Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gosja, nie miej tajemnic, jak masz swoją wycenę, to podawaj na forum, zawsze razem, możemy powymieniać się doświadczeniem.....itd.:)

 

spoko, spoko, sprawa była niezwiązana z wyceną

 

wstępne wyceny od ekipy budowlanej w naszym wypadku to ok 110 tys za stan surowy zamknięty

230- 250 tys za stan do zamieszkania

materiały- porotherm, blachodachówka,

wolimy materiały najlepsze z drugiej ligii niż najtańsze z pierwszej ligii czyli drogie panele niż tania deska, lepsza blacha niż najtańsza dachówka itp, itd

w czerwcu rozpoczynamy budowę, oczywiście na bieżąco będziemy informować o kosztach.

 

jaką macie cenę betonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj wkurzył bank:P. Okazało się że nie pożyczą mi tyle ile chcę, tylko dużo więcej. Według nich za tyle co ja chcę to we Wrocławiu domu nie wybuduję...

A jeśli nie wykorzystasz całego kredytu, np. przed wyplaceniem ostatniej transzy bedziesz już mial zrobiony cały zakres prac? Nie musisz chyba wykorzystywać całosci kredytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za beton B-20 płaciliśmy 200 zł -cena z wczoraj - lali nam strop. Szacujemy ,że zamkniemy się w 120 000 zł z materiałami i robocizną do SSO z dachem na gotowo .Budujemy z porothermu, dachówka braasa.
Prosimy więc o jakieś fotki z budowy. Będziemy się oswajać z poszczególnymi etapami budowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zainteresowały mnie wpisy dotyczące wycen, jako że sam jestem na etapie ich zbierania. I jak na razie różnią się troszkę od podanych na forum. Czy osoby podające wycenę mogły by zawierać oprócz samych cen także zakres prac oraz materiały które te wyceny obejmują (oczywiscie bez jakiegos duzego poziomu szczegolowosci). Czy budują systemem gospodarczym, czy jedną duża firmą, czy do każdego etapu szukają najtańszej ekipy itp.

 

Jak na razie mam wyceny od trzech firm i zadna nie zblizyła się nawet do pdoanych wycen. Prosiłem firmy o kompleksową budowę do stanu surowego otwartego, robocizna + materiały, beton komórkowy oraz dachówka ceramiczna firmy Roben. W projeckie do wersji oryginalnej podniosłem ściankę kolankową o 25cm, zlikwidowałem wykusz, powiększyłem garaż o 1m. A oto i wyceny:

 

A więc po kolei:

- firma numer 1 - 220 000 brutto

- firma numer 2 - 185 000 brutto

- firma numer 3 - 160 000 brutto

 

I teraz prośba do gosj czy mogłaby doprecyzować co dokładnie zawiera wycena 110 000 PLN za stan surowy zamknięty, bo wycena nie ukrywam wynika bardzo atrakcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, spoko, sprawa była niezwiązana z wyceną

 

wstępne wyceny od ekipy budowlanej w naszym wypadku to ok 110 tys za stan surowy zamknięty

230- 250 tys za stan do zamieszkania

materiały- porotherm, blachodachówka,

wolimy materiały najlepsze z drugiej ligii niż najtańsze z pierwszej ligii czyli drogie panele niż tania deska, lepsza blacha niż najtańsza dachówka itp, itd

w czerwcu rozpoczynamy budowę, oczywiście na bieżąco będziemy informować o kosztach.

 

jaką macie cenę betonu?

 

kto zapewnia materiały? firma czy inwestor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zainteresowały mnie wpisy dotyczące wycen, jako że sam jestem na etapie ich zbierania. I jak na razie różnią się troszkę od podanych na forum. Czy osoby podające wycenę mogły by zawierać oprócz samych cen także zakres prac oraz materiały które te wyceny obejmują (oczywiscie bez jakiegos duzego poziomu szczegolowosci). Czy budują systemem gospodarczym, czy jedną duża firmą, czy do każdego etapu szukają najtańszej ekipy itp.

 

Jak na razie mam wyceny od trzech firm i zadna nie zblizyła się nawet do pdoanych wycen. Prosiłem firmy o kompleksową budowę do stanu surowego otwartego, robocizna + materiały, beton komórkowy oraz dachówka ceramiczna firmy Roben. W projeckie do wersji oryginalnej podniosłem ściankę kolankową o 25cm, zlikwidowałem wykusz, powiększyłem garaż o 1m. A oto i wyceny:

 

A więc po kolei:

- firma numer 1 - 220 000 brutto

- firma numer 2 - 185 000 brutto

- firma numer 3 - 160 000 brutto

 

I teraz prośba do gosj czy mogłaby doprecyzować co dokładnie zawiera wycena 110 000 PLN za stan surowy zamknięty, bo wycena nie ukrywam wynika bardzo atrakcyjnie

 

Przykładowa wycena robót dachowych- więźba (krokwie, łaty, folia) 4000 zł

Krycie dachu z obróbkami i rynnami- 4000 zł, co razem z blachodachówką i drewnem powinno wynieść ok 20 000 zł. Jeśli ktoś decyduje się na dachówkę, może za ten sam dach zapłacić i 50 000 zł, stąd te różnice.

Prace od zdarcia humusu do dachu (bez dachu)- stan surowy otwarty, nasz wykonawca wycenił na ok 25 000 zł. Mamy super fachowca, pokazuje swoje poprzednie budowy i budował znajomym- są bardzo zadowoleni. Nie mamy wiele czasu, by kogoś pilnować, dlatego ktoś zaufany to bardzo ważne. Wyższa cena nie zawsze oznacza wyższą jakość usług. Mam kilku znajomych, którym budowali deweloperzy za dużą kasę i teraz chodzą po sądach. Jak cię nie ma na budowie, walą w dom co najtańsze albo resztki starych materałów z poprzednich budów. Okna ok 12 000 zł, montaż mamy gratis :-) (znajomy jest kierownikiem) Ten sam dom można wybudować za 400 tys i 250 tys. Wszystko zależy od opcji. My staraliśmy się zminimalizować koszty- brak wykuszu, żadnych powiększeń, okien dachowych, blacha...

planujemy wydać max 250 tys i oby nam się udało :-)

Znajomy w naszej okolicy ostatnio wybudował dom o pow 180 m za 350 tys i w tych pieniądzach już w nim mieszka.

My mamy mniejszy i prostszy, jak już pisałam, wszystko zależy od opcji. Materiały grube przywozi hurtownia, co zostaje odbierają i zwracają kasę.

Tyle w teorii, a praktyka pokaże...ale o tym będziemy pisać na wakacjach, jak zaczniemy :-)

Jest też opcja, że zaczniemy dopiero pod koniec wakacji, ponieważ nasz wykonawca mówi, że wtedy będą tańsze materiały. Teraz są najdroższe, a my zdajemy się na jego doświadczenie i znajomościach...

 

Tyle w temacie- teraz niech piszą ci, którzy już praktykują a nie jak my teoretyzują :rolleyes: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla oferty ktore przedstawilem wykonawca zapewnia wszystkie niezbędne materiały. Wiem że takie podejście jest droższe. Ale różnica moich wycen i wycen gosji jest kolosalna. Złożyłem także oferty że ja dostarczam materiały - będę miał do porównania jaka jest faktycznie różnica.

 

Gosja, dziekuje za wyjasnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...