Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

przyłączam się do tematu. W sumie M-131 obserwuję od dłuższego czasu,

ale specjalnie nie spieszę się z budową. Projektu jeszcze nie zakupiłem. Żona bardzo chce mieć balkon, więc przeróbka Myometis bardzo jej odpowiada.

 

Prawdopodobnie w bieżącym roku załatwię pozwolenia, ogrodzę działkę i wykopię studnię, a start budowy na wiosnę 2012.

 

Mam na początek kilka pytań i próśb.

1. Czy ktoś z okolic południowej Polski (lub Poznania) wyszedł już z ziemi, i mógłbym się do niego wprosić z małżonką??

 

2. Prosiłbym o przesłanie na maila odpowiedzi od pana Konrada, dot. problemów konstrukcyjnych dachu - tu prośba do Gosji oraz Albertyna.

Mój email: [email protected]

Buduję na południowej granicy Bielska-Białej, a tutaj potrafi nieźle dosypać:)

 

3. Jeżeli ktoś dysponuje rzutem poddasza z zaprojektowaną garderobą to również prosiłbym o przesłanie.

Edytowane przez enterman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enterman, wysłałam do Ciebie rzuty.

 

Z innej beczki pytanie: czy ktos slyszał o cegle Eder? Bo z kilku źródeł słyszałam, że materiał jest świetnej jakości, pod wieloma względami przewyzsza nawet porotherm ( mniejszy współczynnik U, idealnie dopasowane i równe cegły). Jeszcze nie jest tak popularny i rozreklamowany, ale opinie ma pozytywne. Slyszał cos ktoś kiedys o tym "cudzie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Forumka za rzuty,

generalnie na cegłach się nie znam, ale czytałem wiele opinii, lepsze wyniki energooszczędności daje lepszej jakości izolacja plus dobra stolarka okienna, niż inwestycja w super cegłę. Wielu specjalistów w pismach twierdzi, że lepiej jest wykonać wastwę nośną z najtańszego dostępnego materiału, a zainwestować różnicę w stolarkę / lepsze ocieplenie - np. Platinium Plus, lub inny szary styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

przyłączam się do tematu. W sumie M-131 obserwuję od dłuższego czasu,

ale specjalnie nie spieszę się z budową. Projektu jeszcze nie zakupiłem. Żona bardzo chce mieć balkon, więc przeróbka Myometis bardzo jej odpowiada.

 

Prawdopodobnie w bieżącym roku załatwię pozwolenia, ogrodzę działkę i wykopię studnię, a start budowy na wiosnę 2012.

 

 

Mam na początek kilka pytań i próśb.

1. Czy ktoś z okolic południowej Polski (lub Poznania) wyszedł już z ziemi, i mógłbym się do niego wprosić z małżonką??

 

2. Prosiłbym o przesłanie na maila odpowiedzi od pana Konrada, dot. problemów konstrukcyjnych dachu - tu prośba do Gosji oraz Albertyna.

Mój email: [email protected]

Buduję na południowej granicy Bielska-Białej, a tutaj potrafi nieźle dosypać:)

 

3. Jeżeli ktoś dysponuje rzutem poddasza z zaprojektowaną garderobą to również prosiłbym o przesłanie.

 

odp wysłana plus prywatna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enterman, wysłałam do Ciebie rzuty.

 

Z innej beczki pytanie: czy ktos slyszał o cegle Eder? Bo z kilku źródeł słyszałam, że materiał jest świetnej jakości, pod wieloma względami przewyzsza nawet porotherm ( mniejszy współczynnik U, idealnie dopasowane i równe cegły). Jeszcze nie jest tak popularny i rozreklamowany, ale opinie ma pozytywne. Slyszał cos ktoś kiedys o tym "cudzie"?

 

A może by tak wkleić rzuty na forum, wszyscy by skorzystali. Odpowiedź pana Matuszewskiego, tez można by chyba zamieścić na forum, dla potomności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak wkleić rzuty na forum, wszyscy by skorzystali. Odpowiedź pana Matuszewskiego, tez można by chyba zamieścić na forum, dla potomności.

 

Myślę, że p. Matuszewski nie będzie miał mi za złe, jeśli wstawię jego odpowiedź w sprawie więźby dachowej.

Nie wiem jak wstawić plik z pdf, może ktoś zrobi to za mnie? :)

 

"Witam

Na rzucie więźby dachowej jest narysowana płatew usztywniająca 12/12cm przechodząca przez komin.

Pomyłkowo nie wymazałem jej , powinna być po prostu w tym miejscu ucięta i stąd całe zamieszanie.

Jest to belka , która zapobiega klawiszowaniu połaci dachowej i może być przecinana i łączona.

Pełni podobną funkcję jak łaty czy poszycie dachowe, nie jest to element podporowy dachu, tylko usztywniający.

Jest to po prostu błąd graficzny, wiadomo, że nie przeprowadza się belek drewnianych przez komin :)

Komin nie musi być przesuwany. Jeżeli to Inewstora niepokoi to można zastosować wymian - obejście komina , ale nie jest to konieczne, przynajmniej dla I strefy wiatrowej i śniegowej dla której była obliczana więźba dachowa.

W załączniku przesyłam rzut więźby dachowej z wymianem przy kominie.

Bardzo przepraszam za to małe niedociągnięcie i proszę się nie niepokoić.

pozdrawiam, Konrad Matuszewski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Czy robiliście może "przedmiar prac" wraz z dokładnym kosztorysem. Zastanawiam się czy warto zapłacić za taki przedmiar aby mieć większe pojęcie o ilości pracy i stawkach za robociznę poszczególnych etapów (chodzi o możliwości negocjacji i ewentualnego wypierania się ekip, że "...to nie wchodziło w zakres prac za ustaloną kwotę ..."). Ile taki przedmiar kosztuje wraz z kosztorysem?

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, bo Wy jesteście na etapie obliczeń kosztów;

 

za ile wybuduję dom M-131.........??

 

oczywiście pomijając działkę

 

czy kwota 300 tys. zł. starczy na wybudowanie, ocieplenie, otynkowanie i wykończenie w środku ( standart średni- bez luxusów) , żeby wejść i zamieszkać

 

napiszcie jak wygląda temat kosztów, żebyśmy wiedzieli- jak to może na końcu się zamknąć........ i czy starczy kasy :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lucek,

szacowałem, że za 300-350 tys. stan do zamieszkania bez luksusów.

 

Oby się udało zmieścić w takiej kwocie. Bo jak czytam finansowe plany niektórych budujacych, to mi się słabo robi z przerażenia. Ile razy się natknęłam na forum na wypowiedz typu : " za 300 tys to sobie można najwyżej stodołę postawić".

Ale rozumiem- każdy mierzy i robi wedle własnych możliwości finansowych. Wiec stawiajmy te nasze "stodoły" kochani, myslę, że dla większosci z nas taka stodółka zbudowana kosztem wyrzeczeń , poswięceń i kompromisów ( także cenowych ) będzie naszym ukochanym domem i oczkiem w głowie na długie lata.

Bo myslę, że dla wielu inwestorów dom to spełnienie marzeń i własne miejsce na ziemi, nawet bez marmurowego kominka i hiszpańskiej glazury w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam budowe z koncem kwietnia, firma budowlana ktora bedzie budowac stan surowy otwarty plus materialy na stan surowy otwarty: 125.000zl taka mam wycene z hurtowni za materialy (porotherm p+w, bloczki fundamentowe wineberger, dachowka roben ceramiczna, stop terriva, kominy systemowe z schiedla oba, oczywiscie w cenie sa materialy na izolacje fundamentow i dachu itd) w cenie jest rowniez wliczona cena betonu, cementu, pisku itd. firma za postawienie domu w stan surowy otwarty z wykopami i przylaczami zazyczyla sobie 50.000zl brutto. Jesli chodzi o wykonczenie robie sam tj. ogrzewanie tynki, elektryka itd. a wy jakie macie wyceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam budowe z koncem kwietnia, firma budowlana ktora bedzie budowac stan surowy otwarty plus materialy na stan surowy otwarty: 125.000zl taka mam wycene z hurtowni za materialy (porotherm p+w, bloczki fundamentowe wineberger, dachowka roben ceramiczna, stop terriva, kominy systemowe z schiedla oba, oczywiscie w cenie sa materialy na izolacje fundamentow i dachu itd) w cenie jest rowniez wliczona cena betonu, cementu, pisku itd. firma za postawienie domu w stan surowy otwarty z wykopami i przylaczami zazyczyla sobie 50.000zl brutto. Jesli chodzi o wykonczenie robie sam tj. ogrzewanie tynki, elektryka itd. a wy jakie macie wyceny?

wysłałam wiadomość na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...