Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj.

Na rysunkach poglądowych podana jest wysokość 100 cm. To sporo jak patrzę po innych projektach. Powinno być ok.:). Gdyby coś to z reguły w projekcie jest zgoda na podniesienie ścianki kolankowej o x-y pustaków, cegieł (z reguły o 1-2). Można to zrobić na placu budowy.

Pozdrawiam serdecznie.:)

 

Dzięki Sigur! Rzeczywiście, chyba te 100 cm spokojnie powinno wystarczyć, by pokoje były funkcjonalne a nie niskie klitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

U mnie prace budowlane zaczęły sie na początku września, więc cała papierologia już jakiś czas za mną. Jedyna niedograna sprawa to zakład energetyczny, umowa była podpisana pod koniec marca a na działce jeszcze nie ma prądu. Więc, co mogę doradzić to częste ponaglanie i trzymanie ręki na pulsie. Reszta papierologi w moim przypadku poszła w miarę gładko, pomimo strachu po lekturze forum ;))

 

Witaj.

Może namówimy Cię na jakieś foto. Please.:D:D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecności.U nas na razie czekanie na pogodę-deszcz nas dobija.Ogrodzenie prawie zrobione, jutro chłopaki mają naciągać siatkę. Materiały na fundamenty kupione( dla zainteresowanych: 1260 szt bloczków fundamentowych po 2,20 i 17 metrów betonu B-20 po 190 zł, palata cementu za 380 , stal 12 po 29 zl za szt).Na razie najwięcej czasu zajmuje nam załatwianie papierków pod kredyt.Jak da radę to stan zero jeszcze w tym roku, jak nie to trudno-zaczniemy jak większośc na wiosnę.

Pozdrawiam wszystkich

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie! foto poprosimy!

 

W najbliższym czasie postaram się coś wrzucić, ale jak już pisałem jakiś czas temu mój domek był projektowany na bazie M-131, zmian jest nawet sporo, więc może to być trochę mylący obraz tego jak wygląda oryginał.

Jeżeli chodzi o cenę to buduje mi firma i cena za SSO to 123tys brutto. W sumie do tej pory jestem bardzo zadowolony, nie mam za bardzo czasu na cała bieganinę z szukaniem materiałow transpotru itp. a tu mam wszystko można powiedzieć załatwione. Myślę, że robiąc to na własną rękę cena była by o około 10-15 procent niższa, tylko tak jak pisałem trzeba czasu :)

Buduję z ceramiki Porotherm 25cm a ścianki działowe 11,5 cm.

Pozdrawiam

Edytowane przez tomczaas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zainteresowanych podniesieniem poddasza o 1 lub 2 pustaki odradzam, chyba ze nie zalezy komus na wygladzie zewnetrznym. Rodzice budowali dom i tak samo wydawalo sie ze niby za nisko i podniesli o jednego pustaka i niby niewiele ale dom nabral brzydkiego ksztaltu zbyt wysokiego.

 

Popieram, podniesienie, lub obniżenie ścianki kolankowej to bardzo poważna decyzja i wiązać sie z nią mogą także spore zmiany konstrukcyjne (kominy itp). Mój brat obniżył o jedną cegłę i okazało się podczas budowy, że przewody wentylacyjne wychodzą na zbiegu połaci dachowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli chodzi o tę zmianę wysokości ścianki kolankowej to wszystko zależy od projektu. W niektórych przypadkach będzie to bezproblemowe:) w innych trzeba zmienić np. kąt nachylenia dachu itp. Pamiętajmy o kierowniku budowy, który takie rzeczy zatwierdza. Absolutnie natomiast nie popieram samowoli budowlanej:mad: i twierdzenia, że jakoś to będzie nawet jak ściana urośnie o trzy pustaki. Wszystko trzeba robić z głową.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zainteresowanych podniesieniem poddasza o 1 lub 2 pustaki odradzam, chyba ze nie zalezy komus na wygladzie zewnetrznym. Rodzice budowali dom i tak samo wydawalo sie ze niby za nisko i podniesli o jednego pustaka i niby niewiele ale dom nabral brzydkiego ksztaltu zbyt wysokiego.

 

no właśnie, tego się obawiam. Kolegi siostra podniosła dom o pustak i z pięknego budynku zrobiło się niekształtne straszydło, a projekt był naprawdę ciekawy i nietuzinkowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli chodzi o tę zmianę wysokości ścianki kolankowej to wszystko zależy od projektu. W niektórych przypadkach będzie to bezproblemowe:) w innych trzeba zmienić np. kąt nachylenia dachu itp. Pamiętajmy o kierowniku budowy, który takie rzeczy zatwierdza. Absolutnie natomiast nie popieram samowoli budowlanej:mad: i twierdzenia, że jakoś to będzie nawet jak ściana urośnie o trzy pustaki. Wszystko trzeba robić z głową.

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

żadnych samowolek budowlanych :-) popieram, popieram :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecności.U nas na razie czekanie na pogodę-deszcz nas dobija.Ogrodzenie prawie zrobione, jutro chłopaki mają naciągać siatkę. Materiały na fundamenty kupione( dla zainteresowanych: 1260 szt bloczków fundamentowych po 2,20 i 17 metrów betonu B-20 po 190 zł, palata cementu za 380 , stal 12 po 29 zl za szt).Na razie najwięcej czasu zajmuje nam załatwianie papierków pod kredyt.Jak da radę to stan zero jeszcze w tym roku, jak nie to trudno-zaczniemy jak większośc na wiosnę.

Pozdrawiam wszystkich

Aga

 

dzięki Aga za cenne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem decyzję z wodociągów. Czekam na energetykę. Powinna niedługo przyjść. Mapka też już się robi. W sumie załatwianie papierków nie jest skomplikowane, ale strasznie czasochłonne. W każdym razie planuję do końca roku złożyć papiery na pozwolenie na budowę.

 

a ja myślę, że jak dobrze pójdzie to papierologię skończę w styczniu......mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i bez problemów po drodze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników tego projektu i pozdrawiam z zachodniopomorskiego. Projekcik spodobał się funkcjonalnością i trudno było cokolwiek zmieniać by nie było to kosztem czegoś innego).

Co do zmian w naszej realizacji (lustro) planujemy następujące:

1. Zwiększenie łazienki na parterze (przesunięcie ściany w stronę salonu aż do ościeżnicy małego pokoju, drzwi w ściętym rogu pięcokątnej łazienki) .

2. Przebicie drzwi z holu do kuchni kosztem garderoby i likwidację jej bocznej ściany.

3. Na poddaszu wykonanie dodatkowej łazienki (kosztem pralni i częściowo łazienki) dostępnej z pokoju nad kuchnią

No i idea fix (nasz pan projektant powiedział że to na etapie budowy się da zrobić) zaadaptowanie części strychu na pomieszczenie gdzie umieszczę zasobnik cwu (jeden grat wyniesiony z kotłowni) i przyszłościowo - pompy od solara który jakoś na dachu lukarny nad pokojem musze posadowić (chcę przez to skrócić drogę glikolu z solara do wymiennika). Nie wiem tylko czy przypadkiem na tej czesci nie trzeba będzie mocniejszej terrivy dać by strop przenósł obciążenie beczki z wodą - co myślicie o takim pomyśle?

 

Wykusz u nas pozostaje z racji estetycznych.

Acha planuję wykonanie uziomu fundamentowego zamiast zamieszczonych w pojekcie wbijanych szpilek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Już oczami wyobraźni widzę ten "las" M-131 pnących się raźnie do góry.;)

Oby wszyscy przebrnęli przez budowę bez większych niespodzianek.

Ponowię tylko apel - jeśli możecie to wstawiajcie fotki z realizacji - tu lub na dziennik budowy PLEASE!!!:)

Pozdrawiam serdecznie.

 

ja też przyłączę się do apelu Sigura- zdjęcia, opisy z akcji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników tego projektu i pozdrawiam z zachodniopomorskiego. Projekcik spodobał się funkcjonalnością i trudno było cokolwiek zmieniać by nie było to kosztem czegoś innego).

Co do zmian w naszej realizacji (lustro) planujemy następujące:

1. Zwiększenie łazienki na parterze (przesunięcie ściany w stronę salonu aż do ościeżnicy małego pokoju, drzwi w ściętym rogu pięcokątnej łazienki) .

2. Przebicie drzwi z holu do kuchni kosztem garderoby i likwidację jej bocznej ściany.

3. Na poddaszu wykonanie dodatkowej łazienki (kosztem pralni i częściowo łazienki) dostępnej z pokoju nad kuchnią

No i idea fix (nasz pan projektant powiedział że to na etapie budowy się da zrobić) zaadaptowanie części strychu na pomieszczenie gdzie umieszczę zasobnik cwu (jeden grat wyniesiony z kotłowni) i przyszłościowo - pompy od solara który jakoś na dachu lukarny nad pokojem musze posadowić (chcę przez to skrócić drogę glikolu z solara do wymiennika). Nie wiem tylko czy przypadkiem na tej czesci nie trzeba będzie mocniejszej terrivy dać by strop przenósł obciążenie beczki z wodą - co myślicie o takim pomyśle?

 

Wykusz u nas pozostaje z racji estetycznych.

Acha planuję wykonanie uziomu fundamentowego zamiast zamieszczonych w pojekcie wbijanych szpilek.

 

Witamy, witamy w grupie :)

napisz proszę laikowi (czyli mnie) co oznaczają te zmiany z uziomem fundamentowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...