Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

expresssem ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hihihi Tataraczku ;) nie mamy żadnego innego źródła ciepła tylko PC. Musiałabym dokładnie sprawdzić jak było za styczeń, bo dokladnie nie wiem. Ale PC przeszła ostry test, u nas temperatura nocą spadała nawet do -36!!!! i do -29 w dzień. I wówczas za te najbardziej zimne 8 dni wyszło nam 580kWh za ogrzewanie i cwu dla naszej szóstki

 

ana to temperatury jak u nas, jaka masz pompe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ana

ja tutaj zajrzałam w sprawie starej cegły - to ona mnie tutaj przywiodła.

 

Ja właśnie taką cegłę położyłam na obudowie kominka - no i prawie na całości wyszedł nam biały nalot, pył. Jak była mokra, to była śliczna, ale teraz niestety robi się coraz brzydsza.

Czy Ty czymś wyciągałaś kolor cegły, impregnowałaś?????????

Pozdrawiam

P.S. Domek urządzony bardzo ładnie, wszystko przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj S&M , a z czego macie fugi? bo może to przyczyna białego nalotu? u mnie cegła nie jest impregnowana, ale warto byloby ją czymś przymalować bo w korytarzu jest kilka takich które brudzą, ale czytałam też że niektóre impregnaty mogą dawać wrażenie 'wysokiego połysku'. Jak pytalam w sklepie to nie potrafili mi powiedzieć jaki będzie efekt. Na wątku ceglanym też nie znalazłam odpowiedzi... niestety i tak sobie jest jak jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się pojawiło przed fugowaniem.

Fugi mamy zrobione zwykłe cementowe, więc raczej one nie działają na cegły.

Muszę szukać i szperać. Niedawno mąż zrobił olejem jedną cegłę i niestety nagrzewa się od wkładu kominkowego i wydziela okropny zapach. Ale jeśli na ścianę to olej może być, bo naprawdę ładny kolor wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ana, u mnie kwitną przebiśniegi, a krokusom chyba zejdzie jeszcze ze dwa, trzy tygodnie.

 

Zanotowałam gdzieś sobie kolor fugi, jaki masz do brązowego woodenticu, ale nie umiem się doszukać. Może pamiętasz? I czy nadal jesteś z niego zadowolona? Tzn. z koloru fugi. Chociaż opini o płytkach też jestem ciekawa.

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...

''wpadłam za cegła'' i juz zostałam:)!

Pięknie tu!

Tez planuje woodentica :)

Pytanko mam- wpadłam na allegro na stronke proponowaną przez Ciebie-cegły-widnieje tam kilka rodzajow cegly, czy mozesz mi wskazac ktora to ta Wasza?:).

Piekny kolor ścian w pokoju(salon?) gdzie woodentic-czy to cos w ecru-kremie? czy komputer przekłamuje?

i pytanie najwazniejsze, które generalnie mnie tu przywiodło(tylko proszę się nie śmiać, bo ja jestem totalnie laikiem, jeszcze:P). Czy tą cegłę mozna kłaść bezposrednio na ściany za pomocą jakiegoś spoiwa? bo ktos mnie w błąd wprowadza-mam nadzieje, że ta osoba sie myli-ze jesli chce cegle na scianie to powinnam to w fazie wczesniejszczej juz ustalone miec bo teraz, na scianach juz sie nie da. Jaki mieliscie stan przed polozeniem cegly?

Rany Julek, czy mnie da sie zrozimiec?:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Halo ana, mam nadzieję ze jeszcze zagladasz :-)

Bardzo ładny domek, gratuluje.

Mam pytanie dot mebli lazienkowych od daszczyk, jak się sprawdzają, jesteś z nich nadal zadowolona, są dostatecznie zabezpieczone przed wilgocią? No i najważniejsze, jak się sprawują umywalki, bo na zdjęciu wyglądają na dość płytkie, nie chłopiec się za bardzo woda z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Czesc,

bede mial podobnej wielkosci blizniaka jak Ty (166m2), mozesz mi w zwiazku z tym powiedziec jakiego masz tego Zubadana, 8kW, 11kW?

Jak sie sprawuje do tego czasu? Jakie masz srednie rachunki miesieczne / roczne? Zadowolona jestes?

 

Pisalas, ze masz ustawione rozne temperatury w domu, 22 stopnie, 25 w lazience.

Co trzeba zrobic zeby to osiagnac w podlogowce? Na petli instaluje sie elektro-zawory i taki elektro-zawor spina sie w lazience z termostatem lazienkowym?

 

Z gory dziekuje za informaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...