Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Te 6 tyś to bardzo stara cena, na ostatnich targach budowlanych wystawiała się firma z odkurzaczem centralnym poniżej 3 tyś, tak wiec ceny spadają, i zasadność rozwiązania rośnie.

 

Niebywałe!

 

Co to za firma która zainstaluje mi w domu odkurzacz centralny za 3 000 zł.

 

Wszak sama jednostka centralna i 9-metrowy wąż ze zdalnym właczaniem kosztuje prawie tyle.

 

A gdzie klej, rury, kolanka, rozgałeziacze, gniazda, przewody elektryczne?

A gdzie godziny docinania, rozprowadzania, klejenia i mocowania tych elementów?

 

Niebywałe!

 

Bywałe, bywałe.... ceny odkurzaczy Beam zaczynają się od 999 zł. brutto W tej cenie jest już jednostka centralna, rura (ta 9 metrowa) rura teleskopowa oraz startowy zestaw szczotek z wieszakiem.

Jeśli masz mały domek i zadowolisz sie 2 czy też 3 gniazdami oraz niekonieczny jest Tobie filtr CYKLON to ten odkurzacz wystarczy (aczkolwiek polecam te z wyższej półki).

Nie wiem co wchodziło w skład zestawu za 3000 zł. Być może właśnie taki najprostszy model z małą ilością gniazd. Jeśli tak to i ta podana cena powinna być niższa.

 

Jeszcze jedno. Jesli zamówisz odkurzacz wraz z usługą montażu to wówczas za całośc płacisz nie 22% Vat a tylko 7%. Czyli nawet ten najtańszy odkurzacz (za 999 zł brutto) będzie Cię kosztował 876 zł brutto.

Podobnie zredukujesz ceny innych elementów.

By uzyskać pełna 5 a nawet 6 letnia gwarancję konieczny jest montaż przez autoryzowanego wykonawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
A Twoim zdaniem jakiej firmy są dobre?

a co myślicie o Allegro ( nie aukcje taka firma kanadyjska ) zestaw montarzowy na 3 gniazda z beama kosztuje 355 zł a z Allegro ( w sklepie internetowym jest promocja i kosztuje 258 zł ) Jednostki troszke droższe od Beama ale za to z parametrów wyglądają na mocniejsze ( nie wiem jak z hałasem )

Narazie biore ten zestaw montażowy ( może ktoś juz kupował w tym sklepie internetowym Comfort System i coś o tym moze powiedzieć ) bo to chyba jeden kit jaki system, te gniazda i tak są takie same kazda jednostka bedzie pasować ( czy napewno ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem odkurzacz centralny jest do "dupy".

Ja nie mam i nie planuje mieć, choruje za to na taki elektroniczny który sam odkurza, mały komputerek. I taki sobie kupie za 2-3lata jak ceny spadną do 5 tyś.

 

Moi znajomi nie są zadowoleni z tego cudu na który jest szał od kilki lat. Powiem więcej osoby z branży w mojej okolicy nie chcą nawet słyszeć o odkurzaczu centralnym, twierdząc że to przereklamowane i się nie sprawdza.

 

Ja chcę takie cudo żeby samo odkurzało i w razie potrzemy zajeżdżało do bazy "mamy" naładować się i znowu do roboty. Super sprawa bo ty jesteś w pracy lub zajmujesz się innymi rzeczami a odkurzacz pracuje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi nie są zadowoleni z tego cudu na który jest szał od kilki lat. Powiem więcej osoby z branży w mojej okolicy nie chcą nawet słyszeć o odkurzaczu centralnym, twierdząc że to przereklamowane i się nie sprawdza.

Jakieś konkrety? Rozumiem, że znajomi są z branży odkurzaczy tradycyjnych :D

Super sprawa bo ty jesteś w pracy lub zajmujesz się innymi rzeczami a odkurzacz pracuje sam.

A po schodach też chodzi? :D

To tylko żarty, nie bierz tego do siebie. Proszę jednak o jakieś konkretne argumenty na "nie". Ja jestem w trakcie samodzielnego wykonywania instalacji (przyliżony koszt 300-400 PLN) choć nie wiem czy będę miał kasę na jednostkę centralną :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po schodach też chodzi? :D

To tylko żarty, nie bierz tego do siebie. Proszę jednak o jakieś konkretne argumenty na "nie". Ja jestem w trakcie samodzielnego wykonywania instalacji (przyliżony koszt 300-400 PLN) choć nie wiem czy będę miał kasę na jednostkę centralną :-? .

To wcale nie żart, ale to cudo to napewno gorszy patent niż odkurzacz centralny, stacja dokująca ( chyba trzebaby przewidziec juz miejsce to calikiem spore musi byc ), gdzie odsysa śmieci ( tak jak odkurzacz centralny poza dom, czy to woreczka który trzeba wyrzucić ), zapewnie nie wjeżdza po schodach, wiec trzeba kupić na góre jeden i na dół, no i mebli pewnie tez nie odsuwa, nie ma separatora do kominka ... itp itd ... takie coś to sobie mogą testować w laboratorium na jekiejś amerykańskiej uczelni.

 

 

Ponawiam swoje pytanie czy może ktoś korzystał ze stronki z odkurzaczami Comfort System ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to elektroniczne cudo ma czujniki i nie ma możliwości żeby się stoczył po schodach. wejść i zejść nie umie. Nie jest duży sam "robocik" ma wymiary wysokość około 10cm i średnicy 30cm, a "mama" jest wielkości zwykłego odkurzacza i ona ładuje akumulatory i odbiera syfy z małego.

Na dzień dobry mały odkurzacz jeździ po pomieszczeniach i robi sobie mapę okolicy ;) a później już się "nie zgubi" ;)

A koledzy z branży to budowlańcy, geodeci, architekci ;) Dystrybutorów odkurzaczy nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...