Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To ja też ogłaszam, że właśnie wysłałem zamówienie na projekt.

Mam trochę więcej zmian:

1. likwidacja wykuszu - w zamian za to duże okno lub dwa mniejsze (takie

jak na piętrze)

2. powiększenie łazienki na dole

3. poszerzenie garażu maksymalnie o 1 metr

4. likwidacja okien w garażu i na strychu - nad strychem okna połaciowe

po obu stronach dachu

5. likwidacja pralni przy łazience na poddaszu i powiększenie pokoju

sąsiadującego z łazienką oraz powiększenie samej łazienki

(zagospodarowanie przestrzeni po pralni)

6. adaptacja strychu: pralnio/suszarnia, garderoba, strych

7. dodanie okien połaciowych nad pokojami (prawa strona poddasza)

 

No i dostałem papiery z energetyki, a za tydzień odbieram mapę od geodety.

 

 

o to widzę sporo zmian, choć kilka z nich spokojnie możnaby wykonać bez zgody architekta, w czasie budowy

moje poprawki zajmą ok 5 dni, więc pod koniec przyszłego tygodnia powinnam dostać dokumenty

 

gratuluję papierów z energetyki- kolejny krok do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

Śledzimy z żoną ten temat od dwóch tygodni. W końcu postanowiliśmy się przyłączyć. My również chcemy wybudować M-131 i również z małymi poprawkami :)

Zastanawiamy się jednak, które zmiany z podanych przez Was (skorzystamy ze zmian Macka.Nowego) wymagają rzeczywiście konsultacji z architektem i zmian w projekcie, bo przecież po co niepotrzebnie płacić?

 

"1. likwidacja wykuszu - w zamian za to duże okno lub dwa mniejsze (takie jak na piętrze) TAK

2. powiększenie łazienki na dole NIE

3. poszerzenie garażu maksymalnie o 1 metr TAK

4. likwidacja okien w garażu i na strychu - nad strychem okna połaciowe po obu stronach dachu NIE (jeśli mamy dużą działkę i możemy sobie pozwolić na 4m po każdej stronie)

5. likwidacja pralni przy łazience na poddaszu i powiększenie pokoju sąsiadującego z łazienką oraz powiększenie samej łazienki (zagospodarowanie przestrzeni po pralni) NIE (ale tu chyba się trzeba zastanowić bo co z wentylacją która tam jest w projekcie?)

6. adaptacja strychu: pralnio/suszarnia, garderoba, strych NIE

7. dodanie okien połaciowych nad pokojami (prawa strona poddasza)" NIE

 

Co myślicie o naszej ocenie? :)

 

Pozdrowionka i cieszymy się, że dołączamy do grona zwolenników tego wspaniałego projektu.

Miejsce budowy: niedaleko Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki macie pomysł na taras? chcecie tradycyjnie w sensie beton wylany na niego płytki? liczyłem ostatnio koszty i mi wyszło, że jeśli sam wszystko sobie zrobię wszystko to koszty będą dość wysokie - wylanie tarasu to sam gotowy beton koszt ok 2000-2500pln i do tego własna robota (szalunet wyrównanie itd.) położenie płytek i kupno ich ok.45zł/m2. firma zaproponowała samo wylanie tarasu bez płytkowania i materiału 350zl/m2, jak zliczyłem wszytsko wyszło by mi ok 6000pln i wpadłem na pomysł, żeby taras podsypać później warstwa ok. 30cm podsypki takiej jak pod kostke brukową i położyć płyty tarasowę, bądź kostkę brukową koszt całego tarasu z materiałem wyszedł mi niecałe 2000pln. co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

od jakiegoś czasu śledzę to forum. Nie jesteśmy wprawdzie jeszcze z mężem zdecydowani na 100% na ten projekt, ale póki co jest naszym faworytem :) Ma bardzo sensownie rozmieszczone pomieszczenia i ładnie wygląda z zewnątrz. Obawiamy się jedynie, czy nie jest za duży, a przez to drogi w budowie i potem w utrzymaniu :(. Na razie jesteśmy we troje, ale nie wykluczamy powiększenia rodziny. Wystarczyłyby więc nam spokojnie trzy pokoje (+salon). Ale dodatkowy pokój na dole to fajna sprawa (czy to dla gości, czy dla nas na starość). Mam w związku z tym prośbę: czy ktoś z Was mógłby mi może przesłać bardziej szczegółowe zestawienie materiałów? (od p. Matuszewskiego otrzymałam tylko podstawowe - identyczne z zmiasczonym na forum przez gosję). Chcielibyśmy zrobić dokładną kalkulację kosztów materiałowych, żeby nie porywać się z motyką na księzyc.

 

Serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na weekendzie postaram się Wam pomóc- odbieram jutro projekt

 

No tak tylko że Twój projekt Gosiu będzie zawierał dodatkowo materiały potrzebne do Twoich modyfikacji, ale szacunkowo na pewno te dane się przydadzą :p Zawsze przecież trzeba na górkę zamówić.

My jesteśmy dopiero na początku tej drogi ale zastanawiamy się czy już nie zamawiać w tym roku materiałów ze względu na podwyżkę VATu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że Twój projekt Gosiu będzie zawierał dodatkowo materiały potrzebne do Twoich modyfikacji, ale szacunkowo na pewno te dane się przydadzą :p Zawsze przecież trzeba na górkę zamówić.

My jesteśmy dopiero na początku tej drogi ale zastanawiamy się czy już nie zamawiać w tym roku materiałów ze względu na podwyżkę VATu. :/

 

w moim projekcie będzie jedna zmiana- brak wykusza- w jego miejsce ściana z dużym oknem

nie wiem, czy ktokolwiek z nas będzie budował dom bez zmian :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy ktokolwiek myślał o zainstalowaniu rekuperatora czyli w dużym skrócie mówiąc wentylacji mechanicznej?

Popatrzcie na stronkę http://www.rekuperatory.pl

Mój kolega z pracy ma tę instalację, mówi że wspaniała sprawa, czyste powietrze, wspomaga ogrzewanie troszkę :)

 

W którym miejscu myślałeś zamontować rekuperator,bo ponoć szumi i słychać go w pomieszczeniach obok?A jaki to jest koszt?

Edytowane przez rybkaB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na weekendzie postaram się Wam pomóc- odbieram jutro projekt

 

Dzięki bardzo! :)

 

A czy orientujecie się jaka jest różnica w kosztach budowy z wykuszem i bez (za to z dużymi oknami)? Nam się wykusz podoba, chyba (bo na "żywo" nie widziałam) fajnie podkreśla i oddziela jadalnię od kuchni i salonu, szczególnie troszkę głębszy, jak w projekcie u Myometis. Ale jeśli trzeba będzie ciąć koszty...mówi się trudno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu myślałeś zamontować rekuperator,bo ponoć szumi i słychać go w pomieszczeniach obok?A jaki to jest koszt?

 

Witam.

 

Jedyne miejsce na rekuperator to strych nad garażem ale wiele osób chce go zaadaptować na pomieszczenie użytkowe. Chyba, że może stać w kotłowni na parterze. Jak będzie ogrzewanie gazowe to pół biedy - grozi "tylko" ciasnota. Przy ogrzewaniu paliwem stałym chyba niewykonalne.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo! :)

 

A czy orientujecie się jaka jest różnica w kosztach budowy z wykuszem i bez (za to z dużymi oknami)? Nam się wykusz podoba, chyba (bo na "żywo" nie widziałam) fajnie podkreśla i oddziela jadalnię od kuchni i salonu, szczególnie troszkę głębszy, jak w projekcie u Myometis. Ale jeśli trzeba będzie ciąć koszty...mówi się trudno :(

 

zdecydowanie bez wykusza będzie taniej, do tego dochodzi kwestia strat ciepła, a raczej braku strat w wersji bez wykusza.

nam się podoba wykusz, ale te dwa względy zaważyły o jego likwidacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu myślałeś zamontować rekuperator,bo ponoć szumi i słychać go w pomieszczeniach obok?A jaki to jest koszt?

 

Wydaje mi się że odpowiednim miejscem będzie pomieszczenie gospodarcze za garażem oraz przystawić go do zewnętrznej strony domu.

Dzisiaj rozmawiałem z Panią z rekuperatory.pl szybcy i konkretni są muszę przyznać. Od razu pochwaliła, że interesuję się tematem wentylacji już na etapie projektu. Opowiedziała mi jak to wygląda, nie może konkretnie podać ceny ale szacuje coś około 20 tys. Normalna wentylacja grawitacyjna to koszt około 15, ale tu nie o koszty tak naprawdę chodzi.

Główną zaletą wentylacji mechanicznej z rekuperacją są duże oszczędności na ogrzewaniu, ponieważ system ogrzewania (piec, kominek) ma wówczas mniejszą różnicę temperatury powietrza do ogrzania. Naprawdę zainteresowałem się tym tematem więc raczej z tego skorzystamy.

Jeśli chodzi o hałas to byłby on słyszalny gdyby przy absolutnej ciszy (co jest osiągalne nocą gdy się śpi :D) wentylator chodził postawiony przy łóżku.

Dalsze odległości całkowicie go wygłuszają.

Właściwie nie widzę wad dla tego rodzaju wentylacji :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...