Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

expresssem ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć, Ana :) Przywędrowałam tu z wątku o pompach ciepła, gdzie ktoś cytował Twoje rachunki za ogrzewanie :) Przejrzałam cały wątek i szczerze Ci gratuluję pięknych wnętrz!

 

Wracając do PC, czy Twój M. jako znający się na rzeczy, jest w stanie określić, jak wygląda faktycznie COP dla Waszej pompy (szczególnie przy prawdziwych mrozach)? I czy mogłabyś mi podać (ewentualnie na priva) - jaki dokladnie macie model, moc itp, oraz namiary na firmę, która Wam montowała to cudo?

Edytowane przez Tatarak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję tataraku ;)

Dla mnie nie ma tak naprawdę znaczenia jakie jest COP, wyliczanie jego i podawanie wartości z kosmosu to prawdopodobnie zagrywka marketingowa, najważniejsze jest to że pompa grzeje elegancko, a rachunek za prąd jest niewielki. A że mieszkam w okolicach 'bieguna zimna' to mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że sprawdzona w prawdziwych mrozach ;). Najważniejsze by całość porządnie zrobiła jedna firma, która będzie odpowiadała za wszystko i na wszystko da 100% gwarancję. W przypadku gdyby dzialo się cos nie tak nie ma na kogo 'zwalic winy'

Resztę informacji przeslę Ci na priva

Edytowane przez ana-76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ana, jestem zachwycona Waszym domkiem. Całym!

A przyszłam do Ciebie z wątku o schodach, bo widziałam, że masz woodentic na podłodze i ścianę w cegłach.

Kominek u mnie będzie obudowany cegłą i cały czas się zastanawiałam, czy woodentic będzie do niego pasował. U Ciebie pięknie to wygląda. Czy Twoja cegła ma jakąś nazwę koloru? (producenta sobie już zanotowałam). Jak sprawuje się ten kolor podłogi? Bardzo widać paprochy, piasek, kurz itp.?

Masz go położony prawie w całym domu - nie wygląda to trochę monotonnie? Pytam, bo zastanawiam się, czy również tak nie zrobić.

Czy schody też masz bejcowane na złoty dąb?

Doczytałam się u Ciebie, że jak jest wentylacja mechaniczna, to nie trzeba mieć otworów w drzwiach łazienkowych??! Jest to dla mnie dobra nowina, ale czy są na to jakieś przepisy?

Cieszę się, że pompa ciepła zdaje egzamin, bo mnie wszyscy z okolicy straszą, że nie nagrzeje domu. Tylko my będziemy mieli gruntową. Miałam tylko nadzieję, na jeszcze niższe rachunki za prąd. ;)

Sorki, że tak Cię zarzuciłam pytaniami, ale spadłaś mi jak z nieba! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viga dziękuję )

według mnie cegła fajnie wygląda w połączeniu z woodenticem. Co do cegły to ona nie ma jakiejś konkretnej nazwy bo to stara cegła rozbiórkowa cięta na płytki. Gość od którego ją kupowałam z Malborka miał tylko jeden rodzaj. Wcześniej oglądałam taką niemiecką recznie formowaną ale jak dla mnie wyglądała zbyt idealnie, równiuteńko, a ta ma charakter ;) wracając do podłogi to to że jest jednolita sprawia że wszystko wygląda elegancko (przynajmniej wg mnie) i powoduje że wydaje się że przestrzeń jest większa. Nie potrafie powiedzieć czy bardzo widać kurz bo tak czy inaczej sprzątam codziennie wię ten kurz nie zd ąrzy się zebrać, najbardziej ewentualny brud widac w kuchni.

Schody, listwy i paraety są dębowe i bejcowane na złoty dąb.

PC się nie martw u mnie na biegunie zimna sprawuje się idealnie, jak montowaliśmy to wszyscy sąsiedzi zachodzili i z politowaniem patrzyli na 'wynalazek' :D , oczywiście nie obyło się bez wizyt w zimę by sprawdzić czy w kozuchach nie siedzimy :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha! Polakierowane masz. Pytałam o bejcę, bo zetknęłam się tutaj na forum z opinią, że schody niepolakierowane mniej przyciągają kurzu i mniej się zarysowywują. Muszę w tym układzie zgłębić jeszcze ten temat.

A chciałam się Ciebie jeszcze zapytać, jakiej grubości masz parapety? I czy z drewna litego czy klejonego? Pewnie też zabejcowane i lakierowane?

Ech... im dalej w las tym więcej pytań i decyzji. No ale pewnie Ana to znasz. ;)

 

Musiałam wrócić, bo przypomniałam sobie, że obejrzałam Twoje drzwi na stronie producenta i zdziwiłam się, jaka jest różnica w kolorze na ich próbniku a w naturze.

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viga parapety mam identycznej grubości jak stopnice, nie potafię powiedzieć czy są z litego drzewa, ale obstawiam że klejone ;) generalnie wyglądają jak stopnie, pobejcowane i polakierowane. Co do drzwi to ja je pierwszy raz widziałam w sklepie i w sklepie zamawiałam.

Andzia dziękuję za odwiedziny :) podstopnice są malowane białą farbą taką jak sufity. Przestrzegali mnie że będą się brudzić i żeby położyć terakote ale mi takie rozwiązanie się nie bodoba.. wolę je umyć lub od czasu do czasu pomalować bo estetyczniej wyglądają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ana. A czy możesz jeszcze powiedzieć jakiej firmy jest ta bejca złoty dąb? Bo może co producent to trochę inny odcień?

Przypuszczam że i od rodzaju malowanego drewna zależy ostateczny kolor. Twój mi się bardzo podoba, dlatego tak dociekam.

Hehe... co chwilę "włóczę się" po Twoim domku - mam nadzieję, że nie będziesz miała mi tego za złe? :)

 

Oglądałam w weekend kafelki, obejrzałam ponownie woodentic i ten brown wydał mi się bardzo ciemny. U Ciebie na podłodze jaśniej wygląda. Żałowałam, że mieli tylko ten brown i beige, bo jestem ciekawa, jak ochra wygląda.

 

Acha! Doczytałam się, że pan w hurtowni kafelek zrobił Ci wizualizację!? Jakąś kwotę za to wziął? Bo w salonach życzą sobie 200-400 zł za tę usługę. Oczywiście odliczają ją w momencie zakupu u nich kafelek (i, lub ceramiki). Jedne takie wizualki mam, ale nie jestem przekonana na 100% (ciągle mi się zmienia koncepcja ;) ) a szkoda trochę kasiorki na następne.

 

Wykończyliście swój domek faktycznie expressssowo! Mnie to zajmie o wiele dłużej.

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viga prawdopodobnie płytki z każdej partii troszkę się różnią, moje nie wydają się bardzo ciemne, a i na dużej powierzchni też wyglądają inaczej :), za wizualizację nic nie płaciłam bo u nich bralam kafle. Tak naprawdę ten projekt był bardziej potrzebny majstrowi niż mi ;D bo ja wiedzialam czego chcę. Rozumiem Cię doskonale bo na początku koncepcje i kafle zmieniały mi się co chwilę...

 

gremlinka dziękuję, bardzo lubięmoje ceglaki ;))) o pompie napize na pw

Edytowane przez ana-76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - w internecie kafle wyglądają troszkę inaczej, w sklepie również, a na podłodze i we wnętrzu jeszcze inaczej.

Myślę, że najczęściej do końca jest niepewność - jak ostatecznie wszystko się ze sobą zgra. I czy będziemy zadowoleni z końcowego efektu.

Tobie się udało. Mam nadzieję, że mnie też to się uda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...