Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z drzwiami garażowymi to wszystko się zgadza. Chodzi o nadproże nad drzwiami które po otynkowaniu sufitu garażu będzie miało 6 c. a przed ma 7 cm. i żeby zamontować mechanizm "prowadnicę" drzwi to odległość nadproża musi mieć minimum 13 c. do 20 cm. zależy od typu mechanizmu. Podczas otwierania drzwi tzn. panel zgina się i wchodzi w prowadnice pod sufit a ten projekt nie ma takiej odległości więc trzeba je opuścić od 8 do 10 cm. Ponadto trzeba jeszcze ocieplić posadzkę , położyć wylewkę, położyć płytki ( styropian 5 cm + wylewka 8 cm zbrojona siatką + kafelki 1cm = 14 cm.) Reasumując gdy drzwi są wysokości 2 m to otwór drzwi będzie miał 190 cm. Gdy drzwi maja 212,5cm. standard o otwór po zamontowaniu będzie miał 2m wysokości. W moim garażu mogę zamontować drzwi o wysokości 2m.Większe nie wejdą z uwagi na jw. Dzisiaj miałem pomiar okien o drzwi. Gdybym miał wcześniej na ten temat wiedzą inaczej bym to rozwiązał. Poza tymi uwagami mam jeszcze kilka uwag do tego projektu. Chociaż sam dom jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My jesteśmy po pomiarach okien i drzwi. W piątek montaż. Wszystkie okna mieszczą się w standardowych wymiarach. Brama Hormanna też w standardowym wymiarze, ale u nas nadproże ma 14 cm.Nie podnosiliśmy ścianki kolankowej o wysokość pustaka, tylko wieniec jest wyższy o 14 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy po pomiarach okien i drzwi. W piątek montaż. Wszystkie okna mieszczą się w standardowych wymiarach. Brama Hormanna też w standardowym wymiarze, ale u nas nadproże ma 14 cm.Nie podnosiliśmy ścianki kolankowej o wysokość pustaka, tylko wieniec jest wyższy o 14 cm

 

Witaj aczap powiedz jaki masz w chwili obecnej otwór drzwi garażowych i jaki wymiar jest od sufitu do progu. i czy wstawiałeś elki nad drzwiami garażowymi. Dzięki i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć lucek łazienkę powiększyłem szer. 1,70 x 2m szerokość otworu na drzwi teraz ma 0.90 m Natomiast ten szlif będzie służył do obsadzenia drzwi regulowanych. Gdzie zamierzasz zbudować swój dom ? Jeśli w okolicach Piły to zapraszam na moją budowę. Pozdrawiam

Więc z chęcią zrobię wizytację waszej budowy razem z żoną i dziećmi jeśli można bo okolice Piły to moje i mojej żony rodzinne strony (Białośliwie, Wyrzysk, Wysoka).Będziemy tam 6,7 czerwca tego roku więc jestem chętny na spotkanie i wymianę poglądów oraz doświadczeń. Gdzie się budujecie? jeśli to nie tajemnica i możesz zdradzić ([email protected] - to mój mail do kontaktu PW)

Na naszej budowie (mojej i oczywiście żony) muruję ścianę fundamentową (2150 szt bloczków - ponad 65t czyli 45 palet). Teraz mam przerwę do 1 czerwca bo jestem w delegacji. Wymurowałem już ponad 1200szt w 7 dni (niektóre niepełne). W 2 dni pomagali mi: teściu, ojciec mojej szwagierki i wuja (dołącza zawsze koło 17:00 jak wróci z pracy a kończymy o 21:30-22:00 w zależności od tego ile zaprawy mamy do wyrobienia) jeśli wyrobimy wcześniej to poukładamy bloczki na następny dzień. Ja zaczynam murowanie o 6:30-7:30 Ostatnio troszkę padało i musiałem wyjechać na 2dni z rodziną więc wypadło z pracy aż 6 dni.

Pozdrawiam

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do andy58- zapomniałam zmierzyć otwór do garażu. Wklejam nowe zdjęcia

http://pokazywarka.pl/01r1jn/

Cześć aczap Piękny domek, widzę że Twoje prace bardziej są zaawansowane niż moje. Czy jesteś zadowolona z okna w łazience bo ja mam zamówione jednoskrzydłowe. Napisz mi o wymiarach drzwi garażowych i czy powiększaliście łazienkę na górze i czy likwidowaliście pralnię. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednoskrzydłowe okno w łazience będzie bardziej "przeszkadzać" będąc otwarte prawda? , dzięki zdjęciom Andiego postanowiliśmy też powiększyć nieco łazienkę ,

andy wytłumacz to: "zrobiłem skos nad klatka schodową co sprawi że wysocy nie będą musieli się schylać"

niepokoi mnie też to:" obniżyłem okno w sypialni z lukarną na poddaszu tj. 150 x130 cm. żeby nie stawać na palcach chcąc dosięgnąć klamki." naprawdę jest AŻ TAK wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe nadproże można uzyskać rezygnując ze stropu Terivia zastępując go stropem wylewanym - zyskamy ok 10 cm.

Po za tym w swoim projekcie zmieniłem:

Zrezygnowałem z wykusza - będą 2 okna 150/150(poszerzyłem dom do wystającej ściany wykusza tj ok 52cm.),

Zrobiłem przejście o szerokości 90 cm z holu bezpośrednio do kuchni - zostanie garderoba o szerokości ok 70 cm(zawsze można zrobić 2 szafę między łazienką a schodami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...