Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To masz bardzo fajne rozmieszczenie domu na działce.

Nie mogę się jednak doczekać żeby zobaczyć jak to zrobiłeś że wjazd na działkę od południa a wejście do północy.

Być może że ja mógłbym to podobnie rozplanować.

 

Ja mam wejście od północy. Garaż od wschodu. Taras wychodzi więc na południową stronę.

Tak mi się to układa na mojej działce, chociaż wjazd na działkę mam od południowej strony...

Za dużo by tłumaczyć. Jak będę miał plany adaptacji to wrzucę skany.

 

Wydaje mi się, że w tym projekcie wejście powinno być od północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie.:)

 

Mam pytanie do Szanownych Posiadaczy Projektu:D. Czy analizując projekt szczegółowy natknęliście się na jakieś "niespodzianki"? Czy projekt jest przygotowany rzetelnie, czy zawiera wszystkie niezbędne detale itp?

 

Pozdrawiam serdecznie.:)

 

Przeglądałem projekt ze znajomymi projektantami instalacji wod-kan i nie mieli uwag. Co do elektryki to jak pisałem - preferuję uziom fundamentowy zamiast proponowanych "szpilek". Budowlanki i więźby jeszcze nie konsultowałem - czekam na to co wyprodukuje architekt dokonujący zmian, bo ma podciąg w stropie chyba zmienić. Nie bardzo rozumiem kawałek działowej ścianki w lukarnie pokoju na poddaszu - ktoś gdzieś chciał z niej rezygnować ale moja wyobraźnia nie potrafi wyobrazić sobie konsekwencji.

 

Na moje oko - projekt jest rzetelny i zawiera branżówki. Co do pomysłów z elektryki - to uwagami podzielę się jak projekty do mnie wrócą, bo tu choć coś niecoś kumam.

 

Pytanie tylko co robicie z "przeszkleniem" przy drzwiach między hallem a wiatrołapem? Luksfery? Szerokie doświetle drzwi z boku?

Edytowane przez viaferrata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

Jak macie umieszczony domek względem stron świata?

Naczytaliśmy się teraz tego wszystkiego i ciężko jest osądzić a tym bardziej obrócić budynek,

my mamy wejście od południowej a garaż od wschodniej.

Podobno to nie jest zbyt fortunne bo wtedy salon jest od północy.

Podzielcie się proszę swoimi myślami.

 

My wybraliśmy wersję lustrzaną: wejście od wschodu, garaż od północy, taras na zachodzie, wykusz w salonie na południe. Przy wejściu od południa - chyba bym jednak rozważał inne projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniższym linku jest plik PDF z wykazem materiałów potrzebnych do budowy (może się komuś przyda):

http://www.loco.wroc.pl/Wykaz_mat-M131.pdf

 

Dzięki Maćku za wstawienie tego zestawienia..Przyznam, obiecałam, że to zrobię dla pozostałych, ale ostatnie wypadki trochę mnie odsunęły od forum- nowa praca, szkolenia...

Mam nadzieję, że wybaczycie

 

A u mnie- prócz wypadków jak wyżej- mamy już mapki do celów projektowych (850 zł)

Jutro pędzę do pani architekt, by naniosła dom na mapki i zrobiła projekty przyłączy

W tym tygodniu czeka mnie jeszcze załatwianie najważniejszej papierowej sprawy, mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze...wg prawnika będzie ok

ale wstrzymam się z emocjami, do momentu załatwienia tematu

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko w ten bardzo mroźny wieczór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj załatwiłam tą problematyczną sprawę, która spędzała nam sen z powiek :-)

Teraz już z papierami wszystko idzie dobrze, pani architekt robi projekty przyłączy i wpisuje dom w mapkę, mam nadzieję, że teraz już będzie spokojniej, przynajmniej w kwestii dokumentacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Bartek.Wspólnie z żoną również zdecydowaliśmy się na ten projekt. Jest dla nas idealny, oczywiście po niewielkich modyfikacjach (usunięty wykusz oraz poszerzony garaż) .Zaczynamy zabawę z papierami. Niestety musimy odnowić granice działki bo słupki graniczne wbite 15 lat temu zostaly wyorane i dostały nóg...:-) Usłyszałem termin od 3 do 5 miesięcy...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...