Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

 

czy jest ktoś w posiadaniu zestawienia materiałów. Chodzi mi o jakiś plik gdzie jest zestawienie ile czego trzeba.

Przymierzam się do zrobienia arkusza do kalkulacji materiałowo cenowej więc jeśli ktoś posiada coś takiego to bardzo proszę o podanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Też będą budował M-131 w okolicach Poznania (Dopiewo). Na razie jestem na etapie uzyskiwania warunków przyłączy, a na przyszły tydzień zamierzam udać się do Pana Konrada w celu dokonania zmian w projekcie i jego zakupu. Planuje w nim następujące zmiany:

- zlikwidowanie wykusza

- powiększenie garażu

- powiększenie dolnej łazienki poprzez przesunięcie ścianki działowej pomiędzy łazienką a pokojem

- podzielenie strychu na dwa pomieszczenia, z czego jedno będzie pralnią

 

Początek budowy planuje na drugą połowę 2011 oraz na dzień dzisiejszy całkowicie się nie znam na budowie domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

czy jest ktoś w posiadaniu zestawienia materiałów. Chodzi mi o jakiś plik gdzie jest zestawienie ile czego trzeba.

Przymierzam się do zrobienia arkusza do kalkulacji materiałowo cenowej więc jeśli ktoś posiada coś takiego to bardzo proszę o podanie.

Pozdrawiam

Witam,

a więc po raz trzeci:

Cały czas jest tutaj: http://www.loco.wroc.pl/Wykaz_mat-M131.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje w nim następujące zmiany:

- zlikwidowanie wykusza

- powiększenie garażu

- powiększenie dolnej łazienki poprzez przesunięcie ścianki działowej pomiędzy łazienką a pokojem

- podzielenie strychu na dwa pomieszczenia, z czego jedno będzie pralnią

 

Hej,

dziwnie znajome te zmiany w projekcie :yes: - Naniosłem dokładnie takie same...

Ja też się nie znam na budowie domu, dlatego zatrudniam ekipę budowlaną i kierownika budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge napisać ze w opolskim hurtownie materiał na zrobienie stanu surowego otwartego z dachówka, stalą, betonem itd biorąc pod uwagę strop układany terriva a nie lany to ceny za same materiały to od 60-80tys pln w zaleznosci od marki materialow ja licze wszystko z wyzszej polki, bo na tych rzeczach nie am co oszczedzac, cegla porotherm, dachowka roben albo braas naturalnie ceramiczna, strop terriva no i wybudowanie stanu surowego otwartego licza sobie z dachem od 48-86tys pln:) ekipy ze ślaska to przedział do 60tys a opolskie od 60 w gore...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ile kosztują ekipy w różnych rejonach, to można się załamać. To samo dotyczy materiałów. Zakres cenowy jest ogromny. Zależy od regionu Polski, naszej nagocjacji. Ja już przerobiłem składy w Busku Zdroju i w promieniu 30 kilometrów od niego. Moja ekipa bierze 35 tysięcy (z możliwością zmniejszeni do 30 tysięcy zależnie czy prace przebiegną bez problemów - pogoda). Na strop z lejera (pustai i belki) mam kalkulacje najtańszą na 7100 zł ze składu 30 km od Buska z dowozem i HDS. Mam kalkulację na dachówkę z firmy roben - ok. 14000 zł i tondach - ok. 12500 zł (choć myślałem najpierw o robenie, to teraz bliżej mi do tondach - tańsza a jakościowo podobna). Paradoks polega na tym, że co przedstawiciel to inna cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocje na materiały robi większość producentów. Najdroższe materiały są w sezonie, najtańsze w okresie zimowym. W zeszłym roku w późnej jesieni pochodziłem po Busku u przedstawicieli stolarki okiennej aby zorientować się co oferuje rynek. Niektórzy przedstawiciele sami mówili mi o cenach okien, że w okresie zimowym są one najtańsze z racji tego, że jest to okres martwy w budownictwie. Dlatego różnymi promocjami zachęcają do kupna materiałów w tym okresie. O dachówkach robena też słyszałem. Dlatego narazie kursuje po składach aby porównać ceny. Czasami jest tak, że ktoś oferuje wielkie rabaty na składzie a w innych bez rabatów jest taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Asiac76.

W jakiej okolicy Poznania się budujecie bo akurat od pół roku i jeszcze przez rok będę pracował pod Poznaniem (okolice Kostrzyna wlkp i Swarzędza).

Kontakt mile widziany.

Radek

 

Witam Cię Radek

Budujemy się w okolicy w której pracujesz.

Kontakt do nas: [email protected]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz bardzo fajne rozmieszczenie domu na działce.

Nie mogę się jednak doczekać żeby zobaczyć jak to zrobiłeś że wjazd na działkę od południa a wejście do północy.

Być może że ja mógłbym to podobnie rozplanować.

 

Skan mapki z posadowieniem budynku wrzuciłem do "Dziennika budowy"

Edytowane przez Maciek.nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj czyli od 2 lutego mamy pozwolenie na budowę. Teraz czekamy na uprawomocnienie się pozwolenia czyli 14 dni a potem składamy w nadzorze zamiar rozpoczęcia robot czyli za 3 tyg ruszamy. Przypominam: projekt kupiliśmy pod koniec listopada 2010, warunki techniczne były tak samo, 10 gru mieliśmy prawomocne WZ a zmianę decyzji WZ prawomocna 27 gru 2010. Troszkę wcześniej bo 1 pazdz złożyłem (jeszcze sam wtedy) wniosek o wydanie WZ do Urzędu Gminy. Projekt złożyliśmy w starostwie z wnioskiem o pozwolenie na budowę 17 sty 2011 czyli 16 dni temu!!!!!! decyzja wyszła błyskawicznie bo przecież po złożeniu wniosku inwestor i gmina dostaje zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego czyli wydawaniu decyzji i ma 7 dni od doręczenia zawiadomienia na wypowiedzenie w tej sprawie. Tak wiec wielki plus dla urzędasów w starostwie powiatowym pod które podlegam.

 

 

WIELKIE GRATULACJE SZCZĘŚCIARZU!! :-)

Rzeczywiście masz błyskawicznych urzędników!!! Pozazdrościć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozliczałem się z projektantem - koszt 3300zł i nic mnie nie obchodziło (tylko podpisałem wniosek pozwolenia na budowę). W projekcie domu była zmiana tj. likwidacja wykusza poprzez wyciągniecie ścian kuchni i salonu do poziomu wykusza. Projektant skracał również budynek gospodarczy. Załatwiał wszelkie mapki, uzgodnienia. Nasz dom stanie w Marcinkowie koło Mrągowa. Kosztorys oszacowany przez znajomego kosztorysanta wyniósł 280 000 zł.(robocizna i materiały ze średniej półki). Czekam również na kosztorys od wykonawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my tez idziemy z papierkami to przodu jak burza... I co najważniejsze... ZAMÓWILIŚMY DZISIAJ PROJEKT NASZEGO M-131...:yes: Pan Matuszewski powiedział, że w poniedziałek powinniśmy już go mieć w rękach. Bardzo się cieszymy.

Nasze zmiany:

- likwidacja wykusza, w to miejsce wstawiamy okno balkonowe 180x210,

- poszerzenie garażu,

- a resztę zmian wyjdzie podczas budowy i je nasz architekt naniesie.

Mamy już prawie wszystkie dokumenty, brakuje nam tylko wypisu z rejestru gruntów, aktualnej KW i mapki do celów projektowych. Geodeta ma być u nas w sobotę... potem architekt i składamy dokumenty na wydanie pozwolenia na budowę, nasz architekt za wykonanie adaptacji projektu powiedział 500 zł. Do tego musimy nam wykonać projekt zjazdu z drogi powiatowej na naszą działkę, a to jest zupełnie inna procedura i Starostwo Powiatowe wydaje na tą odrębną decyzję. Potem tylko wykonanie zjazdu, odbiór przez Powiatowy Zarząd Dróg i można przywieź pierwszą cegiełkę na budowę ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my tez idziemy z papierkami to przodu jak burza... I co najważniejsze... ZAMÓWILIŚMY DZISIAJ PROJEKT NASZEGO M-131...:yes: Pan Matuszewski powiedział, że w poniedziałek powinniśmy już go mieć w rękach. Bardzo się cieszymy.

Nasze zmiany:

- likwidacja wykusza, w to miejsce wstawiamy okno balkonowe 180x210,

- poszerzenie garażu,

- a resztę zmian wyjdzie podczas budowy i je nasz architekt naniesie.

Mamy już prawie wszystkie dokumenty, brakuje nam tylko wypisu z rejestru gruntów, aktualnej KW i mapki do celów projektowych. Geodeta ma być u nas w sobotę... potem architekt i składamy dokumenty na wydanie pozwolenia na budowę, nasz architekt za wykonanie adaptacji projektu powiedział 500 zł. Do tego musimy nam wykonać projekt zjazdu z drogi powiatowej na naszą działkę, a to jest zupełnie inna procedura i Starostwo Powiatowe wydaje na tą odrębną decyzję. Potem tylko wykonanie zjazdu, odbiór przez Powiatowy Zarząd Dróg i można przywieź pierwszą cegiełkę na budowę ... ;)

 

hmm a projekty przyłączy i ich warunki od dostawców mediów już masz?...u nas czeka się na to i czeka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oświadczenie o możliwości przyłączenia do sieci elektroenergetycznej oraz dostaw energii elektrycznej czekaliśmy 10 dni (przyszło pocztą do domu listem zwykłym), natomiast warunki przyłączenia obiektu do sieci wodociągowej oraz oświadczenie o zapewnienie dostawy wody pitnej odebraliśmy osobiście po 4 dniach. Jesteśmy mocno zaskoczeni pracą naszych urzędników. Jedyny problem tkwi w tym, że musimy wyciągnąć jeszcze po jednym egzemplarzu decyzji o warunkach wykonania zjazdu z drogi powiatowej na nasza działkę oraz wypis i wyrys z MPZP, ponieważ oryginały są potrzebne zarówno do wydania pozwolenia na budowę, jak i wydania decyzji o pozwolenie na wykonanie zjazdu... ale poczekamy na to góra 3 dni ... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...