Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jesli dales do wyceny do firm ktore sa w miare duze i duzo pracownikow zatrudniaja to trzeba sie liczyc ze zaplacimy duzo wiecej normalna rzecz:) dla przykladu firma ktora tez mi robila wycene byla to firma z knurowa bardzo dobre opinie miala na necie malutka firemka ktora zatrudnia ekipe 3 - 4 osobowa, zrobila mi wycene budowy m-131 na 48.000pln z dachem sama robota oczywiscie. Firma zapewnila ze wybuduje m-131 maxymalnie do 6 miesiecy wiem ze terminow dotrzymja bo rozmawialem z ludzmi ktorym bbudowali i widzialem tez te budowy i naprawde nie moge powiedziec zlego slowa. Dalem rowniez do wyceny do firmy ktora jest spolka zoo i zrobiala mi za ta sama robote kosztorys na 90tys w takim wypadku cena sie bierze z tad, zemusi pracownikom zusy zaplacic podatek itd. male firmy nieoszukujmy sie robia bez rachunkua co za tym idzie mamy vat w kieszeni:) dodam ze firma na ktora sie zdecydowalem tez zrobila dobry kosztorys, dodam ze nie rezygnowalem z wykuszu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, od jakiegos czasu bacznie obserwuje z żoną ten wątek, bo również chcemy budować m131. Trafiłem jednak ostatnio na taki projekt http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html i też nam się spodobał. Proszę o opinie, co o nim sądzicie? (sorry za off topic) Pozdr.

 

założenie podobne, ale wygląd już nieco inny.

W4912 dość klasyczny, wyglądowo nie podoba mi się (lecz to kwestia gustu) M-131 ma lukarny i to idealny prostokąt, bez wysuniętych czy cofniętych z tyłu ścian ( w mojej wersji bez wykusza) Wszystko zależy od potrzeb przyszłych mieszkańców i gustu. W4912 z założenia jest większy, ma okna dachowe- my szukaliśmy domu, który nie miał tych okien. To podobne ale równocześnie różne domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podział pola na 4 dzialki budowlane zakonczone teraz pozwolenie na budowe i zaczynamy:) prad i woda do 2 tygodni ma byc podlaczone;) a jak u was?

 

a warunki przyłączy, a projekty przyłączy, a adaptacja projektu, a ZUD, a wyłączenie z produkcji rolnej? (jeśli oczywiście dzielona działka była rolną) masz to wszystko???? u mnie od podziału działki do pozwolenia droga długa- ponad rok i nadal nie mam PnB, choć wszystko zgodnie z procedurami idzie....

u nas papiery w ZUDzie i kwity na wyłączenie z produkcji rolnej...czekamy, czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenie podobne, ale wygląd już nieco inny.

W4912 dość klasyczny, wyglądowo nie podoba mi się (lecz to kwestia gustu) M-131 ma lukarny i to idealny prostokąt, bez wysuniętych czy cofniętych z tyłu ścian ( w mojej wersji bez wykusza) Wszystko zależy od potrzeb przyszłych mieszkańców i gustu. W4912 z założenia jest większy, ma okna dachowe- my szukaliśmy domu, który nie miał tych okien. To podobne ale równocześnie różne domy.

 

dzięki za opinię. Fakt 49.12 trochę duży, jeśli się zdecydujemy to zrezygnujemy z garażu, powierzchnia zabudowy bedzie wtedy o wiele mniejsza. okna dachowe zawsze mozna usunąc. z drugiej strony patrząc na minusy w m131 to trochę małe jest pomieszczenie gospodarcze, a chcemy palić ekogroszkiem. Niewielka też jest łazienka (planujemy 'zamknąć' górę). Tylko że m131 pewnie mniej kosztowny w budowie. Jeśli zdecydujemy się na ma131 to też bez wykusza.

 

A jeszcze w miedzyczasie wpadł nam kolejny 3 projekt. czy my się kiedykolwiek zdecydujemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię. Fakt 49.12 trochę duży, jeśli się zdecydujemy to zrezygnujemy z garażu, powierzchnia zabudowy bedzie wtedy o wiele mniejsza. okna dachowe zawsze mozna usunąc. z drugiej strony patrząc na minusy w m131 to trochę małe jest pomieszczenie gospodarcze, a chcemy palić ekogroszkiem. Niewielka też jest łazienka (planujemy 'zamknąć' górę). Tylko że m131 pewnie mniej kosztowny w budowie. Jeśli zdecydujemy się na ma131 to też bez wykusza.

 

A jeszcze w miedzyczasie wpadł nam kolejny 3 projekt. czy my się kiedykolwiek zdecydujemy:)

 

 

pomieszczenie gospodarcze rzeczywiście jest większe, ale....jest umieszczone w domu, a ogrzewanie ekogroszkiem będzie czuć w mieszkaniu, do tego pył...

my również będziemy w kotłowni mieć piec na ekogroszek, ale właśnie ze względu na powyższe szukaliśmy domu z kotłownią na tyłach budynku- przy garażu.

projektant potwierdził, że kotłownia w M131 jest wystarczającej wielkości by zainstalować tam piec na ekogroszek.

również chcemy wykończyć dół na 100% a górę ocieplić podpiąć media i zostawić na lepsze czasy (czyt. przypływ gotówki), łazienka dolna nie taka dramatyczna, po przesunięciu ścianki i drzwi w pobliże dolnego pokoju- zyskuje na wielkości.

 

powodzenia w poszukiwaniach tego jedynego, idealnego projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosja- " łazienka dolna nie taka dramatyczna, po przesunięciu ścianki i drzwi w pobliże dolnego pokoju- zyskuje na wielkości."

 

Powiedz , chodzi Ci, że zawiasy drzwi praktycznie będą przy samej ścianie od małego pokoju, ale czy wtedy one nie będą zachodziły kilkanaście cm. na otwór drzwiowy małego pokoju.......??

 

drzwi do łazienki na dole mają 90 cm. szer. ......??, może trzeba by je zwęzić np. na 70 cm. - to by dało kolejne 20 cm. więcej muru w łazience - i nabrałaby bryły :)

Edytowane przez lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pewien pomysł na przeróbkę, co wy na to żeby zrównać poziom garażu z poziomem parteru (niwelujemy schodek między wiatrołapem a garażem)

zachowujemy wysokość garażu na 220 cm, jednocześnie dodajemy jeden schodek w komunikacji parter - piętro i schodek ten umiejscawiamy na samym dole, wysuwając go światło luksferu (wchodząc w powierzchnię przedpokoju). Strop piętra pozostaje bez zmian, w ten sposób ostatni fragment schodów zmniejsza się do 3 stopni.

No bo po choinkę ten stopień w dół do garażu?

Myślicie że się tak uda? (napisałam już do Matuszewskiego, ciekawe co on na to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pewien pomysł na przeróbkę, co wy na to żeby zrównać poziom garażu z poziomem parteru (niwelujemy schodek między wiatrołapem a garażem)

zachowujemy wysokość garażu na 220 cm, jednocześnie dodajemy jeden schodek w komunikacji parter - piętro i schodek ten umiejscawiamy na samym dole, wysuwając go światło luksferu (wchodząc w powierzchnię przedpokoju). Strop piętra pozostaje bez zmian, w ten sposób ostatni fragment schodów zmniejsza się do 3 stopni.

No bo po choinkę ten stopień w dół do garażu?

Myślicie że się tak uda? (napisałam już do Matuszewskiego, ciekawe co on na to).

 

hmm pomysł wart przemyślenia i działania

daj znać jak Ci p.Matuszewski odpisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...