 

Niebywałe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...