Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję za wsparcie i rady. Faktycznie forum jest skarbnicą wiedzy i bardzp często je przeglądam, aby nie przegapić czegoś ważnego. Jesteśmy w tej chwili na etapie fundamentów, ławy wylane, porządnie polane nie tylko przez nas, ale i przez deszcz. Pogoda pewnie próbowała nam pomóc. Jutro mają stawiać ściany fundamentowe. I teraz pytanie o ocieplenie fundamentów. Budowlańcy mówili,że nie koniecznie trzeba kłaść folię izolacyjną na ławy, ale jak chcemy, to mogą położyć. Bardzo mi zależy na dobrym dociepleniu budynku, jestem nagorliwa z tą folią, czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie jesteś - budowlańcy zawsze mówią, że nie jest to konieczne bo najzwyczajniej w świecie nie chce im się tego robić. Im zależy tylko na tym, żeby jak najszybciej skończyć i przenieść się na następna budowę. Ty za to wszystko płacisz, to jest twoja inwestycja, więc jeśli uważasz że coś ma być zrobione to niech oni to robią. No chyba, że kierownik budowy zadecyduje inaczej (pod warunkiem, że nie jest on "człowiekiem" budowlańców).

A jeśli chodzi o izolację pozioma na ławach to jest wg mnie ona niezbędna,

Ja izolowałem ławy papą na lepiku. i dodatkowo dawałem jeszcze jedna warstwę izolacji (też papa) na przedostatniej warstwie bloczków ścian fundamentowych (już nad gruntem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 4 weeks później...

Zadałem pytanie dotyczące pieca co bo jestem na etapie wyposażenia kotłowni a nie zdawałem sobie sprawy że temat doboru pieca co jest taki ciężki (chodzi o moc pieca). W sklepach hydraulicznych proponuje mi się absurdalne moce w przedziale od 18 do 25 kw (25 kw to absurd),patrząc raczej na przeliczniki ogrzewanej powierzchni według producenta a nie na zapotrzebowanie mojego domu na ciepło. Przy powierzchni m 131 nawet wtedy gdy poszerzyłem go o 0,5 m wystarczy podobno moc 16-19 kw. Znajomy ma mi obliczyć zapotrzebowanie domu na ciepło aby według tego dobrać moc pieca; żeby nie był za słaby ani za mocny.

Dżigit dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

w końcu przybrałam się, żeby pochwalić się naszym domem. Ostatnie pół roku było tak zakręcone, że na nic nie było czasu.

W naszym M-131 poszerzyliśmy garaż o 0,5 m oraz podzieliliśmy pomieszczenie nad garażem na dwa pomieszczenia: pralnię i gabinet.

Więcej istotnych zmian nie wprowadzaliśmy.

Jesteśmy teraz na etapie wyboru okien, drzwi zewnętrznych i oczywiście planujemy wnętrza.

Trochę zdjęć

2014-05-17 13.27.26-1.jpg2014-05-27 04.50.05.jpg2014-05-27 13.37.05.jpg2014-05-27 13.39.37.jpg2014-05-27 15.37.57.jpg

Edytowane przez kasikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ja mam piec 14kW ( MetalFach Sokółka) na ekogroszek. Przy obecnych temperaturach dużo za duży :) . Piec ustawiony na minimum - temperatura podłogi 30 st, kaloryferów do 35 st a w domu 23-24 st. Przy większych mrozach spokojnie też wyrabiał. Na ścianach 15cm styropianu, na podłodze też 15, między garażem a domem 5cm (na ścianie i na suficie), na poddaszu 25-30 cm wełny, okna trzyszybowe.

Jeszcze dopiszę że garaż nie jest poszerzony ( a jedynie wyciągnięty do przodu, dzięki czemu mam bardzo dużą kotłownię) i jest zdecydowanie za wąski. To chyba największy problem tego projektu - wjeżdżanie do garażu lusterkami na styk i ciągłe uważanie żeby drzwi nie obić :).

Edytowane przez krzys2507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 6 months później...
  • 9 months później...
  • 1 year później...
  • 7 months później...
  • 3 months później...
  • 1 month później...

Witam

Chciałbym się pochwalić że i ja buduje swój wymarzony domek ptego projektu. Podczutuje was już trochę. Obecnie mam największy problem z dolna łazienka i tym korytarzem. Gdzie tam wstawić dzwi? Przed schodami czy za schodami? Czy robić ścianę betonowa w garderobie czy po prostu zostawić przestrzec i sobie później tam wstawić szafę do zabudowy. Jeśli chodzi o łazienkę to myślimy teraz o do budowaniu z 12cm schodów żeby ją trochę powiększyć? Czy wy macie powiększanie łazienki czy takie małe zostawiliscie? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. image000001.jpg

Edytowane przez SandraM131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...